Šta je novo?

SBB D3 GO - Televizija u pokretu

Da li se neko u proteklim danima susreo sa problemom korišćenja D3Go na Win PC/IE? Browser učita d3go.tv stranicu, ali nakon izbora kanala i programa za gledanje plejer ne reaguje, ekran ostaje crn.
Jeste meni pre par dana (Win8.1, IE11). Ali je juče proradilo, evo i sada radi.
Pošto me je juče pitao ponovo za username i podešavanja, pretpostavljam da je učitao neku ispravljenu verziju.
 
Jeste meni pre par dana (Win8.1, IE11). Ali je juče proradilo, evo i sada radi.
Pošto me je juče pitao ponovo za username i podešavanja, pretpostavljam da je učitao neku ispravljenu verziju.

Moja kombinacija je Win7, IE11. Pokušao sam sa log-out, resetovao podešavanja na IE (što je predloženo na sbb forumu), ali džabe...

Какав проблем има Mozilla?

Radi x86, ali sam ja prešao na waterfox x64, pa se tu nešto iskomplikovalo... No, kao što rekoh, iz određenih razloga najviše bi mi odgovarao IE. Mislim da ne tražim puno... :)
 
Није то проблем Mozille, ваљда ниједан х64 не ради.
 
A što je problem imati više od jednog browsera instalirano i koristiti npr Firefox x86 samo za gledanje D3Go?
Ja koristim IExplorer samo za Netflix (jer Chrome i Firefox ne podržavaju 1080p stream nego samo 720p), Firefox samo za D3Go a Chrome za 99% ostalog.

Ja sad nešto pokušavam da se setim jel mi za D3Go se pre par dana žalio Firefox da je certifikat sajta untrusted, pa sam morao da kliknem tamo-vamo da iskulira i otvori D3Go sajt...
 
Zar ti kanali nisu u sklopu paketa a ne aplikacije?
 
Svi kanali su u okviru paketa,a ne aplikacije(osim hbo) .
 
Da li postoji nova d3go sa kanalima za odrasle?
Kanali za odrasle se ne emituju preko D3Go zbog toga što bi onda aplikaciju morali skinuti sa playstore-a. Pošto ako ima uključene kanale za odrasle onda krsi neka Google-ova pravila.
 
То се односи на андроид варијанту док D3go на компу приказује порњаву, мислим да само један од канала не може преко друге мреже, остали иду.
 
Da,pitao sam za android d3go. Verzija sa google playstora nije imala xxx. Neko je ovde objavio d3go sa xxx za proslu verziju .Verovatno ima i za sadasnju ,ali ne znam odakle je ona preuzeta.
 
Samo da obavestim da je, bar u mom i koleginom slučaju, rešen problem sa funkcionisanjem D3Go via IE.

Nego, deluje mi da je jačina zvuka preko Android aplikacije (naravno, kada ga postavim na max) prilično niska. Jel još neko to primetio?
 
Na laptopu neće da može (a i ne bi se previše nagledao D3Go sa Telenor internetom), na mobilnom rade kad koristiš Telenor net direktno kroz SIM karticu (ako share-uješ 3G net sa jednog mobilnog ili sa MiFi-a pomoću WiFi hotspot na drugi mobilni onda ne radi ti kanali xD zato što ti taj drugi uređaj koristi WiFi signal; programirali idi*ti :D ).

Meni je mobilni root-ovan a ima i Xposed framework a koristim D3Go v3.4.1 (prepravljenu da se vodi kao v4.8.8.1.15 da ne prikazuje obaveštenje da postoji novija verzija) i radi. Android 5.1. To je poslednja verzija aplikacije koja ne proverava pristustvo Xposed framework-a, nijedna novija mi ne radi. A beše već 2 ili 3 verzije Android aplikacije kako su dozvolili gledanje nekih/većine kanala (valjda Fox ne rade, nemam pojma pošto nove ne mogu da probam zbog Xposed) na root-ovanim uređajima?
Jel koristis root cloak modul? Gde moze da se nadje ta prepravljena verzija?
 
Ne koristim RootCloak modul pošto kad sam ga probao poslednji put (još na Android 4.4.4) nije radio, D3Go se žalio na root. A tad D3Go čak nije još uvek proverao prisustvo Xposed-a, što sve verzije posle D3Go v3.4.1 rade.

Originalno je modovan (ne smara za root) v3.4.1 apk sa ovog foruma, ali ja sad sam kako izađe nova verzija sam promenim manifest fajl u okviru apk da sadrže broj nove verzije i build. Ovaj put sam na brzinu promenio i ikonicu (i package name) tako da mogu istovremeno na telefonu da imam instaliranu oficijalnu i modovanu verziju a da znam koja je koja... s obzirom da iz nekog razloga kako sam prešao sa ADSL na VDSL stara/mod verzija neće da pusti ni jedan kanal kad sam konektovan na WiFi signal sa tog rutera (radi sa 3g netom, radi kad se nakačim na ćaletov ADSL) zato sad bar dok opet ne instaliram Xposed držim i novu verziju da mogu kad sam u kući na brzinu da pogledam nešto koristeći WiFi umesto da bzvz trošim megabajte sa mobilnog neta, pošto nova verzija radi bez problema kad sam nakačen na WiFi signal sa tog istog VDSL rutera :D

Evo linka do modovanog apk:
http://www86.zippyshare.com/v/50MayR1q/file.html

Znači kod mene to tako radi, rootovan Nexus 4, Android 5.1.1 (i Xposed) ... a neko se ovde već javljao da kod njega neće da radi. Probaj pa javi.
 
Poslednja izmena:
Da li mozes da promenis manifest na ovoj veziji da ne trazi update:
D3 GO_v4.7.1.32_V1ii V2 ?
 
Ne koristim RootCloak modul pošto kad sam ga probao poslednji put (još na Android 4.4.4) nije radio, D3Go se žalio na root. A tad D3Go čak nije još uvek proverao prisustvo Xposed-a, što sve verzije posle D3Go v3.4.1 rade.

Originalno je modovan (ne smara za root) v3.4.1 apk sa ovog foruma, ali ja sad sam kako izađe nova verzija sam promenim manifest fajl u okviru apk da sadrže broj nove verzije i build. Ovaj put sam na brzinu promenio i ikonicu (i package name) tako da mogu istovremeno na telefonu da imam instaliranu oficijalnu i modovanu verziju a da znam koja je koja... s obzirom da iz nekog razloga kako sam prešao sa ADSL na VDSL stara/mod verzija neće da pusti ni jedan kanal kad sam konektovan na WiFi signal sa tog rutera (radi sa 3g netom, radi kad se nakačim na ćaletov ADSL) zato sad bar dok opet ne instaliram Xposed držim i novu verziju da mogu kad sam u kući na brzinu da pogledam nešto koristeći WiFi umesto da bzvz trošim megabajte sa mobilnog neta, pošto nova verzija radi bez problema kad sam nakačen na WiFi signal sa tog istog VDSL rutera :D

Evo linka do modovanog apk:
http://www86.zippyshare.com/v/50MayR1q/file.html

Znači kod mene to tako radi, rootovan Nexus 4, Android 5.1.1 (i Xposed) ... a neko se ovde već javljao da kod njega neće da radi. Probaj pa javi.
Hvala na info. Znači, ako sam te razumeo, ne mora da ima modul već samo instaliran xposed i ova modifikovana d3go?
 
Da, tako kod mene radi. Znači sam app je modifikovan (od strane nekog, ne mene) da ne proverava pristustvo root-a a sam kod za proveru da li je instaliran Xposed još nije ni postojao u toj D3Go verziji ... zato radi bez ozbira na to što uređaj ima i root i Xposed. A za nemodifikovanu v3.4.1 se žalio na root i pored instaliranog RootCloak modula, i morao je prvo da se disable-uje SuperSU da bi se gledalo nešto. Od prve sledeće verzije nije pomogao ni taj disable SuperSU, i dalje je izbacivala aplikacija poruku o root-u. A u nekoj od sledećih verzija su dozvolili gledanje dobrog dela kanala i na uređajima koji imaju root. Xposed je druga priča, ne dozvoljava stream izbacuje grešku.

Nemam pojma iz kog razloga ljudi koji su odradili mod te v3.4.1 (uklonili kod koji vrši proveru za root) verzije na tom forumu sa linka sad ne mogu da urade isto za novije verzije. Sećam se da je neko pre par meseci na ovoj temi ostavljao isečak Java koda gde lepo piše komentar u kodu nešto u stilu "provera premeštena u metod XYZ"... znači sudeći po tome samo je to parče koda premešteno na drugo mesto i dorađeno , a odjednom kao više nije bilo moguće izbaciti root proveru sve dok sami programeri D3Go nisu dozvolili pristustvo root-a. A ostaje i dalje problem Xposed-a ...

Znači poenta je da ova verzija radi i pored toga što imaš Xposed instaliran, i jare i pare fazon. Za sve novije "instaliran Xposed = nema gledanja ničega na D3Go". Kod mene ni jedna novija modifikovana verzija (a ni zvanična verzija naravno) nije radila dok sam imao Xposed instaliran. S druge strane ova što kod mene radi a neko se ovde javljao da mu ne radi da se žali na root valjda :D :D I što na ovoj verziji možeš da gledaš npr Fox kanale sa 2G netom iako imaš root. Na nemodifikovanim novim verzija ako imaš root i probaš da pustiš Fox dobićeš neku grešku, dok npr RTS pušta bez ikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Da, tako kod mene radi. Znači sam app je modifikovan (od strane nekog, ne mene) da ne proverava pristustvo root-a a sam kod za proveru da li je instaliran Xposed još nije ni postojao u toj D3Go verziji ... zato radi bez ozbira na to što uređaj ima i root i Xposed. A za nemodifikovanu v3.4.1 se žalio na root i pored instaliranog RootCloak modula, i morao je prvo da se disable-uje SuperSU da bi se gledalo nešto. Od prve sledeće verzije nije pomogao ni taj disable SuperSU, i dalje je izbacivala aplikacija poruku o root-u. A u nekoj od sledećih verzija su dozvolili gledanje dobrog dela kanala i na uređajima koji imaju root. Xposed je druga priča, ne dozvoljava stream izbacuje grešku.

Nemam pojma iz kog razloga ljudi koji su odradili mod te v3.4.1 (uklonili kod koji vrši proveru za root) verzije na tom forumu sa linka sad ne mogu da urade isto za novije verzije. Sećam se da je neko pre par meseci na ovoj temi ostavljao isečak Java koda gde lepo piše komentar u kodu nešto u stilu "provera premeštena u metod XYZ"... znači sudeći po tome samo je to parče koda premešteno na drugo mesto i dorađeno , a odjednom kao više nije bilo moguće izbaciti root proveru sve dok sami programeri D3Go nisu dozvolili pristustvo root-a. A ostaje i dalje problem Xposed-a ...

Znači poenta je da ova verzija radi i pored toga što imaš Xposed instaliran, i jare i pare fazon. Za sve novije "instaliran Xposed = nema gledanja ničega na D3Go". Kod mene ni jedna novija modifikovana verzija (a ni zvanična verzija naravno) nije radila dok sam imao Xposed instaliran. S druge strane ova što kod mene radi a neko se ovde javljao da mu ne radi da se žali na root valjda :D :D I što na ovoj verziji možeš da gledaš npr Fox kanale sa 2G netom iako imaš root. Na nemodifikovanim novim verzija ako imaš root i probaš da pustiš Fox dobićeš neku grešku, dok npr RTS pušta bez ikakvih problema.
Da. Razumem. Ali čemu root ako nema xposed. Probacu ovo. Pilo bi mi vodu ako moze pa da mirorujem sa telefona na tv (chromecast) ili samo da gledam na telefonu posto imam dosta protoka (mada mi je gadno kad gledam na telefonu sport
 
Poslednja izmena:
Ne može kad sam app ne podržava Chromecast protokol. Pitanje je da li može i Miracast, a on je sam po sebi očajan i nestabilan. Moj mobilni ima SlimPort za video out ali baš mi se i nije kupovao SlimPort-to-HDMI/MHL adapter pa da žično šaljem sliku na monitor ili TV. Za nešto malo više para sam kupio MK808B Plus :D

A root ima svoje koristi i bez Xposed-a. Sad posle factory image install-a (odradio da vidim hoće li matori D3Go app proraditi kad sam konektovan na moj VDSL ruter) baš namerno pravim experiment da vidim koliko ću dugo da izdržim bez Xposed-a i sitnica na koje sam navikao u prethodnih 2 godine. Za sad mi najviše fali "smart radio" funkcionalnost GravityBox-a (a vala i par QuickToggles-a).
 
Poslednja izmena:
Da ali možes da mirorujes ceo ekran telefona na chromecast. To radim kad neka app ne podrzava chromecast. Samo sto bi, u ovom slucaju morao da napravim hotspot od telefona pa da toj mrezi prikacim chromecast, pa onda da mirorujem d3go. Sve to pod uslovom da ce ova app sto si postavio da radi
 
Samane:
Zalio mi se komšija da ta prastara v3.4.1 ima dva problema.
Prvi je da rts 1 malo ,malo vrti spiner ko blesav,drugi da nema svih kanala u listi kao na onoj najnovijoj sa play stora.
Kakva je situacija kod tebe da mu prenesem.
 
Naravno da fale kanali koji su dodati u međuvremenu, tipa onih raspalih regionalnih i BBC Earth, da za RTS 3 stoji RTS Digital logo... Posledica amaterskog programiranja...

RTS kod mene radi bez baferovanja.
 
Poslednja izmena:
Obrati paznju na Rts 1 ,on poludi posle nekih 10-15 minuta i onda baferuje na svakih pet minuta.
Kad svratim do njega ,smori me prokleti spiner.
Kod drugih verzija kada je probao nema tog problema ali svaka verzija donosi neke svoje muke pa je ostao na toj prastaroj.
Da li postoji neka varijanta da se ime usera,odnosno registraciona email adresa ne moze videti iz aplikacije.
Planira da se menja sa nekim pa da taj ne moze da ode posle na njegov nalog.
 
Poslednja izmena:
Ne gledam RTS 1 na D3Go :p A i 95% vremena koristim D3Go na kompu, od kako sam namestio da mogu da gledam SportKlub kanale... na mobilnom možda 3x mesečno pokrenem app i to jer me mrzi kad se probudim da ustanem i upalim komp :D :D

Možda komšija ima slab internet...
 
Samo je taj kanal problematican,probao je druge verzije i Rts1 radi normalno.
Ako te ne mrzi ,probaj rts1 pa javi.
Nemam nikog bliznje do tebe[emoji2]
 
Jeste baferuje posle 10 min. Testirao sam na 3G netu (dođeš mi 132 MB :D). Šta da vam kažem, gledajte RTS1 negde drugde :p Ili neka komšija bira Xposed ili RTS 1 :D :D
 
Hvala,hvala ,sad znamo u kom zecu čuči grm.
Nemam gde da prepravim manifest,da li bi moždao mogao da prepraviš onaj d3go pa da ga veceras odnesem komšiji kao soluciju za Rts1?
 
Nazad
Vrh Dno