Šta je novo?

Pametni uređaji Satić smartić

Fitnes narukvice, sijalice, pametni usisivači i sl.

faca

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,605
Poena
435
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire A5 515 Ryzen 5 5500
Mobilni telefon
Xiaomi Poco F4 8/256
Pametni uređaji
Xiaomi watch S1
Xiaomi Body Composition Scale 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Планирам да узмем неки сатић смартић за дете од 7 година у септембру полази у школу.
Занима ме шта је најповољније и где.
Колико сам видео Вип има најповољнију понуду па Теленор, МТС има најнеповољнију.
У МТСу ми нуде О1+350 за сат за дете од 7 година=1750 😀.
У Випу је ок цена, не свиђа ми се сат, МТ40 ми је ок сатић.
Можда узети овако неки сат и неку другу картицу.
Шта је најисплативије?
 
Stigao LT21 4G satić sa AliExpress-a i za sad sam prezadovoljan. Imao sam problem sa Setracker2 aplikaciji, pokazivala mi lokaciju negde u Africi, ali Setracker radi odlično. Super je opcija da te satić dam pozove i da slušaš šta se priča oko njega, a da dete to ni ne zna. Videćemo kako će se pokazati posle dužeg korišćenja, ali 2700 + još 520 dinara PDV-a, smartić je fantastičan.
 
Znači lupili ti carinu na satic,to što kažeš pdv verovatno misliš na carinu.Nadam se da će te služiti,ta opcija koju spominjes da pozovem sat da prisluškuje s je stvarno dobra čudo da to nemaju markirani,imao sam jedan takav par dana i to je dobro,inače satic je bio MOYE živo gov..
 
Znači lupili ti carinu na satic,to što kažeš pdv verovatno misliš na carinu.Nadam se da će te služiti,ta opcija koju spominjes da pozovem sat da prisluškuje s je stvarno dobra čudo da to nemaju markirani,imao sam jedan takav par dana i to je dobro,inače satic je bio MOYE živo gov..
Nije carina, carina se naplaćuje na vrednost preko 50e,a PDV bi trebalo ne sve da se plaća, s tim što na pošiljke koje idu kao pismo ne naplaćuju ništa. Njemu su vrednost procenili na 2010 dinara i naplatili 402 dinara (20%) pdv. Na to ide 150 dinara za dostavu i ukupno je 552 dinara. A i mene čudi što markirani satići nemaju tu opciju za prislušlivanje, veoma je korisna.
 
Stigao LT21 4G satić sa AliExpress-a i za sad sam prezadovoljan. Imao sam problem sa Setracker2 aplikaciji, pokazivala mi lokaciju negde u Africi, ali Setracker radi odlično. Super je opcija da te satić dam pozove i da slušaš šta se priča oko njega, a da dete to ni ne zna. Videćemo kako će se pokazati posle dužeg korišćenja, ali 2700 + još 520 dinara PDV-a, smartić je fantastičan.
Baci link od kog prodavca si kupio. Hvala unapred.
 
Ovaj kineski satić me oduševljava. Mnogo je bolja slika, bolji zvuk, baterija, više opcija nego TCL MT40. Ma sve! Ima čak i zaštitno staklo. Ima podešavanje APN, pa podržava internet i preko Globaltel kartice. Ima mogućnost i da slikaš kamerom satića sa telefona, da slušaš okolinu tako što će te satić pozvati, a da dete ni ne zna. A igrice, jedna jedina i to matematička. Ima opciju da se doda prijatelj, ali nisam uspeo da ga povežem sa TCL satićem. Još oko lokacije sa ga istestiram, imao sam problem sa aplikacijom Setracker2, ali sam našao na netu rešenje ako ne pokazuje dobro lokaciju: iznese se napolje i nekoliko puta osveži lokacija, posle radi kako treba. Sad je sve ok. Na AliExpress-u imaju zaštitna stakla i narukvice za njega. Za sada sam oduševljen, videćemo kasnije!
 
Ovaj kineski satić me oduševljava. Mnogo je bolja slika, bolji zvuk, baterija, više opcija nego TCL MT40. Ma sve! Ima čak i zaštitno staklo. Ima podešavanje APN, pa podržava internet i preko Globaltel kartice. Ima mogućnost i da slikaš kamerom satića sa telefona, da slušaš okolinu tako što će te satić pozvati, a da dete ni ne zna. A igrice, jedna jedina i to matematička. Ima opciju da se doda prijatelj, ali nisam uspeo da ga povežem sa TCL satićem. Još oko lokacije sa ga istestiram, imao sam problem sa aplikacijom Setracker2, ali sam našao na netu rešenje ako ne pokazuje dobro lokaciju: iznese se napolje i nekoliko puta osveži lokacija, posle radi kako treba. Sad je sve ok. Na AliExpress-u imaju zaštitna stakla i narukvice za njega. Za sada sam oduševljen, videćemo kasnije!
Pošalji mi link ako nije problem. Hvala
 
Pošalji mi link ako nije problem. Hvala
Pisao sam o njemu više puta, ima par postovala iznad. Ta prodavnica je trenutno na odmoru (tako piše u AliExpress aplikaciji). Ima ga i u drugim prodavnica a, ali je skuplji. Zove se LT21, ja sam ga kupio ovde.
Lokacija mi se čini da radi, ne u metar, nego u milimetar. Nekad moram da sačekam 5-6 sekundi i onda poklopi lokaciju sata sa mojom lokacijom (telefona), a oboje su kod mene. Isključio sam LBS, tako da lokaciju daje samo GPS.
 
Poslednja izmena:
Ne zuri mi se :) velika razlika u ceni.
Izgleda da su to sve isti satovi...samo ih brendiraju . Taj sto si ti postavio je ALLOYSEED :D NIkad se ne zna sa tim kinezima, lupaju specifikacije samo tako. Za isti sat cas ima bateriju 450mAh a na drugoj stranici 750mAh...o memoriji da i ne pricam :D
 
Ima, ali ne za te pare. Npr ovde, mislim da je to ovaj. Ne znam do kada je prodavnica na odmoru...
Jel imaš ti WhatsApp na njemu,jer vidim kod mnogih da ima i da se žale da im izlazi da će aplikacija da prestane sa radom od 23.09.2023 ako se dobro sećam datuma,to sve vidim na slikama koje kace osobe koje su ga kupile na alliju?
A vidim i da ima i ikonicu SMS tako da predpostavljam da može da primi isti?
Dobar satic samo što je sad po punoj ceni ti si ga uzeo za dobre pare.
 
Jel imaš ti WhatsApp na njemu,jer vidim kod mnogih da ima i da se žale da im izlazi da će aplikacija da prestane sa radom od 23.09.2023 ako se dobro sećam datuma,to sve vidim na slikama koje kace osobe koje su ga kupile na alliju?
A vidim i da ima i ikonicu SMS tako da predpostavljam da može da primi isti?
Dobar satic samo što je sad po punoj ceni ti si ga uzeo za dobre pare.
Ima opcija u App store-u, ali ja nisam uspeo ništa odatle da instaliram. Imaju 4 aplikacije, pokušao sam sve ali nisam uspeo. A SMS se prima u aplikaciji, ne na satiću. Na satiću ima opcija da se pošalje sms ako je propušten poziv. Jesam ga uzeo za dobre pare, čim sam ga video, kupio sam ga, ali i ovo je dobra cena za njaga. Videćemo kako će dalje služiti, ali zasada dam oduševljen.
 
Da li moze sa satica na primer da se posalje poruka?
Kupim prepaid karticu i ubacim u fon i aktiviram pakete preko onih sms kratih kodova. To ne moze?
Inace taj satic LT21 ima i kod nas da se kupi po radnjama. Ako sam dobro izguglao taj sa Alija je kao MOYE Bambino 4G koji ima kod nas ,oko 5500 rsd. Mislim da ima i drugih brendova koji su svi ti LT21 ali su skuplji.
 
Da li moze sa satica na primer da se posalje poruka?
Kupim prepaid karticu i ubacim u fon i aktiviram pakete preko onih sms kratih kodova. To ne moze?
Inace taj satic LT21 ima i kod nas da se kupi po radnjama. Ako sam dobro izguglao taj sa Alija je kao MOYE Bambino 4G koji ima kod nas ,oko 5500 rsd. Mislim da ima i drugih brendova koji su svi ti LT21 ali su skuplji.
Moguće da je MOYE Bambino 4g isti model kao ovaj. Ne izgledaju isto kućišta, nije isti meni, ali otprilike sličnog su oblika i slična im je narukvica. Ovaj, na primer, ima baterijsku lampu, a MOYE Bambino 4g nema. A karticu možeš koju hoćeš.
 
A ovaj
 
A ovaj
Ja mislim da je to ovaj. Nama GPS, nema 4G,ali ima dosta igrica i igračaka (7 igara, snimanje glasa, muzički player...). Da mi to treba, kupio bih telefon. To je možda igračka za stariju decu.
 
Nisam ni provalio da nema GPS :(
 
Izgleda da LT21 ima problem sa lociranjem u zatvorenom prostoru (bar u mom stanu). Pokazuje nekad totalno bezveze lokaciju, negde u Indiji. Kad ga iznesem ispred zgrade, radi odlično.
 
Tcl mt 40 je crkao posle 2 godine.Dugmence je otislo.Ne reaguje.Moze da se pozove.
Kupim neko kinesli sa Kp.2500.
Ne moze da se namesti app.
Ima mrezu,ja mogu da pozovem i to je to.
App pokazuje da je sat nedostupan.
Slao sam sve moguce kodove,za gprs,promenu vremena i ne radi.

2 tcl i 1 myki za 4 godine.
Lociranje totalno neprecizno.Nemaju gps,lociraju preko baznih stanica.
Telefon je zakon
 
Tcl mt 40 je crkao posle 2 godine.Dugmence je otislo.Ne reaguje.Moze da se pozove.
Kupim neko kinesli sa Kp.2500.
Ne moze da se namesti app.
Ima mrezu,ja mogu da pozovem i to je to.
App pokazuje da je sat nedostupan.
Slao sam sve moguce kodove,za gprs,promenu vremena i ne radi.

2 tcl i 1 myki za 4 godine.
Lociranje totalno neprecizno.Nemaju gps,lociraju preko baznih stanica.
Telefon je zakon
Kako da dam unuki telefon a drugi razred
Telefon je smrt za decu , Narucio preko Alli LT21 pa videcemo ako ne menjamo drugi samo telefon ne dam, dami bleji u njega
 
Tcl mt 40 je crkao posle 2 godine.Dugmence je otislo.Ne reaguje.Moze da se pozove.
Kupim neko kinesli sa Kp.2500.
Ne moze da se namesti app.
Ima mrezu,ja mogu da pozovem i to je to.
App pokazuje da je sat nedostupan.
Slao sam sve moguce kodove,za gprs,promenu vremena i ne radi.

2 tcl i 1 myki za 4 godine.
Lociranje totalno neprecizno.Nemaju gps,lociraju preko baznih stanica.
Telefon je zakon
Koji si kupio za 2500? Napiši, molim te, model. Za klinca imam TCL MT40, već be bio na reklamaciji, a dok nije stigao poručio sam LT21 sa AliExpress-a (posao sam gore o svemu). Problem sa lociranjem imam u stanu, kada pokazuje neku bezveze lokaciju, verovatno je slab taj GPS prijemnik ili šta god. Napolju i u školi daje fenomenalno tačnu lokaciju. Što se tiče podešavanja za internet, nema nikakvih poruka, nego uđeš u podešavanja i podesiš APN. Radio mi je čak i sa Globaltel karticom, što MT40 nikad nije mogao. Tako da sad klinac TCL koristi za igralište jer je sav izgreban, a "novi" LT21 za školu. 😊
 
Kako da dam unuki telefon a drugi razred
Telefon je smrt za decu , Narucio preko Alli LT21 pa videcemo ako ne menjamo drugi samo telefon ne dam, dami bleji u njega
Instalirate family link i ogranicis vreme koriscenja. Em je aplikacija avion za ove sa smart satica em znas uvek gde je.

Samo sto realno telefon klincima tek od 3 razreda.
 
Instalirate family link i ogranicis vreme koriscenja. Em je aplikacija avion za ove sa smart satica em znas uvek gde je.

Samo sto realno telefon klincima tek od 3 razreda.
Svi znamo odnos telefona i satica , al kad pogledam sta rade i kako se ponasaju deca sa telefonom to je ludost
Koji si kupio za 2500? Napiši, molim te, model. Za klinca imam TCL MT40, već be bio na reklamaciji, a dok nije stigao poručio sam LT21 sa AliExpress-a (posao sam gore o svemu). Problem sa lociranjem imam u stanu, kada pokazuje neku bezveze lokaciju, verovatno je slab taj GPS prijemnik ili šta god. Napolju i u školi daje fenomenalno tačnu lokaciju. Što se tiče podešavanja za internet, nema nikakvih poruka, nego uđeš u podešavanja i podesiš APN. Radio mi je čak i sa Globaltel karticom, što MT40 nikad nije mogao. Tako da sad klinac TCL koristi za igralište jer je sav izgreban, a "novi" LT21 za školu. 😊
Kako rade poruke,pozivi i video pozivi
 
Svi znamo odnos telefona i satica , al kad pogledam sta rade i kako se ponasaju deca sa telefonom to je ludost

Kako rade poruke,pozivi i video pozivi
Da ali sa Family Linkom mozes da ogranicis koriscenje na nivo sata. Meni klinac ima telefon i cim smatram da preteruje lock telefona. Isto tako svaku aplikaciju mu vremenski ogranicim koliko zelim. YT apsolutni blok, uradili smo eksperiment da ga pretplatimo na YT minecraft steamera. Posle mesec dana uzasn promene u ponasnaju. Dogovor sa suprugom blokada YT na svim uredjajima.
 
Moji klinci su 3 godine koristili satiće sa slike (q528). U kombinaciji sa A1 pripejd karticama i mesečnim planom 300 i 400 posle poskupljenja. Sada (4. razred) imaju telefone zbog lakše komunikacije sa drugarima preko vibera. Oba telefona kontrolišem ja preko familiy linka. Youtube ugašen a praćenje preko GPS mnogo lakše i bolje u odnosu na sat.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230910-160658_KupujemProdajem.png
    Screenshot_20230910-160658_KupujemProdajem.png
    362.1 KB · Pregleda: 10
Vrh Dno