Šta je novo?

Pametni uređaji Satić smartić

Fitnes narukvice, sijalice, pametni usisivači i sl.

faca

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,607
Poena
435
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire A5 515 Ryzen 5 5500
Mobilni telefon
Xiaomi Poco F4 8/256
Pametni uređaji
Xiaomi watch S1
Xiaomi Body Composition Scale 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Планирам да узмем неки сатић смартић за дете од 7 година у септембру полази у школу.
Занима ме шта је најповољније и где.
Колико сам видео Вип има најповољнију понуду па Теленор, МТС има најнеповољнију.
У МТСу ми нуде О1+350 за сат за дете од 7 година=1750 😀.
У Випу је ок цена, не свиђа ми се сат, МТ40 ми је ок сатић.
Можда узети овако неки сат и неку другу картицу.
Шта је најисплативије?
 
Čisto da znate, Mobis je kupljen od strane Begram-a, servis više nije na nbgd, već Brankova 30. I to od 22. januara. Srećom lep dan za šetnju :(
 
Kako trenutno stoji ponuda pametnih satova za decu?
Šta preporučujete? Ne znam na šta bih trebao da obratim pažnju. Šta sat treba da ima, a šta treba izbegavati? Znam da je GPS potreban.
Izbegao bih naručivanje sa Aliekspresa.
Takođe, koja tarifa je pogodna za decu? Da li uzimati neki sat zajedno sa ugovorom ili odvojeno? Vidim da su postpaid tarife prilično nepovoljne a da MTS ima neke prepaid koje nisu loše. Dobro, to opet zavisi od potreba, ali trenutno nemam ideju šta je detetu potrebno.
Da li može neko da posavetuje oko svih ovih stvari?
 
Планирам да узмем неки сатић смартић за дете од 7 година у септембру полази у школу.
Занима ме шта је најповољније и где.
Колико сам видео Вип има најповољнију понуду па Теленор, МТС има најнеповољнију.
У МТСу ми нуде О1+350 за сат за дете од 7 година=1750 😀.
У Випу је ок цена, не свиђа ми се сат, МТ40 ми је ок сатић.
Можда узети овако неки сат и неку другу картицу.
Шта је најисплативије?
U principu, najviše nas je uzelo TCL MT40. Prelistaj malo temu ako te zanimaju detalji, ali dosta reklamacija je bilo. U garantnom roku ovlašćeni servis uradi lepo i brzo, ali ako istekne deru. Sad sam video tarife i čini mi se povoljno u Yettel-u Myki Watch 4 Lite 600 din mesečno (300 sat i 300 tarifa). Jedino što satić nema 4g, nego 2g mrežu. Ako neko ima taj satić, može da podeli iskustva...
 
Ja sam imao Myki dok je klinac bio u predškolskom a kad je pošao u školu kupio sam mu MT-42 i ta dva sata su neuporediva pošto je Myki bukvalno igračka sa kojom ne može ništa konkretnije da se uradi dok je TCL ipak ozbiljniji satić.
E sad, pitanje je i koliko je dete jer u zavisnosti od toga bih i birao sat.
 
Ima na KP MT42, za 100eur. Uz globaltel tarifu od 350-500din mesečno mislim da je super za klince
 
I to je dobra opcija. Ja sam tako kupio klincu mt40 i stavio Globaltel karticu. Pre, dok je Globaltel bio na A1 mreži, nije mogao da se podesi internet, ali od kada su prešli na MTS sve radi.
 
Vs

Mt42 ima dijete od brata,i veoma ga dobro sluzi i baterija drzi mnogo duže nego na Myki Watch 4 lite što koristi moje starije dijete.
Od juče u ponudi mtela u CG počeli su daju prodaju ovu vrsta satića My first fone S3.
Ima li ko iskustva sa ovim modelima my first? Nesto sam čitao na engleskom da im je dosta losa baterija.
Odgovaralo bi mi vise mtel,jer koristimo svi u kući ,zbog poziva i svega.
 
Iskustva sa Moye satovima? Ovaj mi djeluje interesantno, za sina sam mislio, u suštini mi treba GPS da ima i dvostrano obavljanje poziva, to je to.
 
Malo sam u međuvremenu pročešljao ponudu satova.
Ponuda nekih poznatih (ako se može reći proverenih) brendova je prilično slaba i to ne samo kod nas nego i u svetu.
Da li uopšte isplati uzimati TCL MT40 s obzirom da je cena oko 13.000 hiljada. Mada je ponuda i TCL satova prilično oskudna.
Ne znam kakvi su Vivax, Myki, Moye, Vtech... Neka njihova okvirna cena je oko 5-8 hiljada, pa i više.
Gledao sam i neke kineze u običnim radnjama i tu su cene naduvane 3-4 puta u odnosu na cene istih satova na Aliekspresu. Neki od njih mi izgledaju prilično jadno, kao da su neki plastikaneri tj. igračke. Da li se uopšte isplati davati 23 i više hiljada za sat koji će se realno koristiti okvirno 3 godine? Posle se verovatno prelazi na telefon.
 
Za dete se ne isplati definitivno pošto je pitanje koliko će sat uopšte izdržati kod deteta.
Moj je otkinuo narukvicu zatim slučajno zveknuo ekran i malčice ga rascvetao da bi ga pre neki dan i definitivno dokrajčio (neće da se uključi) a tek sam otplatio nešto preko pola...
Naravno nisu sva deca nepažljivo kao ovaj moj ali ipak...
 
Kolika je neka prosečna potrošnja za recimo MT40? Mislim na minute, gigabajte i sms poruke. Da li on uopšte šalje SMS ili se komunikacija porukama vrši preko specijalne aplikacije na telefonu, korišćenjem interneta?
Pitam i za gigabajte koji se troše na praćenje i video pozive.
Da li neko zna gde bi ovaj sat mogao da se uzme u radnji (roza varijanta), pošto je kod provajdera skuplji? Ako može PP.
 
Vrh Dno