Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

Rekao sam vec i sa 1.2 Thor jedva prolazi, sa 1.0 tesko.

Mozda da se proba sa nekom kvalitetnijom antenom tipa Gibertini 1.0 (nisam ubedjen da su ovi kod nas originali, skloniji sam misljenju da su kopije) sa tim da su cene za tu Gibertini 1.0 i neku 1.2 slicne.

Uz napomenu da juznije od Beograda ni sa 1.2 nece ici Thor kao i pojedini transponderi sa 28E, tako u Krusevcu, Nisu ... treba jos veca antena da bi se uhvatio signal.

Neka se javi neko odozdo ko ima antenu pa nek prenese svoje signale.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav....malo da dodam...imam vec dugo satelit...pa i sve uz to sto ide....cast onima, ima ih i ovde koji se time bave. Elem, sada imam 2 antene, fiksnu i sa motorom....ova sa motorom se vrti sa jednim risiverom, signal dobijam na Amiko Alienu 8900....da neko ne mesa sa ostalim Amiko boxovima...ima ih puno, kao i sajtova gde se sve azurira: SW, Pluginovi, Kljucevi itd...ako glavesine dozvole sve cu objaviti...ili na PM svejedno....poenta je gledati kroz C..d S.....g, a tu vec ide neki problem: test moze da bude perfektan a linija neupotrebljiva....test onako...a kada se plati letis po kanalima....i opet se pojavljuje zatvaranje kanala tj. zatvaranje citavih paketa, vezivanje korisnika sa boxom...kao npr. SBB...jos nisam video sharing od njih...mada tek je pocelo:-devil-:
 
:)...pa nekad i moglo...radio full Total TV..:)
 
ma znam,samo da se podsetimo zlatnog CS vremena,,,Multivision,pa Tekile.....:)pa SkyStar i skynet grebovanje...:)..itd....
 
Zlatna vremena su bila kad je sve to radilo preko emulatora i ključeva. Sve ostalo je već biznis.
 
softcam.key:)
33yrvus.png
 
Poslednja izmena:
Da, to je sad što je ostalo, kap u moru, PowerVU koji se otvara preko emulatora.
 
da,ima jos neke boranije,koja me bas ne zanima,isto kao ni ovaj PV...
kako god,ko želi da uživa u Hd kanalima,mora da ima minimum nekoliko satelita...meni su najbitniji...0.8w...13e...16e...23e...28e...39e....i.moj izbor 'ciefp liste'
 
Zlatna vremena su bila kad je sve to radilo preko emulatora i ključeva. Sve ostalo je već biznis.

I tad je bilo biznisa, punjenje fan kartica, 4u1, 5u1, (ko nije imao programator) pa posle prodaja titanijum kartica, matrix modula ... sve radilo po neku sezonu, bilo toga jos, ko ce svega da se seti.

I onda su linuxirali DBox 2 i tako je kreeenuulo ...
 
Poslednja izmena:
Ne pratiš me. Ti pišeš o vremenu koje je bilo još ranije, ja pišem o vremenu nakon tog, kad su se pojavili emulatori i kad više nije bilo potrebe za modulima i karticama. Znači, emulatori i skidanje ključeva sa neta nema nikakve veze sa biznisom u odnosu na camove, kartice, CS... i ostale drangolije.
 
E a kakvo vam je iskustvo sa IPTV listama i da li je moguće tako gledati kanale, ima dosta nekih lista, uglavnom ne rade.
 
tacno tako..^...imalo par sajtova,samo odes i vec novi kljuc...:)
 
Ne pratiš me. Ti pišeš o vremenu koje je bilo još ranije, ja pišem o vremenu nakon tog, kad su se pojavili emulatori i kad više nije bilo potrebe za modulima i karticama. Znači, emulatori i skidanje ključeva sa neta nema nikakve veze sa biznisom u odnosu na camove, kartice, CS... i ostale drangolije.

Ne pratis ti mene.
Biznisa je uvek bilo, to o cemu ti pricas mozda ga nije bilo za kompjuterase koji su imali dvbs u kompu tipa ss2 pa skines s2emu posle vplug ili pre yanksee odes po kljuceve i vozis, ali za starije ljude koji su imali risivere a nisu znali pc da upale, kad god se razvali neki paket moralo bi da se flesuje novi pecovani firmver u risiver (Samsung, Humax, itd, itd ...) a to se naplacivalo, sve moze da stane ali nacin da ljudi nesto naplate, jok more.

Secam se ja uglavnom svih vremena od analogne pa do danas, i bilo je zlatnih vremena i sa emulatorima ali bilo je pa skoro i totalnog crnila, usput vozio sam i ja ss2 godinama u kompu tamo negde od mozda 2002 ili kad je vec izasla pre nje imao i ss1, ali sam ipak vise za boxove ;)
 
Secam se prvog digitalnog satelitskog risivera koji sam imao, Echostara dsb-770 fta i kasnijeg saznanja da je identican Strongu 6155 koji je podrzavao internu emulaciju.
Posle ubacio bootloadera uz molbe bogu da ga ne brickujem.
Tada je bio aktuelan francuski TPS i nemacki Premiere paket, danasnji Sky De a ako se ne varam i spanski Canal+.
Behu to lepa vremena a ovo sad sto ide preko emu je samo senka onoga sto se nekada gledalo.
 
Ma, dobro je i sad, samo gore da ne bude. Ima na netu sasvim dobrih 24h free C linija tako da bez troška to solidno i dalje ide. Nema sve, kao nekad, ali sasvim dovoljno za normalnog gledaoca.
 
tacno tako..^...imalo par sajtova,samo odes i vec novi kljuc...:)


A da li sa ciefp liste svi kanli rade. Vidim ima i nekih IPTV.
Ceo dan se zezam sa IPTV i Kodi-jem, lepo bi bilo kad bih pronasao neki dobar source.

Da li neko zna zašto se i ovo malo kanala što se nađe, prebacuje na sledeći posle 30 sec? Kao da je neki test ili sl.
 
Ne rade svi kanali, prati malo situaciju sta ide a sta ne, IPTV ne'am pojma sa njegove liste, predpostavljam da dosta radi, cesto on to azurira, mada realno ako imas Kodi ne znam sta ce ti njegova IPTV lista sa filmovima i serijama.
 
I tad je bilo biznisa, punjenje fan kartica, 4u1, 5u1, (ko nije imao programator) pa posle prodaja titanijum kartica, matrix modula ... sve radilo po neku sezonu, bilo toga jos, ko ce svega da se seti.
I onda su linuxirali DBox 2 i tako je kreeenuulo ...

Da se i ja zapljunem za to vreme...:)

ja sam cak fizički pravio gold karticu, projekat štampane ploče, tanak pertinaks /jedva našao/ i 16f84 i 24c16 na podnožja...prvi programator nije imao čitač kartica, već preko podnožja...onda je bila, čini mi se silver kartica /16f876 čini mi se/, pa atmel... Čak sam bio napravio atmel sa dvorednim LED displejem koji je ispisivao kodove i sl...Pa traženje MK ključeva za AU...Koja je to bila sreća kad sam odradi AU:)...Uh, mnogo lepo vreme....:D
 
Poslednja izmena:
Ja jos cuvam Pace MSS 460 d [ili 466d?] [ne da mi se da ga skidam i gledam od pozadi]..
Naravno sa D2Mac karticom...Zlu ne trebalo.
Lepo vreme...
pozz
 
Ne rade svi kanali, prati malo situaciju sta ide a sta ne, IPTV ne'am pojma sa njegove liste, predpostavljam da dosta radi, cesto on to azurira, mada realno ako imas Kodi ne znam sta ce ti njegova IPTV lista sa filmovima i serijama.
ja koristim Ciefp liste zbog Enigme2..IPTV deo i liste sa filmovima i spotovima ,me ne zanima..to uglavnom obrisem u IdreamX-u....a naravno da mi Kodi sve zavrsava,posebno sada kada ga imam u okviru Wetek-a,integrisanog u Enigmu2
 
meni je ova ok za Multifeed...mozda probam Likru:)
 
Koji image da flashnem za DM500hd clone sa ferrari sim-om?
 
PB Enigma VX-3.0-1-20140610, jedini imidz OE2.0 za taj box, samo skini bas za taj sim nemoj nikako ove regularne imidze a mozes i neki OE1.6 onda preporuka za OpenPli.

OE 2.0 dobijas dosta tih dzidza-bidza i pluginova uz napomenu obavezno usb u box i flash expander ili plugin skin mover i tako kad se digne imidz nije sjajno sa slobodnim prostorom, a ako hoces stabilnost OE 1.6 tu imas vec neki izbor imidza!

Ako ti bude trebala pomoc... imao sam nekad taj box pa sam na njemu probao sve zivo.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da ostanem na OE 1.6
Razmišljao sam o Openpli.
2.1 je poslednji koji može na dm?

Jel ima neki koji ima preinstaliran cccam i mgcamd?
 
Vrh Dno