Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

Ukoliko želiš i prioritet su ti EXYU programi tada su ti bitne samo dve pozicije 16*E i 39*E.
 
Nisu mi prioritet ex yu kanali.
Više me zanima sky sport, HBO, Viasat-ovi kanali, i sl, naravno HD.

Osim ako se Max tv isl. ne ubraja u ex yu, pa se računa da su tu prati sve ovo što mene zanima. Ne znam kako to baš ide.

Izmerih staru antenu. 1.2m, sa 2 LNBa- koja su uništena. Antena je skroz zarđala, štap koji drži LNB kriv u stezniku od korozije...

Od svega bih ostavio samo nosač, koji je lepo ušrafljen u zid.

Kupio bi nov tanjir, ali se dvoumim između motora i 2,3,4 lnb-a.

Za ovo što mene zanima, šta bi mi preporučili, zato sam i pitao koje bi satelite preporučili.
 
Poslednja izmena:
Motor uvek daje više slobode i mogućnosti.
 
Da li sam dobro razumeo,
da za diseq motor nije potreban pozicioner, već može da se vozi sa VU+ zero.
Što bi i bio moj set-up.

Koliki tanjir min. bi trebao?
 
Koji Sky: Ita, UK ili nemci?

Nemci su trenutno najbolja opcija, Ita ni ne radi, dali je trenutno videcemo, UK samo sd varijanta.

I sta je Viasat, paket na Siriusu?
Sirius je prilicno slab signal na skandinavskom bimu. Pitanje i sa 1.2 jeftinijim antenama dali moze da prodje ceo.

Ja sam uvek za motor, ali mnogi ne vole zbog cekanja da motor navrti, pa stavljaju multi lnb varijante, brze ali skuplje!

Diseq motor ako stavis nebi smeo antenu vecu od 1.2 i to je granica i ne treba pozicioner ako njega stavis.

Ja vise volim stapne motore, sigurnija mi varijanta, a stapni+pozicioner jeftina varijanta od solidnog diseq motora.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da može UK sky HD.
Viasat (nat.geo, history, explore...) ako dobro mislim.

Da li može neki jeftin tanjir 80cm, diseq motor (50ak evra) i VU+ zero. LNB 1000 din. I eto?
 
mali je to tanjir,i greota da ide na motor...nemaju svi jak signal kao Astra...
te kanale imas u HD na vise mesta,negde i sa exyu titlom...ima svega...ali treba vise satelita..ili motor ili multi feed
recimo ovaj na 23 e:)
so73tx.png
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da može UK sky HD.
Viasat (nat.geo, history, explore...) ako dobro mislim.

Da li može neki jeftin tanjir 80cm, diseq motor (50ak evra) i VU+ zero. LNB 1000 din. I eto?
Može. Nećeš imati skandinavske kanale i pojedine sd engleze, zbog malog tanjira. Inače, za takav sistem podržavam kupovinu diseqc motora, ali obavezno sa metalnim zupčanicima. Meni jedan takav radi na 1,2m anteni već godinama. Doduše, meni je to sekundarni tanjir, ali se opet relativno često koristi i pomera.
 
Da li je ok 1m.
Preko toga mi se verovatno više isplati da peskiram i plastificiram sadašnju.
 
Ni sa metar neces imati skandinavce kriticno je i sa 1.2 ali prolazi kad je sama antena ok!

Ima dosta kriticnih transpondera i na 28E, zato sam i pricao da ja licno nikad ne bih uzimao ispod 1.2, ali razisli onda o stapnom motoru, ako si negde gde je vetrovito mozda nije pogodno za diseq motor a recimo neki ok sa metalnim zupcanicima kao Amiko 3800 ti je negde oko 60€.

Razmisli sta ti je pametnije (citaj sta zelis da gledas i koje satelite) ili manji tanjir sa diseq motorom, mozda 1.20 pa da se kockas sa takvim motorom ili stap sa pozicionerom.

Peskiranje stare antene se mozda i isplati samo pod uslovom da je dobar tanjir, ako nije (oni domaci Ivanjca stari, itd ...) nema nikakvog smisla to raditi.
 
neznam zasto skoro da na astri i nemam kanala,sve je kako treba,jedino ako se lnb nije pomerio,a ni na hotbirdu nemam nesto puno kanala,sta mi je ciniti,imam digitalni risiver technicus nova i imam tanjir oko metar u precniku
 
neznam zasto skoro da na astri i nemam kanala,sve je kako treba,jedino ako se lnb nije pomerio,a ni na hotbirdu nemam nesto puno kanala,sta mi je ciniti,imam digitalni risiver technicus nova i imam tanjir oko metar u precniku
 
Dosta kanala si izgubio zato sto su presli na S2 a tvoj risiver je verovatno u mogucnosti da prima samo s signal!

Sve jedno nesto kanala bi morao da skeniras tj. imas signal a za to moras da proveris lnb, kabl i sve ostalo.
 
Dosta kanala si izgubio zato sto su presli na S2 a tvoj risiver je verovatno u mogucnosti da prima samo s signal!

Sve jedno nesto kanala bi morao da skeniras tj. imas signal a za to moras da proveris lnb, kabl i sve ostalo.
pa ima kanala al dosta manje nego pre,a provericu lnb,a cekaj onda su presli na s2 standrad,tako da moram da nabavim risiver sa tim novim standardom
 
naravno....sve sto jos uvek radi i vredi potreban je S2 tuner,nevezano da li su HD,ili SD kanali...(MaxTV,Pink,Polaris,sve trazi S2)da ne pominjem HD kanale..:)
 
hvala vam puno na odgovorima,pa znaci da kupujem novi risiver sa S2 standardom,e sad gledao sam ove Amiko risivere,valjda cu ok za te pare,netrazim nista specijalno,
 
Pogledaj i Vu Zero oko 120€, dosta bolji risiver!
 
uvek,ali ako coveku znaci 50 eura manje..i Amiko zavrsava posao
 
Ja sam malo nov u ovim vodama, ali bih voleo (po)neko pojasnjenje...

Hteo bih da imam card sharing. Trenutno imam TotalTV antenu sa 4 lnb-a. Koliko sam shvatio, trebao bih da uzmem jos neki VU+ Zero ili slicno i da se pretplatim na cs kod nekog i onda bih imao regularnu satelitsku?
Koliko programa bih imao sa ovom antenom (mislim da je 0.8 metara) i lnb-om?
 
imao bi bas dosta programa,samo dobru opremu i dobro pozicioniranje,a FTA kanale bi imao bez da placas nista,al sa karticom i da placas imao bi dosta kvalitetnih kanala
 
Nema ni lana ,nije ni linux za cs neupotrebljiv.Ako bas hoces na aliju povedi racuna sta uzimas od klonova jer se lako moze desiti da sa prvim updejtom online(ili flesovanjem neodgovarajuceg image) ako je klon v+ ostanes bez boxa.
 
Da li može preporuka za antenu.

Motor bi bio diseq, metalni zupčanik, VU+ zero...
 
moj predlog ispod 1m nemoj,a mislim da preko 1.20 ne ide...neka me neko ispravi,za vece tanjire,mora i jaci motor....
 
Motor bi bio DM3800.
Koliko shvatam razlika su skandinavci.

1,2m, neka bolja antena bi ih hvatala, koliko shvatam. A da li bi i neka od 1m mogla?
 
Nazad
Vrh Dno