Šta je novo?

Samsung televizori

MarcusS

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2007
Poruke
2,236
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & ID-COOLING XTS 224
Matična ploča
AsRock B550m STEEL LEGEND
RAM
2x16 GB Corsair Vengeance RGB PRO sl 3600mhz
GPU
Sapphire PURE 7700XT 12GB WHITE
Storage
M.2 Kingston KC3000 512GB + 2TB Toshiba + 4TB Seagate
PSU
Cooler Master Bronze 650w
Kućište
Zalman S5 White
Monitor
Benq Zowie XL2540K
Miš & tastatura
Logitech G910 spectrum & Logitech G PRO mouse
Ostale periferije
Logitech G PRO X
Mobilni telefon
Google Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Huawei Watch GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ako ima tema ispravite me, pretražio sam sve dva puta :)

Ima li neko info o ovom modelu, pošto vidim da ima svega 7, 8 strana na google-u o njemu: Samsung QE65Q82RATXXH
 
uključim juče tv i dobijem ovo...xiaomi mi box s je povezan i ne gasi se, nešto mislim da je on napravio neku pometnju...izvadim strujni kabl iz televizora i vratim, tv radi normalno...svejedno, ima li razloga za brigu jer nemam pojma šta je razlog?

viber_image_2023-07-03_21-52-37-004.jpg
 
Поздрав људи, власник сам Самсунговог модела Ju7000 и имам проблем што ћу изгледа морати да мењам ТВ који ради (углавном). У питању је модел из 2015. ваљда. На самом ТВ-у немам HDMI прикључак. Наиме, 4 HDMI улаза се налазе на неком one connect mini уређају који, чим се повеже са ТВ-ом, искључује ТВ. Раније су ми причали да му се у том уређају налази матична, како је она отишла итд, међутим пробао сам и са два друга one connect mini уређаја и са њиховим кабловима и ТВ, али чим се повеже са уређајем ТВ искључи и ништа не може да се ради са њим.

Са друге стране, ТВ у сваком другом аспекту ради. Смарт функције раде, слика и даље сјајна, звук исто, филмови са USB-а се учитавају лагано, такође док сам био у СББ-у, имао сам њихову картицу и преко ње сам без проблема гледао ТВ. Сада када имам STB, неопходан ми је HDMI за повезивање са њим и за гледање ТВ-а, а изгледа да на овом бангавом моделу то нећу моћи да радим. Ако има неко неки савет, или решење, био бих му захвалан. Да не морам да купујем нови ТВ због ове глупости...
 
Pozdrav ljudi!

Danas sam naručio 65 S95B. Takođe sam uz njega naručio i soundbar Samsung Q990C.

Javljam vam utiske kada stigne. Da li neko od vas već ima ove modele te kakva su vaša mišljenja?
 
Nek je srecno.
Q990C je odlican, perverzija bukvalno, najbolja kupovina.
Koliko je bio skuplji S95C, posto njega hvala najvise i da je dosta unapredjen u odnosu na starijeg brata, prvenstveno bolji panel, zbog burn- in?
Koju kablovsku ces da koristis na njemu?
Ocekujemo neku recenziju kad stigne paket 😅
Edit: kolika ti je udaljenost do tv? Posto gledam za mene kad budem sredjivao sprat, da li je bolje 65 inca ili da idem na 77.
 
Nek je srecno.
Q990C je odlican, perverzija bukvalno, najbolja kupovina.
Koliko je bio skuplji S95C, posto njega hvala najvise i da je dosta unapredjen u odnosu na starijeg brata, prvenstveno bolji panel, zbog burn- in?
Koju kablovsku ces da koristis na njemu?
Ocekujemo neku recenziju kad stigne paket 😅
Edit: kolika ti je udaljenost do tv? Posto gledam za mene kad budem sredjivao sprat, da li je bolje 65 inca ili da idem na 77.
Videćemo kada stigne, nadam se da jeste 😅
S95C nisam mogao da nađem kod nas uopšte, a S95B je bio 200k.
Prvenstveno ću da koristim striming servise, a ovako imam i EON i Iris za sport, ali isto kao aplikacije.
Čim dođe javljam kakvi su.
Meni je baš daleko TV od kauča, oko 4, 5 metara, što pokušavam da sredim sada. Ono što sam shvatio, gledajući juče Oppenheimera u IMAX-u je da nikada nema prevelikog televizora, te ako si u mogućnosti da uzmeš 77, uzeo bih 77 uvek pre 65, naravno osim ako ga ne koristiš kao monitor o_O
 
Cekamo iskustvo 😀
Ako mozes napisi posebno kakav je tv za sport (posto imas i arene i sport klub) i kako radi iris i eon na njemu kao aplikacija (ovo mi je i najbitnije).
Ma da, za tv ide sto vise to bolje, osim ako je razdaljina bas mala.
Meni ce razdaljina biti kao tebi, oko 4m, mada mogu da korigujem, zato sam i napisao 65.
Kao monitor ne, cak ne razmisljam ni o ps5 (za sad).
Sport, filmovi i dokumentarne emisije najvaznije, zato mi je u prvom planu oled, a i dobro je mesto za tv, nece svetlost da "bije" u njega, sto je dobro.
 
Da li neko zna kako mozemo da se logoutujemo sa HBO Max aplikacije? Ako je obrisem plasim se da li cu moci opet da je instaliram, jer su napravili tu novu Max aplikaciju.

TV je QN90A
 
Cekamo iskustvo 😀
Ako mozes napisi posebno kakav je tv za sport (posto imas i arene i sport klub) i kako radi iris i eon na njemu kao aplikacija (ovo mi je i najbitnije).
Ma da, za tv ide sto vise to bolje, osim ako je razdaljina bas mala.
Meni ce razdaljina biti kao tebi, oko 4m, mada mogu da korigujem, zato sam i napisao 65.
Kao monitor ne, cak ne razmisljam ni o ps5 (za sad).
Sport, filmovi i dokumentarne emisije najvaznije, zato mi je u prvom planu oled, a i dobro je mesto za tv, nece svetlost da "bije" u njega, sto je dobro.
Evo me nakon oko mesec dana korišćenja S95B i Q990C.

Pozitivne stvari za TV:
  • Slika je fenomenalna. Crna je zaista crna. 1080p content izgleda fenomenalno. 4K je još bolji.
  • 65 inča na ovom modelu deluje mnogo veće nego na bilo kom drugom, ne znam zašto.(cela porodica je bila u fazonu ovaj je veći nego prošli(Sony 65X90J).

Dve jedine mane koje trenutno imam u vezi TVa:
-Tizen OS koji ne može da priđe Androidu po meni.
- Strah od burn-ina.

Soundbar:

Zvuk je stvarno izvanredan i ne može da se poredi ni sa čim što sam gledao i slušao, ali jedina mana jeste da dosta stvari koje se i na Netflixu vode kao Atmos ne zvuče toliko dobro i nisu po meni dobro miksovane i masterovane. Za sada najbolji zvuk imaju filmovi i serije sa Disney+. E, sada, da li vredi para? Kada sam pitao osobu koja je potpuno nezainteresovana oko tehnologije, itd. odgovor je bio ne jer sam TV zvuči skoro kao to, ali po meni, razlika je dan i noć i kao neko ko provodi mnogo vremena kod kuće i opušta se uz filmove i serije, must have je.

Jedina stvar koju bih dodao jeste da sam naručio Apple TV pa ćemo videti kako će funkcionisati kada stigne jer je Tizen stvarno očaj i ne bih ga preporučio nikome, ali ima Iris, EON i sve ostale poznate aplikacije, pa čak i Plex, koji meni barem nije radio baš najbolje.
 
Pozdrav ljudi!

Danas sam naručio 65 S95B. Takođe sam uz njega naručio i soundbar Samsung Q990C.

Javljam vam utiske kada stigne. Da li neko od vas već ima ove modele te kakva su vaša mišljenja?

Ja imam 55 S95C i Q800C. Meni su super oboje. Nemam ogromnu sobu, tako da nisam hteo da uzimam surround soundbarove, ali meni je i Q800C i vise nego dobar, osim sto su surround efekti samo OK. Q Sympony 3.0 zavisi od sadrzaja. Ako je Atmos sadrzaj, soundstage je bolji kada se povezu TV i soundbar. Ako je sadrzaj sa starijim sound encoding, onda cesto TV ni ne radi. U video igrama super funkcionise.

S95C je super za manje-vise sve. SD sadrzaj je OK skaliran. HD SDR takodje skroz dobro izgleda. 4K HDR, bilo sa 4K Blu-Raya ili preko streama, je neverovatan i nikakve zamerke nemam. Gaming sa PS5 super funkcionise, i VRR i 120Hz rade kako treba. Jedina mana je Tizen OS, tako da cu verovatno preci na ATV.
 
Zvuk je stvarno izvanredan i ne može da se poredi ni sa čim što sam gledao i slušao, ali jedina mana jeste da dosta stvari koje se i na Netflixu vode kao Atmos ne zvuče toliko dobro i nisu po meni dobro miksovane i masterovane. Za sada najbolji zvuk imaju filmovi i serije sa Disney+. E, sada, da li vredi para? Kada sam pitao osobu koja je potpuno nezainteresovana oko tehnologije, itd. odgovor je bio ne jer sam TV zvuči skoro kao to, ali po meni, razlika je dan i noć i kao neko ko provodi mnogo vremena kod kuće i opušta se uz filmove i serije, must have je.

Nije stvar u atmosu već u bednom bitrejtu. Sve to što je kao atmos je krš dolby digital 5.1 sa dodatnim zapisom gorneg zvuka, dakle krš zvuk. Da bi čuo dobar zvuk, moraćeš da se vratiš na fizički medij, ja sam se bacio na skupljanje 4K filmova i ne žalim dinara, praznik za oči ali i za uši. Kada budu počeli da strimuju DTS HD MA i Dolby True HD onda će to biti to, ali pitaj boga kada će to biti.
 
imam S95B 65" nekih 9 meseci. Zbog ocajnog sistema sam odmah nakon 7 dana narucio nvidia shield. Neuporedivo bolje iskustvo sa ATV u odnosu na TizenOS
Eon i Iris (Aplikacije) koristim i slika je mnogo bolja nego sto sam ocekivao.
Za filmove i serije sam jedan period koristio Netflix, a onda sam se upoznao sa RD i Kodijem i jednostavno pogasio sve pretplate.
TV sam smatrao da ima dobar zvuk sve dok ga nisam spojio sa soundbarom. Zvucnici su Sonos Arc + Sub i jednostavno ne bih vise mogao da zamislim zivot bez soundbar-a.
Sve preporuke i za TV i za soundbar. (Od burn-ina nema ni traga otprilike svaki dan po 4-8 sati bude upaljen).

Edit: od trenutka kada sam 65" posadio na 3m od ugaone, shvatio sam da preveliki TV ne postoji i sledeci ce definitivno da bude jos veci)
 
Sta znate o ova dva modela televizora?

SAMSUNG UE43BU8072UXXH (2022,)
i
SAMSUNG QE43Q60AAUXXH (2021,)

Ima li bitne razlike u kvalitetu slike izmedju njih?
Da li neki od njih ima problema nekih?
Neko upucen mi spomenu da neki ljudi nisu bili zadovoljni sa nekim Q6 (nije znao tacno kojim, kad, zasto jer ne prati Samsung)...

Ako neko ima neki od ova dva tv ili zna nesto o ovim modelima molio bi da pustite komentar...
Hvala
Da nisi mozda nasao neke detalje u vezi prvog modela, UE43BU8072UXXH ?
Razmatram neki tv za koji bi sluzio samo za tv kanale/ filmove /youtube stream.
 
Da nisi mozda nasao neke detalje u vezi prvog modela, UE43BU8072UXXH ?
Razmatram neki tv za koji bi sluzio samo za tv kanale/ filmove /youtube stream.
Brat je uzeo SAMSUNG UE43BU8072UXXH, zadovoljan, ukućani i nisu ALI sami su krivi.
Tv se birao tako da je DO ODREĐENE visine kad je na nogicama jer AKO je preko te visine udarao bi prozor u tv kad se otvori prozor na 1/2 i više...
Lepo sam im govorio uzmite 55" i ne razmislajte.
Ovako su svi "nezadovoljni" tv-om, kazu da bi bilo bolje da je veci tv (govorio sam im), kaze snajka koja je insistirala na visini (rekao sam joj pomeri tv iz ćoška, izbaci sa komode deo s policom za katodni tv i knjige, ucini nesto da dobijes prostor za veci tv, ma baci vitrinu i uzmi drugu...), kaze i brat koji je insistirao na ceni (manji je jeftiniji, stipsa, a sad kad gleda filmove i serije cuti i mršti se ...) jedino su deca bila u pravu i odma rekli sto veci...

Kao tv je sasvim u redu, dobro radi, sve ok, ne zale se ni na sta (drugo).
 
@Zeha
Meni dijagonala od 32" sa tankim ivicama i osnovnim smart stvarima radi posao. Čak je i 4k upitan.
Smatram da malo preterujemo sa dijagonalama.

Nego, nešto mi se dopadaju ovi sa ambient light a oni su 65+ hiljada.
To mi je puno sad za tv, koji bi radio par sati dnevno.

Hvala još jednom na javljanju.
 
Pozdrav svima. Imam jednu nedoumicu. Imam u dnevnoj sobi Samsung Smart 4K TV 55" sa pametnim daljincem One Remote. Planiram da kupim isto Samsung Smart 4K TV ali 43" isto sa pametnim daljincem One Remote (tako pise u specifikacijama, da uz njega ide smart daljinski). Oba TVa ce biti zakacena na istom zidu ali sa suprotnih strana, ovaj jedan mi je u dnevnoj sobi a drugi u spavacoj, moje pitanje je da li ce mi daljinci praviti problem? U smislu da ako upalim TV u dnevnoj, da li ce taj daljinski reagovati i na TV u spavacoj. Udaljenost je mala, domet moze da ima. Samo ne znam da li taj jedan Smart remote koji je uparen sa TVom uz koji je dosao, moze da reaguje na drugi TV.
Mislim da ne jer nije uparen sa tim drugim TV-om ali nisam siguran. Kako to da proverim pre kupovine drugog TV-a da se ne zeznem. :D
 
@pelezinho90 Da odgovorim sa zakašnjenjem. Sigurno si već skontao ili odustao. Kupio sam pametni monitor Sasmsung sa pametnim daljinskim i nalazi se u istoj sobi kao i Samsunt smrt TV sa sličnim daljinskim. Na žalost preklapaju se jer su bluetooth daljinci i dešava se da jednim daljinskim ugasim i upalim oba uređaja i sl.

A sad jedno glupo pitanje, imam RU8000 već 4 godine i još uvek nisam ukapirao jednu stvar. Da li postoji neka automatika/podešavanje da kad se pusti HDR materijal (pc ili app) da TV sam podesi mod na Dynamic? Nervira me da stalno menjam sa Natural koji mi najviše odgovara na Dynamic čim želim da gledam nešto. A dešava se da zaboravim da vratim sa Dynamic na Natural i da spržim sebi oči kad prebacim na neki kanal koji je po prirodi svetao. Još je gore što je moja 6 god. ćerkica (a to radi od kad je imala 4god.) ukapirala da me to nervira i da mi smeta pa namerno stavi na Dinamik i onda mirno sedi i čeka da ja uzmem daljinski. 😫
 
Pozdrav svima,
Gledam da kupim tv od 50'' ili 55'' koji su sada na popustu. Bacio sam oko na Samsungove smart i nasao za skoro istu cenu UE55AU7092UXXH i UE50AU7172UXXH i po specifikacijama su identicni, nisam uspeo ni na Samsungovom sajtu da nadjem detaljnije specifikacije da ih uporedim.
Potreban savet oko odabira i gde bi mogao da nadjem detaljnije informacije o specifikacijama.
 
Pozdrav drugari, imam Samsung KS7000 i do danas sve radilo normalno, sada imam problem da se tv ukljuci regularno, ali crveni senzor gde se pali tv blinka konstantno, kao da drzim neko dugme na daljinskom, i random pali accessibility meni, probao reset, probao restar ali problem je i dalje tu, bas ide na zivce i nije prijatno pa ako se neko susretao sa slicnim bilo bi lepo ako moze neka pomoc 😊
 
Kod mene je bilo nesto slično samo drugi model Samsunga, ovako sam odradio:
-isključio TV sa napajanja
-onda zadržati 15-20 sekundi "power" dugme na TV (ne ono na daljinskom), obicno se nalazi pozadi TV, pri dnu.
-na kraju sacekati nekih 30 sekundi pa uključiti napajanje u struju.
 
Pozdrav,
prvo što mi pada na pamet je daljinac. Uključi tv i izvadi baterije iz daljinskog i sačekaj da vidiš kako se ponaša.
Nazalost nije to, izvadio baterije iz daljinskog iskljucio tv i ne pomaze..

@spotpala probao ovo sto si napisao, izvadio cak i baterije iz daljinskog, i dalje blinka i otvara accessibility shortcuts, ajde treperenje bih i preziveo, stavio bih nesto preko pa ne bih primecivao bas me briga, ali ovo otvaranje ovog access menija e to ubija u pojam ako me razumes..
 
Nađoh ovo pa pročitaj ako te ne mrzi. U suštini, piše da ti možda neki drugi daljinac u kući prvi problem. U ostalim slučajevima se ispostavilo da je kvar na matičnoj ploči tv-a.
 
Da odgovorim resio sam problem, bag je bio sa Apple tv daljincem, on je zeznuo sve, hvala vam na predlozima puno 😊
 
Drugari treba mi pomoc..napravih sr*nje. Da pomerim komodu i zaboravim da izvucem antenski kabal iz televizora i pocupam onaj konektor koji se nalazi u tv-u. Guglam gde ima da se kupi za Samsung televizore da zamenim, ali ne mogu da nadjem jer ne znam ni kako se to strucno naziva. Zna li neko gde ima to da se kupi u Beogradu?
 

Prilozi

  • IMG_20240314_194103.jpg
    IMG_20240314_194103.jpg
    75.9 KB · Pregleda: 37
Ha, ha...isto sam i ja uradio prije par godina, isto Samsung, star par mjeseci...odnio u ovlašteni servis i rekao šta se desilo. Zalemili nazad taj otkinuti dio, i evo TV i dalje radi.
1710449193423.jpg
 
Nazad
Vrh Dno