Šta je novo?

Samsung televizori

MarcusS

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2007
Poruke
2,236
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & ID-COOLING XTS 224
Matična ploča
AsRock B550m STEEL LEGEND
RAM
2x16 GB Corsair Vengeance RGB PRO sl 3600mhz
GPU
Sapphire PURE 7700XT 12GB WHITE
Storage
M.2 Kingston KC3000 512GB + 2TB Toshiba + 4TB Seagate
PSU
Cooler Master Bronze 650w
Kućište
Zalman S5 White
Monitor
Benq Zowie XL2540K
Miš & tastatura
Logitech G910 spectrum & Logitech G PRO mouse
Ostale periferije
Logitech G PRO X
Mobilni telefon
Google Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Huawei Watch GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ako ima tema ispravite me, pretražio sam sve dva puta :)

Ima li neko info o ovom modelu, pošto vidim da ima svega 7, 8 strana na google-u o njemu: Samsung QE65Q82RATXXH
 
Uzeo sam juče tv samsung UE43TU7022KXXH Sve sam namestio samo ne mogu da mi pušta prevod uz film. Puštam preko serviio sherovanog foldera na kompu. Na starom samsungu je radilo sve normalno. Film i prevod su istog imena. Samo pušta kada je prevod ubačen direktno u video fajl od strane autora. Može pomoć kako da sredim?
 
Uzeo sam juče tv samsung UE43TU7022KXXH Sve sam namestio samo ne mogu da mi pušta prevod uz film. Puštam preko serviio sherovanog foldera na kompu. Na starom samsungu je radilo sve normalno. Film i prevod su istog imena. Samo pušta kada je prevod ubačen direktno u video fajl od strane autora. Može pomoć kako da sredim?
Koliko sam ja skapirao, ako ti je sherovan folder obelezen kao medija folder nece vuci .srt fajl jer nije medija, probaj da ga setujes kao storage.
 
U serviiu sam sherovao video foldere nemam opciju za storage. Probao sam Universal Media Server, sa njim pusta prevode ali opet ne sve. Nasao sam i opciju da preko MKVToolNix ubacim titl direkt u video ali to je malo dosadan posao. Malo me Samsung razocarao. Sa modelom iz 2012te nisam imao problema.
 
Cao, posedujem Samsung TU7092 TV i fudbal izgleda ocajno, kretanje igraca i lopte "secka" sve vreme, ma koja god podesavanja ja postavio. Ako postavim "judder reduction" na najvecu vrednost onda izgleda bolje, ali ponovo secka. Primecujem i na ostalim programima a i na jutjubu i sl, doduse u manjoj meri jer je na fudbalu katastrofa. Da li je mozda problem u podesavanjima slike? Svaka pomoc je dobrodosla.
 
Cao, posedujem Samsung TU7092 TV i fudbal izgleda ocajno, kretanje igraca i lopte "secka" sve vreme, ma koja god podesavanja ja postavio. Ako postavim "judder reduction" na najvecu vrednost onda izgleda bolje, ali ponovo secka. Primecujem i na ostalim programima a i na jutjubu i sl, doduse u manjoj meri jer je na fudbalu katastrofa. Da li je mozda problem u podesavanjima slike? Svaka pomoc je dobrodosla.


Samsung UE50TU7092UXXH, Orion internet, Orion aplikacija na firestick 4k, Eon, sve savršeno radi, nikakav judder. Ništa posebno nisam podešavao, sve default.
 
Sve je okej sa TV-om, povezao ga sa drugim supernova uredjajem i radi odlicno, ili je problem do ovog "Supernova Move" uredjaja, ili do interneta jer je povezan preko wifi-a.
 
Nije problem u wifi-u, probao sam i preko kabla-ista stvar, to jest nije uopste problem u internetu, vec ili u Supernova Move uredjaju ili u TV-u. Kada povezem na TV one starije uredjaje Supernove, onaj obican box, sve radi savrseno, nista ne secka, boje su drugacije i bolje, samo sam primetio kao da rezolucija nije ista - i nije. Kad kliknem ono "OK" na daljinskom od TV-a vidim da je 1920x1080 rezolucija(kada je povezan stari, obican Supernova box uredjaj), a kada povezem novi Supernova Move uredjaj onda pise da je 4k rezolucija. Takodje, kada na daljinskom od tv-a kliknem home dugme, pa saltam skroz levo do settingsa, vidi se kod Picture mode-a HDR znak. Sad je pitanje da li TV ima problema da prikaze taj HDR sadrzaj, sto mislim da ne bi smelo(pise da podrzava HDR???) ali nikad nisam gledao HDR sadrzaj ranije pa ne mogu da tvrdim, ili je problem u Move uredjaju. Pitacu takodje i u Supernova delu foruma.
 
Sad je pitanje da li TV ima problema da prikaze taj HDR sadrzaj
Ne znam da li sam dobro razumeo, ali TV (bar kod mene 55RU8002) ne prikazuje HDR po automatici. Picture mode mi stoji na Natural ali kad gledam neki HDR sadržaj moram ručno Picture mod da postavim na Dynamic. Jedino mi tako ima smisla. Otkrio sam da drugar na TU70xx nije ni znao da ima HDR jer kad smo pričali o tanim scenama u serijama kao da pričamo o različimtim stvarima jer čovek nikad nije uključio to Dynamic. Ali na XBOXu mu se automatski pali GameMode koji ima HDR ON i nije mu jasno bilo za filmove.
 
Ne znam da li sam dobro razumeo, ali TV (bar kod mene 55RU8002) ne prikazuje HDR po automatici. Picture mode mi stoji na Natural ali kad gledam neki HDR sadržaj moram ručno Picture mod da postavim na Dynamic. Jedino mi tako ima smisla. Otkrio sam da drugar na TU70xx nije ni znao da ima HDR jer kad smo pričali o tanim scenama u serijama kao da pričamo o različimtim stvarima jer čovek nikad nije uključio to Dynamic. Ali na XBOXu mu se automatski pali GameMode koji ima HDR ON i nije mu jasno bilo za filmove.
Kod mene je HDR uvek automatski ukljucen ako je HDR prikaz. Svakako nije problem u tome, vec do tog Supernova Move uredjaja, smanjio sam rezoluciju sa 2160x60hz na 2160x50hz i sad radi kao sat.
 
Ni jedan tv kanal ne epituje 120hz, tako da je samo za gaming
 
Nema to veze sa emitovanjem 120Hz. Ako ima priliku/novca svakako bolja kupovina od 120Hz, pod pretpostavkom da ne gleda samo dnevnik, idealno za sport, film, seriju.
 
Мала помоћ за самсунг УЕ70ХХ,колега има овај ТВ,не зна тачно задња сва броја,можда је 7022. Да ли постоји плејер за ИПТВ за овај модел?
Ако има,који,и где може да се нађе.
 
Мала помоћ за самсунг УЕ70ХХ,колега има овај ТВ,не зна тачно задња сва броја,можда је 7022. Да ли постоји плејер за ИПТВ за овај модел?
Ако има,који,и где може да се нађе.
Nanomid iz prodavnice (ako ga još uvek ima) ili ručno da se ubaci SmartIPTV player. Za ostale ne znam.
 
Pozdrav. Trebala da i mi pomoć oko Samsung UE40MU6400 tv-a. TV ne može da se poveže na wifi a i daljinski ne funkcioniše jer je više nije uparen sa tv-om. Preko kabla tv radi ali moram xiaomi tel sa koristim umesto daljinskog jer ima ugrađen ir senzor. Pokušao sam sa resetovanjem rutera, tv i nista nije pomoglo. Mislim da je problem softverski jer sam u jednom trenutku posle resetovanja dobio wifi signal, upario TV sa daljinskim (pritiskom back i play) i sve je radilo dok nisam tel pokušao da povežem sa tv-om. Ima li neko ideju sta bi moglo biti i šta raditi? Sve stvari koje Samsung preporučuje kao rešenja sam isprobao. Hvala
 
Pozdrav, da li je neko imao iskustva sa samsungom 55q80b?
Planiram da ga uzmem. Gledao sam strane recenzije i video sam da je tv solidan za prosecnog korisnika a dobar je i za gejming. Zanima me koji je panel dostupan kod nas s obzirom da na stranim recenzijama stoji da jedino verzija od 55 inc ima IPS panel dok ostale verzije koriste VA panel...Crna modela je oko 950e pa me zanima da li se isplati uzeti ga za taj novac..
 
Pozdrav, da li je neko imao iskustva sa samsungom 55q80b?
Planiram da ga uzmem. Gledao sam strane recenzije i video sam da je tv solidan za prosecnog korisnika a dobar je i za gejming. Zanima me koji je panel dostupan kod nas s obzirom da na stranim recenzijama stoji da jedino verzija od 55 inc ima IPS panel dok ostale verzije koriste VA panel...Crna modela je oko 950e pa me zanima da li se isplati uzeti ga za taj novac..
Istu nedoumicu imam ali za dijagonalu 50 inch, gde kod nas na sajtovima isto stoji da je ips panel, oko 90k izadje u radnjama, a onda nadjem i ovaj Hisense 55U7HQ isto za 90k, i sad više apsolutno nisam više pametan šta uzeti
 
uzeo sam samsung tv bu8000 serije, ali me zbunjuje da je brightness u movie modu namešten na maksimumu (50)...nešto mi to deluje previše za movie mode, ima li negde nekih alternativnih podešavanja za ovaj tv?
 
Поз људи, имам једно питање, гледам мој стари фокс телевизор да заменим са неким самсунговим који има 4к, наишао сам био на овај модел UE43AU7092UXXH, па ме занима какав је и да ли га неко има и да ми каже искуства и то све. Хвала на разумевању.
 
Nazad
Vrh Dno