Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

Ma imam ja sad vec sve verzije kiesa,onako lepo naredjane jednu ispod druge...milina ti kad pogledash...:mad:

Ovo je cisto bilo radi experimenta... a i isti ti 'rac odakle ces da skinesh "instalaciju",kad ista vuce fajlove sa neta. I to sa nekog servera na samrti... :d

Mislim da si propustio poentu,a ona je sledeca: koju god verziju kiesa instalirao nece go*no od programa da mi detektuje fon.
:)

EDIT

Mislim da sam obrisao te slike. Slikacu sutra preko dana,pa cu bash da uporedim da li ima razlike kad snima na fon/na karticu
 
Poslednja izmena:
Drugari, zna li neko onaj uvodni water screen sa Galaxy S (znate, onaj sa vodom koja se blago talasa a preko nje je opalo lišće), dal' bi to nekako moglo da se nabudži na ovaj naš Wave?
 
^ Misliš kao intro ili kao animirani desktop? :trust:
 
Eve vam. Mrzelo me da trazim/instaliram HDTach,pa su rezultati iz HDTune-ovog benchmarka...

Fon je povezan u Mass storage modu.

Telefon:

hdtune fon.jpg

Kartica:

hd tune kartica.jpg
 
Kad se zavrsava onaj samsungov konkurs bada aplikacija? Trebalo bi ovih dana...
Da vidimo sta su entuzijasti spremili za nas
 
Eve vam. Mrzelo me da trazim/instaliram HDTach,pa su rezultati iz HDTune-ovog benchmarka...

Fon je povezan u Mass storage modu.
Ovo su daklem podaci za očitavanje, tako da je upis i nešto sporiji. Znači ipak je istina da brza kartica poboljšava kvalitet slike. :)

@ Car:

Nije to uopšte tako nelogično. Da bi mogao da snimaš video na neki medijum u realnom vremenu, moraš da znaš kolika je brzina tog medijuma, odnosno koliki tebi propusni opseg treba.

Svaka SD kartica ima CSD (Card Specific Data) registar koji između ostalog sadrži i osmobitni podatak (TRAN_SPEED) o brzini iste. :) Daklem, telefonu uopšte nije problem da sazna koja je brzina kartice i da prema tome prilagodi i stepen kompresije videa, kako bi se uklopio u taj bitrejt. E sad'... zašto to radi i sa fotografijama to ne znam, ali su mnogi ljudi to potvrdili. :)
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • Wave - interna.PNG
    Wave - interna.PNG
    30.2 KB · Pregleda: 39
  • HDTune_Benchmark_SAMSUNG_MFLASH.png
    HDTune_Benchmark_SAMSUNG_MFLASH.png
    36.6 KB · Pregleda: 43
  • HDTune_Benchmark_SAMSUNG_TFLASH.png
    HDTune_Benchmark_SAMSUNG_TFLASH.png
    34.9 KB · Pregleda: 83
@ Car:

Nije to uopšte tako nelogično. Da bi mogao da snimaš video na neki medijum u realnom vremenu, moraš da znaš kolika je brzina tog medijuma, odnosno koliki tebi propusni opseg treba.

Svaka SD kartica ima CSD (Card Specific Data) registar koji između ostalog sadrži i osmobitni podatak (TRAN_SPEED) o brzini iste. :) Daklem, telefonu uopšte nije problem da sazna koja je brzina kartice i da prema tome prilagodi i stepen kompresije videa, kako bi se uklopio u taj bitrejt. E sad'... zašto to radi i sa fotografijama to ne znam, ali su mnogi ljudi to potvrdili. :)
Pa zato i kazem - za fotke mi cudno :)
 
ljudi, gde je opcija vezana za poruke, naime hocu numericku tastaturu kao glavnu, a ne ovu qwerty koja po defaultu stoji?
 
Pffff, sporacu... :p:p:p
I opet je brža kartica od ugrađene fleš memorije. :) Zato metneš neki klasu 6. i izvlačiš pun potencijal kamere. :) Nisam siguran za klasu 10, ali mi se čini da bi to bio overkill.

Pa zato i kazem - za fotke mi cudno :)
Verovatno su želeli da daju prioritet brzini korisničkog interfejsa (generisanje tambnejlova, privju itd)... Mislim da je to ok kompromis.
 
ljudi, gde je opcija vezana za poruke, naime hocu numericku tastaturu kao glavnu, a ne ovu qwerty koja po defaultu stoji?
Šta ti je "numerička tastatura"? Ono "2 abc", "3 def"... ? :trust: Zašto bi to iko želeo? :d

Ideš na dugmence za promenu jezika unosa (onaj mali globus sa EN ili SR pored)... Držiš ga malo duže i otvori ti se dijalog "Podešavanja tastature". Tu ideš na "Tip tastature" i izabereš prvu stavku "Tastatura". To je to. :)
 
Pazi stvarno....
Nikad se ne bih setio da drzim to dugme duze, hvala ti.
A cesto masim qwerty kada sam u pokretu,pa sam hteo da probam numericku, ali ipak sam se vratio na staru,jer ovo tipkanje po tri puta i cekanje bas zamara, neverovatno kako se covek brzo navikne na bolje i brze :))
 
E, ako neko ima link da pogledam ta "svedočenja" gde brzina kartice utiče na kvalitet videa/fotografija, bio bih mu zahvalan ;) Malopre pogledah klipove nekog lika koji je uspeo da vidi razliku kad snima na kartice raznih klasa i memoriju telefona i očekivano, razlike nema, osim u njegovoj glavi.

Cela priča sa brzinom kartice je preduvana. Video se snima u 12 megabita, ne megabajta, a to može da istrpi masa kartica. Ja imam neku klase 2 i gle čuda, video je ok, nema nikakvog seckanja, a i slike su oštre i bez novonastalog i sporom karticom izazvanog šuma .
 
I opet je brža kartica od ugrađene fleš memorije. :) Zato metneš neki klasu 6. i izvlačiš pun potencijal kamere. :) Nisam siguran za klasu 10, ali mi se čini da bi to bio overkill.
U ovom slucaju - jeste, priznajem... :)
Ali kazem, da' na Jet-u ili mozda na prethodnom fonu, SE-u (W910), brza je bila ugradjena memorija od kartice ;)

A klasa 10 - za ove nase potrebe - jeste overkill.


BTW - ja sam isto trazio numericku tastaturu kao osnovnu kada sam tek uzeo fon! :D:D
Jednostavno - navika. Godinama na "abc" sistemu, nastavio sa istom praksom i kada sam presao na TS fon, tj. Jet... i tamo je to radilo super. Rezistivni ekran je dobar za to, kapacitivni pak nije.
Full qwerty nikada nisam voleo, nisam mogao da se snadjem... kazem, visegodisnja navika da, ako hocu slovo "b", cuknem dva puta po tasteru :)
Ako hocu "c" - tri puta :d

I onda mi burazer da njegov E71 da iscukam poruku... a ja batalim nakon dve i po reci - nekih 7 minuta kasnije :d:d:d
Te sam stoga, odma' panicno trazio numericku tastaturu kada sam izvukao Wave iz kutije... i nesto ne mogu da nadjem, i vec sam razrogacio oci, grlo mi se osusilo, bilo je ono - "jbt, ne mogu da verujem da nema ovako nesto... tako minorno... pu, jbm ti telefon!" :D
Brzo na google, trazi po netu... i nadjem :smoke:
 
Mene iritira jedna stvar kod mogucnosti pisanja a to je sto kad mi je ukljucen t9(na njemu kucam kad je uspravna tastatura odnosno kad sam u pokretu) on automatski ostaje ukljucen i u polozenom qwerty mod-u a to mi ne odgovara. Kad bi moglo nekako da se iskljuci da kad je polozen mod qwerty-ja da se recnik gasi.

E da i stvarno je los raspored tastera jer za nesto sto cesto koristim(.,?!) moram uvek da pritiskam ono dugme pa posle da vracam a cesto se desi da pritisnem tackice pa mi klikne u brzini ko zna sta ili da kliknem razmak. Koliko vidim jedino resenje je da postanem nepismen a ne znam koliko se to isplati na duze etape :))
 
ne moras da ulazis u drugi meni,vec samo drzis taster razmak i izbacice ti najosnovnije interpunkcijske znakove
 
Pozdrav najjačoj ekipi Wavera sa ovih prostora.Imam mogućnost da uzmem ovu mašinu sa telekoma za dinar i ozbiljno me je zainteresovala,ali pre nego što to uradim imao bih par pitanja za vas:
1.Dugi niz godina koristim Nokiu i symbian,a najvažnija stvar u telefonu mi je imenik.Imam nekih cca.1400 kontakata,dobar deo sa multiple fields,i sve to sinhronizovano sa outlookom i google acount-om.Može li se isti sinhronizovato sa Bada-om?
2.Ima li neki advanced call manager za ovu platfomu?
3.Može li baterija da izdrži ceo dan"jahanja" sa 1,5-2h priče dnevno i 20-tak sms-ova,uz umerenu zezanciju sa ostalim funkcijama?
4.Kakav je prema vašim iskustvima prijem signala u poređenju sa nekim drugim modelima?
5.Pročitah na nekim drugim forumima da su ljudi imali problema sa bagovanjem alarma.Kakva su vaša iskustva sa tim?
6.Snimanja razgovora nema?
Ako je nešto od ovog odgovoreno u temi,ne zamerite,čitao sam na preskoke kad stignem,pa moguće da su mi neki postovi promakli.

Pozzzzz
 
Mene iritira jedna stvar kod mogucnosti pisanja a to je sto kad mi je ukljucen t9(na njemu kucam kad je uspravna tastatura odnosno kad sam u pokretu) on automatski ostaje ukljucen i u polozenom qwerty mod-u a to mi ne odgovara. Kad bi moglo nekako da se iskljuci da kad je polozen mod qwerty-ja da se recnik gasi.
Pa, da se automatski gasi T9 kada ga prebacis u landscape mod bi takodje bilo glupo... da ne kazem i suludo! :)
U jednom trenutku ti radi, u drugom ne... "a samo sam prebacio fon u landscape" ;)
T9 ili radi ili ne radi... nebitno u kom je polozaju tastatura, nema nikakve veze sa tim ;)

Osim toga, sve i kada bi bilo tako, po tvome - opet bi se neko pozalio "a zasto mi pak telefon gasi T9 kada prebacim u landscape mod?" :smoke:
E da i stvarno je los raspored tastera jer za nesto sto cesto koristim(.,?!) moram uvek da pritiskam ono dugme pa posle da vracam a cesto se desi da pritisnem tackice pa mi klikne u brzini ko zna sta ili da kliknem razmak. Koliko vidim jedino resenje je da postanem nepismen a ne znam koliko se to isplati na duze etape :))
Za ovo se slazem ;)

Ali evo, kroki nam nadje resenje... hvala na tome, nisam znao ;)
 
Pozdrav najjačoj ekipi Wavera sa ovih prostora.Imam mogućnost da uzmem ovu mašinu sa telekoma za dinar i ozbiljno me je zainteresovala,ali pre nego što to uradim imao bih par pitanja za vas:
1.Dugi niz godina koristim Nokiu i symbian,a najvažnija stvar u telefonu mi je imenik.Imam nekih cca.1400 kontakata,dobar deo sa multiple fields,i sve to sinhronizovano sa outlookom i google acount-om.Može li se isti sinhronizovato sa Bada-om?
2.Ima li neki advanced call manager za ovu platfomu?
3.Može li baterija da izdrži ceo dan"jahanja" sa 1,5-2h priče dnevno i 20-tak sms-ova,uz umerenu zezanciju sa ostalim funkcijama?
4.Kakav je prema vašim iskustvima prijem signala u poređenju sa nekim drugim modelima?
5.Pročitah na nekim drugim forumima da su ljudi imali problema sa bagovanjem alarma.Kakva su vaša iskustva sa tim?
6.Snimanja razgovora nema?
Ako je nešto od ovog odgovoreno u temi,ne zamerite,čitao sam na preskoke kad stignem,pa moguće da su mi neki postovi promakli.

Pozzzzz

1. Bez ikakvih problema sam sinhronizovao imenik sa Nokia 5800 na Wave, a putem Outlook-a...
2. Mislish na Black List i sl. hmmm...ne znam jesam li uocio nesto tako...
3. Da moze...baterija je vrrr
4. Nisam primetio probleme...
5. Alarm fercera bez i jednog problema, bar kod mene
6. Ne znam, mozda...nije mi palo na pamet da probam...ako nema ugradjeno...bice aplikacija sigurno...ili mozda vec ima

:wave:
 
Poslednja izmena:
3. Apsolutno... meni tako isteruje 3 dana bez po muke.
5. Takodje, apsolutno nikakvih problema nikad nisam imao.
6. Trenutno ne moze, ali je najavljeno u nekom narednom firmware-u.
 
Pa, da se automatski gasi T9 kada ga prebacis u landscape mod bi takodje bilo glupo... da ne kazem i suludo! :)
U jednom trenutku ti radi, u drugom ne... "a samo sam prebacio fon u landscape" ;)
T9 ili radi ili ne radi... nebitno u kom je polozaju tastatura, nema nikakve veze sa tim ;)

Osim toga, sve i kada bi bilo tako, po tvome - opet bi se neko pozalio "a zasto mi pak telefon gasi T9 kada prebacim u landscape mod?" :smoke:

Za ovo se slazem ;)

Ali evo, kroki nam nadje resenje... hvala na tome, nisam znao ;)
Pa da ali bar da imam opciju koja kaze "t9 off in qwerty mode" ili makar jedno dugme. Ovako moram da drzim ono pa prihvati pa sacekaj malo....

Da, ni ja nisam znao za ovo da se drzi mada je opet malo nezgodno jer moras da slajdujes prst preko tog taba i izaberes koji ces znak.
 
Zanimljiva stvarchica... iole funkcionalan GPS ima cak i Srbija odlicnu mapu...u toku instalacija...pa javim kako fercera...verovatno vec sutra

http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1&lang=en


heeheee...pogledajte iPhone settings...na sta vam lichi? :D

http://support.apple.com/kb/ht1424

Nema Srbije(i to mi se cini samo nje) i ne znam kako se instalira ovo cudo. Ima neki rar od 6 mb i ne znam sta sa njim.
 
Nema Srbije(i to mi se cini samo nje) i ne znam kako se instalira ovo cudo. Ima neki rar od 6 mb i ne znam sta sa njim.

Ima Srbije...Mapa je jako dobra...samo se treba generisati...i radim na tome...btw...za one koje zadovoljava BG...moze se skinuti mapa rumunije posto zahvata i BG!!!
 
kako i gde nađe srbiju...?:type:

...aha...hajde .čekam rezultate tvog rada...:)
 
Poslednja izmena:
kako i gde nađe srbiju...?:type:

...aha...hajde .čekam rezultate tvog rada...:)

Nisam jos probao...sad ce da pada instalacija a test veceras po gradu... ali evo linka sa we-travel foruma za SCG 2.0 Garmin mape...ako je tako kao sto pise onda je vrrrr....

http://we-travel.co.cc/joomla/index...d=18&func=view&catid=4&id=10756&lang=en#11028

* Instalirano sve...mapa uredno prihvacena...ostaje samo da se proba veceras lociranje/hvatanje satelita....
 
Poslednja izmena:
Brate ako je ovo istina.......auuuuuuuu ce padne veselje. Mape sa garmina odgovaraju!!!!!! :)))
Suvise lepo da bi bilo istinito. Sigurno ce biti nekih nenormalnih i krajnje glupih bagova.......koja sam Zalopojka :p
 
djwibe, taman skontam da uzmem ovaj desire hd i ovo da mi uradis.... jaooo
 
Nazad
Vrh Dno