Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

Desire HD i Wave nisu ni slični telefoni pa da ti ta navigacija odlučuje.
 
Navigacija nije odlucivala izmedju ova dva telefona vec je wave za mene izbacila iz price. Sada se mozda vraca u pricu...
 
navigacija na prvi pogled ne uliva poverenje, ali uopste nije naivna...garmin, ulice, glasovno rutiranje, poi, dakle sve to za dzabe!
rutirao nocas malo kroz grad i radilo je jako fino, pr
rosto sam odusevljen :-D
 
navigacija na prvi pogled ne uliva poverenje, ali uopste nije naivna...garmin, ulice, glasovno rutiranje, poi, dakle sve to za dzabe!
rutirao nocas malo kroz grad i radilo je jako fino, pr
rosto sam odusevljen :-D

znam da je poptuno gotovanski.....ali...da li možeš samo ukratko......korak po korak instalaciju.....nešto mi ovih dana mozak slabo radi:D:wall:
 
znam da je poptuno gotovanski.....ali...da li možeš samo ukratko......korak po korak instalaciju.....nešto mi ovih dana mozak slabo radi:D:wall:

Vidi kako sam ja odradio. Odes na we travel i u segmentu downloads skines application(0.9 verzija jedna jedina). Onda uzmes raspakujes to i ceo folder preneses na karticu telefona(ja sam stavio u "ostalo"). Ugasis vezu sa kompom i odes na telefonu do foldera i nadjes .jar fajl, kliknes instal i gotovo.
Mapu skines sa foruma isto na we travel. Ja sam uspeo onu 2.0 scg a ove posle nisak skapirao kako se skidaju. Raspakovanu prebacis u folder maps.

Probao sam navigaciju i prilicno je losa (ili ja nesto ne znam da namestim ili sam lose instalirao). Izgleda nesrecno, ne mogu da skrolujem mapu jer cim pokusam on mi skroluje na ne znam ni sam koju lokaciju, zum nisam izvalio, brojeve ne nalazi....

Neka djwibe malo pojasni sta i kako
 
Jel neko radio test baterije u realnim uslovima? Ja sam sada gledao film i za jedan sat uzima 15% baterije. Posle dva sata tacno 30% znaci da je validno. Slicno mi se ponasa i na netu.
Kako se kod vas ponasa?
 
Pa da ali bar da imam opciju koja kaze "t9 off in qwerty mode" ili makar jedno dugme. Ovako moram da drzim ono pa prihvati pa sacekaj malo....
Mnogo bre ti 'oces! :p

Nego, da te pitam ja... a sto bi pa gasio T9 kada si u landscape-u? :)
Koja je razlika izmedju pisanja T9-kom u portrait i landscape rezimu?
Da, ni ja nisam znao za ovo da se drzi mada je opet malo nezgodno jer moras da slajdujes prst preko tog taba i izaberes koji ces znak.
Istina... ja sad probah - ne odgovara mi bas najbolje, upravo iz tog razloga koji spominjes ;)
Te se stoga, ja i dalje drzim starog dobrog - besomucnog prebacivanja sa ekrana na ekran! :D

Al' me ubija u pojam to sto fon nema nkakvu podrsku za smajlije - bili oni graficki ili textualni, svejedno... a posto ih cukam dosta po porukama, prebacujem one ekrane k'o sumanut! :p
 
Prvo da se zahvalim svim na brzim odgovorima,mašina stigla juče i evo prvih utisaka:
-Nisam imao vremena da se zezam sa kies-om,pa sam ga preko wi-fi sinhronizovao sa google-om,ako treba nekom evo linka gde je objašnjen postupak:http://niyam.com/blog/2010/08/sync-your-mobile-while-saying-bye-bye-to-ms-outlook/
-Mislio sam da nikad neću preći na TS-ove,ali ovaj mi je razbio sva predubeđenja,radi kao sat,brz i stabilan
-Prijem i čujnost,osnovne stvari za telefoniranje su vrrrrr...Malo sam se sinoć vozikao po Srbiji,i fon je radio kao sat,mislim da čak bije i N95 8gb

To su neki prvi utisci,prosto ne mogu da verujem da je Šljamsung razvio ovakvu platformu i implementirao je u ovakvo parče hardvera,Nokia i symbian spram ovog deluju kao da su iz prošlog veka,jedino će možda nedostajati beskonačna drndanja sa aplikacijama,hakovanjima,sertifikatima i ostalim čudima u trenucima dokolice,bar za prvo vreme
Još kad proradi navigacija...
 
Vidi kako sam ja odradio. Odes na we travel i u segmentu downloads skines application(0.9 verzija jedna jedina). Onda uzmes raspakujes to i ceo folder preneses na karticu telefona(ja sam stavio u "ostalo"). Ugasis vezu sa kompom i odes na telefonu do foldera i nadjes .jar fajl, kliknes instal i gotovo.
Mapu skines sa foruma isto na we travel. Ja sam uspeo onu 2.0 scg a ove posle nisak skapirao kako se skidaju. Raspakovanu prebacis u folder maps.

Probao sam navigaciju i prilicno je losa (ili ja nesto ne znam da namestim ili sam lose instalirao). Izgleda nesrecno, ne mogu da skrolujem mapu jer cim pokusam on mi skroluje na ne znam ni sam koju lokaciju, zum nisam izvalio, brojeve ne nalazi....

Neka djwibe malo pojasni sta i kako

Koji format mapa je potreban? Mapsource instalacije SCG mapa se lako nalaze, ali vidim tamo spominju 'lite' verzije. Sta to znaci?
 
Mnogo bre ti 'oces! :p

Nego, da te pitam ja... a sto bi pa gasio T9 kada si u landscape-u? :)
Koja je razlika izmedju pisanja T9-kom u portrait i landscape rezimu?

Istina... ja sad probah - ne odgovara mi bas najbolje, upravo iz tog razloga koji spominjes ;)
Te se stoga, ja i dalje drzim starog dobrog - besomucnog prebacivanja sa ekrana na ekran! :D

Al' me ubija u pojam to sto fon nema nkakvu podrsku za smajlije - bili oni graficki ili textualni, svejedno... a posto ih cukam dosta po porukama, prebacujem one ekrane k'o sumanut! :p

Kad kucam po qwerty-ju onda kucam kao na tastaturi sto znaci da tacno kucam slova koja hocu i ne zelim da mi recnik odredjuje sta cu kucati. Logicno zar ne?Da li koristis recnik dok kucas na forumu preko laptopa? Cak mi nije ni brze a konfuzno jeste svakako. Mislim da samo ameri kucaju sa recnikom u qwerty mod-u jer im je inace i jezik prost na kvadrat. Razmisli. :smoke:

A ovo drugo...prijatno iznenadjenje kako se na ono sa drzanjem "space" covek navikne i ono sa prevlacenjem da bi izabrao npr "zarez" radi odlicno. Ipak je to nauka koji su uceniji ljudi vec isprobali heheheh:p:p:p Ne moze covek da zna dok ne proba.
Smajlije imas sam da ubacis u recnik i preboznavace ti. Kod mene je dva puta tacka jednako : ) Al u pravu si tad moras da kucas u ABC modu.

@manve koliko nm koristi standardni format za garmin ali nisu samo ona dva fajla kao sto je na symbianu. Ono gmap i onaj drugi. Ima nekoliko segmenata pa podsegmenata pa raznik ikonica...pojma nemam. Sve je ovo sa rezervom jer mozda ja nisam napravio kako valja pa cekam ovog coveka da nam pojasni sve.
 
WeTravel & Garmin SCG Route 2.0 for Samsung WAVE !!!

Da ne tupim mnogo:

  1. Skinite arhivu sa linka http://www.mediafire.com/?vo9z11pb11pcccm
  2. Otpakujete na root kartice da bi ste dobili WeTravel folder na root-u
  3. Skinite telofon sa kabla i idite u WeTravel folderi pokrenite instalaciju WeTravel.jar ...
  4. Po zavrsetku startujete aplikaciju, odaberite zeljena podesavanja, jezik, glas rutiranja i mapu SCG
  5. Ostaje vam da uhvatite satelite i da pocnete sa rutiranjem. Podesavanja u aplikaciji ima dosta, u startu je podeseno da je mapa 2D...

Ono sto je najvaznije je da je mapa kvalitetna, imate i POI i dosta toga sto ja nisam isprobao. Ono sto sam ja probao je veoma jednostavno i za mene zadovoljavajuce, a to je da moze da me izrutira od tacke A do tacke B bez problema i sa rekalkulacijom rute, a to radi OK, nocas isprobao u par navrata...
:banana:

Nije najsjajnije resenje, interfejs je prost, nema sminke, ali je DZABE i ono sta je najbitnije je da je funkcionalno, a to jesto se mene tiche dovoljno!

Udjem, ukucam ulicu, nadje je bez problema i uspstavi rutu sa glasovnim navodjenjem, a imate kao glasovnog vodicha ubacenog Homera... :D
 
Videh arhivu. Ovaj format nema veze s garminom, znaci treba neki konverter...
djwibe, svakako jako lepo da je ovako nesto provaljeno, gj on find.
 
Videh arhivu. Ovaj format nema veze s garminom, znaci treba neki konverter...
djwibe, svakako jako lepo da je ovako nesto provaljeno, gj on find.

To je prekonvertovana SCG Route mapa za ovaj format...a sto se ostalih zemalja tice, ima gotovih OpenStreet mapa...nisam trazio ali verovatno postoje i Garmin prekonvertovane kao i SCG!
 
Kad kucam po qwerty-ju onda kucam kao na tastaturi sto znaci da tacno kucam slova koja hocu i ne zelim da mi recnik odredjuje sta cu kucati. Logicno zar ne?Da li koristis recnik dok kucas na forumu preko laptopa? Cak mi nije ni brze a konfuzno jeste svakako. Mislim da samo ameri kucaju sa recnikom u qwerty mod-u jer im je inace i jezik prost na kvadrat. Razmisli. :smoke:
Pogresnog coveka pitas za sve ovo - ja T9 ne koristim :smoke:

Nikada nisam, ni na ovom telefonu, niti na bilo kom drugom/prethodnom... niti cu ikad :)
 
Poslednja izmena:
Ajde kad bude jos neko probao navigaciju, neka da i svoja iskustva, da znamo mi koji planiramo kupovinu doticnog modela u najskorije vreme cemu da se nadamo :)
 
Znači, ništa od Live wallpapera na Wave-u?
Nije mi jasno, ispod haube je manje-više isti kao Galaxy S, nemoguće je da ne može na njemu da se instalira neki Live wallpaper, ili je to rezervisano samo za top model Samsunga, tj Galaxy S.
 
Znači, ništa od Live wallpapera na Wave-u?
Nije mi jasno, ispod haube je manje-više isti kao Galaxy S, nemoguće je da ne može na njemu da se instalira neki Live wallpaper, ili je to rezervisano samo za top model Samsunga, tj Galaxy S.

Nema galaxy s live walls nego android.
 
pa dobro ali pogledajte testove, bada radi bolje od androida na istom hardveru, brže se loaduju igre i programi (ovi što mogu da se porede). mada opet u kojoj su verziji androida prvi put došli live wallpaperi. nije baš od samog starta već sa 2.0 ako se ne varam. i plus koliko je android imao različitih telefona na kojima se isporučivao, bada ima samo jedan + ona 4 što će izaći kad i froyo za SonyEricsson.
a uostalom zašto nepotrebno smanjivati vek baterije, zbog par linijica koje jurcaju po ekranu ili mora koje zapljuskuje ekran. naravno lepo to izgleda ali je beskorisno.
 
Ništa loše nisam mislio, Bada je OK, ali ja ne bih kupio trenutno a ni u skorijoj budućnosti ni jedan telefon koji ona pokreće.
 
Ništa loše nisam mislio, Bada je OK, ali ja ne bih kupio trenutno a ni u skorijoj budućnosti ni jedan telefon koji ona pokreće.

Greshish, ovaj silno sinko greshish :D

Telefon hardware-ski identican Galaxy S-u a na beteriju ne morash da mislish previshe za razliku od Galaxy-a, fercera extra, gotovo sve je vec upakovano fabricki, a to sto po broju aplikacija ne moze da se meri sa Androidom, pa proguta se bar za sada...jer je telefonu out-of-box vec u full-u...
Mene je najvise brinuola GPS navigacija, ali za sada sa WeTravel resenjem sam izuzetno zadovoljan, imam 100% funkcionalno resenje za navigaciju po srbiji, za izvan nje, imam ugradjeni software i full mape...inace, na samsung apps ima vec gomila korisnih aplikacija, neke josh uvek fale, ali nadam se da ce po dodeli nagrada za Bada aplikacije u novembru samsung apps biti bogatiji za dosta dobrih aplikacija...a sa nestrpljenjem ocekujem i razbijanje sistema/aplikacija te ce biti jako dobrih igara/aplikacija koje inace vec postoje...
 
Sutra konacno uzimam Wave...
Ima neko savet gde da kupim microSD 4 ili 8 GB klase 6 po dobroj ceni?
 
djwibe
Ne grešim, pošto sam rekao da JA ne bi uzeo.
 
Poslednja izmena:
Kako brate mili??? E ima da stavim drugu karticu gde me niko ne zove, stavim isti film i iste opcije pa da vidim je po mojim proracunima izvuce 6 sati a ti imas jos 30 posto vise. JEste da je meni i bright bio makksimum ali ne verujem da je tolika razlika.
Ae, odradi... tamo je link sa GSM Arene gde su navedene opcije (mada ne moras da citas - brightness na 5, flight mode, repeat... i jos sam ja volume stavio na 1 - cisto da ga ima, a opet da mi ne smeta dok drlja 9 sati u krug :p).

U stvari, mogli bi da ga "odradimo" uporedo, posto se meni opasno smanjila autonomija baterije... ili mi se bar tako cini... te cu ja u najskorije vreme, najverovatnije vec u nedelju (tada mi je najcool dan :D) da ponavljam test.
Mozemo ovaj isti film... mozemo i neki drugi, nije bitno.
Daj mi link za ISTI film(isti kodek, frajm...) ako ti nije tesko :)
Naravno, nema frke... samo da iscupam koji bese ;)

Javljam :smoke:
Kakav ti je tolkom surfa?
Dobar :d

Kako to mislis "kakav je prilikom surfa".. pojasni se deder malo :p


2 Mixer88:
Potrazi malo, pricalo se nadugacko i nasiroko o karticama... 8 giga, klase 6. Mislim da je bar 10 puta pomenuta u ovom thread-u, na prethodnim stranama.
 
Pa pricali smo o autonomiji baterije pa sam mislio tokom surfa koliko ti zdere bateriju! Ja sam sada stavio i badu 1.2 da vidim xa li ima razlike u trajanju baterije. Aj pokusaj da se setis koji film si skinuo odnosno odakle,ili mozemo neki drugi da uzmemo. I cekaj jednu stvar...PA VI STE TEST RADILI U FLIGHT MODU?? Pa to onda nema veze sa zivotom
 
Pa pricali smo o autonomiji baterije pa sam mislio tokom surfa koliko ti zdere bateriju!
Aha, to...
Pa, iskreno - nikad ne surfujem neke dugacke sesije, tek 10-ak minuta ili tako nesto. krastavac, iskren da budem, nervira me "uskoca" displeja, tj. to sto moram cesto da verglam prstom i skrolujem na sve strane da bih pohvatao sta pise na ekranu... te ne bih bas znao da ti kazem tacan podatak :)
Aj pokusaj da se setis koji film si skinuo odnosno odakle,ili mozemo neki drugi da uzmemo.
Znam koji je film (to sam i naveo tamo - "The Firm"), samo ne mog' ovako napamet da se setim odakle sam ga skinuo i koja grupa ga je izbacila (odnosno - kodek, rezolucija, bitrate itd. - sve ono relevantno ;)), ali danas cu da pogledam, necu da se smirim dok ne nadjem :)

A mozemo i neki drugi, nije problem, naravno... samo, sad me bas ovaj zaintrigirao, jer mogu da pravim direktno poredjenje, tj. kako se telefon/baterija ponasa sad u odnosu na period kada sam ga tek uzeo, tamo u julu.
A kazem, uveren sam da mi je baterija znatno oslabila, u poslednje dve nedelje or so... sad ga punim svaki drugi dan, plafon treci - a bez neke heavy upotrebe na dnevnoj bazi.
I cekaj jednu stvar...PA VI STE TEST RADILI U FLIGHT MODU?? Pa to onda nema veze sa zivotom

Prva stvar - tako je navedeno u testu GSM Arene.
Ja sad da pametujem, i da vrtim "isti" test, dok je telefon u mrezi - ne ide... To onda nije isti test.
Ionako ne znam koji su oni video uzimali za testiranje, te sam do'vatio prvi film koji mi je dosao pod ruku... a kad je vec tako, bar sam se potrudio da ostale uslove (brightness, flight mode) namestim kao kod njih.

Druga stvar - da li test koji je radjen u flight modu nema veze sa zivotom?
Primer za ovako nesto jeste kada se klackas ka nekoj udaljenoj destinaciji, tipa 30 sati do Turske, busem (kao sto sam naveo u svom originalnom postu :d)... pa, kad si negde Bogu iza tregera, bus samo ljulja i trucka, tri ujutru, oko tebe mrak, a ti ne mozes da zaspis - nije ti ni do zivota, kamoli do mreze... gasi mrezu, predji u flight mod i gledaj film. Gledaj filmOVE - posto baterija drzi tako dobro.
A nije da ce ti bas trebati mreza da nekoga pozoves u tri ujutru...

I treca stvar - OK, test moze da se radi i dok je telefon u/na mrezi. Nije nikakav problem.
Samo, tu onda dolaze neki drugi faktori u igru - kakav je kvalitet signala? 3G ili 2G? Koliko si daleko od predajnika? Da li je ista jacina signala tebi, koji si na tacki A i meni, koji sam na tacki B?
I kako mi sad to da uporedimo? ;)


Zbog svega ovoga - bolje je u flight modu ;)
 
Vrh Dno