Šta je novo?

Samsung N7100 Galaxy Note II

Ja sam neki PAC rom (paranoid, aokp i cm izmešani) :) Dobro je radio, imao je podešavanja za phablet mod jedino mi je nedostajala stock kamera pa sam se brzo vratio.
 
jel zna neko zasto mi se povremeno pojavljuje ono oko kao da je motion ukljucen,a ustvari mi motion stoji na of...?
 
cek on stalno stoji upaljem,mislim taj smart stay,bez obzira na to sto je motion of..
 
Aha nasao sam,display setings pa smart stay... :)
Uglavnom Hvala na pomoci. Danas sam posta ponosni vlasnik doticnog tel :) pa nikako da provalim sta je...
 
Odje niko nista ne flesuje, ne pise nit' pita :p:p

Elem, dajte na p.m info kako podesiti iGo za ovu rez...Imam instalaciju od nexusa ali mi svaki put nakon pokretanja puca program!? Sta moze biti?

Drugo, dajte neki predlog za futrolu ili case za ledja, uzasno su klizava. Dva puta je dobro prosao pri susretu sa patosom pa ne bih iskusao srecu opet.
 
Jel ima neko problema sa ziroskopom?
Od pre nekih mesec dana mi povremeno ne radi rotacija ekrana. Ponekad proradi iz cista mira a ponekad moran da ga resetujem. Rekao bih da je softwareski problem ali je povezan bas sa ziroskopom jer ako odem na kalibraciju uopste be detektuje pomeranje vec samo stoji u centru.
 
Jel ima neko problema sa ziroskopom?
Od pre nekih mesec dana mi povremeno ne radi rotacija ekrana. Ponekad proradi iz cista mira a ponekad moran da ga resetujem. Rekao bih da je softwareski problem ali je povezan bas sa ziroskopom jer ako odem na kalibraciju uopste be detektuje pomeranje vec samo stoji u centru.

Probaj da ukucas *#0*# i vidi dal ti radi ocitavanje ziroskopa
 
Na fonu mi je micro SDHC 16gb class 10 a dobio sam takeMS SDHC 32gb class 4, da li ce se primetiti u svakodnevnom radu ako zamenim postojecu memorisku karticu class10 ovom class4?
 
Bice strasno sporo a fullhd mozda nece moci lepo da snima. Ili je prodaj ili baci u kantu :d

Class 4 za velicinu max do 8GB
 
Imam micro sd 4.klasa 32gb. Bez problema radi hd i full hd doduše gledao sam ripove na tabletu do 4gb. Nisam probao da na note 2 snimam video direktno na karticu ali ti snimci se bez problema gledaju.
 
Poslednja izmena:
Gledaju se bez problema jer tu dolazi do izrazaja brzina citanja kartice, a ne snimanja koja je visestruko manja i nedovoljna za fullHD snimanje. Treba vecnost da se nesto prebaci sa kompa ako je malo vece, tako da nikad ne uzimam karticu veceg kapaciteta da je class 4. Samo do 8GB
 
Mislim da ce ovo biti moj sledeci telefon. Zaebi ti ove 1080p ekrane, ne vidim cemu to, al' ajde. Ako mi je dobra rezolucija na S2 koja je 800x480, onda ce mi i ova biti dobra. Treba mi baterija, a ovde nema sta da fali + upoznat sam dobro sa Samsungom. S4 je naduvana cena dosta, One mi je je samo lep i to je to, a Xperia Z je u ofsajdu. Note 3 ce sigurno biti jos bolji, mada ja ne vidim da ce biti neke velike razlike, a ovaj quad core u N2 ima da gura jos dosta dugo :)
 
Nema sta da razmišljaš, n7100 je najbolja kupovina koju sam ikad obavio. I regret nothing x))
 
Zar na S2 JB ne radi savršeno? Jedino prednji ako ti je do baterije u drugom slučaju sačekaj N3, sigurno će da stave bateriju od 5000mah, 8 core, 4gb RAM, 1080p :)
 
Radi dobro stvarno JB, ali 16h uptime sa 3h screen on, ja bas ne mogu da prezivim :) Pa meni na zimu istice ugovor, tako da tada cu uzeti telefon, a ne verujem da ce note 3 do tada izaci, mada ne znam, mislim da ce mi biti prevelik, a i paprena cena.
 
Zar na S2 JB ne radi savršeno? Jedino prednji ako ti je do baterije u drugom slučaju sačekaj N3, sigurno će da stave bateriju od 5000mah, 8 core, 4gb RAM, 1080p :)

N3 ce da bude malo poboljsan s4, clock procesora, mozda 2.5gb rama i fhd ekran koji je truba jer se ne primecuje razlika od 720p dok se ne zabije oko u nj. Nema sta da mu stave sto ce da me natera da promenim n7100. Lutka moja <3 :D
 
Још мало ћемо имати 8-16 гига рама, прок на 4 гига, терабајт сд картица итд. Будалаштина...
 
Radi dobro stvarno JB, ali 16h uptime sa 3h screen on, ja bas ne mogu da prezivim :) Pa meni na zimu istice ugovor, tako da tada cu uzeti telefon, a ne verujem da ce note 3 do tada izaci, mada ne znam, mislim da ce mi biti prevelik, a i paprena cena.

Kad dohvatis 1d 1h usage uz 6:30h screen on a tih 1d je bilo 1/3 wifi ostatak 3g, zaboravis na tw, velicinu, sitne lagove... ma sve.

Kad otvoris attachment od nekoliko MB i listas ga bukvalno kao na kompu (neka prezentacija) zaboravis i na plasticna ledja, i na svu ruznocu.


Ovo je brutalno dobar telefon.


OT
Dajte predlog za neki TPU case ili tako nesto tanko a cvrsto i sa dobrim gripom, kliza mi telefon iz ruku veoma lako
 
I ja mogu kao bivsi korisnik nexusa to da kazem:)
Od 7:30 blejim na telefonu bez prekida a baterija na 68% :)
 
Evo da potvrdim svoju tvrdnju:)
nypa7a8e.jpg
e8e8ena6.jpg
u3yza4ej.jpg

Osvetljenje na 30%.
 
u moj Note 2 sam ubacio sd karticu i formatirao iz telefona, interesuje me koje aplikacije i sta sve mogu da stavim i pokrenem sa sd kart. i da li samo nove
aplikacije mogu da usmeravam na nju ili mogu da prebacujem i neke stare, telefon nije rutovan , da napomenem to jel sam citao u ovoj temi da se sa odredjenim
aplikacijama ali sa rutovanim telefonom moze postici ovo sto ja pitam a sta je dok nije rutovan ?
 
O cemu ti? Imas 2GB za aplikacije i ti bi da prebacujes na sd karticu? Nemas potrebe da prebacujes aplikacije na sd a velike igre po defaultu koriste samo nekoliko mb iz tih 2GB a game data ide na internal sd.

Na tu externu stavi muziku, serije, filmove - šta ti je volja.
 
Poslednja izmena:
Ok , Pablo , hvala , mislio sam na Igo primo , mislim da se on pokrece sa kartice pa sam zato pitao.
 
Verovatno može da se pokreće sa kartice ali trebalo bi promeniti pitanju u sys.txt fajlu. Ja se nisam cimao, već ostavi igo na internal sd card, svakako treba nečim popuniti i tih 10GB.
 
Nazad
Vrh Dno