Šta je novo?

Samsung Galaxy Z Fold 5/Flip 5

Ja sam bez razmisljanja odmah uzeo osiguranje za Fold5. Za 999 rsd mesecno necu da razmisljam. Jos ako se desi da ima neki defekt, da ne mogu da ga poprave, a izadje Fold6, eto meni radosti.
Ne znam da li se ovaj Samsungov patent odnosi na Fold 6 ili neki sledeći model, ali izgleda vrlo interesantno:
wp-17067983030244629697598476033907.jpg

wp-17067983102074631110722296403027.jpg
 
@Elsewhere Tako je, sa 100€ se ucestvuje, ali zamisli samo da ti ode ekran recimo sa sarkom, a nece da uvaze garanciju iz samo njima poznatog razloga.
 
Ja sam citao i gledao dosta o tim telefonima pre nego sto sam kupio. Izmedju ostalog bilo je da su i Ameri imali osiguranja i da nisu hteli da prihvate nego su morali da plate.
Devojka koju znam ima flip 4. Prvi put je platila punu cenu a evo sada npr kada se pokvario ekran dobila je zamenu besplatno. Svakako oko 100 eura godinje izajde to mesecno placanje, plus ucesce u steti (ako priznaju) i dodje mi na 200, 300 eura vec. Ja sam odlucio bez zastite (a i ne moze ako kupujes preko kupujemprodajem) gde sam svakako ustedeo 500 eura. Ali svako neka bira sta ce sa svojim novcem. Ovo je bila moja odluka za mene kako mislim da je povoljnije.
Cak sta vise ne znam da li cu ga zadrzati ili prodati samo zbog baterije. Za moje koricenje je zaista ispod proseka. Ovako sve super...
 
Ne znas dok ne probas. Video si, nije ti se dopalo i ides dalje, zivot je jedan😇.
 
Hvala svima na odgovorima.

Uzeh sinoć nov S22, i pogreših možda što ne uzeh Flip5... Mada mi drago što ostadoh na Samsungu, a ne uzeh Xiaomi 13-ku.
I ovde je baterija onako, mada sam očekivao i lošiju.

Ali uzeću sigurno Flip5 posle ovoga.
 
S22 serija je jedna od losijih serija Samsung telefona. S23 serija je puno bolja.
 
To iz iskustva pišeš ili rekla-kazala?

Posle S10+, Note10+, Fold4 ovaj je u mnogo čemu vidno bolji, jer je i noviji normalno.

Brz, odličan ekran, odlične kamere, baterija standardno ništa posebno, ne znam u čemu je toliko loš?
 
Neki telefoni su imali random restarte i još dosta bolesti kada su se pojavili i trebalo je mnogo updatea da se to u nekoj meri normalizuje.
Drugi pak nisu imali baš nikakav problem tako de sve bila lutrija.
 
Nisam znao za to, nisam se mnogo ni raspitivao, nekako imam poverenja u Samsung.
Meni se svidelo da dam za nov flagship pa makar i malo stariji 400+ evra a ne bezmalo 700 koliko traže za maleni S23, te ga uzeh juče.
Videćemo kako će gurati.
Dok ga ne zameni Ultra ili Flip5 :)
 
Nema kod mene rekla kazala, ja sto sve kroz ruke procesljam pa iznosim utiske😇.
 
Stigao Spigen Slim Armor Pro. Tenkic, ali volem ga i tako bucmastog.
 
Kakva je situacija sa zaštitnom, fabričkom, folijom/staklom?
Supruga ima Z Flip 3, posle par meseci je naprsla pa smo u zvaničnom servisu zamenli foliju/staklo, par meseci nakon toga ista priča, ali smo ovog puta rešili da ga skinemo i da nastavi korišćenje bez njega.

Prošlo je dve godine, ekran sada malo zeza, povremeno ne reaguje na dodir pa razmišljamo o kupovini Z Flip 5.
 
Kod žena je to malo problem zbog šminke, pa se te folije brže načnu na pregibu i savijanju. Za sada kod mene sve ok na Fold-u. Ono što je malo ciganska fora jeste cena zamene od 4k nakon što se jednom prizna zamena u garanciji.
 
Nama je veći problem čekanje, mislim da je bilo mesec dana, ProMobi u Nišu. Zato smo drugi put samo skinuli zaštitu pa kako bude.
 
Ja sam kupio bio Fold4 bez unutrašnje folije, prvi vlasnik ga je tako koristio mesecima i bio je kao nov.
I ja takodje nisam lepio foliju, samo sam pazio da ne zakačim nečim oštrim i to je to.
 
Kakva je situacija sa zaštitnom, fabričkom, folijom/staklom?
Supruga ima Z Flip 3, posle par meseci je naprsla pa smo u zvaničnom servisu zamenli foliju/staklo, par meseci nakon toga ista priča, ali smo ovog puta rešili da ga skinemo i da nastavi korišćenje bez njega.

Prošlo je dve godine, ekran sada malo zeza, povremeno ne reaguje na dodir pa razmišljamo o kupovini Z Flip 5.
Na flip 3 nisam ni menjao foliju sve bilo odlično. Na flip počela da se oblepljuje posle godinu dana uzeo novu na amazonu nesto tipa 10-15$ i sam stavio. Sada je posle pola godine kao nov.
 
Moze neko da napise relano iskustvo za Z Flip 5? Treba mi za suprugu, dakle koristi se Viber, FB, Insta i naravno selfi. Kako se ponasa baterija, moze li da sastavi dan prosecne upotrebe? Kako su se pokazali ekrani, ima li neka poznata mana?
 
Ne mogu ti reći za flip 5, ali imam 4-ku već godinu i po. Verovatno su slični potrošači s obzirom na malo veću bateriju, bolji cpu ali i veći prednji ekran. Sasvim lepo izgura ceo dan doduše ne koristim đubre poput instagrama, fejsa, itd. Posle ažuriranja na 6.0 još bolje to radi. Ide SOT od 4.5 do 6h. Ekrani su odlični jedina mana je folija koja će se kad tad odlepiti i samsung menja za džabe samo prvi put. Mada mnogi furaju i bez folije kao što sam i ja neko vreme pre nego što sam kupio na amazonu i stavio sam kao nov sada.
 
Realno iskustvo je da "pickastiji" telefon za zene,devojke,ljubavnice -ne postoji.
NEMA.
Iphone?LoL,sto bi rekli klinci....

Supruga ga koristi i kao sluzbeni.Sat- dva je prosek razgovora dnevno.I zenske drustvene mreze...
Cesto baterija bude na 40+ % uvece...
Tako kaze...
 
Poslednja izmena:
Da li je ta zamena folije koju jednom Samsung radi besplatno u igri ako je telefon Madjar, odnosno sa KP?
 
Moze neko da napise relano iskustvo za Z Flip 5? Treba mi za suprugu, dakle koristi se Viber, FB, Insta i naravno selfi. Kako se ponasa baterija, moze li da sastavi dan prosecne upotrebe? Kako su se pokazali ekrani, ima li neka poznata mana?
Kao što sam već pisao supruga ga ima od preprodaje, od avgusta meseca.
Vidim da je veoma zadovoljna baterijom. Bez problema sastavi dan, a koristi pozive, SMS, Viber, Insta, FB i još igra neku igricu (mislim Clash of Clans).
Kaže da joj je ovde bolja baterija nego na prethodom telefonu, a imala je S21 plus
Sa ekranom i sa šarkom za sada nikakvih problema.
 
Ne. Čak ni sa računom. Ne uzimaj ako nije iz Srbije. Zamena folije ti nije ni toliki problem jer možeš da platis 5000 i zamenis, nego garancija ne važi a ako pukne ekran, mozes da ga bacis. Drugar ima fold 4 preko pola godine, nije otišla ni folija ni ekran a koristi ga kao radni telefon, znači ne znam kako se nije raspao na pola. @TEP3A editovao sam
Da li je ta zamena folije koju jednom Samsung radi besplatno u igri ako je telefon Madjar, odnosno sa KP?
 
Planiram da ako sve bude kako treba taj telefon koristi barem 3-4 generacije, trenutno ima S20+ i vreme je da ide klincu :) a plasi me malo taj ekran, nadam se da je tehnologija sazrela dovoljno. Okej, jurim neki sa ugovora verovatno.
 
Planiram da ako sve bude kako treba taj telefon koristi barem 3-4 generacije, trenutno ima S20+ i vreme je da ide klincu :) a plasi me malo taj ekran, nadam se da je tehnologija sazrela dovoljno. Okej, jurim neki sa ugovora verovatno.
Evo dopunio sam ti iznad iskustvo. Ja sam imao godinu dana, zamenio samo za nov iako je bio kao nov, uzeo drugi, isto me služi. Samo ja vodim računa za razliku od drugara. Ne otvaram kada sam bio napolju na hladnom i udjem u kuću ili leti lad je vreo, nikad mi nije toliko neophodan veliki ekran da bih morao da ga otvorim tad. Verovatno ima veze i do primerka ali ja sam ubeđen da je kod folda do načina korišćenja. Flip je drugo (mada i tu zavisi od korisnika kad ce da se odlepi).
 
Da li je ta zamena folije koju jednom Samsung radi besplatno u igri ako je telefon Madjar, odnosno sa KP?
Zamena folije ti je najmanji problem kod telefona od 1300 evra.
Dovoljno je samo,ali SAMO jednom da ispadne i npr da ti puknu oba ekrana.
Vidi yettel,dal jos daje 3 godine garancije?
Osiguranje je oko 1000 mesecno.
Tamo negde april- maj,verovatno uz telefon ide tradicionalna akcija sat gratis...
 
Zamena folije ti je najmanji problem kod telefona od 1300 evra.
Dovoljno je samo,ali SAMO jednom da ispadne i npr da ti puknu oba ekrana.
...
Ovo je toliko netacno da nemam dovoljnu prigodnu "laugh" reakciju na ovo. Mozda ako ti ispadne sa balkona. Mada ni tad mozda unutrasni ekran ne strada. Fold 4 mi je ispao 2, tj 1x mi je brisac lansirao kada me interventna zaustavila pa genijalci nisu dali da stavim telefon na sediste nego moralo na kola, padne kapljica, upali se brisac i lansira ga 2m u vazduh. Srecom imao sam pola kejsa, samo zadnju stranu i ni tackicu nije imao a pukao je kao kamen. Drugi put mi je pao pre par dana iz ruke sa 1.5m na hrapav beton, otkinuo deo lajsne na par mesta, ali nista nije puklo. Svakako, garancija ti tu nista ne znaci, i telefon je 2000e a ne 1300, da ne gledamo oglase nego prodavnice :D
 
Poslednja izmena:
Ne. Čak ni sa računom. Ne uzimaj ako nije iz Srbije. Zamena folije ti nije ni toliki problem jer možeš da platis 5000 i zamenis, nego garancija ne važi a ako pukne ekran, mozes da ga bacis. Drugar ima fold 4 preko pola godine, nije otišla ni folija ni ekran a koristi ga kao radni telefon, znači ne znam kako se nije raspao na pola. @TEP3A editovao sam
Preskupo je menjanje folije kod zvaničnog servisera. Uzmi na amazonu ili negde drugde foliju i zameni sam lako je.
Planiram da ako sve bude kako treba taj telefon koristi barem 3-4 generacije, trenutno ima S20+ i vreme je da ide klincu :) a plasi me malo taj ekran, nadam se da je tehnologija sazrela dovoljno. Okej, jurim neki sa ugovora verovatno.
Znajući kako žene(među njima i moja supruga) koriste telefone ne bih baš bio siguran na duže staze😂. Htedoh njoj da uzmem ona neće, jer zna da bi ga sje*ala pa je ostala na s21+. Opet sve zavisi od osobe kako se ophodi prema takvim stvarima.
 
Mislio sam na flip. Covek prica o flipu za suprugu.
Sve puca.
Aha, za flip ne znam iz prve ruke. Od istog drugara zena ima flip 4, posle mesec dana folija se odlepila, samo ujutru kad otvorila bilo gotovo (mozda od krema?) a drugi put ostavila na sedistu otvoren i sunce sprzilo pa se odlepilo, ostavila tako malo da ne ide na mesec dana u servis i rekli joj mora ekran da menja.
 
Nazad
Vrh Dno