Šta je novo?

Samsung Galaxy Z Fold 5/Flip 5

@sasha015

Probaj sa ovom verzijom GoodLock i LockStar, ako ti ne ide javi mi se pa ću se setiti kako sam ja instalirao ... uglavnom normalno sve radi, pozz
 
Pozdrav
Može savet pre kupovine koliko ste se dugo navikavati na ovakav tel i dali smeta njegova debljina.
Razmišljam da ga kupim ono što mi je zapalo za oko da jako gubi vrednost i da je izuzetno slabo tražen.
Na Kp ih ima sada već nekoliko polovnih za 900 eura
Trenutno imam S23 ali je za moj ukus mali telefon pa bi hteo na nešto veće
 
Poslednja izmena:
Samo napred. Kupi i probaj...skroz druga dimenzija. Za 900e da uzmeš, sve i da ti se ne svidi i da rešiš da ga prodaš nećeš mnogo izgubiti. Prvi vlasnici najviše stradaju ;) A siguran sam da će da odgovara jel je lakši za rad jednom rukom
 
Ja sam imao fold 3 i fold 4, pa kratak izlet na iphone i sada gledam da uzmem fold 5
Kako kaze Proday, skroz druga dimenzija..
 
Nisam stigao da se pohvalim
Zaista je skroz druga dimenzija.
Za sada nemam nikakve zamerke
Čak i težina za sada ne smeta.
A pošto je tel već sam po sebi debeo ni maska se ne primećuje da ga puno zadebljava kao kod klasičnih telefona.
Baterija za sada odlična , kameru nisam još stigao da isprobam na pravi način , ali onako na brzinu u stanu slike su oštrije nego na S23.
 
Postovanje svima. Vidim da su spojene teme. Ja sam pre par dana kupio nov z flip 5. Za sada sam zaista prezadovoljan. Posle 5, 6 godina sam bio ushicen kupovinom telefona. Skroz druga prica...
Nego zapravo imam pitanje za sve vas koji imate i flip 5 i fold kako se do sada pokazao. Da li se kvari, kako sa folijom? I kakva su iskustva sa PROMOBI? Ja sam konkretno u Novom Sadu i imamo pro mobi ako nista vise ne moram da idem do BG. Hvala svima unapred na odgovoru
 
Flip, pa i Fold su na ranijim modelima imali problem da se zaglave na pola, tj.da ne mogu da se rasklope ili otvore u potpunosti. Problem je verovatno taj sto se deo vremenom zaprlja ili napuni nekom prasinom pa uzrokuje takvu situaciju. Resava se ponekada pranjem pod vodom ili nosenjem u servis. Generalno, pouzdani su kada se pogleda cinjenica kakvaj je tip uredjaja. Sto se tice samog rada, tu nema sta da se prica, odlicni su. Folija ume da se odlepi, ali Boze moj. Ne spada pod garanciju nakon prve promene koja je besplatna. Svaka sledeca je za Flip 3.500, a za Fold 4.000 dinara jer je smatraju dodatkom, a ne delom telefona. Uzivaj u novoj dimenziji uredjaja.
 
Postovanje svima. Vidim da su spojene teme. Ja sam pre par dana kupio nov z flip 5. Za sada sam zaista prezadovoljan. Posle 5, 6 godina sam bio ushicen kupovinom telefona. Skroz druga prica...
Nego zapravo imam pitanje za sve vas koji imate i flip 5 i fold kako se do sada pokazao. Da li se kvari, kako sa folijom? I kakva su iskustva sa PROMOBI? Ja sam konkretno u Novom Sadu i imamo pro mobi ako nista vise ne moram da idem do BG. Hvala svima unapred na odgovoru
Kupio sam za suprugu Flip 5 u pretprodaji (avgust mesec). Za sada (znam da je prošlo tek 5-6 meseci) nikakvih problema, baterija dobro drži i nema problema sa folijom
 
U toku leta bi trebalo.
 
Kako najavljuju, možda bude i budžet verzije, koja će cenovno biti pristupačnija.
 
Kome se sviđa ovakav koncept telefona , budžet ili ne neće mu mnogoznačiti , isto kao i sa S serijom ili IP telefonima . Kupiš i ne gledaš da li je budžet ili ne budžet serija , mislim na Ultre ili ProMax telefone .
 
Nema veze, u okviru istog modela uvek idem na onaj top performance pa bih tako eventualno i za naredni fold.
 
Ja sam generalno zadovoljan. Jos uvek je sjajna nova igracka. Imam manje prste i meni ovaj koncept sasvim odgovara. Prodao sam svoj S21ultra. Ovi sada su vise Note nego S po meni. Ali prosto ne mogu da se opustim i koristim telefon normalno zbog straha za ekran. Jer zamena ekrana nije jeftina i ne znam ni da li se isplati. I iskreno mana je baterija. Meni 3700 iskreno bas slabo. Jedvaaa dogura do 19h.
 
Stigla mi još jedna futrola u kolekciju
Uvek sam želeo da imam pravu carbon futrolu
Mana ostaju otisci.
Zamerka na običnim furtolama su visoke ivice oko ekrana , ovde je to smanjeno na minimum.
Nije baš kao sa skinovima ali za sada zadovoljan.
 

Prilozi

  • IMG_20240125_132406726.jpg
    IMG_20240125_132406726.jpg
    419.1 KB · Pregleda: 53
  • IMG_20240125_132438089.jpg
    IMG_20240125_132438089.jpg
    235.7 KB · Pregleda: 53
Ja sam prilicno, prilicno udaren i bolestan covek u glavu🤣🤣🤣:

20240129_062148.jpg
 
Hvala drugar. Konačno sam uspeo da nađem i Spigen case Armor kod nas, pa čekam da mi stigne. Sada stvarno moram malo da se smirim sa ovom tehnikom :D.
 
S24 Ultra nema Boga svetoga da uzmem :). Svaka neparna serija će od sada biti moja za S seriju, a ovaj Fold5, pa recimo da će biti sigurno ako Bog i dobra sreća dade kod mene 2 godine, jer sada imamo neke druge prioritete na koje treba da se preusmeri novac :).
 
Flip 5, jel su pouzdani ekran i šarke?
Ima li nekih iskustava?

Imam Fold4 sad, ali bih prešao na Flip 5.
Fold koristim uglavnom na malom ekranu, zasad je sve kao novo.
Flip bih češće otvarao logično, to me i brine...
 
Flip 5, jel su pouzdani ekran i šarke?
Ima li nekih iskustava?

Imam Fold4 sad, ali bih prešao na Flip 5.
Fold koristim uglavnom na malom ekranu, zasad je sve kao novo.
Flip bih češće otvarao logično, to me i brine...
Ja ga imam samo dve nedelje ali sam bas baaas puno citao na tu temu. Desava se da se pokvari ali mnogo manje nego flip4. Prosto nemoj otvarati telefon noktom, i nemoj previse agresivno (kao sa starijim telefonima koji su na preklop) da otvaras i zatvaras i nema problema. Tako barem 90% komentara kazu na stranim forumima i youtubeu
 
Flip 5, jel su pouzdani ekran i šarke?
Ima li nekih iskustava?

Imam Fold4 sad, ali bih prešao na Flip 5.
Fold koristim uglavnom na malom ekranu, zasad je sve kao novo.
Flip bih češće otvarao logično, to me i brine...
Imao flip 3 godinu i po i sad flip 4 godinu i kusur sve je kao novo otvaram ga po 50 puta na dan.
 
Ja sam bez razmisljanja odmah uzeo osiguranje za Fold5. Za 999 rsd mesecno necu da razmisljam. Jos ako se desi da ima neki defekt, da ne mogu da ga poprave, a izadje Fold6, eto meni radosti.
 
To je ok opcija ali ako si citao sitna slova pise da ucestvujes u popravci nekih valjda oko 100€.A ako imam 100 imam i 300... Ja sam svoj kupio preko kupujemprodajem glanc nov neotpakovan za 700 eura. Naravno proveren lik sa preko 2 hiljada pozitivnih ocena.Pa necu valjda ovima u Gigatronu dati 140k za telefon!
 
Nazad
Vrh Dno