Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Koliko drzi baterija na GW6 47?
 
Meni je baterija na 2 dana lagano. Na GW4 classic je bila dan i nešto sitno... realno punjenje svaki dan.
 
GW6 Classic ima mnogo bolju bateriju nego GW4 Classic, možda čak i čitavih 24h može duže da traje, pri prosečnom korišćenju.
 
To ako koristis AOD/GPS i sta vec..
Meni na GW4 Classic 2 dana drzi, na GW6 47mm 3-4 dana koliko sam video po iskustvima ljudi..
 
meni GW6 47mm drži dva dana... sve je upaljeno, notifikacije pozivi, viber, privatni gmail. Bez AOD. GW 4 classic trajao skoro duplo manje, kao što sam napisao.
 
Uzeo sam GW5 44 bt, šta treba instalirati od aplikacija, jel treba neki user i pass za Samsung i sl?
Ovo mi je prvi Samsung sat, telefon je Nord2T, do sada sam imao Amazfit, Honor i Huawei, pa tu znam sve. I kako da instaliram custom wf? :)
 
Poslednja izmena:
Jedna pozitivna stvar je sto npr uradim trening, dodjem kuci i dok se istusiram i sredim baterija se skroz napuni, tako da se vise ne "opterecujem" baterijom.
 
Kakav je Watch 5 Pro za trening i koliko njemu drzi baterija? Citam po forumima da 6 Classic nije bolji od 5 Pro.
 
Više puta pominjano, watch 5 pro ima najveću bateriju od svih samsung satova i shodno tome najbolju autonomiju. Može 3 dana da izgura kontam za razliku od 2 kod gw 6 46mm
 
Kakav je Watch 5 Pro za trening i koliko njemu drzi baterija? Citam po forumima da 6 Classic nije bolji od 5 Pro.
Za povrsnu analizu je OK, dakle ako ne planiras da ozbiljnije pratis fizicku aktivnost.
Ako kupujes pametni sat samo zbog treninga, onda je Garmin, bilo koji daleko bolje resenje - mozda ne hardverski, ali analiza treninga sigurno jeste.
Samsung Watch je pametni sat kome je fitness tracking jedna od funkcija, Garmin je dizajniran sa fokusom na fitness, sve ostalo je manje bitno, mada nije za potcenjivanje, ali ipak nije Wear OS, znaci nista od Google play storea, izbor aplikacija je samo ono sto Garmin da.
 
Ja ga sinoć instalirao i svakako je rano da se kaže da li je i šta poboljšano ali inače piše da poboljšava stabilnost i bezbednost tako da verujem da se promene neće ni videti.
 
Moje zapažanje nakon nekoliko dana sa OnePlus + Samsung Galaxy Wearable app + gw5 plugin + sat GW5_44...
Watchfaces instalacija radi super, Spotify kao kontrola povezanih uređaja isto, bat 3 dana od prvog punjenja, Gpay radi perfektno.
A sad mane... Iritirala me plava muzička ikonica koja titra na dnu pa sam gledao kako da je isključim, omogucio developer options i tu pod app notifications isključio Spotify. Kada sam već tu smanjio animacije. Međutim plava ikona i dalje titra. Onda rekoh da isključim bluetooth konekciju sa telefona na sat, i kad sam ponovo aktivirao bt na telefonu sat se razgoropadio... pitalica iskače "transfer watch to new phone" kažem yes, potvrdim sve codeovo oko uparivanja i na kraju kaže ne može bez reseta sata. Ajde rekoh da rebootujem sat, opet isto. I na kraju uradim reset i prođem sve iz početka setup.
Pretpostavljam da je ovo neka neusaglašenost jer nije Samsung phone?
 
Trenutno nije sat blizu mene, muzicka ikonica kako je ti zoves moze da se skloni.
Svaka cast kako mozes da koristis sat kad smanjis animacije, probao sam kod mene i ne svidja mi se kako radi, na 1x je najbolje.
Sat najbolje radi kad korisnik ima i samsung telefon.
 
Instalirah pre nekoliko dana merac pritiska na GW 5 pro. Iskreno, meri mi svaki put 137/80 ili 135/80 a kad proverim na klasican OMRON merac pritiska, tu mi meri 120/80. A imam normalan pritisak. Tako da koliko vidim, merac pritiska nije pouzdan, ispravite me ako gresim. Kalibrisao sam ga po proceduri kako treba.
A sto se tice baterije, sat je star godinu dana, ujutru u 06:30h krenem na posao, stavim ga na ruku sa 95%, na ruci je do pola 4 nakon cega stoji na polici. Sutradan nastavim sa koriscenjem isto od 6:30 do pola 4, odlozim na policu i uvece je na oko 25-30% sto znaci da mora na punjac da bi izgurao sledeci dan. Sto znaci punjenje svaku drugo vece. Nije aktivan AOD, aktivna je lokacija, merenja njegova koja radi(otkucaji i sta vec), osvetljenje na sredini nekoj itd.
 
Instalirah pre nekoliko dana merac pritiska na GW 5 pro. Iskreno, meri mi svaki put 137/80 ili 135/80 a kad proverim na klasican OMRON merac pritiska, tu mi meri 120/80. A imam normalan pritisak. Tako da koliko vidim, merac pritiska nije pouzdan, ispravite me ako gresim. Kalibrisao sam ga po proceduri kako treba.
A sto se tice baterije, sat je star godinu dana, ujutru u 06:30h krenem na posao, stavim ga na ruku sa 95%, na ruci je do pola 4 nakon cega stoji na polici. Sutradan nastavim sa koriscenjem isto od 6:30 do pola 4, odlozim na policu i uvece je na oko 25-30% sto znaci da mora na punjac da bi izgurao sledeci dan. Sto znaci punjenje svaku drugo vece. Nije aktivan AOD, aktivna je lokacija, merenja njegova koja radi(otkucaji i sta vec), osvetljenje na sredini nekoj itd.
Svako drugo veče uz tvoje korišćenje što je iskreno manje od pola dana ako ga ne koristiš za spavanje.
 
aha, razumem. sat ostane upaljen na polici, od pola 4 i uzima se sutradan opet u 7 i koristi do pola 4,ne gasim ga sta znam, evo od jutros sam ugasio lokaciju i imam 85% baterije a krenuo sam sa 92 od 7 ujutru. to deluje kao poboljsanje. kako tebi drzi od koriscenja do odlaganja?
 
Ja ga recimo ne odlažem osim kad ga punim i bez AOD ali sa stalno uključenim WiFi, lokacijom i NFC drži otprilike nešto preko 2 1/2 dana pre nego što ga ponovo stavim na punjenje sa preostalim procentom-dva baterije.
 
Testirao sam bateriju, zanimalo me je da li moze dva dana da izdrzi.
48h ili dva celokupna dana kod mene tesko, ujutru oko 8h skinuo sa punjaca, taj dan lagano izdrzao, ostalo je oko 60% baterije, drugo jutro kad sam pogledao skinuo mi je 8% ili 9% bat, taj dan sam setao dosta i uvece oko 21h sam imao oko 25% i stavio da se napuni. Sve ukljuceno od funkcija osim za merenje sna. Ovo je bez treninga, bitno je.
Probao sam i sat na skijanju, zaboravio na njega i da vidim kako sam prosao, on se ugasio 😂
 
Pa nije bas predvidjen za klasicne,vise je za e-sportove :D
Kod mene moze dan i po bez treninga - classic 43.Dan mozda da se nategne ako je lokacija ukljucena sat,sat i po...
 
Bez garmina nista, sve je ovo lepo, ali za neke stvari ipak nije.
Ja sam nakon abdejta prezadovoljan, ovako je trebao sat da radi otpocetka, cujem da stize i decembar, tako da samo plus za samsung.
 
Nazad
Vrh Dno