Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 I9505

Obavezno javi utiske za bateriju.
 
Da li je neko kupio baterije povecanog kapaciteta i kako su se pokazale?vidim ima ih na kp pa se razmisljam da kupim
 
Kupujem na svakih 6-7 meseci za staru Nokiu E71. Za S4 ipak ne bih bacao pare na te baterije "povećanog" kapaciteta.
 
Za Nokiju kupujem u takvom periodu jer toliko traju. Za S4 ne bih nikada baš zbog tog iskustva sa baterijama za Nokiju :) Na početku su OK, ali brzo crknu.
Najjeftinije je ipak platiti ~25Eur originalnu (moje mišljenje na osnovu dosadašnjih iskustava).
 
Poslednja izmena:
Za Nokiju kupujem u takvom periodu jer toliko traju.
Off-topic

Kako to, razumeo sam da uzimaš originalne baterije?
Situacija se onda promenila sa originalnim Nokia baterijama.

N73 sam koristio godinu i po a E52 dve godine, zlostavljao ih bolje rečeno.
E52 je kod sledećeg vlasnika bila u upotrebi još 2 godine i tek onda je baterija osetnije oslabila.

Baterije BP-6M iz N73 i BP-4L iz E52 (koja ide i u E71) su litium polimerske i tada su bile najkvalitetnije baterije.
I danas u 2014 su u dosta modela telefona litium ionske, manje kvalitetne/dugovečne baterije.
 
Tu Nokiu E71 koristim 6 godina. Ne uzimam originalne već neke baterije za 500~600 din. Originalna je trajala dosta, mislim više od 3 god.
 
Obavezno javi utiske za bateriju.

Baterija mi traje naravno duze sto sam i ocekivao po prici onih koji su ga koristili. Ovo je prvi dan, ja zadovoljan s obzirom kako sam ga arcio. Neznam kako da vidim screen on?
Screenshot_2014-10-25-22-18-09.pngScreenshot_2014-10-25-22-18-32.png

A posle je izdrzao dan i po, mada se uhvatila i nedelja kad sam odmarao:)
Screenshot_2014-10-27-16-21-54.pngScreenshot_2014-10-27-16-22-02.png
 
Ja da ga očekujem u junu 2015. na mom 9506 :)

U cemu je poenta da je i9506 manje podrzan od i9505? Da li je to nesto trenutno i da li ce u nekom narednom periodu biti bolja situacija za i9506? Planiram kupovinu i ne mogu da odlucim izmedju i9505 i 9506 modela. Ako ce recimo za godinu dana biti svejedno onda cu da uzmem jaci model ili ima neka zajebancija tako da nikad i9506 nece biti dobar sto se tice neke buduce nadgradnje i custom rom-ova?

Jel moze pomoc? :D
 
Ja ga koristim onako sa fabričkim rom-om. Za sada updejti za njega kasne u odnosu na 9505; bile su neke najave da će dobiti direktno 4.4.3 (umesto 4.4.2) još u julu/avgustu ali ipak nije bilo tako. Inače bilo je takvih priči i za S5. Ja lično mislim da za 9506 neće nikada biti na raspolaganju toliko custom rom-ova kao za 9505, jednostavno ga mnogo manji broj ljudi ima.
 
I ja sam siguran da 9506 nema sanse da dobije ni priblizno romova kao 9505. Mada ko voli tw moze i stock samo rootovan da fura na 506 modelu,lepo to radi kontam!
 
U cemu je poenta da je i9506 manje podrzan od i9505? Da li je to nesto trenutno i da li ce u nekom narednom periodu biti bolja situacija za i9506? Planiram kupovinu i ne mogu da odlucim izmedju i9505 i 9506 modela. Ako ce recimo za godinu dana biti svejedno onda cu da uzmem jaci model ili ima neka zajebancija tako da nikad i9506 nece biti dobar sto se tice neke buduce nadgradnje i custom rom-ova?

Jel moze pomoc? :D
Poenta je u tome sto je izasao posle nekoliko meseci posle 9500 i 9505 a za to vreme svi su iskupili ove dva modela a kad je izasao 9506 tad su dosli i druge nove telefone, a i 9506 e golem promasaj
 
Nema tu nekih promasaja. Samsung tako radi, kasnije izbaci midel sa jačim procesorom. Kao sto je sada slucaj sa S5 (G901F) ili G906S.
To jesu bolji telefoni, ali ce uvek biti znatno manje custom rom-ova za njih.
 
Imao sam 9505, a sada imam 9506 black edition. Jednom rečju prezadovoljan.
Ne patim od brda romova, i dokgod ima root-a - ja zadovoljan.
Stavim nova lančer, sa titamiumom i lacky pacher-om odradim sve što treba i uživancija!
 
Ne pratim bas TW scenu ali hocu da se vratim na TW malo posle duzeg vremena koriscenja GE. Kako je sa Knoxom? Jel postoji nacin da se zaobidje povecanje countera i da se stavi neki noviji custom rom?
 
Imao sam 9505, a sada imam 9506 black edition. Jednom rečju prezadovoljan.
Ne patim od brda romova, i dokgod ima root-a - ja zadovoljan.
Stavim nova lančer, sa titamiumom i lacky pacher-om odradim sve što treba i uživancija!
Ima li razlike u radu?
 
Pozdrav svima...

Trebao bih da uzmem S4 za neki dan.Uzimam od lika preko svece za kojeg ona kaze da je ok iz razloga sto je kod njega vec uzimala nekoliko telefona ( jedan medju njima je i HTC one X bio ) i veoma je zadovoljna sto se tice kvaliteta tj ni sa jednim nije imala
nikakav problem da je morala da ga nosi u servis ( a inace je i lik serviser za mobove :D ).Cuo sam takodje da postoji neka losa serija S4-ke . E sad ja sam uvek skeptik po takvom pitanju pa ako neko moze da mi da savet da kad budem uzimao telefon sta da gledam na njemu, da li postoji neki kod koji bi mogao da otkucam na njemu i da vidim fabricke podatke ili bilo sta sto bi me koliko toliko uverilo da je sve ok :)

Hvala unapred i zzzz
 
Ma nema lose serije;ako je covek proveren uzmi i ne lupaj glavu!
 
Postoje s4 do sada je najgolemi promasaj i je bukvalno kako ke ti se pogodi takav je s4 jedino ove sto su black edition su se malo bolje pokazali
 
Imam dva pitanja..
Naime , uzeo sam polovan s4 koji je skinut sa telenor mreze, a ja koristim mts..
telefon je rutovan, i 4.2 je verzija softvera.. Ja bih hteo da radim update na 4.4 ali moracu da flesujem telefon onda, pa me interesuje da li to znaci da ce se telefon zakljucati posle flesovanja ?
Da li neko zna kako to da odradim sve, ako moze neko uputstvo ili bilo sta..

Drugo pitanje :
Pre par dana sam video da mi net izuzetno sporo radi, i zovem mts i vidim da mi nije ukljucen 3g ( tj wdcma ili kako vec ) ,
kada stavim u podesavanjima wdcma only (kao sto su mi rekli u mts-u), telefon izgubi mrezu skroz.. Trazio sam po netu i video da je to ustvari do softwera, tj da se to desava nekima na 4.2.. Da li je neko imao slicnih problema ?
Hvala unapred..
 
Imam dva pitanja..
Naime , uzeo sam polovan s4 koji je skinut sa telenor mreze, a ja koristim mts..
telefon je rutovan, i 4.2 je verzija softvera.. Ja bih hteo da radim update na 4.4 ali moracu da flesujem telefon onda, pa me interesuje da li to znaci da ce se telefon zakljucati posle flesovanja ?
Da li neko zna kako to da odradim sve, ako moze neko uputstvo ili bilo sta..

Drugo pitanje :
Pre par dana sam video da mi net izuzetno sporo radi, i zovem mts i vidim da mi nije ukljucen 3g ( tj wdcma ili kako vec ) ,
kada stavim u podesavanjima wdcma only (kao sto su mi rekli u mts-u), telefon izgubi mrezu skroz.. Trazio sam po netu i video da je to ustvari do softwera, tj da se to desava nekima na 4.2.. Da li je neko imao slicnih problema ?
Hvala unapred..
Ako je otklucan preko imei sa kod nece se zaklucati ako je preko boks vece su sanse sa se opet zaklujuci
 
Ja to ne mogu da saznam, zar ne ? Ne zna ni ovaj decko sto mi je prodao , nema pojma o telefonima.. kakva je posle procedura ako se zakljuca, moram da dajem 20e za otkljucavanje ?
 
Nazad
Vrh Dno