Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 I9505

To je već nešto sasvim drugo. Razumeo sam da stavlja stock rom, onaj koji može da skine sa sammobile, i pravac na telefon. Zato sam i pitao ono gore.
 
pozdrav drustvo, imam jedan problem,

tokom poziva nakon 1-2min telefon sam iskljuci(prekine ) poziv??

zna li neko o cemu se radi??
 
Pozdrav ljudi, pre mesec dana sam postavio pitanje ali nisam dobio odgovor, da li je na S4 moguće da kada pretražujem kontakte (jer želim nekome da uputim poziv/poruku), da mi se nakon što ukucam slovo-dva ne prikazuju svi mogući mailovi i kontakti koje sam ikada imao preko Googla?!?

Google+ me ubija, bukvalno se u pretrazi na 40-50 kontakata od Google+ mi nudi jedan sa brojem telefona...Verujem da i vi imate taj problem, kako rešavate da vam se prikazuju samo brojevi sa telefonom, mene taj Google+ neviđeno nervira..

Želim da mi se prilikom pretrage prikazuju samo imena i brojevi iz imenika telefona, a ne desetine hiljada kontakata koje sam ikada imao preko Googla u vidu Google+ kontakata.

Drugim rečima, kako da isključim prikazivanje Google+ kontakata? Sve sam pretražio ali nisam našao opciju za to.

Hvala

Da li je moguće da niko ne zna rešenje za ovo?

Zar moramo za svakim telefonskim kontaktom da tragamo u šumi besmislenih Google+ kontakata? Kako da isključim to s*anje?
 
Da li je moguće da niko ne zna rešenje za ovo?

Zar moramo za svakim telefonskim kontaktom da tragamo u šumi besmislenih Google+ kontakata? Kako da isključim to s*anje?
Uđeš u Contacts, zatim klikneš na menu button, opcija "contacts to display" i tu odabereš koje želiš kontakte da ti prikazuje.
 
To sam odmah uradio, rekoh na prošloj strani:

To sam odmah pogledao i čekirao da mi prikazuje samo kontakte sa telefonom ali ništa, Google+ i dalje ubija.

Onda sam otišao u ono podešavanje kontakata za prikazivanje i probao sve varijante, a na kraju i prolagođenu listu.

Na njoj sam odčekirao apsolutno sve, ali opet ništa, Google+ i je kao virus na mom telefonu.

Pogledajte molim vas kod svojih telefona kako ste to rešili, pa napišite, hvala.

Probao sam sve varijante ali ta glupost me guši i dalje.

Hajde molim vas ako je neko uspeo na S4 da izbaci prikazivanje Google+ kontakata u imeniku, da kaže kako je to uradio.

Koliko ja vidim, jedina opcija je totalno brisanje Google+ naloga iz telefona, ali onda moram nečiji tuđ nalog da stavim, a time gubim i sve što imam u Google Keep-u, a to koristim.
 
Izgleda da jedino ti imas taj problem
 
Nemoguće, moguće je jedino da mene najviše nervira taj Google+, jer mi pokazuje bukvalno hiljade tih kontakat, koje je pokupio sa Google naloga koji je aktivan preko 10 godina i ima ogroman broj mailova. Vi ste verovatno mlađi pa vam Gmail nalozi nemaju toliko kontakata pa vam zato to ne smeta koliko meni.

Ali nemoguće da se prikazivanje tih Google+ kontakata prilikom pretrage uopšte ne može isključiti?!

To je valjda najveći Android bug koji sam video do sada...
 
Probaj pod accounts i tvojim Gmail-om da iskljucis sync Google +.
 
Ja imam 600+ kontakata upravo zato sto forsiram google kontakte svuda. Oni su mi sortirani i azurirani i sinhronizujem ih na svaki novi uredjaj koji uzmem.
E sad,ono sto mogu da ti kazem ovako na prvu da probas kao resenje problema,je da rutujes i turis saletov neat rom lite recimo ili neki asop.
 
Nemoguće, moguće je jedino da mene najviše nervira taj Google+, jer mi pokazuje bukvalno hiljade tih kontakat, koje je pokupio sa Google naloga koji je aktivan preko 10 godina i ima ogroman broj mailova. Vi ste verovatno mlađi pa vam Gmail nalozi nemaju toliko kontakata pa vam zato to ne smeta koliko meni.

Ali nemoguće da se prikazivanje tih Google+ kontakata prilikom pretrage uopšte ne može isključiti?!

To je valjda najveći Android bug koji sam video do sada...
Ok, sad sam malo čačkao i ukapirao šta ti se dešava. Tebi je pod onom opcijom "Contacts to display" selektovano "All contacts". Jedino pod tom opcijom mi se ubacuju u kontakte i Google+ kontakti. Stavi na device ili SIM pa vidi šta se dešava. Ja sam moje kontakte sinhronizovao sa Samsung account (gmail adresa) i koji god kontakt ubacim on mi je uvek na tom nalogu. Da li radio factory reset, kontakti su uvek učitani na tel.
 
Ja imam 600+ kontakata upravo zato sto forsiram google kontakte svuda. Oni su mi sortirani i azurirani i sinhronizujem ih na svaki novi uredjaj koji uzmem.
E sad,ono sto mogu da ti kazem ovako na prvu da probas kao resenje problema,je da rutujes i turis saletov neat rom lite recimo ili neki asop.

Mislim da Sale nepravi ROm za S4
 
Mozda jer smo na custom romovima?
 
Ok, sad sam malo čačkao i ukapirao šta ti se dešava. Tebi je pod onom opcijom "Contacts to display" selektovano "All contacts". Jedino pod tom opcijom mi se ubacuju u kontakte i Google+ kontakti. Stavi na device ili SIM pa vidi šta se dešava.

Rekoh da sam sve te varijante probao odmah. Ali njima kontrolišeš samo ono šta se prikazuje kada otvoriš kontakte. To je ok i tako se šteluje ono šta se tada prikazuje.

Ali ja ne pričam o tome.

Ja pričam da kada uđem u kontakte sa namerom da pošaljem nekom SMS ili poziv pa ukucam prva dva-tri slova tog kontakta (to je dakle pretraga kontakata), TADA mi se kao rezultati pretrage nude te stotine i hiljade Google+ kontakata koje me ometaju da pronađem kontakt sa telefonskim brojem koji mi treba.

Dakle, sva ta podešavanja šta se prikazuje se odnose na ono šta se prikazuje prilikom otvaranja, ali NE i prilikom pretrage kontakaka.

Tu pretragu kontakata koristim nekoliko desetina puta dnevno. Svaki put kada to uradim smuči mi se to što vidim jer od tih Google+ kontakata ne jedva nađem kontakt sa telefonom koji mi treba, zato bi želeo da mi se ne prikazuju.
 
Da u pravu si, i meni se pojavljuju tu google kontakti ali ih srecom malo imam pa vec kod drugog ili treceg slova samo ovi sa brojevima ostanu
 
Rekoh da sam sve te varijante probao odmah. Ali njima kontrolišeš samo ono šta se prikazuje kada otvoriš kontakte. To je ok i tako se šteluje ono šta se tada prikazuje.

Ali ja ne pričam o tome.

Ja pričam da kada uđem u kontakte sa namerom da pošaljem nekom SMS ili poziv pa ukucam prva dva-tri slova tog kontakta (to je dakle pretraga kontakata), TADA mi se kao rezultati pretrage nude te stotine i hiljade Google+ kontakata koje me ometaju da pronađem kontakt sa telefonskim brojem koji mi treba.

Dakle, sva ta podešavanja šta se prikazuje se odnose na ono šta se prikazuje prilikom otvaranja, ali NE i prilikom pretrage kontakaka.

Tu pretragu kontakata koristim nekoliko desetina puta dnevno. Svaki put kada to uradim smuči mi se to što vidim jer od tih Google+ kontakata ne jedva nađem kontakt sa telefonom koji mi treba, zato bi želeo da mi se ne prikazuju.
Sada razumem na šta misliš. Probao sam preko search i stvarno i meni izlaze mejl adrese kao i Google+ kontakti... Jedino što ja search opciju nikad ne koristim već sa strane kliknem na slovo na koje mi je ime kontakta, malo izlistam i nađem onoga koga zovem. Shvatam da to može biti problem ljudima koji imaju hiljade kontakta u imeniku. Ja nemam pa mi i ovo skrolovanje ne smeta. Search ne koristim. Tako da u ovom slučaju ne bih znao kako da se ta opcija podesi.
 
Imam problem, da mi se nakon flashovanja 4.4.2 stok roma sa sammobile, restartuje telefon na svakih pola sata,sat...
Da li neko zna resenje ? Probao sam i britanski BTU i nas telekomov rom...
 
Uzeo sam danas i9506 ali sa neke austriske mreze,ima samo update na 4.3 nije jos ta mreza izbacila kitkat da mogu nekako da ubacim 4.4.2?pozzz
 
Instaliraj sam preko odina 4.4.2.
 
Da li neko koristi S4 Verizon model?
 
Drugari, pomažite. :wall: Imam sledeći problem sa i9505:

- Kad mi se ugasi svetlo na ekranu i prodje neko vreme (~20s) telefon zatupi i neće da upali ekran nazad. To sam rešio privremeno sa gašenjem lockscreen-a, ostavljanjem upaljenog ekrana i Argus touch lock, da ne brljam prstima kad ga ne koristim.
- Komp neće da ga prepozna preko kabla.
- Kad ga stavim na punjač a ugašen je, neće da se upali iz prve i kad je upaljen pa ga stavim na punjač, neće da prepozna punjenje, nego moram da ga restartujem, da bi krenulo punjenje.

Proveravao sam i probao svašta softverski, da proverim da nije do toga. Hard/soft reset, wipe ovo i ono, gašenje raznih procesa, menjanje podešavanja, jedino ga nisam rutovao.
E sad, sumnjam da je baterija, pošto je teracell, nije originalna. Moraću da skoknem do nekog servisa da probam drugu.

Da li sam u pravu oko baterije i da li je još neko imao ovih problema?
 
Mislim da si u pravu, to su sve siptomi za bateriju u kanalu. Kakav crni teracell, samo original ili eventualno zerolemon...
 
Hvala na brzom odgovoru. :)
A ovo što me J#bucka sa gašenjem osvetljenja-blokiranjem? Može li baterija to da prouzrukuje?
 
Da...gasenje, treperenje ekrana i bilo kakve anomalije koje je random javljaju..sve je to baterija.
 
Ne znam da li je bilo ali ako može neko da mi odgovori, da li je S4 kod naših operatera zaključan na mrežu?
 
Prva serija nije bila al posle jesu...
 
Nije baterija. Probali smo u servisu dve originalne baterije. Jedna nova, jedna sa drugog S4. Ne pije vodu. Ostao je telefon u servisu, pa šta mu bog da... Javljam šta je problem, kad se reši.
 
Vrh Dno