Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 I9505

Pa čovek vidi šta mu uzrokuje battery drain i još pita sta treba da radi.... :wall:

Ma obriši taj glupi go sms a u međuvremenu i sve drugo od GO teama...

PS: ako želiš da imaš detaljnu analizu šta ti je koliko baterije potrošilo skini aplikaciju Better Battery Stats ( BBS skraćeno) sa xda foruma posto se na Play store plaća.
 
Poslednja izmena:
Pitam zato sto na Battery statistici pise da je Go SMS Pro glavni uzrok, dok na Gsam Battery Monitor (aplikaciji koja bi trebalo da bude dosta preciznija), Go Sms Pro se ni ne pojavljuje, kao sto se uostalom moze videti na screenshot-ovima. Izbrisacu Go SMS Pro pa javljam rezultate.
 
Stigao novi OTA update. Malo me zbunjuje što više nema opcije "GPS" već su uveli opciju "Location". Sad ta opcija da bi radila osvežavanja vremenske prognoze recimo mora non-stop da bude uključena. Ima li neko informaciju zbog čega je to promenjeno? I uopšte neko objašnjenje za korišćenje te opcije. Ako se isključi onda ne funkcionišu osvežavanja za aplikacije koje koriste lokaciju a ako je non-stop uključena onda je i potrošnja veća?!
 
daj ss da vidim jel mislimo na isto
 
6ymuquze.jpg


yharedag.jpg


Otprilike da sam ukapirao u čemu je stvar. Izgleda da je sada opcija za "GPS" aktivna samo onog trenutka kada neka aplikacija zatraži (vr.prognoza, maps...) Samo opcija "Location" mora biti aktivirana. Ako sam dobro ukapirao sudeći po onome što sam video u potrošnji. Znači "GPS" mi se aktivirao samo par puta. I to onda kada sam ručno pokrenuo osvežavanje vidzeta za prognozu. Sve ostalo vreme je bio isključen.

a3aduha5.jpg


A to je ok. Bar meni.
 
Poslednja izmena od urednika:
Tako je i pre bilo, radi samo kada ga neka aplikacija koristi, iako je sve vreme uključen. Nego tu na location bi trebalo da možeš da klikneš, ne na taj prekidač nego malo pored, na tekst recimo. Onda treba da imaš opcije kako hoćeš da radi lociranje, samo gps, samo mreže, oba
 
Tako je i pre bilo, radi samo kada ga neka aplikacija koristi, iako je sve vreme uključen. Nego tu na location bi trebalo da možeš da klikneš, ne na taj prekidač nego malo pored, na tekst recimo. Onda treba da imaš opcije kako hoćeš da radi lociranje, samo gps, samo mreže, oba
Hvala, znam za to da je i ranije postojala ta opcija za lociranje kao i varijante kako da se koristi. Nego ranije je u onom notifikacionom panelu postojala ikonica za GPS (krug sa krsticem) a sada su je izbacili a ubacili tu novu ikonicu balona "Location ". Pa me to malo zbunilo. Ranije sam koristio varijantu da vrši lociranje WiFi i Data... A onu GPS ikonicu u notifikacionom panelu sam koristio samo po potrebi za preciznije lociranje kada bih koristio "Maps". Ali dobro sada mi je uključena opcija koja koristi i GPS lociranje kao i ostale dve vrste lociranja. Sve u svemu, dobro su to rešili. Da se uključuje po potrebi kao i isključuje automatski.
 
Žena mi se požalila da joj se telefon restartuje kada pokrene YouTube. Probao sam ono klasično,brisanje pa opet instal i problem ne nestaje.
Trenutno je na 4.4.2
Neki predlog?
 
Žena mi se požalila da joj se telefon restartuje kada pokrene YouTube. Probao sam ono klasično,brisanje pa opet instal i problem ne nestaje.
Trenutno je na 4.4.2
Neki predlog?
Ja sam imao problem sa povremenim restartovanjem, takodje sa KitKat. Uvek sam praktikovao da posle nadogradnje uradim factory data reset. Međutim tu operaciju sam koristio iz opcije "Backup and reset". Baš skoro su mi ovde na forumu ukazali gde grešim jer sam postavio pitanje kako da uđem u boot menu i to uradim iz njega a ne kao što sam radio do tada. U taj boot menu se ulazi tako što se ugasi tel i zatim istovremeno pritisnu: volume up, home i power button. Čim tel zavibrira možda sekundu još držati tastere pa otpustiti. Ja sam recimo držao duže i zbog toga bi se tel normalno upalio bez ulaska u taj meni. Znači predugo sam držao. E sad, kada se udje u taj meni odabere se prvo wipe data, (kretanje po meniju sa volume tasterima a potvrdjivanje opcije sa power) a posle kada odradi wipe data ima opcija wipe cache. Kada odradi obe funkcije opcija reboot i to je to. Meni je to potpuno rešilo problem sa povremenim restartovanjem koje mi se dešavalo. Samo napomena, obavezno pre svega ovoga uraditi backup podataka. Jer tel se vraća u fabričko podešeno stanje. Znači verzija androida jedino ostaje poslednja preuzeta preko nadogradnje a aplikacije su one koje dolaze sa uređajem. Znači posle toga moraju se vratiti iz backupa stare aplikacije ili ponovo instalirati. Kao i imenik i sve ostalo što je od podataka bilo na uređaju. Samo sa SD kartice sve ostaje. Možda zvuči komplikovano ali ustvari nije, bar meni je rešilo problem koji sam imao sa restartovanjem telefona. Vredi pokušati. Bolje nego odneti u servis gde će isto to uraditi samo što će po starom običaju napricati priču o" teškom" kvaru da bi to sve lepo naplatili. Nadam se da će pomoći.
 
Poslednja izmena:
udamanyn.jpg

Zasto neće da mi ovo radi:(

da bi taj module radio,potrebno ga je aktivirati u Xposed installer-u.........odeš na modules i sa desne strane štikliraš module koji bi da aktiviraš,restart i to je to.......ako si to odradio ne vidim razlog što ne bi radio jer koristim isti i funkcioniše bez ikakvih problema.............
 
jedno glupo pitanje
imam normalnu verziju i9505 medjutim hteo sam da ubacim google oficijalni rom od s4 google play edition
nakon sto to uradim, hoce li telefon normalno primati sve updateove od googla i ponasati se kao s4 play edition ili cu updateove morati da instaliram rucno?
 
Moraćeš ručno, zato što je to kuvani rom za "obični" S4
 
Rucno, skines novu verziju ROMa kad izadje pa install

EDIT: Ipak je Munja, Munja :D
 
3uhavaty.jpg
More, ja dobio OTA za 4.4.4 na custom ROMu ;)
 
Poslednja izmena:
Moze li preporuka za neku dobru free navigaciju?
 
Igo,odes do nekog kolege da ti instalira i postedis se muke i nervoze sa ostalima!!
 
Pozdrav,
prije par dana da kupio S4 na telefonu je 4.3 verzija rom-a, kada pogledam dali ima update piše da su najnovija ažuriranja već instalirana. Može li mi neko reći hoću li dobiti update na 4.4?
Android verzija
4.3
Verzija osnovnog opsega
I9500XXUEMJ8
Verzija kernela
3.4.5-1938685
se.infra@R0304-07#1
Mon oct 21 22:21:25 kst 2013
Broj podverzije
JSS15J. I9500XXUEMJ8
SELinux status
enforcing
SEPF_GT-I9500_4 3_0024
 
Ko želi battery saver kao na s5, ubačen je u poslednji Phoenix v9 rom. Radi extra (rom) kao I v8 koji sam koristio negde od marta/aprila do juče.

Pozdrav,
prije par dana da kupio S4 na telefonu je 4.3 verzija rom-a, kada pogledam dali ima update piše da su najnovija ažuriranja već instalirana. Može li mi neko reći hoću li dobiti update na 4.4?
Android verzija
4.3
Verzija osnovnog opsega
I9500XXUEMJ8
Verzija kernela
3.4.5-1938685
se.infra@R0304-07#1
Mon oct 21 22:21:25 kst 2013
Broj podverzije
JSS15J. I9500XXUEMJ8
SELinux status
enforcing
SEPF_GT-I9500_4 3_0024

Jel tel polovan?
Pogledaj u download modu da li ti je knox 0x1.
Možda je neko ubacio 4.3 pa nemaš update.
 
Poslednja izmena:
Telefon je kupljen nov, a u download mode ne piše ništa za knox, ali piše Samsung official
 
Nemam pojma sto nema update, tvoj je i9500. Ako je sve fabrika trebalo bi da ima 4.4.2
 
Ja imam knox u aplikacijama, ali mi nije instaliran...tj. ne znam ni zašta služi... jel se treba to instalirati?
 
Ne treba. Ta app sluzi da zakljucas recimo galeriju, da postavis neku svoju sifru pa kad das nekom tel da ne moze da udje i gleda slike. Galerija, sms, dialer itd.
U download mod kad udjes pise knox warranty void 0x0 ili 0x1. Da je 0x1 znaci da je neko nesto cackao po telefonu -> instalirao taj rom 4.3 pa zato nemas update.
A ovako posto nije cackano, nzm sta je.
 
Ne treba. Ta app sluzi da zakljucas recimo galeriju, da postavis neku svoju sifru pa kad das nekom tel da ne moze da udje i gleda slike. Galerija, sms, dialer itd.
U download mod kad udjes pise knox warranty void 0x0 ili 0x1. Da je 0x1 znaci da je neko nesto cackao po telefonu -> instalirao taj rom 4.3 pa zato nemas update.
A ovako posto nije cackano, nzm sta je.

Ok,hvala ti...moze mi neko pomoći oko mog problema?
 
Posle ovog najnovijeg OTA update, baterija očaj. Punim telefon 2x dnevno.
 
I drugar mi se zali, ja ga nabedio da ima nesto instalirano :) moze jos neko da potvrdi ovo ?
 
I drugar mi se zali, ja ga nabedio da ima nesto instalirano :) moze jos neko da potvrdi ovo ?
Ništa posebno nemam od aplikacija, isto što sam imao i sa prošlim firmverom ali ovo nije normalno kako se brzo prazni. Najveća potrošnja Android system. A najveća glupost da kao u opisu navedu poboljšanu stabilnost, manja potrošnja baterije...
 
Nazad
Vrh Dno