Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 I9505

Kako sam se ja dobro prevario,kada sam kupio S4 on je bio na Open Austria,kada sam ga rutovao prvi put i i jad ponovo da ga vratim,ja skinem lepo United Kindom BTU i telefon sljaka lepo,pre neki dan ajd da ga vratim na O.A ali na 4.4 kad ono ne da ima dosta lagova,juce sam bio na jednom rodjendanu i u galeriji telefon zablokira i odjednom se restartuje a dok sam bio na Egleza to nigde nije bilo :)
 
Meni se statusna traka precrtala na ekran, burn in efekat ima li takvim ekranima spasa, nije to mnogo i strasno al mi bode oči kada gledam slike na full screen?
 
Meni se statusna traka precrtala na ekran, burn in efekat ima li takvim ekranima spasa, nije to mnogo i strasno al mi bode oči kada gledam slike na full screen?

Nema spasa. Zato je i status bar siv nek su bar malo upaljeni pixeli a ne crn da su skroz ugaseni.

I pravilo sa SAMOLED ekranima je da sto veci brightness drzis tim brze se pojavljuje burn in.
 
Ja sam video na Note2 od drugara, status bar se preslikava i tastatura. Ne znam koliko je telefon star, ali se bas vidi lepo tastatura
 
Posto ja svejdno nemam garanciju jer mi je mob sa t-mobile , rešio sam da ga rutujm, šta vi najviše koristite od tih aplikacija sto treba root, ja bih najpre izbrisao neke sistemske aplikacije i ugasio reklame?
 
Instaliraj root explorer ili titanium backup i kreni. Ja sam ga "oljustio" na 10 apps.
 
Oljustio sam ga sa titanium, koje su jos dobre apk za rutovan mob, kaja je najbolja apk za blokiranje reklama?
 
Adaway
Ukucaj u Google, nema na play store
 
Kako najlakše da root-ujem Galaxy S4 mini Dual (I9192). Hvala.

@weska88 Adaway.

Edit: prestigao me je Vojkan ;)
 
Poslednja izmena:
Hilfe :) Na zadnja dva punjenja mi se uopste ne prikazuje Screen pod Battery? Kada odem u grafik izgleda kao da je screen bio stalno off. Nisam menjao OS, samo su se neke aplikacije updateovale.
 
E to je problem :( NE MOGU da uradim to... CWM javlja neku gresku i odma restartuje.
 
udamanyn.jpg

Zasto neće da mi ovo radi:(
 
You must be rooted to use this method. Download the above file. Using adb shell or terminal emulator:

su

dd if=/sdcard/recoveryfilename.img of=/dev/block/mmcblk0p21

Make certain that you get this command right. Typing the wrong number could result in a brick!

http://teamw.in/project/twrp2/182

TWRP možeš i preko GooManagera da instaliraš
 
Goom kaze da nema twrp za moj device!
 
Da nije tvoj onaj "za azijsko tržište" :p
 
Ne, obican nas, cak iz nase radnje, nije "sa coska" :)

Uspeo sam da flashnem preko terminal emulatora! (nisam mogao da kacim USB kabl, inace bi i Odinom lako flesnuo)
CWM Touch je milina... barem mogu da vidim sta pritiskam :)

SoT je vracen BTW, i pre cache wipe-a ali sam uradio jedan pun wipe za svoju dusu! :)
 
Imam problem sa baterijom, koja dodje sa 100% na 20% za pola dana, a telefon koristim maksimalno 20-tak minuta kada se sve sabere.

Problem je, koliko sam shvatio, taj da je telefon non stop awake sto pokazuje sledeca slika:
image-b3d11269028625957e3c1d21d77903f6351220fe73f53df556c16cce47570a40-V.jpg

Kada u Battery pogledam statistike vidim da je GO Sms Pro najvise "zasluzan" za potrosnju baterije, i sto je najgore, Stay Awake je skoro dva dana za tu aplikaciju:
image-adfe11904a99e219ba2369b0340a2f9cc33d3725c3fc944d39146198efbe3686-V.jpg
image-ce15b12f494590abcbd0c6742a208cbea84d3e15fac8eaab4fe7eaff68f3c17d-V.jpg

Instalirao sam i Gsam Battery Monitor, i tamo je potpuno drugacija prica (gde GO Sms Pro nema ni na spisku aplikacija koje su prouzrokovale najvise wakelocks):
image-0e90a7cb4020ebb37659d8b26f3444071bf3e09b4c0c9efe23144bf48b579a4b-V.jpg

Ima li neko ideju sta moze da prouzrokuje ovaj battery drain, i zbog cega mi je telefon non stop Awake.

BTW Citao sam dosta po forumima ali nista mi nije pomoglo (npr. disablovao sam Google Locations, Google+, Google Now,...). Verzija androida je 4.4.2

Unapred hvala.
 
Pa obriši to "GO" đubre...
Aplikacije GO kuhinje su najveći bloat što je svet video...
A za svaki slučaj još instaliraj BBS da vidiš da li još nešto pravi probleme.
 
Vrh Dno