Šta je novo?

Samsung Galaxy S3 Neo

Ja sam u prvih par dana korišćenja telefona doživeo bug sa viber-om i prestankom rada/zakucavanjem kamere. Isti sam rešio isključivanjem video poziva u viber podešavanjima. Nikad posle toga nisam doživeo da kamera neće da se upali i da moram da restartujem fon.
 
Jedno prozaično pitanje, izvinjavam se ako je bilo - kako da stavim svoju melodiju za prispeće sms-a ?
 
Ja sam ton za SMS poruke rešio tako što sam pesmu/melodiju prebacio u folder Notification.



Pogledajte prilog 172547
Ispala, kakav je ovo update ?!!
Koliko se sećam telefon je i dosao sa 4.4.2 androidom...
Ovo je tacka na pitanje da li ce biti nekog update-a, mi i 4.4.4. mozemo da sanjamo, a lolipop ostaje pusti san...

Meni je u januaru stigao sa 4.4.2, a valjda je posle izašao 4.4.4, mada se nisam opterećivao oko njega, sa ovim sam zadovoljan kako radi.
 
Nije izasao 4.4.4 za neo single sim. Ovo je jedini update za s3 neo do ovog datuma.
 
Inače Lizalica gotovo sigurno neće doći na ovaj model jer je rečeno iz Samsung-a da je dobijaju telefoni sa samo 2GB+ RAM memorije. Dakle za S3 Neo jedino modeli za američko tržište a i za to je pitanje.
 
Kako da blokiram ili nesto drugo da mi vise ne stizu poruke sa ponudama koje mi salje telenor?
Na telefonu ima opcija "call rejection" i kada udjem u opciju "auto reject list" ne mogu da ubacim telenor zato sto ne pokazuje njegov broj.
Koristim i Chomp sms u njemu mogu da blokiram poruke od telenora ali mi onda na ikonici od chompa prikazuje broj tih primljenih blokiranih poruka pa mi to smeta a taj broj ne moze da se izbrise/ponisti dok ponovo ne dozvolim prispece poruka.
Znaci treba mi nesto da mi uopste ne pokazuje te poruke u kojima telenor nudi njihove popuste i ostale gluposti a takodje i da mi ne pokazuje da je neka poruka blokirana ako tako nesto postoji ?
 
Nazovi Telenor operatera na 063/9000 i insistiraj da ti više ne šalju njihove poruke.
 
Da li i vama na ovom telefonu kad u sms unesete neki emotikon (kao sto ima na WA ili Viber), odmah poruku prebaci na mms?
 
Pda to je normalno.
 
Dobijao sam poruke sa Experia Z3 i Galaxy S2, sve su bile kao sms. Mozda to ima veze sa operaterom?
 
ja sam negde podesio da mi ne ide kao mms, ali ne znam gde tacno..
 
Nema to nikakve veze, mms se naplacuje isto kao i sms jos mozete vise da se raspišete...
Jedini je moguci problem da osoba koja prima poruku nema mb da skine mms, ali u eri smart telefona procenat tih ljudi je veoma mali...
 
ne znam gde ti zivis, ali kod nas je mms 15din, dok je sms 4-5 ili je besplatan u paketu..
megabajti iz tarife se ne trose za mms
 
Pretragom interneta sam saznao da je do stock aplikacije za poruke. Mozda postoji neki xposed modul koji sprečava automatsku konverziju u mms ili treba instalirati neku 3rd aplikaciju za poruke.
 
U stock messages aplikaciji treba koristiti smajlije iz menija , a ne sa tastature, znači ide se tokom pisanja poruke na Meny> Insert smiley. To su textualni smajliji i neće doći do konverzije sms u mms.
 
U stock messages aplikaciji treba koristiti smajlije iz menija , a ne sa tastature, znači ide se tokom pisanja poruke na Meny> Insert smiley. To su textualni smajliji i neće doći do konverzije sms u mms.
Znam to, samo pogledaj sta sam prvo napisao. Pitao sam za emotikone (emoji), kako neko meni salje njih u sms a ja kad probam da posaljem odmah se prebaci na mms.
 
ne znam gde ti zivis, ali kod nas je mms 15din, dok je sms 4-5 ili je besplatan u paketu..
megabajti iz tarife se ne trose za mms
Zivim ovde a u svakom paketu u VIP-u, sms=mms. Tj nema razlike. Kada sam bio na obicnoj standard tarifi, kada posaljes mms skida se sms iz paketa.
MB su potrebni zbog attachmenta u mms-u ako saljes slicice, ne standardne emotikone i slicno ...
Pretpostavljam da je ista situacija kod svih drugih operatera...
 
Samo Standard i SmartMAX izgleda imaju MMSove ukljucene, za Smart tarife ne pise da Smart moze za MMS da se koristi.

Kod MTSa sigurno nije ukljucen MMS u tarife.
 
ocigledno je samo kod vipa na nekim tarifama mms=sms. kod mts i telenor, mms se posebno naplacuje i tu je uracunat i prenos podataka za attachmment u mms-u.
 
Izvinjavam se ako sam promasio temu, ali imam jedno pitanje. Da li je bolje uzeti ovaj telefon ili lg spirit lte? Jedina prednost lg-a je ta sto ima Android lollipop, dok ovaj to nece verovatno dobiti, a ja ne planiram da se bakcem sa custom romovima. Kakva su vasa iskustva sa ovim telefonom?
 
Izvinjavam se ako sam promasio temu, ali imam jedno pitanje. Da li je bolje uzeti ovaj telefon ili lg spirit lte? Jedina prednost lg-a je ta sto ima Android lollipop, dok ovaj to nece verovatno dobiti, a ja ne planiram da se bakcem sa custom romovima. Kakva su vasa iskustva sa ovim telefonom?
S3 neo. Ima vise ram memorije sto danas mnogo znaci, mnogo veci kapacitet interne memorije, bolja kamera, odlican ekran itd.
Jednostavno s3 neo je bolji telefon.
 
Ja sam planirao da ga uzmem preko VIP-a pre par dana i jednostavno ga nema više. Sve zalihe su potrošene i verovatno neće dobijati nove količine. Takođe sam razmatrao i LG Spirit... ali ni njega nije bilo i na kraju sam uzeo Xperia M4 koji ima bolji procesor i više rama (octacore, 2GB rama, jedino što ima samo 8GB interne memorije, dok S3 Neo ima 16GB) kao i lollipop i prezadovoljan sam.
 
Skup je bio S3 Neo u VIPu.

Inace je fenomenalan fon za tu cifru, i birao bi ga opet, da mi ne treba veci ekran.
Vec rekoh ko zna koliko puta, ali vredi ponoviti - jedini telefon koji sam koristio OOTB, stock ROM, bez ikakvih podesavanja i cackanja! I sve je radilo extra.
 
Upadam ja u ovu temu, danas uzet ko nov za 100e.
 
Strava cena, ja bi uzeo i kao ne nov da imam rezervni fon :D
 
Uzeo ja prekjuce umesto slomljenog s2 plus-a. Jedino baterijom nisam nesto zadovoljan. Izgura oko 20h sa 3,5h sota, mada je tek bilo drugo punjenje ( kapiram da ce se mozda malo popraviti kasnije ). I druga stvar kojoj se nisam nadao je zagrevanje. Oseti se zagrevanje pozadi od sredine ka konektoru za punjenje. U pitanju je i9301.
 
Nazad
Vrh Dno