Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Listao zadnjih 15ak stranica ovde, i vidim da je su ljudi menjali kartice, i da nije problem bio do toga vec do telefona, zato sam i to ulistao 😁
Ниси лепо прелистао тему, жалили су се на S24+ који има Егзинос чипсет, S24U је SD. Ја ако кажем да сам задњи пут био недоступан отприлике пре 2 године, а у међувремену сам користио само Самсунг са SD чипсетом, рећи ће да сам трол и да су реалнији ликови са Reddit - а...
 
U pravu si, sada vidim da je za plus bilo...
 
Bez uvrede ali to što se uzima kao relevantno mišljenje random likova na redditu za koje niti se zna koliko dugo poseduju telefon, ni kako ga čuvaju, ni kako ga nose/koriste ali ne i iskustvo onih koji ga ne poseduju lično ali su dnevno u dodiru sa njim i pouzdano znaju kako im "tetka/strina" koristi/nosi/štiti telefon je tek 🐂shite...
Slazeme se, ali stavi se u moju situaciju. Ako dajes tolike pare i ako malo istražiš iskustva i ako se zalbe ponavljaju, pada mi u vodu sto mi kolega (pardon, kolega od kolege al opet, igrao sam se sa telefonom 2-3x) ima s24u i sto j prezadovoljan ako meni dodje model kojem se guli ekran, koji ima noise screen nebuloze, kojem kamera shutter kasni itd. Koristio sma dva s24u i oba su bila u savrsenom stanju. Koriste se mislim od februara ali ako je lutrija, da li da se igram. Drugo, da uvazavam reddit vise nego ovaj forum, bio bi na redditu. Ali reci jedan forumas da nema pravo a da drugi ima je paradoksalno. Otkud ja znam da ti nisi troll. A bez uvrede, vise mi znaci neko ko ima telefon nego neko ko nema kao ja i ti. Znas sve o telefonu kao i ja.

Ja se moram odluciti do sutra i sve mi je ovo ohladilo. Nisam googlao o telefonu ovoliko jos od.. aamm, iPhonea 6 mislim.
 
Ne postoji telefon, auto, šta već, za koji nećeš naći loše komentare. Ne kažem da nisu opravdani ali obično su ti korisnici ređi ali glasniji. Nađi neki proizvod na Amazonu sa hiljadama kupovine, ocena 4,5 npr. i opet ćeš naći poprilično loših komentara. Kupi online na kraju i vrati ako ti se ne sviđa. A nemoj kupiti ako ti je ovo neka životna investicija koja će da te traumira ako je ispod 1000% savršenstva.
 
Poslednja izmena:
Ako ces da dajes tolike pare i posle traziti zamerke bolje nemoj, kupi nesto jeftinije. Gubiti svoju energiju na nesto na sta ne mozes da utices je besmisleno. Telefon je odlican, niti se guli bilo sta niti se grebe ekran itd... Moj je 2.2024 i nemam nikakav problem sa telefonom, radi odlicno. Presao sam sa s23, iako sam oduvek voleo male telefone nikad vise ga ne bih uzeo. Govorm za S24U, sretna kupovina :) @Glenn
 
Slazeme se, ali stavi se u moju situaciju. Ako dajes tolike pare i ako malo istražiš iskustva i ako se zalbe ponavljaju, pada mi u vodu sto mi kolega (pardon, kolega od kolege al opet, igrao sam se sa telefonom 2-3x) ima s24u i sto j prezadovoljan ako meni dodje model kojem se guli ekran, koji ima noise screen nebuloze, kojem kamera shutter kasni itd. Koristio sma dva s24u i oba su bila u savrsenom stanju. Koriste se mislim od februara ali ako je lutrija, da li da se igram. Drugo, da uvazavam reddit vise nego ovaj forum, bio bi na redditu. Ali reci jedan forumas da nema pravo a da drugi ima je paradoksalno. Otkud ja znam da ti nisi troll. A bez uvrede, vise mi znaci neko ko ima telefon nego neko ko nema kao ja i ti. Znas sve o telefonu kao i ja.

Ja se moram odluciti do sutra i sve mi je ovo ohladilo. Nisam googlao o telefonu ovoliko jos od.. aamm, iPhonea 6 mislim.
Samo jedno pitanje - Otkud znaš da bar neko od onih silnih sa Redditu koje si citirao nije trol?
Ja bih se recimo zapitao kako to da se niko od onih silnih članova foruma koji lično poseduju ovaj telefon nije žalio na fenomen izgrebanog ekrana - meni bi recimo to sasvim dovoljno značilo da nije sve tako crno.
I ne slažem se da taj što ima telefon može više da ti kaže nego neko ko ga ne poseduje ali se sreće sa njim na dnevnoj bazi jer čak i ovde imaš ljude koji puno znaju o tehnici i mogu mnogo toga da kažu o nekom uređaju a nemaju svaki komad iste vs onih koji nešto poseduju a o proizvodu, naročito sa tehničke strane malo znaju ili ne znaju ništa.
 
Ja koristim s24ultra bez ikakve zastite na ekranu (jer se gubi njegova sposobnost antirefleksije)
Za sada nemam ogrebotine ali nikada za zivota nisam u istom dzepu drzao ostre predmete (kljiceve idt) zajedno sa telefonom. Prosto mi zdrav razum to ne dozvoljava. Namerno nisam probao niti se usudjujem.
S21ultra je takodje bio bez zastite i tu sam imao mikro ogrebotine. Ali je taj telefon padao na beton i to vecinom na ekran.
Mislim da nisu toliko osetljivi koliko se pise po reditu ali neki zdrav razum mora da postoji. Jer sve je lomljivo.
 
@Glenn Колега, ако ти је време за промену телефона, узми шта ти се свиђа. Ниједан телефон није савршен, нити ће таквог направити. Ако си као већина нас овде тех ентузијазиста, да не кажем неку тежу реч 🙂, ред је да почастиш себе макар једном у неколико година нечим новим. Увек постоји опција за онлајн куповину, па ако ти се не свиђа врати у року од 14 дана, не везано за S24U или било који други телефон. Иначе, што се тиче незадовољства телефоном, као и увек у Самсунг темама, најнезадовољнији су увек они који немају телефон🙂.
 
Sto se tice videa ako vam se ne svidjaju boje, highlights ili blacks su previse exposed ili underexposed onda trebate da ugasite HDR 10+ u podesavanjima za kameru. Msm ovo obavezno treba da ugasite za vecinu scena jer trenutno postoji neki problem sa tim, HDR nije dobar. Bez toga video izgleda prirodno. Takodje, mislim da cete lepsi kvalitet videa da izvucete sa pro video modom, iako ostavite sve na "auto" u njemu. Ne morate nista manual. Jedino sto bi radio manual je exposure compensation slider. Ponekad to podignem na + 0.3 u pro video da slika bude malo svetlija.

Tako da ja bih trenutno rekao da je HDR broken na s24U. Ako ga ostave ovako bice neupotrebljiv. Kod devojke na 15 pro max HDR je mnogo mnogo bolji.

Sto se slika tice one su dobre ali opet naravno nisu konzistentne kao i oduvek sto nisu bile. 50MP mod u zatvorenim prostorijama sa prosecnim svetlom ima pokvaren WB pa se dobije onaj zuti premaz i malo je over-processed. 12MP nema taj problem. Jedino sto za indoor fotke u prosecnim uslovima svetla treba drzati inteligent optimization na maksimum po meni. Slika ipak tad postane ostrija sa malo vise kontrasta nego li bez toga sa bas ruznim sumom.


A ako ipak hocete da izvucete maksimum iz fotografije na 1200e telefonu kad vam je toliko bitna slikajte RAW. I to ne mislim sad da morate da radite neki ludilo editing. Slike mogu bas brutalno da ispadnu, da imaju neki DSLR vibe, a sve sto treba da uradite da kad slikete otvorite samo u lightroom, stisnete na auto i uradite export npr da dobijete bas dobru sliku. A ako se jos malo poigrate slike ce zaista biti fenomenalne.

E sad samsung je i ovde zeznuo posto njihov RAW (iz native kamere ili ExpertRAW) ne valja nista i treba nesto da isprave 😂 . Kad slikam iz ProShot aplikacije (nisam probao onu dzabe OpenCamera za koju kazu da isto ima dobar RAW) onda to bukvalno ispadne fenomenalna fotka. ProShot kosta ali pravite DSLR vibe fotke i indoor i outdoors.

Znam naravno da ljudi hoce za telefon out of the box experience, samo point and shoot. I nije da to neces da dobijes sa s24U ali ima mana bogami, nadam se da ce da ispeglaju jer za sada i dalje stoji ako hoces konzistetnost u svakim uslovima, predobar video onda samo uzmi 15 pro max i nema zime.
 
Sto se tice videa ako vam se ne svidjaju boje, highlights ili blacks su previse exposed ili underexposed onda trebate da ugasite HDR 10+ u podesavanjima za kameru. Msm ovo obavezno treba da ugasite za vecinu scena jer trenutno postoji neki problem sa tim, HDR nije dobar. Bez toga video izgleda prirodno. Takodje, mislim da cete lepsi kvalitet videa da izvucete sa pro video modom, iako ostavite sve na "auto" u njemu. Ne morate nista manual. Jedino sto bi radio manual je exposure compensation slider. Ponekad to podignem na + 0.3 u pro video da slika bude malo svetlija.

Tako da ja bih trenutno rekao da je HDR broken na s24U. Ako ga ostave ovako bice neupotrebljiv. Kod devojke na 15 pro max HDR je mnogo mnogo bolji.

Sto se slika tice one su dobre ali opet naravno nisu konzistentne kao i oduvek sto nisu bile. 50MP mod u zatvorenim prostorijama sa prosecnim svetlom ima pokvaren WB pa se dobije onaj zuti premaz i malo je over-processed. 12MP nema taj problem. Jedino sto za indoor fotke u prosecnim uslovima svetla treba drzati inteligent optimization na maksimum po meni. Slika ipak tad postane ostrija sa malo vise kontrasta nego li bez toga sa bas ruznim sumom.


A ako ipak hocete da izvucete maksimum iz fotografije na 1200e telefonu kad vam je toliko bitna slikajte RAW. I to ne mislim sad da morate da radite neki ludilo editing. Slike mogu bas brutalno da ispadnu, da imaju neki DSLR vibe, a sve sto treba da uradite da kad slikete otvorite samo u lightroom, stisnete na auto i uradite export npr da dobijete bas dobru sliku. A ako se jos malo poigrate slike ce zaista biti fenomenalne.

E sad samsung je i ovde zeznuo posto njihov RAW (iz native kamere ili ExpertRAW) ne valja nista i treba nesto da isprave 😂 . Kad slikam iz ProShot aplikacije (nisam probao onu dzabe OpenCamera za koju kazu da isto ima dobar RAW) onda to bukvalno ispadne fenomenalna fotka. ProShot kosta ali pravite DSLR vibe fotke i indoor i outdoors.

Znam naravno da ljudi hoce za telefon out of the box experience, samo point and shoot. I nije da to neces da dobijes sa s24U ali ima mana bogami, nadam se da ce da ispeglaju jer za sada i dalje stoji ako hoces konzistetnost u svakim uslovima, predobar video onda samo uzmi 15 pro max i nema zime.
Znaci mora da se slika u Raw formatu da bi posle mogao edit u lightroom?
 
Znaci mora da se slika u Raw formatu da bi posle mogao edit u lightroom?
Ne mora, u LR može edit i jpg-a kao i ostalih formata, ali je svakako dosta više informacija sačuvano u RAW fajlu čime je bolji za obradu.
 
Eto tako. Toliko sam branio taj Samsung jer nisam imao konktretno nikakav problem. Ali ne lezi vraze... krenem u grad i stavim naocare za sunce kad ono se pojavise neki valovi po ekranu. Uzmem da obrisem naocare, reko prljave, kad ono isto. Uzmem zenin Xiaomi redmi note neki ono nema nista. I tako dalje i tako dalje. Pokusacu da snimim o cemu se radi ako uspem, moram kroz naocare da snimim, a nemam neki jak telelefon pored sebe. Msm to se desava samo kada naocare za sunce stavim, prosto neverovatno 😀😀😀
 
Msm da to ima veze sa refresh rate-om. Na koliko HZ ti stoji podesavanje za ekran?
 
Msm da to ima veze sa refresh rate-om. Na koliko HZ ti stoji podesavanje za ekran?
Nije brate veruj mi. Ovo su neke mrlje u valovima koje se samo vide kada stavim naocare. Sad cu probati da uplodad, mada treperi ekran kada snimam drugom kamerom. Adaptivno inace 120 hz

Mislim da cete videti lagano o cemu pricam. Znaci nije ovo treperenje, lagano se vide neke mrlje u valovima.
 
Ako imas neki stari mobilni sa IPS ekranom, probaj da pogledas ekran sa njima ?

ovako izgleda

levo je OLED, desno je IPS ...nema nista na ekranima od folija

uyt.jpg
 
Poslednja izmena:
Eto tako. Toliko sam branio taj Samsung jer nisam imao konktretno nikakav problem. Ali ne lezi vraze... krenem u grad i stavim naocare za sunce kad ono se pojavise neki valovi po ekranu. Uzmem da obrisem naocare, reko prljave, kad ono isto. Uzmem zenin Xiaomi redmi note neki ono nema nista. I tako dalje i tako dalje. Pokusacu da snimim o cemu se radi ako uspem, moram kroz naocare da snimim, a nemam neki jak telelefon pored sebe. Msm to se desava samo kada naocare za sunce stavim, prosto neverovatno.
Imaš polarizaciona stakla a ekran ti ima foliju, skini foliju i problem će biti rešen. Naravno, ne smeš da rotiraš telefon levo i desno. 😁
 
Ako imas neki stari mobilni sa IPS ekranom, probaj da pogledas ekran sa njima ?

ovako izgleda

levo je OLED, desno je IPS

Pogledajte prilog 436597
Cu da probam hvala 🫡
Imaš polarizaciona stakla a ekran ti ima foliju, skini foliju i problem će biti rešen. Naravno, ne smeš da rotiraš telefon levo i desno. 😁
Za foliju znam da imam. Hvala brate, iskreno sam se uplasio do koske majke mi
 
Stigla pitaka maska(s24u) za tačno 3 dana, ono što se odmah primeti je da je baš klizava u odnosu na običnu silikonsku. Kome su ruke često suve ne bih mu preporučio ovu masku.
 
Nazad
Vrh Dno