Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Mozda na ovo. Ima li neko iskustvo sa ovom zaštitom? Naravno, računam da će stititi od ogrebotina. Za padove, kao i da nema zaštitu
Zastita
 
Au sad uzeo skinuo maskicu neku odvratnu sto se guli jer sam morao da kupim nesto za prvu loptu kad sam kupio telefon da bih ga malo ocistio od prasine. Hocu da kazem koliko zapravo telefon lepse izgleda bez maske, pa ovo nije humano. Ima li kakva zastita sto je najbliza telefonu izgledu bez maske?
Imas latercase 10 grama od karbona super maskica samo malo jaca cena i benks isto uzeo ja benks za s24+ od karbona ima i magsafe. Sve od karbona su najtanje koje postoje a i čvrste mislim da mogu da razbiju i beton 😂 koliko su jake.
 
Kontam se o kupovini 24 ultra pa dva pitanja:

1. Ima li neki silikonsi tanki providni cover ala ovo:

1711911778868.png

..ali da imaju rupe za strap kao nekada sto su telefoni imali:

1711911850488.png

Velik telefon plus cover, ne znam koliko ce biti jednostavno drzati isti jednom rukom a da budem siguran. E sad, problem je ako cover ima rupe za strap, onda je onaj debeli tvrde plastike. Ako je tanki silikonski, strap bi ga pokudao. Pa me interesuje, ima li neki hibrid. Da je cover ojacan plastikom za strap? Kontam moze se unutra ubaciti šira tanka plastika ali opet bi se razvukao vremenom da bi telefon sigurno ispao ako nije neki kombo plastika + silikon.


2. AI ce se pocet naplacivati nakon 2025 godine. Obzirom da ima lokalna AI verzija za editovanje i online verzija koja trazi server based rendanje, da li ce se ova lokalna isto naplacivati li samo server based AI verzija?

Hvala.
 
Kamera me nije razocarala do sada.. Doduse sve sam slikao po danu na poslu. Ovde je mozda vise fokus i igra svetlosti.. sta znam.. Evo primerak
1.jpgb.jpg
 
Mozda na ovo. Ima li neko iskustvo sa ovom zaštitom? Naravno, računam da će stititi od ogrebotina. Za padove, kao i da nema zaštitu
Zastita
Los link brate. Daj ponovo

Imas latercase 10 grama od karbona super maskica samo malo jaca cena i benks isto uzeo ja benks za s24+ od karbona ima i magsafe. Sve od karbona su najtanje koje postoje a i čvrste mislim da mogu da razbiju i beton 😂 koliko su jake.
Nema veze, je.... cenu ako je nesto dobro. Mada se uveliko razmisljam da zalepim foliju svuda i cao, bez maske.
 
Kontam se o kupovini 24 ultra pa dva pitanja:

1. Ima li neki silikonsi tanki providni cover ala ovo:

Pogledajte prilog 436263

..ali da imaju rupe za strap kao nekada sto su telefoni imali:

Pogledajte prilog 436264

Velik telefon plus cover, ne znam koliko ce biti jednostavno drzati isti jednom rukom a da budem siguran. E sad, problem je ako cover ima rupe za strap, onda je onaj debeli tvrde plastike. Ako je tanki silikonski, strap bi ga pokudao. Pa me interesuje, ima li neki hibrid. Da je cover ojacan plastikom za strap? Kontam moze se unutra ubaciti šira tanka plastika ali opet bi se razvukao vremenom da bi telefon sigurno ispao ako nije neki kombo plastika + silikon.


2. AI ce se pocet naplacivati nakon 2025 godine. Obzirom da ima lokalna AI verzija za editovanje i online verzija koja trazi server based rendanje, da li ce se ova lokalna isto naplacivati li samo server based AI verzija?

Hvala.
Има их гомила, бар ових са magsafe прстеном позади на који можеш да качиш шта хоћеш. Ево ти неки примери, мада су све те маске скупе као ђаво :
Olixar crimson protective case with strap
UAG plasma XT
 
Hvala ali napisao sam da ne zelim te plasticne glomazne koje od velikog telefona prave giganta. Kao da imam CAT teelfon. Isto i za prsten. Smeta. Interesuje me samo da li postoji neka silikonska sa podrskom za strap koji je ojacan plastikom.

Ali evo sto vise citam o telefonu, sve se više dvoumim. Najveci m ije sada problem sto se ekran lako ispara dok je iskreno, prodavati telefon sa matt ekranom i na isti stavljati zaštitu, epic fail. Nisam razmisljao o izgrebanom telefonu od prvog mobitela sa gorila glassom. Ovo kao da je plasticni ekran:



1711921611170.png

1711921633040.png
 
Taj ga je nosio u džepu punom kamenčića, nemam drugog objašnjenja

Nikad i ni na kojem od telefona koji sam imao nisam imao nikakvu zaštitu za ekran i nisam imao nikakvu ogrebotinu na ekranu ni blizu toj - šta više sada sam vratio S22U koji ima lošiji ekran po pitanju ogrebotina bukvalno bez ogrebotine (uz traženje dlake u jajetu neko sa perfektnim vidom bi našao neku nano ogrebotinicu) tako da ja ovo što je pokazao vlasnik telefona na fotografijama uopšte ne bih uzimao kao relevantno.
 
Koliko dugo nosaš s24u? Cak ljudi spominju da nemaju ogrebotine na s22u nakon par godina a da imaju sa s24u prvih par dana. Obzirom da je desetak ljudi potvrdilo isto na slicnoj temi, kao i na toj sto sam postavio..

"I had my 22 ultra for a few years not a single scratch. S24 ultra already has like 3 big scratches. What the crap?"
"I upgraded from a S22 Ultra and that phone didn't have one noticeable scratch. Now less than a month in with my S24 Ultra and now I have a really noticeable scratch"
"I've had the phone for about a week and have a bunch of micro scratches."
"Same here, very normal usage (no rocks in my pocket) and I have a 1.2cm pretty deep scratch on the screen. No idea how/when it happened."
"i put it in my pocket once and got a damn scratch. i was waiting for the screen protector to arrive before I started using it but I didn't think putting in my pocket once would scratch it."
"I already have two micro scratches on the back of the phone in the camera area. One on the top camera lense and one next to the flash. Phone has been in a case from day one"
"Yep just over a week totally babying it and a few micro scratches already."
"Have had mine for a little over a week and yep, already has small scratches"
"Got a huge one, God knows how."

..mislim da se ipak mora uzeti u obzir. A S22u je ni malo relevantan jer se radi o novom "matt" ekranu kod s24u koji moze biti premazan (u sta i sumnjam da se "troši") dok se sami premaz, coating, mozda i ispara pa ostavlja tragove. Ne ekran. Kao coating koji imaju svi telefoni da se voda ne zadrzava. Pa kada ga zagrebes ostavlja plave tragove. Ali sam ekran bude netaknut.

Sad je samo pitanej da li ga uzeti, zveknuti zaštitu i zaboraviti na tu temu. Ali mi je sve to nekako jako glupo za tako masne pare.
 
Otkud ti da uopšte nosim S24U? Ali opet kažem, ovakve ogrebotine nastaju samo uz totalno nepažljivo nošenje telefona sa recimo ključevima u istom džepu ili slično - da je tako lako napraviti isto ovde bi vrvelo od ovakvih slučajeva a gle čuda niko od mnogobrojnih vlasnika nije se javio sa bilo čime sličnim.
 
Ne znam šta te čudi i kakve veze ove dve citirane rečenice imaju jedna sa drugom čime bi jedna isključila drugu - to što ja lično ne posedujem S24U ne znači da nisam imao kontakta sa njim kao ni da ga nema i neko u mojoj neposrednoj blizini tako da bez problema mogu da uporedim ekran na S22U koji sam posedovao i vratio i ekran na S24U sa kojim se srećem bukvalno svakodnevno...
 
Hvala ali napisao sam da ne zelim te plasticne glomazne koje od velikog telefona prave giganta. Kao da imam CAT teelfon. Isto i za prsten. Smeta. Interesuje me samo da li postoji neka silikonska sa podrskom za strap koji je ojacan plastikom.

Ali evo sto vise citam o telefonu, sve se više dvoumim. Najveci m ije sada problem sto se ekran lako ispara dok je iskreno, prodavati telefon sa matt ekranom i na isti stavljati zaštitu, epic fail. Nisam razmisljao o izgrebanom telefonu od prvog mobitela sa gorila glassom. Ovo kao da je plasticni ekran:



Pogledajte prilog 436304

Pogledajte prilog 436305

Izvini brate ali ovo su teske gluposti 😒
Ne kazem da covek nije skrcao ekran, ali pitanje je to sve kako i sta.
 
Poslednja izmena:
Meni je za sada i dalje kao nov bez mikro ogrebotina, a nosim ga bez zastite.
Ne znam kako je ovaj lik sa reddita toliko ogrebao svoj.
 
Ne znam šta te čudi i kakve veze ove dve citirane rečenice imaju jedna sa drugom čime bi jedna isključila drugu - to što ja lično ne posedujem S24U ne znači da nisam imao kontakta sa njim kao ni da ga nema i neko u mojoj neposrednoj blizini tako da bez problema mogu da uporedim ekran na S22U koji sam posedovao i vratio i ekran na S24U sa kojim se srećem bukvalno svakodnevno...
čekaj, ti beše onaj lik što ne gleda telefon ispod 5% osvetljenosti u mračnoj prostoriji? c c c :p
 
Gledam i vidim ja telefon i u mraku i po svetlu tamo gde sam ga ostavio, samo što ne gledam u ekran na par posto osvetljenja... 😉
 
Uh gledam temu i polako se odaljavam od 24 Ultre :ROFLMAO: Prodao Pixel 7 Pro prvenstveno jer mi je dosadilo da se bakćem sa VoLte i lošom podrškom za dve kartice da bih mogao da budem dostupan a i tada nije bilo idealno. Koliko vidim mane ovde, grebanje ekrana, noise na malom osvetljenu, kamera tranzicije bag, generalno nezadovoljstvo kamerom, isto loše uspostavljanje veze... kud uđoh ovde :ROFLMAO:
 
Izvini brate ali ovo su teske gluposti 😒
Ne kazem da covek nije skrcao ekran, ali pitanje je to sve kako i sta.
Nadam se da su gluposti ali, ok taj lik sa slikama, cak ima parnice koje izgledaju identicno jedna pored druge pa je poprilicno sumnjivo. Ali ako cistas komentare na tom thredu, svi potvrde isto. Sumnjam da je propaganda sad od jednom "take down samsung". Npr: https://r1.community.samsung.com/t5...reen-glass-have-minor-scratches/td-p/25474839

Ovo vrlo moguce moze biti od modela do modela. Koji ugrabis. Pa neko nema problema sa slikom, neko ima noise kao kolega sto je pisao na temi par puta. Nekome spada matt coating, nekome ne.
 
Uh gledam temu i polako se odaljavam od 24 Ultre :ROFLMAO: Prodao Pixel 7 Pro prvenstveno jer mi je dosadilo da se bakćem sa VoLte i lošom podrškom za dve kartice da bih mogao da budem dostupan a i tada nije bilo idealno. Koliko vidim mane ovde, grebanje ekrana, noise na malom osvetljenu, kamera tranzicije bag, generalno nezadovoljstvo kamerom, isto loše uspostavljanje veze... kud uđoh ovde :ROFLMAO:

I onda kupis telefon i vidis da je to sve vecinom mlacenje prazne slame.😁
 
I onda kupis telefon i vidis da je to sve vecinom mlacenje prazne slame.😁
Dobio sam nezvanicnu dojavu da ce ovih dana biti akcija i neki poklon uredjaj uz S seriju, pa cemo videti...

Sve sve, ali ako bude problema sa dometom onda u pm 😁
 
I tako je na svim temama. Imaš 3-4 picajzle koje vrte par stvari koje njima smetaju u krug. I ok je da im smetaju, naravno, ali toliko često i obimno pišu da se stekne utisak kao da je masovno. Ja imam mali S23 i moram da priznam da je zver. Mogu da zamislim tek Ultru (ja ne volim velike telefone) a tek seriju 24. Pixel manjka u osnovnim funkcijama telefona i tu popravke nema. Ovde osim tih sporadičnih grainy ekrana iz prve serije, koliko znam nema nekih problema. Ne računam to što je neko kačio slike na reditu gde je gulio telefon ko zna kako i zbog čega...
 
Bez uvrede ali nosate druge telefone, kao ja A53 i Xiaomi 13, i onda iz tog iskustva sudite S24U. Evo moj A53 za pune 2 godine nema jende jedine parnice. Nemam nikave zaštite na ekranu. Kakve to veze ima sa s24u? Ne mozete biti toliki fanbojsi. A te 3-4 picajzle na ovoj temi su, koliko sam skontao, osobe koje zapravo i imaju s24u. Normalno da se ne zali na telefon onaj koji ga nema. LOL


"Imam kolegu koji ima tetku koja nosa s24u i ovi komentari oko ekran su bullshite".
 
Dobio sam nezvanicnu dojavu da ce ovih dana biti akcija i neki poklon uredjaj uz S seriju, pa cemo videti...

Sve sve, ali ako bude problema sa dometom onda u pm 😁
Mislim da je svake godine neka akcija u Aprilu/Maju. Samo da je sat (ili drugi fon), jer su sluske bile uz ove A modele.
 
Grebanje manje više, svakako ide folija, ali što se tiče grain-a, izguglao sam i video brda slika sa tim i ono što vidim mi se uopšte ne sviđa, unapred znam da ne bih mogao tako da koristim telefon, takođe isto važi i za domet.

Koliko sam čuo definitnivno je u aprilu akcija, a glasine su da će biti sat ili telefon, nadam se da će objaviti do kraja nedelje...
 
Uh gledam temu i polako se odaljavam od 24 Ultre :ROFLMAO: Prodao Pixel 7 Pro prvenstveno jer mi je dosadilo da se bakćem sa VoLte i lošom podrškom za dve kartice da bih mogao da budem dostupan a i tada nije bilo idealno. Koliko vidim mane ovde, grebanje ekrana, noise na malom osvetljenu, kamera tranzicije bag, generalno nezadovoljstvo kamerom, isto loše uspostavljanje veze... kud uđoh ovde :ROFLMAO:
Haha, to kad bi tako bilo ne bi prodavali nista i jednostavno bi ih trziste izguralo.
 
Bez uvrede ali nosate druge telefone, kao ja A53 i Xiaomi 13, i onda iz tog iskustva sudite S24U. Evo moj A53 za pune 2 godine nema jende jedine parnice. Nemam nikave zaštite na ekranu. Kakve to veze ima sa s24u? Ne mozete biti toliki fanbojsi. A te 3-4 picajzle na ovoj temi su, koliko sam skontao, osobe koje zapravo i imaju s24u. Normalno da se ne zali na telefon onaj koji ga nema. LOL


"Imam kolegu koji ima tetku koja nosa s24u i ovi komentari oko ekran su bullshite".
Ali su zato merodavni random komentari na Reditu
 
Grebanje manje više, svakako ide folija, ali što se tiče grain-a, izguglao sam i video brda slika sa tim i ono što vidim mi se uopšte ne sviđa, unapred znam da ne bih mogao tako da koristim telefon, takođe isto važi i za domet.

Koliko sam čuo definitnivno je u aprilu akcija, a glasine su da će biti sat ili telefon, nadam se da će objaviti do kraja nedelje...
Brate kakav sad domet? 😒
 
Posle nekih 20ak dana sa S24 (Snapdragon verzija) da podelim utiske. Telefon je super kompaktan i posle dužeg vremena konačno mogu da koristim telefon jednom rukom bez problema i može da stane u svaki džep. Izrada i kvalitet vrhunski. Trebalo je malo vremena da se naviknem na One UI posle čistog Androida i mogu reći da je One UI stabiliniji i nema bagova kao Pixel. O brzini telefona da ne trošim reči, neuporedivo je brži od Pixela. Ono što me je iznenadilo je RAM menadžment, sve aplikacije drži u RAMu i to satima nakon otvaranja, dok je Pixel sa 12GB RAMa ubijao aplikacije čim zaključam ekran ili ne koristim duže od par minuta, dakle veliki plus za One UI. Ekran vrhunski, oštar i daleko svetliji od Pixela. Zvučnici su najbolji koje sam do sad čuo, i to posebno zvučnik slušalice koji je bar 50% glasniji i čistiji nego kod Pixela. Baterija odlična na Wi-Fi i na LTE. Ispod sam okačio sliku od juče kada je telefon bio 80% na LTE sa upaljenim GPSom i uz to sam igrao igricu na otvorenom na suncu, fenomenalna baterija. Punjenje sasvim okej, nemam zamerke. E sad što se kamera tiče tu je S24 inferiorniji od Pixela kod sve tri kamere. Pixel ima realnije i oštrije slike, posebno primetno na telephoto kameri koja je neuporedivo bolja na P7 Pro. Video i snimanje je za nijansu bolje na Samsungu. Dakle kamere su dobre, ali nivo ispod Pixela. I meni najbitnija stavka, telefon se na mobilnim podacima dosta manje greje, manje troši bateriju i ne dimuje ekran na suncu kao Pixel. Ako vas još nešto zanima pitajte 😃
 

Prilozi

  • Screenshot_20240331_234437_Device care.jpg
    Screenshot_20240331_234437_Device care.jpg
    50.8 KB · Pregleda: 34
Bez uvrede ali nosate druge telefone, kao ja A53 i Xiaomi 13, i onda iz tog iskustva sudite S24U. Evo moj A53 za pune 2 godine nema jende jedine parnice. Nemam nikave zaštite na ekranu. Kakve to veze ima sa s24u? Ne mozete biti toliki fanbojsi. A te 3-4 picajzle na ovoj temi su, koliko sam skontao, osobe koje zapravo i imaju s24u. Normalno da se ne zali na telefon onaj koji ga nema. LOL


"Imam kolegu koji ima tetku koja nosa s24u i ovi komentari oko ekran su bullshite".
Bez uvrede ali to što se uzima kao relevantno mišljenje random likova na redditu za koje niti se zna koliko dugo poseduju telefon, ni kako ga čuvaju, ni kako ga nose/koriste ali ne i iskustvo onih koji ga ne poseduju lično ali su dnevno u dodiru sa njim i pouzdano znaju kako im "tetka/strina" koristi/nosi/štiti telefon je tek 🐂shite...
 
Nazad
Vrh Dno