Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Mislim da se taj broj smanjuje polako. Mladje generacije imaju dosta veci pristup informacijama, nego starije generacije.
Evo jedan primer, MTS i Yettel su od 01.03. podigle cene za sve postpaid korisnike. Ja trazim raskidam ugovor zbog povecanja od 300 dinara za koje nisu imali pravo i za to vec dugo znam, a jedan stariji covek iza mene je tek tada cuo za to, kaze slabo koristi internet.
Tako i za mobilne telefone ima dosta primera, cak i da ne znaju svi sta je SD a sta Exynos, umeju da primete razliku u trajanju baterije za S22+ i S23+ ili u jacini signala.
Ništa meni nije povećano u yettelu. Odakle ti to?
 
Evo posle par dana korišćenja s24+ snap 512gb, telefon je odlican i deluje premium kao iphone 😂 , sve radi odlicno i brzo. Ja sam ovaj uzeo kod nas na dobro poznatom mestu gde se pazari. Prosto mi je zao da stavljam masku jer je prelep tel ovako, pogotovo u onyxblack koja se presijava na mat sivu, tamno sivu i tamno ljubicastu nekad. Baterija zverska. Najvise sam uzeo ovaj model mada preferiram manji, jer sam na s10+ imao qhd i hteo sam na isto da predjem sto obican s24 nema, mada tesko se zaista primećuje golim okom razlika tj. verovatno je 90 posto ljudi ne moze primetiti jer je ekran baš odličan.
Za moj ukus je previše svetao , pa Brightness drzim na 0 do 5% osim napolju.

E sad naravno i ja sam primetio da je ekran ispranih boja kad sam podesavao prvi dan i instalirao i ume da zasmeta , ali su to vec ispravilii, sad je ko pre.
Druga stvar zvuk , zvučnici jesu kvalitetni , ali imaju neku čudnu boju kad ih prvi put čujete, pa mogu da deluju nekako flat i šuplji zvuk, jer su izraženiji srednji tonovi nisam expert za zvuk , ali se može lako namestiti u eq i zvuk je onda baš top, zato neko prica da mu je zvuk super, a neko da su lošiji nego pre.
Onda fotke , ovde je zanimljiva stvar da je samsung stavio jednu malu glupost u one ui. 6.1 ne znam dal to ima na prethodnim modelima , ali mnogi su zbog toga napljuvali kameru 😅. Slikate kao prosecan korisnik nesto i udjete u galeriju i slika se totalno iskrivljeno prikaze sa nekim high kontrastom , a to je super HDR u galeriji, koji je po defaultu ukljucen i izmeni skroz fotku. To je trebalo da bude isključeno po defaultu i nikako da bude uključeno, jer skroz izmeni fotku i itd. I tako ima tih bubica gde se vidi da su žurili tipa za notification category za svaku aplikaciju za zvuke se sad izbacili opciju , da bi je ladno stavili kao posebnu opciju koju moraš prvo da ukljucis, da bi se opet pojavilo za sve app da setujes zvuke za notifikacije. Cista glupost.

Ima i jedan čudan bug koji svi na s24 imaju, a to je do one ui 6 koliko sam video, a to je kad brzo tapujete ekran prstom jedan za drugim, ali baš baš baš brzo preskočiće vam od 10 tapova jedan npr. u home screenu najvise tj. mozda tu jedino , na tastaturi ne srećom! 🤭 Ali ovo nije izraženo, jer 95% ljudi nece primetiti ovo.

Ja sam prezadovoljan telefonom. Signal na snap gen 3 je isti u DB na 2 sim kartice, kao sto je bio na s10 plus sd 855, ali baš isti preslikan.
 
Za sad na 24 ultra nisam primetio nijedan bug, osim ovog translejta sto ne radi na tastaturi.
 
Kolega ipak okinuo i uzeo ultru sa A1,zajedno radili unboxing,mob je iz kutije imao novi update sa vividnes opcijom,prilikom kacenja na mrezu odmah je skinuo samo security patch,panel je totalno cist provereno detaljno na test my screen svaka opcija,izgleda ipak dosla nova tura ultri na A1 cim je iz kutije imao ovaj zadnji update sa vivid sliderom,eto da kazem i uporedni test 24+ i 24 ultre (ja koristim skoro mesec dana 24+), crna je crnja na ultri telefoni su identicno podeseni,na ultri mi deluje nekako bolji ekran na ovoj rezoluciji u odnosu na 24+,tako da ipak ima neke razlike, prijemi su im isti (yettel mreza),ultra mi deluje za njjansu brze u radu,ipak ima razlike u refleksiji ekrana manje sjaji ultra,oba imaju hidrogel,u identicnim scenarijima kad se oba telefona "nagaze" nema zagrevanja ni na exy ni na SD,e sad ono sto mi se ne dopada na ultri je sto oho ho manje vremena mu treba da obara manual+extra brightness osvetljenje,na 24+ na direkt suncu na manual×extra mogu komotno da koristim oko 1h na ultri nisam uspeo vise od 15min odmah obara osvetljenje,nekom bzvze meni najznacajnije,eto ako se neko dvoumi neki extra info.
 
Mali off, jel ima negde ova vest o poskupljenju zvanicno. Na mts-u nigde nisam nasao ni na netu
Ja juče dobio obaveštenje od A1, nešto na foru poskupljuje usluge ali smo se potrudili da najmanje poskupimo.
Svratih do poslovnice i rekoše mi da Yettel i mts podigli 12% a A1 10% od nledećeg meseca, za sve korisnike, brz obzira na ugovor. E sas, više detalja imaš u onoj temi...
 
Kao neko ko je uvek uzimao samsung sa 4 cifre u oznaci (Hong Kong i Kinu), Imajte na umu da te hong kong verzije ne mogu da se servisiraju u našim ovlašćenim servisima...znači ProMobi vam neće hteti čak ni bateriju zameniti kada za to dođe vreme ;)
 
Posto me vec dosta ljudi pita gde sam uzeo na PM uzeo sam na KP 12 meseci garancije pisane ,mislim da ima oglas jos aktivan ne bih da reklamiram (ako ne sme da se pominje nek obrise mod ili izmeni) , sto se tica snapa naravno opcije su vam ili da uzmete sami od negde preko i placate carinu i u slucaju nekog problema vracate nazad i cimate se ili vam neko donese ili uzmete od nekog napolju.
Ja sam tako vec ranije uzeo HK verziju napolju i nikad nisam imao problem 5 godina .
Sto se tice baterije to je najmanji problem posle 3, 4 godine moze se bilo gde zameniti, mada ja nisam imao potrebe da menjam jer baterija na starom s10 traje jos uvek jako dobro legendarni tel :)

Nek svako izabere sta mu je prihvatljivo za njega.
 
Kao neko ko je uvek uzimao samsung sa 4 cifre u oznaci (Hong Kong i Kinu), Imajte na umu da te hong kong verzije ne mogu da se servisiraju u našim ovlašćenim servisima...znači ProMobi vam neće hteti čak ni bateriju zameniti kada za to dođe vreme ;)
Potvrdjujem ovo. Nisu hteli da mi zamene bateriju, tačnije da pipnu telefon. Onda sam morao preko čoveka koji ima servir da mi poruči original bateriju i da je zamenim. U pitanju S20 SD.
Ali koliko me je dobro služio i koliko me i dalje služi, ništa ne bih menjao :)
 
Imas USA verziju s24 i s24+ snap koja ima jedan fizički sim i esim , i imas Hong Kong varijantu sa snapom koja ima dva fizicka sima i nema esim.
Ja sam uzeo ciljano hongkong varijantu koja nema esim.
Ovo me baš iznenadilo. Da li je moguće da postoji telefon u 2024.godini koji nema esim?
Znači ako se kupuje preko kp mora da se pazi koja verzija ima šta?
Kakva je situacija sa ultrom?
 
Kupi našu ultru i ne lupaj glavu... svejedno snap dpbijaš!
 
Ma ne izbegavam. Sve svoje telefone unazad 10 godina sam tako kupio a i svi u mojoj porodici, osim onih koji su dobijeni službeno. Nikad nikakvih problema.
Samo me sada ovo oko verzija i esim-a zbunilo. Ako neko zna koje verzije nemaju esim na ultri bilo bi dobro da napiše.
 
Ovo me baš iznenadilo. Da li je moguće da postoji telefon u 2024.godini koji nema esim?
Znači ako se kupuje preko kp mora da se pazi koja verzija ima šta?
Kakva je situacija sa ultrom?
Ne moras da pazis nista. Na Kp su sve EU tj global verzije nove. Sve imaju dual sim fizički i esim. Ovde pričamo o specijalnim verzijama za Usa i Kinu.
Sve Ultre imaju snap, a s24 i plus exynos. U specificnom i jedinom oglasu o kom ja pricam je specijalno naglaseno da je u pitanju snap s24 tj hk verzija sto je nekima citaj bas meni i trebalo da ne placam carinu ili idem preko.
Tako da ne brini nista 😀
 
Pa zato i pitam. Ima na kp svakakvih, za svakakva tržišta ali mi je prosto nepojmljivo da u 2024 godini izađe telefon koji nema esim za neka tržišta
 
Nazad
Vrh Dno