Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Ja nmg da verujem da se dosta Vas zali na ovaj model i to po pitanju ekrana. Zaokupirao mi je paznju i mislio sam preci na njega, al dok citam ove komentare, sve sam dalji od ovog S24U.
 
S24u 512Gb, Vietnam
Nema banding ni grain

Stand by drain, dual sim
0.6% na sat
 
Код мене, једина мана засад телефона је да се при интензивном коришћењу загреје релативно брзо и држи константно ту температуру. Као што рекоше није фуруна телофон, и даље све лети на њему али може то боље да се оптимизује. Екран мени одличан, нисам приметио неке аномалије, једино ако хоћете наведите у којој ситуацији треба да сликам екран и шта да би се то приметило.
 
Šta smatraš pod intenzivno korišćenje? Tj u kojim situacijama se desava da krene da se greje.
Meni se jedino zagrejao kad sam radio prenos (smart switch) sa s22u i početno instaliranje aplikacija.
 
Da li bi mi bilo svejedno da vidim ovaj digital noise odnosno grainy efekat na ekranu?
Naravno da ne bi...nisam stručnjak za ekrane, ali ovaj problem ne bi trebalo da je hardverski jer ni led ni oled u praksi nemaju ovakve anomalije. Sam izvor je najčešći problem, dakle gpu ili softver.
Vi koji ste dobili takav telefon, probajte kako se ponaša na 60hz, drugoj rezoluciji, promeni režima slike.
U preorderu sam poručio telefon, testiraću kada stigne i naravno ako stigne takav model i bude mi smetalo da ću reklamirati, ali ću sačekati update u februaru pre toga.
 
Ima li kakvih testova s24 plus ali Snap? Cenim da je to najbolja kupovina.
 
Šta smatraš pod intenzivno korišćenje? Tj u kojim situacijama se desava da krene da se greje.
Meni se jedino zagrejao kad sam radio prenos (smart switch) sa s22u i početno instaliranje aplikacija.
Сматрам играње захтевних игара где се осети после 20 - ак минута, и држи ту температуру константно(сат и по времена).
 
Jel ima neko da je uzeo mali S24? Zanima me da li rešen problem sa fokusom kamere, tzv banana blur sa malog S23
 
Da li bi mi bilo svejedno da vidim ovaj digital noise odnosno grainy efekat na ekranu?
Naravno da ne bi...nisam stručnjak za ekrane, ali ovaj problem ne bi trebalo da je hardverski jer ni led ni oled u praksi nemaju ovakve anomalije. Sam izvor je najčešći problem, dakle gpu ili softver.
Vi koji ste dobili takav telefon, probajte kako se ponaša na 60hz, drugoj rezoluciji, promeni režima slike.
U preorderu sam poručio telefon, testiraću kada stigne i naravno ako stigne takav model i bude mi smetalo da ću reklamirati, ali ću sačekati update u februaru pre toga.
Nije ni potrebno da si "strucnjak" za ekrane da bi video problem, vidis da "strucnjaci" koji testiraju uredjaje i pored svih uredjaja za testiranje ne vide taj problem... Evo probao sam sve kombinacije rezolucija i osvezavanja i rezima, ma sve... Moj cak i nema toliki banding kao nekima, ali ona zrnasta (grainy) slika je show, sramota... Prava steta sto i "strucnjaci" ne vide... Inace otisak prsta je jako brz, najbrzi koji sam koristio... 🫠
 
Nije ni potrebno da si "strucnjak" za ekrane da bi video problem, vidis da "strucnjaci" koji testiraju uredjaje i pored svih uredjaja za testiranje ne vide taj problem... Evo probao sam sve kombinacije rezolucija i osvezavanja i rezima, ma sve... Moj cak i nema toliki banding kao nekima, ali ona zrnasta (grainy) slika je show, sramota... Prava steta sto i "strucnjaci" ne vide... Inace otisak prsta je jako brz, najbrzi koji sam koristio... 🫠
Ne mogu to da zamislim, jer se ne razum i citajuci ove postove o grainy i dalje ne shvatam sta to znaci. Cak i za neke slike koje ste stavljali. Mozes nekako da nakacis sliku ili kroz objasnjenje da mi pojasnis, molim te lepo sta to znaci?
 
Сматрам играње захтевних игара где се осети после 20 - ак минута, и држи ту температуру константно(сат и по времена).
Ne igram igrice, al mogu da probam. Daj neku igricu pa da vidim.
Sem igrica, da li si jos negde primetio?
 
@dulic993 Nemam dobar telefon da bih ti slikao, a da saljem slike slikane s9 i s10 ne ide, pitanje dal ce se videti... Grainy ili Tzv. Mura efekat u principu losa kontrola kvaliteta mislim da je to hw problem i mislim da ga svi imaju neko manje neko vise, vidi se najvise na zelenoj i sivoj pozadini, izgleda kao "jeans", najvise se vidi u zatamljenom prostoru za osvetljenem oko 30%, bas kao sto svi koristimo telefon pred spavanje... Evo ovaj lik je slikao ozbiljnim aparatom pa vidi...
 
@dulic993 Nemam dobar telefon da bih ti slikao, a da saljem slike slikane s9 i s10 ne ide, pitanje dal ce se videti... Grainy ili Tzv. Mura efekat u principu losa kontrola kvaliteta mislim da je to hw problem i mislim da ga svi imaju neko manje neko vise, vidi se najvise na zelenoj i sivoj pozadini, izgleda kao "jeans", najvise se vidi u zatamljenom prostoru za osvetljenem oko 30%, bas kao sto svi koristimo telefon pred spavanje... Evo ovaj lik je slikao ozbiljnim aparatom pa vidi...

Ako sam dobro skontao ovde, znaci da su ikonice izbledjenje?
 
Ako si gledao nekad Netflix, pa onaj 'beli sneg' samo 3x gušći u određenim situacijama. Ja mislim da je zbog one refleksije.
 
@Imotep95 Lepo objasnjeno, fora sto se u dark modu vidi jos vise. Color banding ce mozda i uspeti da ispeglaju mada pitanje i to na sta ce da lici, bukvalno nemaju ga moji telefoni stari 5-6god, sinoc kad sam uporedjivao sa 15PM sramno... Ali ovo nema sanse...
 
Grainy znači zrnasto, pa stoga kao da je prikaz na ekranu zrnast, ima snega ili šuma koji se najviše primećuje na sivoj boji i pri nižem osvetljenju. Nemam telefon kod sebe ali bih rekao da bi se primetio ovaj nedostatak trebalo bi gledati sa neke vrlo male udaljenosti.
 
Taj grain problem na odredjenoj (tj vecem spektru) sivih boja imaju oled televizori, kada im se pridje na nekih metar ili blize. Doduse to je problem wrgb oled panelom
 
Telefon je proizveden 1. Feb, tako da te price o prvim serijama iz decembra ne piju vodu...
1. Februara proizveden i ti si ga posle nekoliko dana dobio? Izgleda da ih i sastavljaju istom brzinom kojom ih i dele... Baš mi je žao što je toliko vas platilo dosta a dobilo probleme. Ja nikada nešto nisam verovao u preorder, nadam se da će ispeglati softver
 
Da, narucio sam ga 29. Jan. Prvo je pisalo da mi telefon stize 23.feb, ali kad sam poceo da se raspitujem kad ce, posle 2dana su mi poslali i stigao je 9. Feb ili ti juce... Ali ja nisam mogao da gledam telefon od 1500e sa onim mukama... Vratio ga DHL-om danas zajedno sa maskom punjacem zastitom... Na kutiji mi je pisalo "Made in Vietnam", a u device info-u da je proizveden 1.feb i da je upaljen 7h, toliko su ga testirali u fabrici... 😅
 
Da, narucio sam ga 29. Jan. Prvo je pisalo da mi telefon stize 23.feb, ali kad sam poceo da se raspitujem kad ce, posle 2dana su mi poslali i stigao je 9. Feb ili ti juce... Ali ja nisam mogao da gledam telefon od 1500e sa onim mukama... Vratio ga DHL-om danas zajedno sa maskom punjacem zastitom... Na kutiji mi je pisalo "Made in Vietnam", a u device info-u da je proizveden 1.feb i da je upaljen 7h, toliko su ga testirali u fabrici... 😅
Kam
Kako da proverim kog datuma je proizveden telefon?
 
Nazad
Vrh Dno