Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Kakva je cena za verziju 12/512? Ja ne uspevam da nađem ispod 980 koliko je bilo i pre mesec dana. Inače glupo je da za poređenje uzimate verziju 8/256 za s23u i poredite je sa verzijom 12/512 s24u. Uzmite istu opciju memorije pa onda poredite
 
Na kupujem prodajem je ovakvo stanje za sada:

Samsung Galaxy S24 Ultra S928 5G Dual Sim 12GB RAM 256GB (1199€)

Samsung Galaxy S24 Ultra S928 5G Dual Sim 12GB RAM 512GB (1235€)

Nije strašno, kad krenu da se pojavljuju od operatera biće druga priča :)
 
Ево 3D модела комплетне 24 серије. Нажалост недостају неке боје, нпр титанијум жута на ултра моделу која је мени најзанимљивија 🫠.
 
@dulic93 Lakse na rate placati nego se drndati sa sumnjivim akcijama.
 
Čačkao pre pola sata u yettelu, uopšte nisam impresioniran. Modeli onako kockasti su jako nezgodni za ruku, uključujući i "najmanji" s24. Bolje da su smanjili dimenzije za 2mm nego što su ekran povećali za 0.1 inč. Realno s20 je definicija ergonomije i izgleda za ove današnje samsung telefone!
 
Ali većina korisnika svakako koristi zaštitne maske, zar ne? Sa oblijim, manje oblim ivicama...
 
Čačkao pre pola sata u yettelu, uopšte nisam impresioniran. Modeli onako kockasti su jako nezgodni za ruku, uključujući i "najmanji" s24. Bolje da su smanjili dimenzije za 2mm nego što su ekran povećali za 0.1 inč. Realno s20 je definicija ergonomije i izgleda za ove današnje samsung telefone!
Istog sam utiska. Obican s24 bas klizi u ruci. Ultra mi i nije tako ruzna sa ravnim ekraom, kao na snimcima. Obican i plus u svakom smislu fail...
 
Takodje, uopste nisam impresioniran izgledom, tj ove ivice su mi bas nekako"šaomi" 😀1000032886.jpg 1000032884.jpg
 
Jel se S24 Ultra malo ubucila ili samo na fotkama tako deluje?
 
Prijatelj iz inostranstva koji svake godine ima S seriju čak i pre prestavljanja mi kaže da nakon 3 dana korišćenja može reći da je autonomija najbolja ikad na flagship Android modelima. Bolja od S23Ultra svakako.
Koristio je i Huawei, Honor, Xiaomi. Uređaj je hladan, signal kao na S23U.
Tako da bi trebalo da Qualcomm ni ove godine nije podbacio.
 
Takodje, uopste nisam impresioniran izgledom, tj ove ivice su mi bas nekako"šaomi" 😀Pogledajte prilog 424643 Pogledajte prilog 424642

Meni na prvu na ovim slikama cak sta vise jako lepo izgleda.😅
Takodje, uopste nisam impresioniran izgledom, tj ove ivice su mi bas nekako"šaomi" 😀Pogledajte prilog 424643 Pogledajte prilog 424642

Meni na prvu na ovim slikama cak sta vise jako lepo izgleda.😅
 
Na kupujem prodajem je ovakvo stanje za sada:

Samsung Galaxy S24 Ultra S928 5G Dual Sim 12GB RAM 256GB (1199€)

Samsung Galaxy S24 Ultra S928 5G Dual Sim 12GB RAM 512GB (1235€)

Nije strašno, kad krenu da se pojavljuju od operatera biće druga priča :)
Da baš sad bacih pogled ali to je samo jedan oglas. Ostali su od 1400 do 1700!!!
Nije mi jasno ako je cena u zvaničnim prodavnicama 1450 zašto bi neko kupova na kp za 1400-1700
 
Svi ponuđači sem Samsung Mobil Nokia i Samsung Brand Store su kod mene za obilazak u velikom luku . Imao sam loših iskustava sa pojedinim oglašivačima sa ovog spiska . Zadnja dva sa spiska kod njih bih kupio i po toj ceni i garanciji od 2 god , koju oni i nude . O ovim drugima , daleko im lepa kuća .
 
Prodavci iz grupacije "ko ne plati na mostu platiće na ćupriji"... Bitno je da je jeftino u startu sa 820€ plus cena sveće i tamjana za jutarnju molitvu da ne zatreba "garancija", pošto sam imao prilike da na primeru poznanika vidim kako izgleda pokušaj da se izgura stvar uz njihovu "garanciju"...
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, ove prodavnice su kao Mađari, iste cene, iste garancije
 
To su klasicne svercerske prodavnice, kao u vreme kad su krenuli mobilni telefoni pa se samo tako kupovalo, na "zelenjaku"... Madjari vise vode racuna jer im jedan los glas na KP kvari biznis, i javno je dostupan. Licno kupujem uvek telefone iz legalnih "tokova" - operatori ili zvanicni kanali. Isplatilo mi se, sa s23 iako je bilo cekanje u zvanicnom servisu...
 
Za mene je najviše razočaravajući detalj ove prezentacije bila najava mogućeg naplaćivanja softverskih rešenja koja dolaze u paketu sa telefonom po isteku 2 godine njegovog korišćenja:
Sasvim je moguć scenario gde posle 2 godine ovaj telefon postaje osakaćen za opcije poput circle to search, live translation, ili AI photo editing opcije, ukoliko ne pristanete da dalje plaćate neki vid mesečne pretplate...
Do sada smo kupovinom mobilnog telefona dobijali sklop hardvera i softvera koji je prilagođen za iskorištavanje njegovih mogućnosti... Ukoliko se ovo ostvari, biće to nagoveštaj još jednog vrlo lošeg trenda u industriji mobilnih telefona, koji će, verujem, vrlo brzo prihvatiti i drugi proizvođači...
 
Ne bi smeli da deru sa cenama i da krene da se naplacuje.
 
Kog datume istice NDA, tj kada ce biti full revieowi online pusteni?
 
To su klasicne svercerske prodavnice, kao u vreme kad su krenuli mobilni telefoni pa se samo tako kupovalo, na "zelenjaku"... Madjari vise vode racuna jer im jedan los glas na KP kvari biznis, i javno je dostupan. Licno kupujem uvek telefone iz legalnih "tokova" - operatori ili zvanicni kanali. Isplatilo mi se, sa s23 iako je bilo cekanje u zvanicnom servisu...
Ja imam suprotno iskustvo. Pre bih ipak kupio kod kakve takve prodavnice koja je na istom mestu već 15+ godina nego kod Mađara koji može da nestane u sekundi, a ocene se danas lako srede.
Sa druge strane ubedljivo najviše negativnih iskustava sam čuo, što u svojoj okolini, što ovde na forumu, sa telefonima uzetih kod operatera pa prodatih na oglasima. Nije malo slučajeva gde plate samo jednu ratu pa posle ne plaćaju i ode telefon. Još imate i neprijatnosti sa policijom. Mnogo veća verovatnoća je da će to da se desi nego da telefon ima kvar u garantnom roku pa da treba servis. Zato, telefone uzete preko operatera pa ponuđene na oglasima, izbegavam u širokom luku i nikad ih ne bi uzeo osim ako se ne radi o poznatoj osobi kojoj se može verovati
 
Odosmo u off, ali to tek, da.oni jure telefonski aparat ako ne mogu da naplate rate za.isti... to mi je teska nebuloza, iako ne sporim da se verovatno desava, jer zivimo tu gde zivimo. Uvek sam mislio da za to sluze ovi izvrsitelji, jer operatoru trebaju pare a ne telefon koji moze bas slucajno da mi ispadne i razbije se dok sam ga predavao organu gonjenja...
 
^ za to su sada izvršitelji. Pre možda su tražili telefon, šta znači Yettel ili MTS polovan telefon kad se ne bave prodajom polovnih uređaja? Oni hoće pare a to će im izvršitelji odraditi.
 
Da ne širimo off ali možda je ipak korisno za ljude ovde na forumu da znaju.
Bilo je ne malo slučajeva i ovde na forumu opisanih gde Pera nije plaćao ratu pa je Mika, koji ga je kupio preko oglasa, morao, uz prisustvo policije, da ga preda. Pročešljajte forum, da ne pričam ja sada iskustva iz moje okoline pa da ispada da baronišem.
I meni je to bilo čudno ali navodno ne rade oni to da bi izvukli štetu nego što je taj telefon valjda neki dokazni materijal i predmet prevare.
Čudi me da to niste zapazili kad se krećete po ovim temama o mobilni telefonima. Mislim da je i jedna cela tema bila posvećena tome
 
Kupio sam do sada puno telefona sa KP (poslednji je S23+ iz A1) i do sada nikada nisam imao problem. Najlakse je otici kod notara sa kupcem i onda tada skoro pa nemate briga😁
Tako planiram da kupim i S24U, nadam se samo da nece preterati prodavci sa doplatom.
 
A meni he još čudnije da policija juri nečiji telefon. Kad je matori otišao u policiju da prijavi kradju telefona i na njegovo pitanje da ga lociraju pandur poče da se smeje grohotom. Kaze to rade samo kad su teska krivična dela u pitanju, ako je neko ne daj Boze nestao ili ubijen. Tako da mi ovo da ganjanjem telefona zbog neplacanja računa baš glupost, mada ne kazem da je neistina.
Elem, da se vratim na temu. Danas i ja nekim svojim poslom svratih do poslovnice yettela, pa kad sam vec svratio na par minuta pogledah s24u. Zurio sam, nosam imao vremena da ga drndam više. Glavni utisak da je s23u izmislio lepotu za ono. Da se ogradim to je samo moje mišljenje. Okinuo par fotkica, isto ja onde ne vidim ništa spektakularno. Sto se mene tiče definitivno fail ove godine.
 
Nazad
Vrh Dno