Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

A meni he još čudnije da policija juri nečiji telefon. Kad je matori otišao u policiju da prijavi kradju telefona i na njegovo pitanje da ga lociraju pandur poče da se smeje grohotom. Kaze to rade samo kad su teska krivična dela u pitanju, ako je neko ne daj Boze nestao ili ubijen. Tako da mi ovo da ganjanjem telefona zbog neplacanja računa baš glupost, mada ne kazem da je neistina.
Elem, da se vratim na temu. Danas i ja nekim svojim poslom svratih do poslovnice yettela, pa kad sam vec svratio na minuta pogledah s24u. Zurio sam, nosam imao vremena da ga drndam više. Glavni utisak da je s23u izmislio lepotu za ono. Da se ogradim to je samo moje mišljenje. Okinuo par fotkica, isto ja onde ne vidim ništa spektakularno. Sto se mene tiče definitivno fail ove godine.
Ako imas vezu, nadju ga za par sati, ali odosmo u off
Narucih ga u Yettelu, standardno najbolja cena u A1, ali meni ne odgovara zbog lose mreze. Resio sam da prodam 14 pro max i vratim se Androidu.
 
Ako je tačno ovo za bateriju... Možda im oprostim ravan ekran :)
 
Ako je tačno ovo za bateriju... Možda im oprostim ravan ekran :)
Pošto bi trebalo da ima dve generacije noviji ekran u odnosu na prethodnika, bar je tako pisalo pred izlazak (S22U i S23U imaju ekrane iste generacije), moguće je da S24U i zbog toga ima dosta bolju bateriju/autonomiju...
 
Sinoć sam malo testirao šta može taj napumpani S24 sa svojim AI i nisam oduševljen.
Realno gledano, većina stvari može da se radi i sa starim telefonima. Možda na komplikovaniji način ali može.
Za mene će pravi AI biti kada bude mogao sve da radi što mu zadam na srpskom jeziku.
Npr dok vozim, da mu kažem da pročita poruku koju sam dobio i odgovori na nju diktirajući mu šta da napiše.
Inače po meni je S24+ najlepši, vrlo lagan.
 
To ce na nasem jeziku da stigne neke daleke 2030.godine. Ima tu jos posla da se radi oko prilagodjavanja tog AI-ja svim regionima. Neko je morao da pocne, ispalo je da je to Samsung.
 
Uz rizik da odem u dalji off ipak mislim da je bitna stvar ovo oko kupovine telefona iz druge ruke kod operatera. Možda da se otvori nova tema da ne spamujemo ovu ali je svakako jako bitna stvar jer dosta članova razmišlja o kupovini takvog telefona. Evo nađoh post u kome se nešto tako pominje, a možda bi član @Proday mogao malo više da objasni:

Mogu napisati i iskustvo par ljudi iz moje okoline ali da ne spamujem više ovu temu, ako se otvori nova napisaću ili ako nekoga baš interesuje napisaću u pm
 
Ja imam suprotno iskustvo. Pre bih ipak kupio kod kakve takve prodavnice koja je na istom mestu već 15+ godina nego kod Mađara koji može da nestane u sekundi, a ocene se danas lako srede.
Sa druge strane ubedljivo najviše negativnih iskustava sam čuo, što u svojoj okolini, što ovde na forumu, sa telefonima uzetih kod operatera pa prodatih na oglasima. Nije malo slučajeva gde plate samo jednu ratu pa posle ne plaćaju i ode telefon. Još imate i neprijatnosti sa policijom. Mnogo veća verovatnoća je da će to da se desi nego da telefon ima kvar u garantnom roku pa da treba servis. Zato, telefone uzete preko operatera pa ponuđene na oglasima, izbegavam u širokom luku i nikad ih ne bi uzeo osim ako se ne radi o poznatoj osobi kojoj se može verovati
Kao što je neko pomenuo samo u slučaju dokaznog materijala za teška krivična dela a taj slučaj na forumu se, koliko se sećam, odnosio upravo na slučaj protiv kriminalne grupe.

Naravno i prilikom takve kupovine tih telefona preko oglasa kupac preuzima rizik kao i prilikom kupovine u pomenutim šverc komerc radnjama, odnosno preko mađara. Lično to mene uopšte ne dotiče jer ne kupujem ni preko jednih, ni preko drugih, ni preko trećih a svako bira svoj način kupovine i stvarno mi je svejedno koji će da odabere.
 
^ Ja sam pomenuo to za dokazni materijal i to ne u teškom krivičnom delu već u delu krađe telefona od operatera. Oni to tretiraju isto kao da si ušao u prodavnicu i ukrao telefon od 1500 evra i posle ga prodao.
Izbinjavam se na ovom off-u i ovim završavam na ovu temu, osim ako se ne otvori druga tema namenjena upravo ovome
 
Imajte na umu ko koristi gestures, da ona crta na dnu više ne može da se ugasi (koliko sam čuo i video)...valjda zbog onog google circle featura.
To sam i ja primetio, isto tako mi je na xiaomi pad 5 nakon miui 14 i ja ga više ne koristim zbog toga, mnogo mi je iritantno a ne može da se isključi.
 
Постоји ли нека радња где су изложене све боје S24U, да се може видети из руке?
 
Постоји ли нека радња где су изложене све боје S24U, да се може видети из руке?
Prosetaj po trznom centru pa pogledaj po radnjama i kod operatera. U NS u promenadi sam video s24u u sivoj i zutoj boji, s24 u zutoj i crnoj i s24+ u ljubicastoj.
 
Gledajuci snimke po netu ovih dana primatno je da su mirofoni pri snimanju video sanimaka na s24 ludacko dobri
 
I na kraju neki preliminarni overall Ultra modela: bolji ekran, veca osvetljenost, noviji chipset, nova konfiguracija RAM kapaciteta jer ako sam isptatio dobro nema vise 8GB na Ultra modelu, 8k u video mode-u, bolji zvucnik (ako sam snimio dobro hvale ga), i AI?
 
To ce na nasem jeziku da stigne neke daleke 2030.godine. Ima tu jos posla da se radi oko prilagodjavanja tog AI-ja svim regionima. Neko je morao da pocne, ispalo je da je to Samsung.
Jer nije google? Taj AI je od google a ne od Samsunga. Samsung ima bixby. Te iste AI opcije će imati svaki premijum android.
 
Nemoguce da je ovako losa ova prva slika u portret modu na Ultri...
 
^ samo da ne bude kao sa S22U gde su izbacili 16 update za 1god
 
PositiveLine? Oni su ovlasceni za Samsung.
 
@Lemaja Imaju neku kolaboraciju. Da li ce se kod svakog proizvodjaca u android svetu naci, sumnjam na ovom nivou kao sa Samsung-om.
 
Vrh Dno