Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

^ nije puno ... ali kad ti se skupi od Netflix-a , YT i ostalih servisa za 100-tinak € mesečno 😁 uffff
 
Ja iako sam preso sa ios-a i dalje placam taj yt premium, mislim 280 300din za 5-6 clana iskreno nije mnogo :D bar ovja turski
Ustvari baš YT (odnosno revanced) je stvar koja je prelomila na stranu S23 u odnosu na iP14Pro
 
^ nije puno ... ali kad ti se skupi od Netflix-a , YT i ostalih servisa za 100-tinak € mesečno 😁 uffff
Ja jedino yt placam, netflix sam prestao, hbo imam u paketu...al dobro jes da se nakupi iskreno...ne bi ni ja placao da nisam preseko sa ios..verv bi vanced iliti sad revanc...
Ustvari baš YT (odnosno revanced) je stvar koja je prelomila na stranu S23 u odnosu na iP14Pro
verujem, kad sam uzeo ios prva nekolko dana su bila auu, pa onda sam nasao neki fazon da obnavljam na svaka 7 dana neki yt++ za ios...e onda posle ukapira da mogu preko tursku da placam 300din za 5coveka i tu je moja sekiracija nesfaka :D
 
Obozavam kako juznjaci pricaju. 😁 Inace i ja sam polu juznjak polu sumadinac (Crna Trava caletove strane a sa majkine iz sumadije).

Ja iz principa necu da im placam jer su postali ravni sa onim igricama sto posle svakog gejma od 5 seku di ti ubace reklame koje ne mozes da preskocis.

Meni revanced trosi normalno kao i YT kad bi gledao i nisam imao problema, mada sta god da mi je bilo sa YTRV uvek je reinstalacija resavala problem.
 
Micro G i kod mene na obicnom S23 radi normalno i ne pokrece izvestaj za prekomernu potrosnju baterije........verzija micro G-a je 0.2.27.230755

........inace hteo sam da pazarim iPad pro ili Air a ovo je jedan od razloga sto sam umesto njega narucio Galaxy Tab S8+ uz prosirenje memorijskom karticom i file manager
 
Micro G i kod mene na obicnom S23 radi normalno i ne pokrece izvestaj za prekomernu potrosnju baterije........verzija micro G-a je 0.2.27.230755

........inace hteo sam da pazarim iPad pro ili Air a ovo je jedan od razloga sto sam umesto njega narucio Galaxy Tab S8+ uz prosirenje memorijskom karticom i file manager
I kod mene je ta verzija, sad baš gledam nije prijavljivao da troši bateriju, a kad odem na detalje o aplikaciji 0% potrosnja od zadnjeg punjenja.
 
Meni je za verziju 0.2.24 izbacilo potrošnju baterije
 
^ nije puno ... ali kad ti se skupi od Netflix-a , YT i ostalih servisa za 100-tinak € mesečno 😁 uffff
Bas tako, evo ja ovih dana uzeo i antivirus za 5 uredjaja, pa antispyware, za koji dan i EuroleagueTV (mts nema sportklub)... Ovog meseca mi ode skoro 100e za te "sitnice". Srecom netflix i yt moze jeftinije nego zvanicno, uz malo gimnastike.
 
Jedno malo mozda glupo pitanje, da li na s23 ne radi brzo punjenje kada je kabl usb a na usb c? Pitam jer znam da mi je xiaomi power bank punio brzo na s21 a sada na s23 sporo... power bank ima izlaz samo za usb a prikljucak...
 
Planiram kupiti u skorije vreme S23 ultra, ganjam verziju 12/256 GB, kakvi su zvucnici u poredjenju sa nekim ranijim modelima iz S serije S10/21, jel ima dovoljno bassa i glasnoce? Da li se ultra moze puniti sa punjacem od 25w, posto njega trenutno imam. Da li vam se vidi senka od blica na kameri kada se koristi blic nocu sa providnom silikonskom maskom, posto je to obicno kod vecine telefona tako? Kakve verzije se isporucuju kod nas, je su to EUX CSC modeli ili neki drugi?
 
Jedno malo mozda glupo pitanje, da li na s23 ne radi brzo punjenje kada je kabl usb a na usb c? Pitam jer znam da mi je xiaomi power bank punio brzo na s21 a sada na s23 sporo... power bank ima izlaz samo za usb a prikljucak...
Meni radi, ali pokazuje da puni samo 15w...dok nprm na neki huawei p30 lite sto imam izvlaci 18w isti punjac ista kabli...
Ne radi super/veoma brzo, ali ovo brzo radi
Planiram kupiti u skorije vreme S23 ultra, ganjam verziju 12/256 GB, kakvi su zvucnici u poredjenju sa nekim ranijim modelima iz S serije S10/21, jel ima dovoljno bassa i glasnoce? Da li se ultra moze puniti sa punjacem od 25w, posto njega trenutno imam. Da li vam se vidi senka od blica na kameri kada se koristi blic nocu sa providnom silikonskom maskom, posto je to obicno kod vecine telefona tako? Kakve verzije se isporucuju kod nas, je su to EUX CSC modeli ili neki drugi?
nista osim ovo poseldnje ne znam...
uglavnom taj 12/256 dolazi sa XSG CSC koji naravno moze da se menja...
 
nista osim ovo poseldnje ne znam...
uglavnom taj 12/256 dolazi sa XSG CSC koji naravno moze da se menja...

U koji csc treba promeniti taj XSG, tj koji je najbolji sto se tice funkcija? Sa kakvim CSC-om dolazi 8/256 verzija, sta mislis jel bolje mozda uzeti i taj sa 8gb rama zbog cene?
 
Bolje uzmi 8gb zbog cene, ako vec hoces 12gb bolje idi na 12/512gb verziju
 
U koji csc treba promeniti taj XSG, tj koji je najbolji sto se tice funkcija? Sa kakvim CSC-om dolazi 8/256 verzija, sta mislis jel bolje mozda uzeti i taj sa 8gb rama zbog cene?
8/256 kupljen kod nas sa domacom garancijom (kao i 12/512) dolazi za EUX ili ako je od operatera MSR(telenor) i za ostale ne znam.
SEK uglavnom biramo i ima dodatnu funkciju(u odnosu na ove nase eux i msr) snimanje razgovora...inace je sve manje vise isto..
ako j3 razlika do 50-70e na 12 gb ako je vise, jedino ako mislia da cuvas 3-4 i vise god fon ili ako igfas neke igre ...ostalo 8gb lagano resava i plus veeujem da vecina od 8gb ima domacu garanciju
 
@War10ck_97 pa i planirao sam da ga koristim bar 4-5 godina, nikad ranije nisam planirao davati tolike pare i kupovati telefon ove klase kao sto je s23 ultra, taj note dizajn. Trenutno imam S21 plus, a pre njega S10 plus (snapdragon) i to je to od samsunga sto sam imao da su moji licno, pa jedino S23 ultra vidim kao neki polusavrseni telefon da uradim upgrade i da budem miran, onda bi trebalo ici na 12gb rama, a vidim cene idu do 80e razlike 8 vs 12gb, igrice ne igram,a interna memorija mi nije problem, dovoljno mi je 256gb
 
@War10ck_97 pa i planirao sam da ga koristim bar 4-5 godina, nikad ranije nisam planirao davati tolike pare i kupovati telefon ove klase kao sto je s23 ultra, taj note dizajn. Trenutno imam S21 plus, a pre njega S10 plus (snapdragon) i to je to od samsunga sto sam imao da su moji licno, pa jedino S23 ultra vidim kao neki polusavrseni telefon da uradim upgrade i da budem miran, onda bi trebalo ici na 12gb rama, a vidim cene idu do 80e razlike 8 vs 12gb, igrice ne igram,a interna memorija mi nije problem, dovoljno mi je 256gb
ETo ja i dalje imam note 9(koji je exinos) i koji ima 6gb rama, on radi, sve manje vise, ali ponekad se malo vise namuci da odradi neke "glupe i jednostavne" stvari, naravno da nije samo ram mem tu, ima zaduzeno vise stvari, ali medju ostalom je i ta ram...
Ako planiraas da cuvas toliko telefon(sto je i okej jer iz god u god ne vidim da ima neki ogrmni apdrejd pa cak i da preskaces 2 gen) onda gledaj neki sa 12gb rama...inace telefon, krenuvai od baterije pa cpu displeja itd je stvarno odlicno odradjen, ima neke mane naravno, ali da li postoji neki savsren uredjaj.. kamera je malo diakutabilna u neke situacije, mada se naviknes :D :D uostalom ako se neko bavi pro slikanjem ne verujem da ce jabuku i samsung ili zaomi da koristi za to
 
@Lacić interna memorija mi je dovoljno 256gb, oko rama se dvoumim, ali s obzirom da cu koristiti telefon duze vreme, verovatno ce biti model od 12gb rama zbog kasnijih android nadogradnji, sta znas kakva ce biti zahtevnost, itd...
 
@War10ck_97 a taj model 12/256 za Emirate XSG, jel moze tako da se koristi bez promene csc koda i da sve funkcionise normalno kod nas? (sim kartica, signal telefona, itd) Jel taj vezan za neki njihov operater ili je unbranded kako se vec kaze?
 
@War10ck_97 a taj model 12/256 za Emirate XSG, jel moze tako da se koristi bez promene csc koda i da sve funkcionise normalno kod nas? (sim kartica, signal telefona, itd) Jel taj vezan za neki njihov operater ili je unbranded kako se vec kaze?
Koristi se tako, i sve radi najnormalnije...sim signal itd...dve fizicke sim kartice plus esim..nije vezan
 
@War10ck_97 pa i planirao sam da ga koristim bar 4-5 godina, nikad ranije nisam planirao davati tolike pare i kupovati telefon ove klase kao sto je s23 ultra, taj note dizajn. Trenutno imam S21 plus, a pre njega S10 plus (snapdragon) i to je to od samsunga sto sam imao da su moji licno, pa jedino S23 ultra vidim kao neki polusavrseni telefon da uradim upgrade i da budem miran, onda bi trebalo ici na 12gb rama, a vidim cene idu do 80e razlike 8 vs 12gb, igrice ne igram,a interna memorija mi nije problem, dovoljno mi je 256gb

Ja sam presao sa S21+ na S23U 8/256 (ja sam se pokajao sto sam bacio tolike pare i realno nije mi trebao ovaj tel ali sta je tu je sad planiram da ga koristim bar 2-3 godine, elem zakljucak nikad vise) oko rama nemas razloga da se dvoumis ako vec ne igras igrice, nemas ama bas nikakvu potrebu da uzimas 12 gb ram uporedjivao sam isto je sve ali bukvalno jedino to oko interne memorije, tako da tvoja odluka svakako.
 
@The Witcher ® hvala na izrazenom misljenju, da budem iskren ni meni ne treba s23u, s21 plus mi radi sve za sada, nego eto nesto mi neda mira xD. A to oko rama 8 vs 12, valjda nece nesto zakinuti u narednim verzijama androida, pa da 8gb bude "malo", ne znam... za 12/512 mi je puno skoro 200e razlike, tako da bih mogao da se ispuzim za 12/256
 
@The Witcher ® hvala na izrazenom misljenju, da budem iskren ni meni ne treba s23u, s21 plus mi radi sve za sada, nego eto nesto mi neda mira xD. A to oko rama 8 vs 12, valjda nece nesto zakinuti u narednim verzijama androida, pa da 8gb bude "malo", ne znam... za 12/512 mi je puno skoro 200e razlike, tako da bih mogao da se ispuzim za 12/256

I meni je isto tako "nedalo mira" i posle 3 dana ti bude svejedno (ne uzimati ono sto ti nije potrebno kratko i jasno). To nece sigurno sa 8 rama ces gaziti sve zahtevne stvari koje su ti potrebne i nemas brige da ce biti "malo". Imas 8 rama + 8 virtuelne + 3,36 Ghz SD i koliko sam uspeo da vidim UI 6 je optimizovano brzi i bolji od ovog sto sad imamo sve je tu sto bi se reklo nema da secne
 
Ja i drug imamo 12/256 sve radi odlicno out of the box, i sva azuriranja dobijamo pre svih ostalih. Mene je izasao 845e dok su 8/256 kod operatera bili 900+e.
 
Kako je operater jeftin? Meni sada pokazuje da je S23 160K, a na oglasima je 600e, plus dobijam duplo skuplju tarifu a duplo goru? :D

MTS je u pitanju.
 
Ja i drug imamo 12/256 sve radi odlicno out of the box, i sva azuriranja dobijamo pre svih ostalih. Mene je izasao 845e dok su 8/256 kod operatera bili 900+e.

Azuriranje je vezano za tvoj CSC kod i zato ga dobijas pre ostalih to nemam nikakve veze sa radom telefona a jos manje sa tim dal je 8/256 ili 12/256
 
@Labello Gde ima za 600e? :) Ja treba uskoro da uzmem, pa me zanima.
 
KP Elita :D
 
Nazad
Vrh Dno