Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Da li samaung ima swipe controls?
Tj, ko je koristio xiaomi ili lg telefone, umesto tri dugmeta u donjem uglu (home, back, task manager) za back se prevuce sa ivice jedne ili druge, za home se prevuce odozdo sa donje ivice, a za task manager se prevuce i drzi sa donje ivice?
 
Da li samaung ima swipe controls?
Tj, ko je koristio xiaomi ili lg telefone, umesto tri dugmeta u donjem uglu (home, back, task manager) za back se prevuce sa ivice jedne ili druge, za home se prevuce odozdo sa donje ivice, a za task manager se prevuce i drzi sa donje ivice?
Ne da imaš to, nego imaš i aplikaciju one hand operation+, koja radi swipe i dodaje još opcija. Tako da mi je trenutno ekran minimalistički tj. nemam nijednu ikonu osim na dock bar-u. Good lock app stvarno vrh za kostumizaciju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230728_125708_One UI Home.jpg
    Screenshot_20230728_125708_One UI Home.jpg
    94.5 KB · Pregleda: 123
  • Screenshot_20230728_125720_One UI Home.jpg
    Screenshot_20230728_125720_One UI Home.jpg
    90.1 KB · Pregleda: 112
Odlucio ja i drugar da kod gospodje iz oglasa koji je slikao neko od clanova u proslim postovima narucimo teleofne, ali mi ona kaze da su za azijsko trziste

Postovani, mogu da ih porucim i bili bi u Subotici iduci petak. To su ovi modeli Samsung Galaxy S23 Ultra Dual 5G 256GB 12GB RAM crni i zeleni. Oni su za azijsko trziste.

Kada sam upitao sta je razlika odgovorila je:

U sustini nema nekih velikih razlika i sve funkcionise besprekorno Eu. Najbolje da do ponedeljka pogledate komentare na forumima, oni su najmerodavniji jer ih pisu korisnici.

Sta sad raditi? 😬
 
@Mladja996
Ja sam pre 3 godine kupio S10lite na KP koji je bio za Emirate i okolne delove Azije. Radio je normalno kao i EU modeli i update je radio normalno, cak su azuriranja cesto brze stizala nego za EU modele.
A da li vredi rizika (mislim zbog garancije), to je individualno i to necu komentarisati. Meni je vredelo posto mi se telefon nije pokvario dok sam ga koristio...
 
Spigen Ultra Hybrid Clear maska i Spigen Film NeoFlex folija. Leglo super, zasad telefon bomba.
 

Prilozi

  • 20230728_193237.jpg
    20230728_193237.jpg
    182.2 KB · Pregleda: 128
Meni je punjenje sasvim ok brzina 45w posle Oneplus 8(30w) i 8T (65W) i iPhone 13PM 27W što je jbna smejurija sporo
Ali u kolima je Anker 65W, stiže mi powerbank 65W tako da gde god da punim pegla punom brzinom.
Meni je telefon osnovno sredstvo za rad i mora biti uvek načina da se brzo dopuni zato ne štedim na toj dodatnoj opremi.
Ne znam zašto kupujete te Samsung punjače glavu dajem sa ih je pola kopije, kad ima Anker, Baseus, uGreen, INIU
Mada ja uglavnom kupujem samo Anker nekako se već godinama družimo na obostrano zadovoljstvo
 
Odlucio ja i drugar da kod gospodje iz oglasa koji je slikao neko od clanova u proslim postovima narucimo teleofne, ali mi ona kaze da su za azijsko trziste



Kada sam upitao sta je razlika odgovorila je:



Sta sad raditi? 😬
Nikakve razlike nema , imao sam nekoliko tel iz UAE sve isto , jedino cena mnogo niža 😊👍
 
^ i garancija do vrata da li stana ili kafica gde se preuzme 😝
 
Apropo belih punjača, slikao pre neki dan u Alzi.
 

Prilozi

  • 20230722_150702.jpg
    20230722_150702.jpg
    89.7 KB · Pregleda: 115
Drustvo samo jedno pitanje,da li se i vama desava da na telefonu da tamo gde najvise koristite ostane kao trag od palca.
Npr prebrisem ceo tel vlaznom maramicom i tamo gde palac desne ruke stalno prelazi preko ekrana kao da ima trag na ekranu tj lepo se vidi.
Prebrisem posle ubrusom i ne vidi se,ali cim predjem vlaznom maramicom ili dok ga koristim u toku dana stoji taj trag.Nije od znoja sa prsta,posto koliko god da brisem taj trag stoji na ekranu
 
Drustvo samo jedno pitanje,da li se i vama desava da na telefonu da tamo gde najvise koristite ostane kao trag od palca.
Npr prebrisem ceo tel vlaznom maramicom i tamo gde palac desne ruke stalno prelazi preko ekrana kao da ima trag na ekranu tj lepo se vidi.
Prebrisem posle ubrusom i ne vidi se,ali cim predjem vlaznom maramicom ili dok ga koristim u toku dana stoji taj trag.Nije od znoja sa prsta,posto koliko god da brisem taj trag stoji na ekranu
Jel imaš neku zaštitu ekrana? Može biti samo jedno oleofobni premaz.
 
Pa verovatno je to,ali koristio sam i druge telefone pa se nikad nije desilo.
Imam telefon 2 meseca i da se od koriscenja skine premaz...
Mislim premium telefon...
 
Upravo apdejtovao Viber. Nema više onog čekanja - belog ekrana od par sekundi.
 
Samo da kažem resetovao sam kameru i sve postavke i ovaj idalje me pravi u balon.. 🤦‍♂️😂
Nisam zadovoljan 😅
 
Ajde okači jednu tu fotku, baš me zanima kako izgleda. Meni se to ne dešava nikada
 
Drustvo samo jedno pitanje,da li se i vama desava da na telefonu da tamo gde najvise koristite ostane kao trag od palca.
Npr prebrisem ceo tel vlaznom maramicom i tamo gde palac desne ruke stalno prelazi preko ekrana kao da ima trag na ekranu tj lepo se vidi.
Prebrisem posle ubrusom i ne vidi se,ali cim predjem vlaznom maramicom ili dok ga koristim u toku dana stoji taj trag.Nije od znoja sa prsta,posto koliko god da brisem taj trag stoji na ekranu
Imam i ja, preko stakla zastitnog. Vidi se bas na ovim suncanim danima i smara, ali u kuci ne primecujem nikad.
 
Odustali od kupovine za sada, ima ovih za azijsko kolko hocete po oglasima za tu neku cenu oko 850e 12/256 ali sta znam zaobisli smo, a ovi kod nas kod operatera svi otvoreni a ja ne uzimam kad je telefon otvoren, 12/512 cene su nerealne 1200e (300e vise od 8/256) je nerelano a da je sa domacom garancijom.

Svakako MI 10 sljaka odlicno, tako da mi se ne zuri pojavice se vec nesto, a cekati S24 seriju sa EX cipsetom nema sanse, ja Samsung godinama ne uzimam zbog tog bezobrazluka.
 
Da li je sigurno da s24 dolazi sa exynos?
Помињано је на доста страних форума да се егзинос у Европу враћа сигурно следеће године.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230729_182319_Opera.jpg
    Screenshot_20230729_182319_Opera.jpg
    133.8 KB · Pregleda: 52
Šta više mogu da naprave trenutno da bi to bio upgrade sa S23 na S24? Savršeni telefoni S23, najpametnije da izbacuju svake druge godine.
Kombinacija stvari zbog kojih bih ja prešao su:
Bolja kamera, periskopski zoom, 3nm Qualcomm procesor, bolji čitač otiska prsta, drugačije rešenje prednje kamere, mogućnost SMS-a putem satelita... 🤷‍♂️

Deo toga ćemo verovatno videti na S25 seriji.
 
Realno, ništa to nije prekopotrebno. Šta ti imaš od toga da li je 3nm ili 5nm procesor? 😀 Bolja kamera je relativna stvar, otisak prsta imam S23 i S23 Ultra i na Ultri radi perfektno otisak prsta a imam suve prste. Prednja kamera, drugačije rešenje to ne zavisi samo od Samsunga već generalno samo pogledaj svi koriste punch hole i to nemozes mnogo bolje rešiti, barem za sad. Periskop zum, slažem se.
 
Nazad
Vrh Dno