Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Poslace samsung jedan "dobar" update otprilike mesec dana pre nego sto izadje s24 da bi uzeli "opet nesto najbolje od samsunga za slikanje meseca" 😅
@pelezinho90 pre neki dan je neko pominjao gcam, prodji temu i sve ces da nadjes sto ti treba.
 
Da li je realno da rumunski vodafon ima ponudu (dvogodišnji ugovor) S23 Ultra 8/256 za 37 eura mesečno (Rata za telefon 30 eura + RED15 tarifa 7 eura)?
Ako je zaista ta cena, zaista da se čovek iscima da nađe nekog Rumuna da u njegovo ime potpiše ugovor, i da mu pokloni karticu sa neograničenim minutama i porukama jer čini uslugu.

vodafone.JPG

red15.JPG

Telefon:

Tarife:
 
Da li je realno da rumunski vodafon ima ponudu (dvogodišnji ugovor) S23 Ultra 8/256 za 37 eura mesečno (Rata za telefon 30 eura + RED15 tarifa 7 eura)?
Ako je zaista ta cena, zaista da se čovek iscima da nađe nekog Rumuna da u njegovo ime potpiše ugovor, i da mu pokloni karticu sa neograničenim minutama i porukama jer čini uslugu.

Pogledajte prilog 397940

Pogledajte prilog 397941

Telefon:

Tarife:
Tako te telefon izađe 888 evra garanciju kao da nemaš
Ja sam uzeo ovde sa 2g A1 za 900
 
Da li je realno da rumunski vodafon ima ponudu (dvogodišnji ugovor) S23 Ultra 8/256 za 37 eura mesečno (Rata za telefon 30 eura + RED15 tarifa 7 eura)?
Ako je zaista ta cena, zaista da se čovek iscima da nađe nekog Rumuna da u njegovo ime potpiše ugovor, i da mu pokloni karticu sa neograničenim minutama i porukama jer čini uslugu.

Pogledajte prilog 397940

Pogledajte prilog 397941

Telefon:

Tarife:

Nije baš tako. Sitnim slovima piše da je ponuda samo za one koji prelaze iz druge mreže.

Oferta este disponibilă pentru portarea din altă rețea (de la abonament sau cartelă), pe o perioadă contractuală minimă de 24 luni

A ja za telefon ne bih prešao iz Digija na kome plaćam broj 2 eur sa 40GB neta i superjeftinim roamingom (u Srbiji mi je 1GB u roamingu 1€). Jeftinije nego da ga uzmem u Yettelu. 😅
Tako te telefon izađe 888 evra garanciju kao da nemaš
Ja sam uzeo ovde sa 2g A1 za 900
Ne bih se brinuo za garanciju, to se lako ostvari, jer onaj ko bi se iscimao da ga tako uzme, uzeće to preko nekoga koga zna tamo, a onda i garancija nije problem.
 
Poslednja izmena:
Više ljudi sam pitao koji rade sa telefonima
Za popravke može da preda telefon bilo ko ne mora vlasnik ugovora
Samo u slučaju da je riknuo skroz onda mora doći vlasnik ugovora,
 
Više ljudi sam pitao koji rade sa telefonima
Za popravke može da preda telefon bilo ko ne mora vlasnik ugovora
Samo u slučaju da je riknuo skroz onda mora doći vlasnik ugovora,
To ću ti i ja potvrdim. Isto tako ako taj koji je uzeo na ugovor ne plati jednu ratu, možeš očekivati posle dve godine da te zovu da odneseš telefon i predaš u sup.
 
Moze mala pomoc, kako da podesim da vidim celu notifikaciju kad mi je ekran zakljucan ? Na s21 i na zakljucanom ekranu vidim celu notifikaciju. Prosao sam kroz lock screen notifications u podesavanjima, ali nisam nasao nista
 

Prilozi

  • 20230725_181506.jpg
    20230725_181506.jpg
    79.9 KB · Pregleda: 36
To jedino ako su keramicari zauzeli MUP na svim pozicijama a ne samo ministarskim
Ovo se zapravo desilo decku jednom sa foruma, imas njegovu temu od pre par godina. Koliko se secam taj neko je uzeo telefon za dinar, prestao da placa racune, i na kraju je nekako doslo do toga da su njemu uzeli telefon i nasli ga po imeiu. Posto nemas papir da si to kupio, njih ne zanima to sto ti usmeno pricas. Jeste da su sanse 0.001% za tako nesto, ali opet eto moze da se desi.
 
Kad je nešto puklo realno je teško dokazati da je samo od sebe, pretpostavka da zato i nisu menjali. Ok poštujem tvoje razmišljanje oko odabira garancije, a to za EU garanciju ćeš tek videti u slučaju da se nešto desi. Posto znam par ljudi koji se bave tom vrstom prodaje sistem reklamacije je daleko od evrope nego rade domaći serviseri.
U pravu si, ali, znalo se za problem, nisam retard da se vucem po servisima za popravku od 20 evra. Kako je lako dokazati u De/At? To me nerviralo. Ovako, tel zna da bude 400-500e jeftiniji pa ostaje love za jednu ozbiljnu popravku ako je bude.
 
^ ok ima i toga. To da li se znalo je uvek pitanje kod nas.
 
Razumem, ali da toliko padne cena, nije mi bas logicni, ali dobro. 23 ultra kosta kao 13 pm
Zato što nažalost poredimo babe i žabe. iPhone nije samo telefon, ma kako to bizarno zvučalo :)

Pogledaj kako se kreću cene bukvalno svih drugih skupljih telefona, i trebalo bi da imaš sličnu računicu. Sve, samo ne Apple. 🤷‍♂️
 
Ovo se zapravo desilo decku jednom sa foruma, imas njegovu temu od pre par godina. Koliko se secam taj neko je uzeo telefon za dinar, prestao da placa racune, i na kraju je nekako doslo do toga da su njemu uzeli telefon i nasli ga po imeiu. Posto nemas papir da si to kupio, njih ne zanima to sto ti usmeno pricas. Jeste da su sanse 0.001% za tako nesto, ali opet eto moze da se desi.
Da, taj dečko je @Proday koliko se sećam :(
 
To je nemoguce, osim ako prodavac nije ukrao telefon ili operateru ili prvom vlasniku. A to da ih ne zanima moze fino da ih kosta, to bi bilo u rangu onom skorasnjem upadu i demoliranju pogresnog stana
 
Moze mala pomoc, kako da podesim da vidim celu notifikaciju kad mi je ekran zakljucan ? Na s21 i na zakljucanom ekranu vidim celu notifikaciju. Prosao sam kroz lock screen notifications u podesavanjima, ali nisam nasao nista

Notifications > Lock screen notifications > Show content (dodatno može da se podesi i za koje apps)
Takođe, možeš da čekiraš i "Show on Always On Display".
Ovaj ps što si ostavio mi deluje da je sa otključanog, a ne sa zaključanog ekrana.
 
To je nemoguce, osim ako prodavac nije ukrao telefon ili operateru ili prvom vlasniku. A to da ih ne zanima moze fino da ih kosta, to bi bilo u rangu onom skorasnjem upadu i demoliranju pogresnog stana
Ako rata nije plaćena, prodavac nije vlasnik telefona. Šta je tu problematično, na osnovu čega bi mogao da tužiš policiju?
 
Više ljudi sam pitao koji rade sa telefonima
Za popravke može da preda telefon bilo ko ne mora vlasnik ugovora
Samo u slučaju da je riknuo skroz onda mora doći vlasnik ugovora,
Pretpostavljam da pričate ako se odnese u ovlašćeni servis. Ako si preko operatera i nosiš u ekspozituru onda mora vlasnik ugovora. Ja nisam mogao da reklamiram bateriju na garmin satu jer mi je žena nosioc ugovora. A sad zamisli nekoga ko živi npr. Zrenjanin pa treba da ga nosi u ovlašćeni servis. Pa pre će otići u najbližu ekspozituru. Tada mora da povede onog ko je potpisao.
Pretpostavljam da pričate ako se odnese u ovlašćeni servis. Ako si preko operatera i nosiš u ekspozituru onda mora vlasnik ugovora. Ja nisam mogao da reklamiram bateriju na garmin satu jer mi je žena nosioc ugovora. A sad zamisli nekoga ko živi npr. Zrenjanin pa treba da ga nosi u ovlašćeni servis. Pa pre će otići u najbližu ekspozituru. Tada mora da povede onog ko je potpisao.
Osim ako se nešto nije i kod njih promenilo zadnjih godinu dana. Mada sumnjam
 
Hoću uskoro da kupim neki S23. Kod malog me zanima kakva je situacija sa banana gate? Čuo sam da ima problem sa blurom kod slikanja dokumenata. Da li postoji taj problem i kada se slika nešto na daljinu? I da li je rešeno ili je hardverski problem?
Kod Ultre me privlači 100x zum i nemam predstavu koliko je to dobro, da li može poslužiti kao dvogled da bolje vidiš neki tekst na daljinu ili neki detalj nego golim okom ili bude previše mutno i praktično nema poente sem za slikanje meseca. I generalno vredi li razlika u ceni S23 (mali) i ultre ako je samo kamera bitna. Znam da je subjektivno ali eto po vama.
 
Upravo. To sto rata nije placena je posao za izvrsitelja, sud i sl. a ne policiju
Upravo to. Kad ne platiš struju ili infostan, više ne seku kablove nego izvršitelj čisti račun po službenoj dužnosti. Ja sam uzeo mali 23 sa ugovorom i fiskalom, otišao u Yettel sa proverim dal je sve regularno i jeste, samo ako dođe do kvara nosim ga u servis direktno,ne kod njih, što bih svakako uradio. Telefon je kupljen preko firme i mislim da je dat keš odjednom ali tek tu bi izvršitelj išao na račun, boli Yettel uvo da otima korišćen izakan telefon, oni hoće pare od vlasnika ugovora
 
Kolega po telefonu i firmi 😁 javi ako ti neko posalje link
i @pelezinho90 skinete ovu
Skinete samsung.apk, instalirate i ne dirate.
Zatim skinete ovo sam poslao u attachu, licno koristim medium, mada isprobajte pa vidite sta vam se vise svidja.
Nakon toga, dugi tap na AGC kameru > open settings
Custom files (peta stavka) > import, nadjete ove fajlove sto ste skinuli (prethodno extractovani) i importujete.
back back, ili zatvorite, otvorite kameru, dozvolite pristup cemu god trazi, klik na ikonicu gore levo, kad se drop down menu otvori, dole levo imate load config, kliknete na config, load i to je to.
Ovde je sta koje podesavanje radi. Preporuka za LDR u dnevnom, u slabijem osvetljenju hdr-ns ili natural

1690320320741.png
 

Prilozi

  • AGC8v4_v6.zip
    38.1 KB · Pregleda: 13
@Dovla_sheen
Dovla, ovo sto si napisao je potpuno tacno, imam isti telefon i punjac i morao sam da proverim ovo sto si napisao. I ja sam kupio S23U, i kabl koji dolazi uz njega omogucava punjenje samo do 25w. A to sam shvatio kad sam kupio originalni Samsungov 45w punjac i sa kablom koji je dosao uz telefon sam dobio isto vreme punjenja kao sa punjacem od 25w. Kad sam na punjac od 45w stavio kabl koji se dobija uz punjac, dobio sam krace vreme. Da ne kazem da je kabl koji ide uz telefon dosta kraci i tanji. To mi je, inace, jedina zamerka telefonu, za sada.
 
Notifications > Lock screen notifications > Show content (dodatno može da se podesi i za koje apps)
Takođe, možeš da čekiraš i "Show on Always On Display".
Ovaj ps što si ostavio mi deluje da je sa otključanog, a ne sa zaključanog ekrana.
Hvala! Nadjoh pod Show content, gde se dodatno moze podesiti za specificne app, da su mi viber, wa i telegram bili iskljuceni (po defaultu je tako bilo).
Printscreen je sa zakljucanog ekrana :)
 
Poslace samsung jedan "dobar" update otprilike mesec dana pre nego sto izadje s24 da bi uzeli "opet nesto najbolje od samsunga za slikanje meseca" 😅
@pelezinho90 pre neki dan je neko pominjao gcam, prodji temu i sve ces da nadjes sto ti treba.
E nasao sam to, izlistao sam ovih dana sve od pocetka. Medjutim, nesto mi taj link za download nije radio pa stoga trazim pomoc opet.
i @pelezinho90 skinete ovu
Skinete samsung.apk, instalirate i ne dirate.
Zatim skinete ovo sam poslao u attachu, licno koristim medium, mada isprobajte pa vidite sta vam se vise svidja.
Nakon toga, dugi tap na AGC kameru > open settings
Custom files (peta stavka) > import, nadjete ove fajlove sto ste skinuli (prethodno extractovani) i importujete.
back back, ili zatvorite, otvorite kameru, dozvolite pristup cemu god trazi, klik na ikonicu gore levo, kad se drop down menu otvori, dole levo imate load config, kliknete na config, load i to je to.
Ovde je sta koje podesavanje radi. Preporuka za LDR u dnevnom, u slabijem osvetljenju hdr-ns ili natural

Pogledajte prilog 397999
hvala puno. sve sam uspeo. reci mi samo, da li importujem samo ovaj medium ili importujem odmah sva 3 pa biram kasnije? ima li neke veze?
 
Nazad
Vrh Dno