Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

SVaka cast covekj na komentaru.ne znam da li je ovde na forumu ali objasnio je sve.Neko je pitao zasto bi neko za pokretnu telefonsku govornicu dao tolike pare evo i odgovora.
"
Marko Rankovic ako posmatras kao pokretnu telefonsku govornicu onda da. Nerealna je cena.
Ako posmatras kao minijaturni kompjuter/multimedia/zabava.... Onda ne.

Ovaj telefon u potpunosti moze da zameni kompjuter. Podrzava monitor do 4k rezolucije. Ima desktop rezim. Mozes da gledas youtube/netflix(ili koji god streaming sajt) browsujes reddit ili facebook/stagod, da igras igre (albeit mobilne ali ima i dobrih portova kao i nekih zanimljivih mobilnih verzija)...
Editujes slike/video.
Radis u microsoft office bilo sta da ti treba...

Zatim da zapravo amaterski profesionalno mozes da se bavis fotografisanjem/snimanjem i to posle isto na datom telefonu obradjujes ili kuci na monitoru editujes sa istim telefonom preko desktop rezima....

Fakticki ovaj telefon u potpunosti moze da zameni desktop/laptop PC za svakog ko koristi PC/multimediju u mainstream svrhe (ne moze da zameni render PC naravno koji obradjuje profesionalno 3D rendere i slicno)."
 
Slažem se, odlicna je to opcija. Svoj P40Pro sam probao u režimu desktops. Bezicno se povezao sa TV i odlična je stvar. Veoma sam iznenađen.
Kad ode u penziju mozda bi bude mini PC
 
Da li neko zna zasto eSIM Globaltel kartica pokazuje slovo R (roaming), iako nisam u romingu? Pokusavao sam da rucno biram mrezu i dalje stoji to iritirajuce R. Molim za pomoc, ako neko zna kako da ukinem to R. Hvala
 
SVaka cast covekj na komentaru.ne znam da li je ovde na forumu ali objasnio je sve.Neko je pitao zasto bi neko za pokretnu telefonsku govornicu dao tolike pare evo i odgovora.
"
Marko Rankovic ako posmatras kao pokretnu telefonsku govornicu onda da. Nerealna je cena.
Ako posmatras kao minijaturni kompjuter/multimedia/zabava.... Onda ne.

Ovaj telefon u potpunosti moze da zameni kompjuter. Podrzava monitor do 4k rezolucije. Ima desktop rezim. Mozes da gledas youtube/netflix(ili koji god streaming sajt) browsujes reddit ili facebook/stagod, da igras igre (albeit mobilne ali ima i dobrih portova kao i nekih zanimljivih mobilnih verzija)...
Editujes slike/video.
Radis u microsoft office bilo sta da ti treba...

Zatim da zapravo amaterski profesionalno mozes da se bavis fotografisanjem/snimanjem i to posle isto na datom telefonu obradjujes ili kuci na monitoru editujes sa istim telefonom preko desktop rezima....

Fakticki ovaj telefon u potpunosti moze da zameni desktop/laptop PC za svakog ko koristi PC/multimediju u mainstream svrhe (ne moze da zameni render PC naravno koji obradjuje profesionalno 3D rendere i slicno)."
U potpunosti se slažem, za sve što si rekao da moze koristim sem za desktop a probao sam.
Najzahtevnija stvar koju sam radio i radim je video obrada i bio sam iznenađen kako dobro renderuje P40Pro.
Ranije sam radio na laptopu u Filmori i 1m videa je obrađivao 10-12m vremena. E sad, ni laptop nije bio najjači i najnoviji.
Kad sam video kako teče na telefonu oduševio se.
Bilo mi je u planu eksterni monitor i telefon kao desktop.
Tu se javlja problem da mi je komplikovano da radim druge stvari uporedno npr poziv i čitanje novina ili gledanje YT klipova.
Zato sam kupio tablet sa istim procesorom kao telefon. Plus, uz njega i tastaturu i olovku. I eto mi desktop pokretnog. Bonus je što uparim tablet i telefon pa mi se prikaže ekran telefona na tabletu i mogu da kontrolišem telefon preko tablet.
 
Ne znam da li se jos nekome desava ali deezer mi se mnogo cesto "kiluje" i samo prekine muzika.A kad udjem on opet ulazi u aplikaciju kao da ju je izbrisalo iz ram a.Nije samo na s23 ultra to mi se i na s22u desavalo.A podesavanja baterije su ok.Bas me to nervira.Jos ajde da ne koristim telefon nego i kad koristim i kad ne koristim isto se desava.
 
Isto se desava i meni na SMS23, do duse ne toliko cesto.
Ali da, odjednom prekine pesmu i komplet se resetuje. Uglavom se desava dok je ekran aktivan i dok sam trenutno u nekoj drugoj app.
 
Sto se tice preordera u MTS-u. U utorak 11.04 najkasnije stize S23 ultra 12-512. Nakon toga ide slanje. Da li po "prioritetnoj listi" ili prijavi videcemo. Ja sam se jos 2 februara prijavio. Uzmite u obzir da krece Uskrs. Nekog ce i to zakaciti
 
Svakako instalirajte Moj mts aplikaciju. Podrska →Moje porudzbine.
Cim se promeni status posiljke reflektovace se i tu. + mozete da pratite posiljku
Screenshot_20230409_020111_rs.mts_edit_762951794239303.jpg
 
Da, to nose oni promoteri.
 
Iako ne posedujem S23 seriju, aktivno pratim temu jer samo cekam da mi se u glavi sloze kockice i da uzmem S23U.
Ali me zanima, niko da spomene Samsung Dex. Jel koristi to neko od vas? Po meni je to mnogo podcenjena stvar. Radi li dobro? I postoje li neke razlike izmedju S21Fe vs S23U kad je u pitanju Dex?
 
Apropo Deezera, meni na ultri radi bez problema, ali moguće da vuče malo vise bateriju. Puštao sam juce u kolima i pisalo je svega fazon 5 minuta screen time, ali je bila druga aplikacija po potrošnji (pred punjenje baterije). Jeste ona radila u pozadini, ali nije sad ne znam koliko. Nije više od 10-15 pesama bilo ako se dobro secam, ali moracu bas da istestiram.
 
Sto se tice preordera u MTS-u. U utorak 11.04 najkasnije stize S23 ultra 12-512. Nakon toga ide slanje. Da li po "prioritetnoj listi" ili prijavi videcemo. Ja sam se jos 2 februara prijavio. Uzmite u obzir da krece Uskrs. Nekog ce i to zakaciti
Meni su rekli u toku nedelje ali nista. Tebi rekli u utorak stižu.. Sto se slanja tice rekli su po prioritetnoj listi će slati..ali njima ne treba verovati.. Ja sutra podnosim vansudski spor. To svi koji čekaju treba da urade.
 
Sto se tice preordera u MTS-u. U utorak 11.04 najkasnije stize S23 ultra 12-512. Nakon toga ide slanje. Da li po "prioritetnoj listi" ili prijavi videcemo. Ja sam se jos 2 februara prijavio. Uzmite u obzir da krece Uskrs. Nekog ce i to zakaciti
Kako si se 2 februara prijavio a nije ti stigao tel? Ja sam isto 2 februara napravio prijavu i 10 februara mi stigao tel. Mts je u pitanju.
 
Kako si se 2 februara prijavio a nije ti stigao tel? Ja sam isto 2 februara napravio prijavu i 10 februara mi stigao tel. Mts je u pitanju.
U trenutku prijave sistem im nije radio. Preko portala nije moglo da se naruci, preko onog broja za narucivanje nije moglo, iz poslovnice nije moglo da se naruci. Preusmerili me na webshop putem mejla. Tu sam ostavio podatke, oni napravili narudzbenicu kako god, ali pogresili mejl dok unosili informacije u sistem. To sam saznao tek 15-og kad sam se sam zainteresovao da vidim sta se desava. Rekli su mi da nisu mogli da me kontaktiraju. Niko me nije ni zvao na mobilni, a zbog njihove greske u sistemu cekam i dalje. Jedino je sto su se izvinili, i potvrdili mi da su ispravili mejl u sistemu...
 
U trenutku prijave sistem im nije radio. Preko portala nije moglo da se naruci, preko onog broja za narucivanje nije moglo, iz poslovnice nije moglo da se naruci. Preusmerili me na webshop putem mejla. Tu sam ostavio podatke, oni napravili narudzbenicu kako god, ali pogresili mejl dok unosili informacije u sistem. To sam saznao tek 15-og kad sam se sam zainteresovao da vidim sta se desava. Rekli su mi da nisu mogli da me kontaktiraju. Niko me nije ni zvao na mobilni, a zbog njihove greske u sistemu cekam i dalje. Jedino je sto su se izvinili, i potvrdili mi da su ispravili mejl u sistemu...
E krastavac, bar ce biti uskoro.
 
Valjaju li buds2 sluske? Ima li neke velike razlike izmedju obične dvojke i pro modela?
Razmisljam da ih uzmem ali ako još malo dodam mogu da uzmem Bose...
 
Ne znam da li se jos nekome desava ali deezer mi se mnogo cesto "kiluje" i samo prekine muzika.A kad udjem on opet ulazi u aplikaciju kao da ju je izbrisalo iz ram a.Nije samo na s23 ultra to mi se i na s22u desavalo.A podesavanja baterije su ok.Bas me to nervira.Jos ajde da ne koristim telefon nego i kad koristim i kad ne koristim isto se desava.
Meni se ovo isto dešava. Šta znam, stavio sam korišćenje baterije na Neograničeno i za sada nije bilo više problema.
Da li neko zna zasto eSIM Globaltel kartica pokazuje slovo R (roaming), iako nisam u romingu? Pokusavao sam da rucno biram mrezu i dalje stoji to iritirajuce R. Molim za pomoc, ako neko zna kako da ukinem to R. Hvala
Globaltel je MVNO (koristi tuđu mrežu, A1) i praktično je u romingu, doduše nacionalnom. Zato ti i stoji tako, isto je kod mene.
 
Hvala na odgovoru. Zanimljivo je da dok sam koristio fizicku Globaltel SIM karticu nije pisalo R, dok na eSIM kartici stoji R. Nadam se da taj ukljuceni roming ne trosi vise bateriju i da ce mreza raditi kako treba u pravom romingu izvan Srbije...
 
Iako ne posedujem S23 seriju, aktivno pratim temu jer samo cekam da mi se u glavi sloze kockice i da uzmem S23U.
Ali me zanima, niko da spomene Samsung Dex. Jel koristi to neko od vas? Po meni je to mnogo podcenjena stvar. Radi li dobro? I postoje li neke razlike izmedju S21Fe vs S23U kad je u pitanju Dex?
Kupio sam galaxy s8 sa slomljenim ekranom, za 2000 din, povezao preko type c na hdmi, usb i ulazom za punjenje koji kosta 1500 din na TV i imam smart tv koji je bolji od bilo kog drugog android boxa, bezicna tastatura i mis su povezani i to sve lepo fercera, cak sam povezao dodatni hub da nakacim eksterni hdd, ili ssd. Sto se tice razlike u dexu nema ako je ista verzija androida i samsung ui.
 
Nije kurirska sluzba, meni su donela dva momka u obicnom autu, mislim da Samsung direktno isporucuje.....meni su stigle juce (subota).
Ti si bas dugo posle mene uzeo tel i stigle ti sluske, meni jos nista 😃
 
Da li se neko igrao sa Good Lock-om i dodatnim aplikacijama? Smara sto nije dostupno na store-u zbog regiona, ali mogu pojedinacne aplikacije da se sideload-uju (mada i u njima su limitirane funkcionalnosti).

Simpatican mi je mod za tastaturu Keys Cafe
 
Ја користим ове са слике (home up од скоро). Уз то имам и camera assistant.
Раније сам користио преко nice look, а недавно је ова званична апликација доступна у Швици. Има још доста додатака, али мени не требају.
Од ових са слике, home up користим за промену изгледа recent apps. Face clock ми је за промену изгледа сата, већ годинама ми стоји сат у облику речи (It's twenty fifty), a quick star ми служи да склоним икону батерије из статус бара.
Поред ових има још сигурно десетак програма. Мени ниједан од њих тренутно не треба, али верујем да има корисних.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230409_204807_Good Lock.jpg
    Screenshot_20230409_204807_Good Lock.jpg
    68.6 KB · Pregleda: 54
Vrh Dno