Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Најреалније стање ће бити када неко постави SS целодневног коришћења следеће седмице, када се телефон научи свачијем коришћењу, мада већ сада делује да је ово најбоља на Самсунгу у задњих подоста година...
 
Video je mnogo bolji u odnosu na S22 ultra, foto i ne toliko...


A ti si našao da poređenje 8k videa....mislim ljudi, ne mešajte babe i žabe, naravno da je 8k najbolji do sada jer je u 30fps i nema crop.

Oduševljavate se kako je od 100% baterijala pala na 91 sa 1h sot-a, pa tako je i na mom s21u ali ne može da istera više od 5h na kraju dana. Ja razumem nova igračka, treba opravdati uložen novac, ali dajte malo realnosti. Prave utiske o telefonu treba izneti tek posle nedelju ili dve, sve pre toga nije relevantno.
 
Kao korisnik 99% flagship modela Samsung S i Note serije, mogu da kazem da ni jedan model do sada nije bio ni priblizno slican sa baterijom, pa cak ni ta prva impresija, koja ponekad ume da zavara.
Da se ogradim, koristio sam iskljucivo modele za nase trziste, nisam imao iskustva sa Snapdragonom.
 
Pa meni je S22U trošio 10% na 1h SOT-a kad ga ujutru uz kaficu čačkam, a dan sam završavao sa oko 4h SOT-a i 20% baterije. 🤣 Ubija ga signal i 4g. Čak je i standby dobar, za 8h skine do 3%.
S23 Ultra je sve ono što je S22 Ultra trebao da bude. Tako da nije ništa revolucionarno, samo ono što se očekuje od flagship telefona od 1500+e.
Nego su ljudi navikli da plaćaju previše za nedovoljno dobar/kompletan telefon pa su sad u čudu i neverici pošto su konačno dobili uređaj kakav zaslužuju za tu cenu.
 
Pa uvek je na pocetku losija baterija nego posle nedelju, dve, kad se sve slegne. Ne znam o cemu pricate :D ako sad tako malo trosi... the only way is up
 
Pa meni je S22U trošio 10% na 1h SOT-a kad ga ujutru uz kaficu čačkam, a dan sam završavao sa oko 4h SOT-a i 20% baterije. 🤣 Ubija ga signal i 4g. Čak je i standby dobar, za 8h skine do 3%.
S23 Ultra je sve ono što je S22 Ultra trebao da bude. Tako da nije ništa revolucionarno, samo ono što se očekuje od flagship telefona od 1500+e.
Nego su ljudi navikli da plaćaju previše za nedovoljno dobar/kompletan telefon pa su sad u čudu i neverici pošto su konačno dobili uređaj kakav zaslužuju za tu cenu.

O tome sam ja gore pricao,pa me doticni ismejava kao moj note najbolji,bice bolji od s45 i takve neke gluposti.Tacno se tako slazem s23U je ono sto je trebao biti s22U,dali oni to namerno rade da unazade neki telefon kako bi sledeci kao bio bolji moze biti i to.Jer ideja nekih u mobilnoj industriji vise nema,da se razumemo s23 ultra je vrhunski telefon mozda i najbolji na trzistu,problem je sto mi ocekujemo nesta previse a osnovne neke stvari ne rese kako treba.
 
Gde nabavljate spigen maske u Srbiji a da su provereno original? Kod nas se dosta prodaju kopije od 500-1000 din. dok na njihovom sajtu su 30+ evra (plus shipping za Srbiju minimum 16e). Narucio sam s23+ pa da pripremim masku dok ne stigne :)
ja sam uzeo preko AliExpress-a, i za stari tel sam tamo porucio i extra je maska.
mislim da je to njihova originalna prodavnica na aliju

 
Odustajem, ne mogu više.
Screenshot_20230207_145334.png
 
Uz svo postovanje mislim i da pitas nesto sto je nerealno jer i u samoj promociji stoji " dok traju zalihe " ili nesto slicno tako da bih ja licno i sa jednim parom bio zadovoljan.
 
ja sam uzeo preko AliExpress-a, i za stari tel sam tamo porucio i extra je maska.
mislim da je to njihova originalna prodavnica na aliju

Ово могу да потврдим, на Алију има официјелна Spigen продавница и већ 3 маске сам куповао преко њих. Немам разлога да сумњам у оригиналност. Маске су све биле врхунски квалитетне и спашавале телефон од озбиљних падова.
Знам да су овде људи врло сумњичави према кинезима и продаји било чега оригиналног - али ето мог искуства.
 
Uz svo postovanje mislim i da pitas nesto sto je nerealno jer i u samoj promociji stoji " dok traju zalihe " ili nesto slicno tako da bih ja licno i sa jednim parom bio zadovoljan.
Ma nije to problem, ne trebaju mi sluške, svakako sam hteo da ih prosledim dalje kroz familiju, ,nego mi je neverovatna nemogućnost da odgovore na postavljeno pitanje.
Tvoj odgovor ima jedno 30 puta više smisla nego njihovo "registrujte se preko aplikacije".
Ne čitaju pitanja uopšte, ni prvi ni drugi put.
 
Jasno mi je sta hoces da kazes, ali do sada smo na veliku zalost navikli na takvu vrstu usluge na mnogim poljima, a ne kod ovlascenog prodavca ili slicno....
 
To mi je još i najmanje bitno, jer i onako uvek zadržim telefon i gledam da mi ruka bude što mirnija kada fotkam. Ako je sve ostalo kako treba, nema zime.
Kakve veze ima mirna ruka sa shutter lag? Ovaj problem se odnosi prvobitno na objekte koji se kreću i u uslovima nižeg osvetljenja.
 
A ti si našao da poređenje 8k videa....mislim ljudi, ne mešajte babe i žabe, naravno da je 8k najbolji do sada jer je u 30fps i nema crop.

Oduševljavate se kako je od 100% baterijala pala na 91 sa 1h sot-a, pa tako je i na mom s21u ali ne može da istera više od 5h na kraju dana. Ja razumem nova igračka, treba opravdati uložen novac, ali dajte malo realnosti. Prave utiske o telefonu treba izneti tek posle nedelju ili dve, sve pre toga nije relevantno.

Nakupi ti lajkove naivnih na ove glupe floskule :D
Misliš da budemo realni kao ti u S22 Ultra temi (svako može da je pretraži pod tvojim imenom i da vidi šta si sve pisao) ili da budemo realni kao ti u ovoj temi kad si iz celog video klipa od ko zna koliko hiljada frejmova izvadio jedan i okačio :D

Ljudi su realni pričaju o onome što ih najviše zanima i što je najveća razlika u odnosu na s22 ultra (kamera i baterija)...

Dok ne prođe NDA i ne dođu ozbiljne recenzije samo tako površno i može da se diskutuje ;)
 
Dok brat nije došao da preuzme, čačkao sam par sati i prvo što sam primetio je da su animacije baš utegnute odlično, a i ceo UI je brz.

Mogu reći na nivou iOS-a.


Drugo je, iako je 13P manji telefon osetno, 23U lepše leži u ruci, i meni je to još jedan dokaz da su ove ivice na iPhone-u promašaj u smislu ergonomije, koja je bila odlična na iP11.

Druga je stvar što kad dođe leto ja ne znam gde ću sa takvom ciglom.

Zvučnici takođe jako dobri.

Swiftkey na androidu je za klasu iznad bilo čega na iOS-u.

Stabilizacija tokom snimanja je prilično neverovatna.

Prebacivanje između kamera je lepše i dalje na iOS-u.

Zaboravio koliko je oneUI odlično podešen za velike telefone, stvarno je tu Samsung odradio odličan posao.

Realno je vrhunski telefon ovo i drago mi je što će ljubitelji android flagšipa kod nas konačno imati sve u jednom paketu.
 
Druga je stvar što kad dođe leto ja ne znam gde ću sa takvom ciglom.
Није то ствар ѕ23u, већ свих телефона сличних димензија. Чак и нпр Xperia 1 IV, који је доста ужи телефон, због своје висине неће лако стати у џеп.

Не видех да је неко поменуо, која је димензија слика са главном камером?
 
Није то ствар ѕ23u, већ свих телефона сличних димензија. Чак и нпр Xperia 1 IV, који је доста ужи телефон, због своје висине неће лако стати у џеп.

Не видех да је неко поменуо, која је димензија слика са главном камером?
33mb. Колико сам видео на неком клипу
 
Kao korisnik 99% flagship modela Samsung S i Note serije, mogu da kazem da ni jedan model do sada nije bio ni priblizno slican sa baterijom, pa cak ni ta prva impresija, koja ponekad ume da zavara.
Da se ogradim, koristio sam iskljucivo modele za nase trziste, nisam imao iskustva sa Snapdragonom.
Posto vidim da si presao sa S21U, daj neko poredjenje. Razmisljam da uradim isto :)
 
Kakve veze ima mirna ruka sa shutter lag? Ovaj problem se odnosi prvobitno na objekte koji se kreću i u uslovima nižeg osvetljenja.
Zar shutter lag nije period između okidanja i hvatanja fotografije?
 
Zar shutter lag nije period između okidanja i hvatanja fotografije?
U sustini da, mada se iz nekog razloga za nijansu duza ekspozicija i kasnjenje fokusa kod Samsunga zove shutter lag ¯\(ツ)
 
Ma nije to problem, ne trebaju mi sluške, svakako sam hteo da ih prosledim dalje kroz familiju, ,nego mi je neverovatna nemogućnost da odgovore na postavljeno pitanje.
Tvoj odgovor ima jedno 30 puta više smisla nego njihovo "registrujte se preko aplikacije".
Ne čitaju pitanja uopšte, ni prvi ni drugi put.
Verovatno neće biti od velike pomoći za našu domaću situaciju, ali mogu da prenesem iskustvo iz Belgije. Kada naručuješ telefon iz S23 serije on line, odmah uz telefon u korpu idu i sluške za 0 evra i dobijaš ih zajedno sa fonom. Međutim, ako naručiš 2 ili više telefona i dalje u korpi ostaju samo jedne slušalice. Naravno, niko ti ne brani da ti separatno naručuješ po 1 telefon i uz svaki dobiješ po slušalice.
 
Nema nigde po poslovnicama A1 telefona da su dostupni, malo pre sam zvao.
 
Evo prvi dan baterije.
Znači u android svetu sam od Galaxy spica i početka 2010,promenio sam nebrojano telefona Samsunga(S,Note serija),LG(G2,G3),OnePlus,Nexsus,Huawei.
OVAKVU BATERIJU NISAM IMAO.
OD 06:45 kad je telefon skinut sa punjača do 15h je bio na 4g internetu,onda od 15h do 17:30 na Wi-Fi,onda opet 4g do 19:40 tj do sad.
Dual sim,2 mail stalna sinhronizacija,blutut stalno uključen i telefon priključen sa satom.
Iću ću večeras na spavanje a osta će mi 40 posto baterije.
Screenshot_20230207_193947_Device care.jpg
 
Nakupi ti lajkove naivnih na ove glupe floskule :D
Misliš da budemo realni kao ti u S22 Ultra temi (svako može da je pretraži pod tvojim imenom i da vidi šta si sve pisao) ili da budemo realni kao ti u ovoj temi kad si iz celog video klipa od ko zna koliko hiljada frejmova izvadio jedan i okačio :D

Ljudi su realni pričaju o onome što ih najviše zanima i što je najveća razlika u odnosu na s22 ultra (kamera i baterija)...

Dok ne prođe NDA i ne dođu ozbiljne recenzije samo tako površno i može da se diskutuje ;)
Meni je jako drago što si pročitao sve što sam pisao do sada, nadam se da si nešto i naučio, pošto vidim da ti poznavanje ove materije nije baš blisko. Današnji telefoni od 300-500e prave identične, ako ne i bolje dnevne fotke kao i flagship telefoni (s20fe, s21fe), ono što razlikuje flagship od mid-range uređaja, po pitanju kamera, jeste fotkanje u lošijim uslovima i zahtevnijim situacijama...što znači da ako flagship Samsung ima problema sa shutter lag-om iz serije u seriju, očekujemo da je to rešeno najnovijim modelom, s toga je moje izvlačenje tog frejma kako ti kažeš, tu da pokaže da taj problem i dalje postoji a sve drugo iz snimka je totalno nebitno jer i prethodni s22u i s21u i s20u fotkaju odlično po danu i night-modom. Još se ti nadješ pametan da postaviš uporedni test 8k videa za koji se zna da je neupotrebljiv na svim dosadašnjim telefonima jer je u 24fps, veliki je crop, nema stabilizacije.
.i kao uuuu video razbija...mislim bravo 👏

Zar shutter lag nije period između okidanja i hvatanja fotografije?
Shutter lag je upravo to, ali kakve to veze ima sa tim sto ćeš ti imati mirnu ruku? Sve što se kreće brzo u kadru će uvek biti problem ukoliko postoji taj lag, čak i preko dana u idealnim uslovima, može se desiti da ti dete izleti iz kadra jer si ti okinuo kad je na ekranu bilo sve top a ono fotografije sve usnimljene sa pola sekunde zaostatka. Za loše svetlosne uslove neću ni da pričam, bukvalno je nemoguće uhvatiti "akciju".
Jedini način jeste da se ide u pro mod, stavi shutter veći 1/200 recimo i tada nema shutter lag-a ali ni fotke nisu punog kvaliteta, a zašto? Pa zato što današnji telefoni okidanjem kamere prave po 8-16 fotografija koji kombinuju u jednu i tako nema probijanja belog niti tamnih delova na fotografiji, tako se postiže high dynamic range I sve izgleda lepo, međutim za to je potrebno mnogo procesorske snage, pa na to dodaj i velike senzore i ćaoooo...iPhone to postiže jer ima najjači cpu i radi taj image stack sa svega 5,6 fotki, zato kad na testovima vidite da nebo izgori kod iPhone-a a na Samsungu je lepo plavo, znajte zbog čega je to :)
 
Evo prvi dan baterije.
Znači u android svetu sam od Galaxy spica i početka 2010,promenio sam nebrojano telefona Samsunga(S,Note serija),LG(G2,G3),OnePlus,Nexsus,Huawei.
OVAKVU BATERIJU NISAM IMAO.
OD 06:45 kad je telefon skinut sa punjača do 15h je bio na 4g internetu,onda od 15h do 17:30 na Wi-Fi,onda opet 4g do 19:40 tj do sad.
Dual sim,2 mail stalna sinhronizacija,blutut stalno uključen i telefon priključen sa satom.
Iću ću večeras na spavanje a osta će mi 40 posto baterije.
Pogledajte prilog 375039
Samo zbog dobre baterije sam naručio S23 Ultra. Ako bude ovako dobro onda je ovo odlično.
 
Nazad
Vrh Dno