Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

^ ima to već neko vreme 😁
 
Odradio prelazak na 6.0 i stvarno je neverovatno da dopuste sebi onakav karambol, ubacio odmah i zakrpu i dalje ima mesanih jezika, koji nisu bili pre. Cirilica im je posebna prica, vidzet za vreme ne pokazuje iste podatke kao na latinici.
DOk mi je telefon bio u servisu, koristio stari note 9. Meni posle svega on lepsi i bolje lezi u ruci od ultre, ali ga kolje baterija, procesor i kamera.
 
Zna li ko šta je ovo? Pojavilo mi se nakon prelaska na oneui 6..
Screenshot_20231129_152047_One UI Home.jpg
 
S23U od drugara, poludeo, hoce da ga menja.
Screenshot_1.png
 
A u bre sta je ovo? Nisam primetio da su ovakve fotke nocu. Doduse imalo je vise svetla ali opet…
 
Kad nećete da me slušate i probate gcam 🤨
 

Prilozi

  • 20231128_222050.jpg
    20231128_222050.jpg
    137.1 KB · Pregleda: 172
  • 20231128_222053.jpg
    20231128_222053.jpg
    201.3 KB · Pregleda: 142
  • AGC_EGO_20231128_222107209.jpg
    AGC_EGO_20231128_222107209.jpg
    108.1 KB · Pregleda: 141
  • AGC_EGO_20231128_222116409.NIGHT.jpg
    AGC_EGO_20231128_222116409.NIGHT.jpg
    139.1 KB · Pregleda: 138
Meni su takve, ne znam da l su bile pre ui 6 jer sam ja odma preaao na betu, ali imam nekolko slike gde je nebo, sto rece kolega, ulje na platnu bukvalno...14 pro je TELEFON za ovaj kad poredim nocne slike...i kod njega je nebo cudno ali ne u kao na ovom...ne znam ovaj njih9v algoritam za nocni rezim i nebo, sta im rade...nisam.probao na expert raw, tu valjda bese duza ekapozicija, za to verv treba na stativu da bude il nekako fiksiran
 
Nemam pojma sta je. Pitao me drugar da slikam nesto napolju sa PX7, i bolji je bio, ogormna razlika... ili mu je neki apdejt napravio problem ili ima njegov tel neku falinku.
 
Ja sam primetio da posle update na UI6 su slike losije nego pre . Pricam od s23
Verujem da ce to uskoro srediti...
Npr ovi odrazi od svetla nisu imali na slikama pre update
 
Samsung silikonska maska za S23U je odlična, ali ima jednu veliku manu... Uvek izgleda kao umazana, skuplja prašinu, otiske prstiju...

Da li negde mogu da kupim neku kvalitetniju masku, a da nije naručivanje preko interneta? Samo da odem do prodavnice i kupim...
 
Tesko, jedino da ides od prodavnice do prodavnice. Ja bi radije narucio Spigen sa interneta i cekao.. nego da kupujem te po prodavnicama.
 
@chronograph ako misliš na silikonsku providnu svaka je takva. Probao sam nillkin, spigen, ringke… jedino ne ostavlja tragove niti se masti je nillkin super Frost. Da li ima u nekoj prodavnici mora ćeš da obilaziš. Na KP ima
 
Ne mislim na providnu, imam plavu silikonsku...


89849_Case_Samsung_Silicone_Blue_SS_S23_Ultra_lrg2.jpg
 
Pogledaj kozne ako si pristalica istih na KP. Ima ih.
 
Dal su ikad srozali više svoj aktuelni premium segment od ove S23 serije, pitanje je sad? 🤣
 
Ne mislim na providnu, imam plavu silikonsku...


89849_Case_Samsung_Silicone_Blue_SS_S23_Ultra_lrg2.jpg
Taj tip maske me jednostavno izluđuvao. Da li je originalna Samsung ili apple ili kopije jednostavno masti se lepi i magnet za prašinu. Mislim da nećeš naći taj tip da nema navedene probleme.
 
Kakva vam je selfi kamera na ultri? Ja je nisam nesto koristio, ali sad kad sam radio kao dijagnostiku, sva je mutna, kao da je unutra musavo. Pogledam svim drugim telefonima, neuporedivo ostrija. Da znam da li da nosim na reklamaciju.
 
Nista, eto mene na Brdu sutra opet. Moguce da se zaprljala prilikom montaze, znaci sad demontaza opet. Hvala
 
Poslednja izmena:
Selfie kamera:
1000016881.jpg

Main kamera:
1000016880.jpg


Definitivno nije olicenje ostrog, stim sto je mrak pa se koristi i night mode a upitno je koliko mi je mirna ruka, inace prvi put sam upalio selfie kameru ako se ne varam.

Kad slikam svoju sliku u onako u mracnijoj prostoriji, nije bas mutno kao ovde, malo je ostrije ali nema night moda.
 
Selfi je odlicna, bar u odnosu na one telefone koje sam imao...
Sad ce neki apdejt sredice se sve :D strpljenje
 
Sto se tice nocnih slika, Pixel 6 konzistentno outperformuje S23u, bilo da su ljudi u pitanju ili neki pejzaz, itd. Po meni mozda i jedina mana telefona, valjda moze softverski (moze sigurno, gcam, haha) da se sredi, ali to mu dodje manje vise to.
 
Nazad
Vrh Dno