Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Ipak mi luduje punjenje nakon kvasenja u moru, pa cu da ga nosim u promobi da mi zamene sta treba. Zna li neko mozda koja je cifra za zamenu, i da li moze da se preda telefon u tc Galerija, jer na sajtu je navedeno kao lokacija servisa...
 
Danas me smorilo to što telefon nije mogao da mi pokrene eksterni HDD od 3,5".
P40Pro je to radio bez problema. Verujem da Ultra može, mislio sam da i 23-ka moze
 
Ipak mi luduje punjenje nakon kvasenja u moru, pa cu da ga nosim u promobi da mi zamene sta treba. Zna li neko mozda koja je cifra za zamenu, i da li moze da se preda telefon u tc Galerija, jer na sajtu je navedeno kao lokacija servisa...
Možeš u TC Galerija i u Endija Vorhola 9. Cifra najbolje da pozoveš telefonom pa da pitaš ako nemaš garanciju, mada i ako je imaš, ne znam kako će da uvaže jer je slana voda u pitanju, a moguće da ostaju tragovi soli na nekim komponentama.
 
Pozdrav!
Listam temu, oci me zabolese ali nisam dosao do mesta gde mogu da vidim ima li ko iskustva sa S23+ modelom? Dvoumio sam se izmedju druga dva telefona ali mi je ovaj izleteo kao dodatna opcija, naravno ako se i finansije uklope. Ko ga ima, koliko je zadovoljan sa njim? I zna li iko (posto google ne zna) kakva je razlika izmedju razlicitih verzija, SM-S9160 i SM-S916 konkretno? U verziji 8/256 je razlika u ceni oko 75e a po karakteristikama su potpuno isti, cak je isti dijapazon GSM/LTE frekvencija.

Update: nasao sam razliku, jeftiniji je za kinesko trziste, znaci otpada.
 
Ti sa 4 broja u oznakama su isključivo za Hong Kong/Kinu/Taiwan i uvek idu sa najkvalitetnijim hardverom, tako da ako imaš mogućnosti za isti (i garanciju još bolje) onda bi moj izbor (kao što uvek i jeste) bio upravo taj. Imaj na umu da nemaju esim podršku (bar do s22 nisu imali, za 23 ne garantujem).
 
Ti sa 4 broja u oznakama su isključivo za Hong Kong/Kinu/Taiwan i uvek idu sa najkvalitetnijim hardverom, tako da ako imaš mogućnosti za isti (i garanciju još bolje) onda bi moj izbor (kao što uvek i jeste) bio upravo taj. Imaj na umu da nemaju esim podršku (bar do s22 nisu imali, za 23 ne garantujem).
A vise ljudi mi je govorilo da (ne secam se zbog cega) kineske verzije u nekim fabrickim podesavanjima nisu za nas, sad da me ubijes ne znam u vezi cega. Za Japance znam da ne moze da se iskljuci zvuk kamere...
 
Možeš u TC Galerija i u Endija Vorhola 9. Cifra najbolje da pozoveš telefonom pa da pitaš ako nemaš garanciju, mada i ako je imaš, ne znam kako će da uvaže jer je slana voda u pitanju, a moguće da ostaju tragovi soli na nekim komponentama.
Predao sam juce pa cemo videti. Sta god da bude hocu to da popravim
 
Ti sa 4 broja u oznakama su isključivo za Hong Kong/Kinu/Taiwan i uvek idu sa najkvalitetnijim hardverom, tako da ako imaš mogućnosti za isti (i garanciju još bolje) onda bi moj izbor (kao što uvek i jeste) bio upravo taj. Imaj na umu da nemaju esim podršku (bar do s22 nisu imali, za 23 ne garantujem).
A kakva je situacija sa korejskim telefonima? Drugarica ide tamo, pa da li da dovuče jedan :D
 
A kakva je situacija sa korejskim telefonima? Drugarica ide tamo, pa da li da dovuče jedan :D
Раде најнормалније на нашим мрежама као и они купљени овде, осим ако ти не цркне екран после 3 године као мени🤣
 
Si ga odande dovukao? Mada sada kada je svuda SD, pitanje da li mi se isplate te akrobacije.
 
Si ga odande dovukao? Mada sada kada je svuda SD, pitanje da li mi se isplate te akrobacije.
Јесам, мада што кажеш, ове године нема потребе за акробацијама када је свуда исти чипсет(хвала Богу). Зато догодине креће поново игранка кад врате егзинос у Европу🫠
 
Si ga odande dovukao? Mada sada kada je svuda SD, pitanje da li mi se isplate te akrobacije.
Ako znas nekoga ko je u Rusiji trenutno je cena za njega 8/512 ali ruska verzija (ima nekoliko aplikacija koje ne mozes da obrises) manja od 800e. Nisam gledao na kupujemprodajem u Srbiji ali je na MS cena preko 1000e
 
Pušten UI 5.1.1 u USA. Polako će i ostatak sveta da dobije.
 
^ postoji mogućnost da će dobiti, vreme će pokazati.
 

Prilozi

  • IMG_0419.png
    IMG_0419.png
    389.1 KB · Pregleda: 48
Pricate o dobijanju apdejta a mi jos uvek nismo dobili ni avgustovski part a danas je tek 21 dan u mesecu. Sramota i bas razocaravajuce od samsunga samo toliko cu reci (n)(n)(n)
 
Pozdrav!
Listam temu, oci me zabolese ali nisam dosao do mesta gde mogu da vidim ima li ko iskustva sa S23+ modelom? Dvoumio sam se izmedju druga dva telefona ali mi je ovaj izleteo kao dodatna opcija, naravno ako se i finansije uklope. Ko ga ima, koliko je zadovoljan sa njim? I zna li iko (posto google ne zna) kakva je razlika izmedju razlicitih verzija, SM-S9160 i SM-S916 konkretno? U verziji 8/256 je razlika u ceni oko 75e a po karakteristikama su potpuno isti, cak je isti dijapazon GSM/LTE frekvencija.

Update: nasao sam razliku, jeftiniji je za kinesko trziste, znaci otpada.
Cao.. Ja sam jurio s23 običan, ali mi je bas povoljna cijena izasla za s23+ sa 512gb memorije pa sam na kraju njega uzeo.. Prešao sam sa Xiaomija Mi 10 i odmorio od nekih Xioami bubica na koje sam se bio čak i navikao za tih 5/6 godina koliko sam vec koristio Xiaomi telefone.. Sistem mnogo fluidniji u odnosu na Mi 10, kamere bolje ali ne drastično.. Baterija drastično bolja, dva dana mi izgura mada ga ne koristim puno na poslu pa je vjerovatno to i razlog.. Ali dan opušteno izvlači.. Ja sam bas zadovoljan, jos nijesam naišao na neki problem bilo hardverske bilo softverske prirode koji bi mi zasmetao..
Jedino sto se sporije puni u odnosu na Xiaomi (od 20 do 100% jedno 15 minuta sporije), ali mi to nije neki problem.. Sve ispod 1 sat i po punjenja mi je okej vrijeme.
 
Pricate o dobijanju apdejta a mi jos uvek nismo dobili ni avgustovski part a danas je tek 21 dan u mesecu. Sramota i bas razocaravajuce od samsunga samo toliko cu reci (n)(n)(n)
To je bila oduvek samsungova boljka. Nikad ne dolazi u isto vreme svima.
 
Cao.. Ja sam jurio s23 običan, ali mi je bas povoljna cijena izasla za s23+ sa 512gb memorije pa sam na kraju njega uzeo.. Prešao sam sa Xiaomija Mi 10 i odmorio od nekih Xioami bubica na koje sam se bio čak i navikao za tih 5/6 godina koliko sam vec koristio Xiaomi telefone.. Sistem mnogo fluidniji u odnosu na Mi 10, kamere bolje ali ne drastično.. Baterija drastično bolja, dva dana mi izgura mada ga ne koristim puno na poslu pa je vjerovatno to i razlog.. Ali dan opušteno izvlači.. Ja sam bas zadovoljan, jos nijesam naišao na neki problem bilo hardverske bilo softverske prirode koji bi mi zasmetao..
Jedino sto se sporije puni u odnosu na Xiaomi (od 20 do 100% jedno 15 minuta sporije), ali mi to nije neki problem.. Sve ispod 1 sat i po punjenja mi je okej vrijeme.
Ja sam sa Mi 10 presao na S23 Ultra i fluidnost je ok, nije bog zna kolka razlika, jedino sto je ekran 120hz pa deluje da je brzi u odnosu na 90hz kod Mi 10, ali softver kao softver meni je i Mi 10 radio odlicno. Za bateriju se slazem, sto se tice kamere glavna kamera jeste bolja ali ne tolko puno, a sve ostale su miljama ispred Mi 10, jer Mi 10 ima samo glavnu kameru dobru sve ostale su tetris kamere i bolje da ih i nema.

Pricate o dobijanju apdejta a mi jos uvek nismo dobili ni avgustovski part a danas je tek 21 dan u mesecu. Sramota i bas razocaravajuce od samsunga samo toliko cu reci (n)(n)(n)
Ma veruj mi nista nije specijalan ovaj update osim tih 2x koje nikad u zivotu necu da koristim, sve ostalo je isto ne vidim nikakvih razlika. Da je 6.0 pa i ajde ovako...
 
^ kako kod ios nema “ne daj Bože”. Mogu da odrade samo pitanje da li hoće.
 
Ios je ios a android android
Kod mene doslo vreme za zamenu IP13PM za S23u samo cekam dobru kombinaciju , mada ima vremena do izlaska s24u sa exy
Apdejt mi nikad nije bio bitan dok mob radi ok
Na s22u ni apdejti mi nisu pomogli da ga zadrzim
 
Pozdrav!
Listam temu, oci me zabolese ali nisam dosao do mesta gde mogu da vidim ima li ko iskustva sa S23+ modelom? Dvoumio sam se izmedju druga dva telefona ali mi je ovaj izleteo kao dodatna opcija, naravno ako se i finansije uklope. Ko ga ima, koliko je zadovoljan sa njim? I zna li iko (posto google ne zna) kakva je razlika izmedju razlicitih verzija, SM-S9160 i SM-S916 konkretno? U verziji 8/256 je razlika u ceni oko 75e a po karakteristikama su potpuno isti, cak je isti dijapazon GSM/LTE frekvencija.

Update: nasao sam razliku, jeftiniji je za kinesko trziste, znaci otpada.
Ja sam na kraju uzeo S23+, prešao sa S20+.

Apsolutno prezadovoljan, ja sam od onih što mi je običan S23 mali a Ultra prevelika, S23+ mi je taman.

Oduševljen sam najviše otiskom prsta - na S20+ je to bilo mučenje pa sam na kraju uključio i prepoznavanje lica da ubrzam, dok na S23+ evo ovih nekoliko nedelja koliko ga ima, nikada nijednom nije omanuo za sada.

Baterija mi je takođe ozbiljan napredak nakon S20+, sada recimo sa 30% baterije mogu ladno da izađem napolje i da čak drndam telefon a da ne brinem da će se uskoro ugasiti, što je bilo redovno kod S20+. U zavisnosti od korišćenja, može da izgura dan ipo lagano.

Ostalo je sve poznato, što se tiče fluidnosti mislim da već neko vreme nema neke velike razlike niti napretka.
 
Nazad
Vrh Dno