Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

Po meni najbolja kupovina za 460e, a svakako sam naisao na nekoliko oglasa i i spod 450e...
 
Znači razlika u ceni između S21 FE (Snapdragon) i S22 Plus (Exynos) je oko 550 evra ... da li je realno :oops: ???
 
Kako je najbolje puniti bateriju? Kad kupim telefon da li da ga ispraznim do kraja pa da ga napunim ili da ga odmah napunim po uključenju? Da li ga treba odmah isključiti iz punjača kad se napuni ili čekati da se ohladi na punjaču pošto sam primetio na drugim Samsuzima što imam baterija je dosta zagrejana i posle kompletnog punjenja. I na koliko % je najbolje dopunjavati telefon?
 
Uradio sam februarski update pre neki dan. Da li je zbog njega ili se baterija jos uvek prilagodjava ali izvukao sam 7h sot. 120hz na wi-fi
 

Prilozi

  • Screenshot_20220306-205040_Device care.jpg
    Screenshot_20220306-205040_Device care.jpg
    66.1 KB · Pregleda: 41
Kako je najbolje puniti bateriju? Kad kupim telefon da li da ga ispraznim do kraja pa da ga napunim ili da ga odmah napunim po uključenju? Da li ga treba odmah isključiti iz punjača kad se napuni ili čekati da se ohladi na punjaču pošto sam primetio na drugim Samsuzima što imam baterija je dosta zagrejana i posle kompletnog punjenja. I na koliko % je najbolje dopunjavati telefon?
Ako hoces da ti baterija bude dugovecnija:
1. nemoj nikad da je ispraznis do kraja;
2. najbolje je da je punis samo do 85% (imas u opcijama telefona da ogranicis punjenje do 85%), a da je ne praznis ispod 25%;
3. Nemoj da koristis telefon dok je na punjacu, cim ga iskopcas, slobodno ga koristi.
Naravno da ne treba robovati bateriji, ali ko hoce duzi vek trajanja, neka se pridrzava ovih pravila koliko je moguce.
P.S. Litijum jonska baterija se ne "formira", od prvog dana koristis kako je napisano, u opsegu od 25-85% i bez cackanja telefona dok je na punjacu.
 
Posle nekih 2 nedelje, raspakovah i ja moj S21FE. Ovo je promena telefona koja će mi tražiti najmanje navikavanja, do sada.

P30PRO definitivno ostaje u upotrebi.
Za sada dve prednosti Samsunga. Mnogo bolje mi leži kucanje na Samsung ekranu, nego na Huawei. Povratna informacija za svaki taster je nekako čistija. Ili samo jača.

Ekran je sličnih dimenzija, ali osvetljenje radi kako sam ga namestio. Ne pravi se pametno, kao na Huawei. Mana, imam dva svajpa do skale za menjanje osvetljenja, umesto jednog.

Skinuo sam navigacione tastere, navikao na gestures, ali sada imam onaj prazan prostor ispod tastature. Neko se već žalio na to. Em bode oči, evo bespotrebno podiže tastaturu i smanjuje koristan ekran iznad tastature.

Od mana, za početak punjenje. Navikao sam da P30PRO dopunim 2x dnevno po nekoliko minuta. Ovaj će tražiti značajno više vremena.

Da li ima neki jednostavan način da namestim da mi aplikacije ne budu na stranicama, već na skrol listi? Pa još da uz desnu ivicu imam slova, za brzi skrol.
 
@PJ
"Mana, imam dva svajpa do skale za menjanje osvetljenja, umesto jednog."
Uradiš ta dva swajpa, gore desno tri tačkice, quick panel layout (druga opcija po redu ako ne koristiš eng), pa onda brightness control (prva opcija) prebaci na show always. MAda posle par korekcija (kada je na auto što ja uvek držim), tel skonta i uvek savršeno menja osvetljenje samostalno tako da nemaš više ni potrebe da čačkaš isti.

"ali sada imam onaj prazan prostor ispod tastature" ...ja se žalio ranije nekad na one plus telefonima, na pixelima ni dan danas ne može da se raši
settings, display, navigation bar, dole predzadnja opcija show button to hide keyboard isključi.

"Da li ima neki jednostavan način da namestim da mi aplikacije ne budu na stranicama, već na skrol listi? Pa još da uz desnu ivicu imam slova, za brzi skrol."
nažalost samo nekim od launchera ovo možeš dobiti...preporučujem nova launcher pro ako već rešiš da se cimaš sa istim. Alternativno rešenje, napravi direktorijume pa potrpaj u njih šta kom pripada...tako ćeš posle par dana brže dolaziti do onog što tražiš.

Ako još šta trebaš...
 
Da li ima neki jednostavan način da namestim da mi aplikacije ne budu na stranicama, već na skrol listi? Pa još da uz desnu ivicu imam slova, za brzi skrol.
Mozes da skines Nice Lock aplikaciju i Nice Lock downloader u okviru koga imas raznorazne module za custmizaciju interfejsa,izmedju ostalog i Home Up pomocu koga mozes mijenjati i skrolovanje aplikacija u meniju.Mozes u okviru ostalih modula mijenjati ikonice,boje na volume slideru,precice na zakljucanom ekranu,optimizovati rad telefona,sve i svašta ako ti se igra sa tim...
Kako bi uporedio kamere p30pro i s21 fe,prvenstveno mislim na glavnu i portret?
 
  • Like
Reagovanja: PJ
e da, taj nice lock sam zaboravio...home up i sam koristim ali samo za foldere da mogu da napravim 4x4 i sl, nisam ni znao da ima opcije i za to. U tom slučaju dalje od toga ne treba gledati.
 
Ja volim da se igram sa izgledom i sve prilagodim sebi bez eksternih aplikacija i launčera.Instaliraš desetak modula,ne utiču na brzinu rada telefona,a pregršt opcija imaš da softver bude funkcionalniji i ljepši za oko.
 
Ma sve znam...dosuše koristim samo 3 dodatka...quick star da mi vrati sat na desnu stranu i to oko rasporeda ikonica (da mi poveća broj).
 
@Proday hvala za prva dva hinta :)

@Djooreza instalirao sam Lite verziju, ali kaže da svaki modul moram ručno da skinem i šalje me na XDA support temu.
 
Iz navike, odmah sam instalirao Swift keyboard i kada je tastatura podignuta, u zoni tastature mi ne radi gesture za back. Sad sam probao i sa stock kb, isti problem.

Kada je dignuta tastatura, svajp za back moram da odradim iznad nje.

Jel ima neko rešenje za to?

Probao sam da suzim tastaturu sa desne strane, ali nije pomoglo.
 
Mislim da za to nema rešenja, sa svakom tastaturom je tako.

A module moraš da instaliraš ručno, ali be moraš sve skidati, samo one koje koristiš. I evo nisam načisto zašto posle toliko godina samsu g ne pusti good lock aplikaciju globalno...ako neko zna pravi razlog, baš sam rad da znam isti?!
 
Mislim da za to nema rešenja, sa svakom tastaturom je tako.

Za sada najveća muka za navikavanje.

Da li postoji neki proveren call recorder za S21FE?
Da obavezno ima trial, da probam kako radi, pre kupovine.
 
Sada sam gledao ponovo test za S21FE, malo mi nije jasno kako to da "nakon 10 sata youtube preostalo je 33% baterije" a koliko vidim SOT time je oko 6-7 sati?
Pa zar ovaj youtube test vrti za iskljuceni ekran? Jel je telefon kompletno na minimum osvetlenje?
 
Obični je na Bench kanalu 50% osvetljenje kada rade YT test, ako ne grešim.
 
Sada sam gledao ponovo test za S21FE, malo mi nije jasno kako to da "nakon 10 sata youtube preostalo je 33% baterije" a koliko vidim SOT time je oko 6-7 sati?
Pa zar ovaj youtube test vrti za iskljuceni ekran? Jel je telefon kompletno na minimum osvetlenje?
Youtube baš malo troši bateriju, oni testiraju samo sa wi-fi konekcijom i osvetljenjem ~50%. U realnoj upotrebi se dobije upola manje SoT. Tako je isto na mom Realme GT. Može on da tera youtube 17-18 sati ali realno imam 8-9h SoT na wi-fi.
 
Sada sam gledao ponovo test za S21FE, malo mi nije jasno kako to da "nakon 10 sata youtube preostalo je 33% baterije" a koliko vidim SOT time je oko 6-7 sati?
Pa zar ovaj youtube test vrti za iskljuceni ekran? Jel je telefon kompletno na minimum osvetlenje?
Mislim da kad rade taj 10h youtube test da je to poseban test, a ovih 6-7 sati SOT-a su sa testa drugog tipa (u smislu svakodnevno koriscenje itd.)
 
Pa ta opcija za osvetlenje se sasvim glupa. Neki telefon na 50% osvetlenje moze da daje 300 nita dok drugi drugi na isto na 50% moze da daje 500 nita.
Vec ne znam dali uopce ima neki relevantan nacin da procenis bateriju prije kupopvine.
Pogledao sam rezultate na notebookcheck i izlazi da FE ima oko 6.30 casova na max load. S21 koliko se secam je imao oko 4 casa, sto nije mala razlika. E sada na gsmarena razlika i nije tolika drasticna.
 
Kod mene na S21 FE (SD) baterija traje od ujutro 7h do pred pavanje (kako kad 00 ili 01h) uz 4-6h sati SOT-a i ostane oko 20-tak % baterije (intenzivno korišćenje - sve uključeno, pola/pola 4G i WIFI )... društvene mreže , fotogtafisanje i razgovori najviše . Igrice ne igram na telefonu. Trenutno best buy (NOV) Samsung .
 
Koji punjač koristite i koliko je vremena potrebno da se napuni?

Sa nekim Samsung punaječem mi napise Fast Charge, ali vreme punjenja je potpuno isto kao kada koristim Huawei 45W. Jedino što kada punim sa Huawei, ne piše Fast.
 
Ja sam i dalje ubeđenja da je s20 fe (SD) best buy samsung 😉
Tu su negde - mada je na S21 FE sve po malo bolje , i sad je već jako mala razlika u ceni , S21 FE je oko 80€ skuplji ... Tako da od 400€ do 480€ stvarno mislim da nema bolje ili bar nepotrebno je za 95% korisnika (koji žele Samsung sa odličnim kamerama i performansama) da daju 800, 1.000 ili 1.300€ za nove modele .
Naravno uvek postoji jedan deo ljubitelja / bolje reći zaljubljenika u novitete koji žele i mogu sebi da priušte (poštujem naravno) ... Ali čisto da budemo realni ovde u Srbiji samo 1% ili 2% ljudi nosi Note20U/S21U i sad S22U , ostali u ogromnoj većini A klasu ili starije modele .... A S20 FE i S21 FE (kao odlična zamena za skupe S21/S22 ) su na rate preko operatera prodati u ogromnim količinama , a na oglasima i kod operatera uopšte u prodaji prvo mesto ubedljivo odnosi A52S .
 
A52S je Samsungov možda i najbolji tel kada se pogleda odnos dobijenog-uloženog. Ima sve što treba i malo zahtevnijem korisniku.
 
Jedino sto kod A52, instalacija aplikacija traje jako sporo.
 
Trenutno koristim Nord 2, a razmišljam o Samsung S22...odnedavno mi je i opcija S22 Fe, držao ga u ruci, lepo izgleda...međutim, 6 gb ram-a...
 
S22 FE će biti dostupan za otprilike godinu dana. Možda.

Neki poseban razlog da ti 6GB rama nije dovoljno?
 
Radi sve i sa 6GB kako treba, samo osecaj kada imas vise vazduha je nekako mirnija luka.
 
Nazad
Vrh Dno