Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

Itekao edit time. Odgovaram sam sebi: 20 je limit sa dobrim adampterom. Koji to podržava i kako istovremeno da punim telefon i kojom snagom? Izlaz iz adaptera je obično 1A.

Inače bih voleo adapter/hub koji podržava sve ono sto sam gore nabrojao, ako neko ima hint... Znam takva dva kineska od 50 evra sa sajta, probao nisam.

Hvala. 🙂
Probaj DEX station ili DEX Pad. Msm da ga zvanicno nema kod nas ali ima na oglasima. Imaju i aktivno hladjenje pa se telefon nece pregrevati.
 
Probaj DEX station ili DEX Pad. Msm da ga zvanicno nema kod nas ali ima na oglasima. Imaju i aktivno hladjenje pa se telefon nece pregrevati.
Hvala. To je onaj stalak za Dex od $70? Pročitao sam da može i bez toga, samo ne znam kako paralelno da punim. 😝
 
Navukao sam se na Samsung Dex koji crpi bateriju i treba mi istovremeno punjenje baterije dok koristim Dex.
Našao na YT da je rešenje hub. Što je bilo očigledno. E, sad treba li da kupim hub koji ima neka posebna ograničenja ili zahteve? Rezolucija, snaga punjenja, uređaj... Čitao sam da Dex sa mnogim uređajima uđe samo u mirror-ing ali ne u Dex, ne znam od čega zavisi.

Istovremeno bih želeo taj hub da koristim za svoj tablet, dakle da imam na njemu i HDMI izlaz 4k 60Hz, dobro bi došao i DisplayPost koji je vrlo redak, par USB 3.2 Gen2 (10 Gbps) portova, bar jedan USB Type C port 3.1 (10 Gbps), audio ulaz/izlaz, možda RJ45 Ethernet... Puno želja, nije nužno.

Ili da kupim dva hub-a, jedan samo za mob koji bi imao punjač, HDMI, USB za tastaturu i miša i ništa više, a za tablet ovaj sa još vise ulaza/izlaza?

Ne bih to baš često koristio pa je i AliExpress opcija ok. Našao sam nekoliko hub-ova, mogu da ih podelim sa vama ako je ovo pravo mesto. 🤔
Ako nije, molim da me uputite na temu (za deo koji nema veze sa Dex-om).

Hvala!👋
Ja koristim običan usb type c hub koštao je 20ak eura. Motorola ne radi preko njega ali zato svaki Samsung S radi.
Imam podešenu Rutinu za Dex, gasi dark mode, puni do 85%.
 

Prilozi

  • 20231028_214117.jpg
    20231028_214117.jpg
    90.9 KB · Pregleda: 38
@Mixer93
Znači, naš mob u Dex radu sa takvim ili sličnim hub-om ili docking station-om može da se i puni preko istog USB-C kabla, preko kojeg daje video out? 😃
 
@Mixer93
Znači, naš mob u Dex radu sa takvim ili sličnim hub-om ili docking station-om može da se i puni preko istog USB-C kabla, preko kojeg daje video out? 😃
Da, ali Hub ima HDMI ulaz. Telefon je povezan na Type C. HDMI ide u monitor, monitor i tastaturu imam preko USB A priključene u Hub.
 
@Mixer93
Hvala, upravo to mi treba. Da bacim Dex na monitor/TV, bluetooth tastaturu i miša na USB-A na hub i hub na mob preko USB-C. Samo bih hub koji ima 3,5mm audio, što se teško nalazi.
Audio je obično poslednja stvar koju proizvođači dodaju tako da hub bude 15 in 1.
 
^ Evo, sada sam na AE prekopao hub-ove, svima je opcija audio 3,5mm (audio in&out) poslednja koju dodaju na svoj hub, tako da hub zaista bude 11 in 1 ili 15 in 1, sa cenom oko 50€+.
Hteo sam zvuk da izvučem na svoje Roland zvučnike. Ne vidim drugu opciju. Takav hub je i veći jer ima preko 10 izlaza, od kojih mnogi mogu da zatrebaju, ali možda nikada neću koristiti. :unsure:
 
Pazi, opet ne znači da će svaki hub raditi tj da će Dex raditi na svakom. Najbolje kupi negde gde možeš vratiti ako ti ne bude radilo.
 
Drugari primetio sam kada ucestalije koristim kameru da DEFINITIVNO uredjaj baguje pri izlasku iz kamera appa! Sta uraditi da se to vise ne desava ? Nemnoguce da mu tu fali RAMa ili dase Snap 888 gusi!
 
Sta tacno znaci baguje?
 
Kod mene se dešava da prilikom isključivanja kamere prekine BT konekcije. Primetio sam tako što se Garmin sat diskonektuje i odmah ponovo konektuje.
Mada sam čuo da se isto dešava ljudima sa Garmin satom, a sa drugim modelom telefona.

Ne dešava se uvek, ali kada udje u seriju, ponavlja se više puta za redom. Mislim da sam već pisao o tome u ovoj temi.
 
Imam neki Xiaomi Active watch i tws nakacene na mob, nikakve prekide nisam primetio tj nisu javljali jer se oba dernjaju ako ima prekida.
Ono sto jesan primetio je da baterija brze nestaje posle zadnjeg update-a.
 
recimo da se uspori telefon stutt-eruje! Kao da ima neki problem posle sve u redu!
 
Mozda ti neka app pojede ram?
 
‚resetovao settings na camera appu! A to kako da pogledam da li nesto dobro srce ram_
 
Ne znam, nisam imao potrebe do sada za takvim alatima, javice se neko iskusniji
 
Pazi, opet ne znači da će svaki hub raditi tj da će Dex raditi na svakom. Najbolje kupi negde gde možeš vratiti ako ti ne bude radilo.
Potpuno se slažem. Sada svi sve kupuju online i to je potpuno ludilo.
Više nije ni moguće da u nekoj radnji isprobam uređaj pre kupovine.
Potpuno mi je jasno da je hub još jedna nepoznata u nizu i da može dovesti samo do nove komplikacije.
Poručio sam proverene USB-C 3.1 Gen2 adaptere i nove HDMI kablove i DP-HDMI adapter, uz hub sa najmanje opcija, dobar brend. 👍☺️
Sve je to bilo cimanje dok nisam našao a opet nisam siguran kako će raditi.
 
Stigao juce neki update od 200 nesto mb pa cemo videti kako se ponasa!
 
Piše samo security patches. Ne instliram ga dok ne čujem... 🙃
 
Ne bi trebalo security ništa da upropasti. Retko kada se dešavalo da samo security nešto uprska.
 
Ćao dobri ljudi, zanima me podešavanje zadnje kamere odnos 3:4 9:16 1:1 full da li menja megapiksele kada se menjaju ova podešavanja? I koje je po vama najbolji?! Hvala!
 
Najbolji je odnos od 4:3, sve ostalo je samo krop koji ti možeš naknadno da obradiš
 
Društvo, posle koliko vremena od drugog potvrdnog mejla vam je stigao S21 Fe kao poklon?
 
Ovo i mene interesuje. Telefon kupljen 14.10.
Drugi mejl stigao tek nakon dodatne komunikacije sa [email protected], 23.10. kada su mi potvrdili da je sve u redu sa registracijom.
Poklona još uvek nema...

Ok, rok je do kraja januara, sačekaćemo - ali vidim da je nekima već stigao poklon. Verovatno nije samo do datuma kupovine, već ima veze i sa tim da li je kupljeno preko operatora ili u maloprodaji, možda ima veze i sa lokacijom (ja nisam iz Beograda) ili su jednostavno imali određenu količinu tada dostupnu i odmah je poslali, a ostatak čekaju da stigne...
 
Odgovor drugaru od pre par dana koji isto ceka telefon:
Postovani,
Čekamo da nam stigne nova kolicina uredjaja na stanje kako bismo krenuli sa isporukom, nadamo se da će to biti ubrzo.
Pozdrav,
Samsung tim
On je isto dobio drugi mail posto se obratio podrsci, pa je posle postavio i pitanje kakva je trenutno o situacija sa telefonima.
 
Jel moguce da kod samsunga ne mogu da zastitim sms app sa sifrom, paternom... Instalirao secure folder, kad ono nema message app.
 
Vrh Dno