Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

Juče sam probao:
Huawei 40W od 35% predviđa 1h37m do pune baterije
Samsung 20W, po oznaci sam našao na nekom bezveze sajtu da je to 20W, punjač je toliko star, da smo tada još uvek gledali samo struju, 2A. Prikaže Fast charge i od 35% previdi 1h7m.

Svakako ću kupiti novi Samsung punjač.
 
Već dva puta se zbunim kako sam prepakovao ikonice. Danas shvatim da mi telefon presloži onih 5 ikonica što mi se vide na svakom ekranu.

I to sa leva na desno, po frekvenciji pokretanja.

Kako to da isključim, a da ne uključim potpunu zabranu pomeranja ikonica, jer onda ne mogu ni ja da ih mrdnem?
 
Malo sam uporedjivao punjace koje imam nakon diskusije oko brzine ovde... Definitivno sam zakljucio da i huawei i anker i neki stari Samsung punjac pune istim brzinama u realnosti, samo sto za anker i huawei pise fast charge, a za stari samsung samo charging. Definitivno cu morati da uzmem samsung od 25w ako hocu brzo punjenje...
 
  • Like
Reagovanja: PJ
A meni za stari Samsung piše Fast, a za ostale ne piše.

Ipak sam imao problem sa Android Auto. Pretpostavljam da je do kabla koji koristima.

Prvih 2h sve radilo ok. Narednih 2 sata se telefon odjavio sa AA najmanje 20 puta.
Problemi su krenuli od trenutka kada sam ušao u roaming, ali net je uključen. Jedina razlika je što sam Deezer prebacio u offline mod.
Nekada radi 30 min bez problema, a onda se odjavi nekoliko puta za dva minuta.

Definitivno moram da kupim i Samsung kabal i Samsung punjač.
 
Nešto sam zalepio za ovaj tel. prvenstveno zbog cene na kp. jer gledajuci strane recenzije i poređenje sa slicnim telefonima uvek se navodi njegova prava cena od oko 700$ pa i tad se nalaze određeni razlozi koji idu u prilog ili istog. Tako da sa trenutnom cenom od 450€ na kp (vakum) ne mogu da ga ignorisem.
 
Imaš i druge brand-ove za taj novac koji isto nude dobre karakteristike,
 
@everton zavisi sa čega prelaziš i sa čim ga porediš.
Za sada ne mogu da navedem nijednu objektivnu prednost u upotrebi u odnosu na moj preko 2 godine star P30PRO.
Mana je trajanje baterije i brzina punjenja. Obe stvari su bolje na pomenutom, 2+ godine eksploatisanom telefonu.

Kupio sam Samsung 35W punjač (S21FE je up to 25w) i zaista puni brže. Ali je to više nego skromna brzina u odnosu na Huawei. Vraćam se u vreme obaveznog noćnog punjenja. Samo se nadam da ce da izgura ceo dan. Vremenom će baterija biti sve slabija, pa ću na posao staviti neki wireless punjač.
 
U velikoj sam dilemi da li da uzmem ovaj telefon. Dobra je ponuda cak i bolja od ovih sa KP, nov sa dve godine garancije i plus sat ( Galaxy Watch 4 44mm ) koji ide uz njega sa novom promocijom. Problem je u tome sto sada imam Iphone XS, koji postaje malo mator. Sluzi me vec godinu dana besprekorno, ali rak rana mu je baterija koja je u poslednje vreme katastrofa i memorija koja se vec popunila. Ali generalno telefon je ovako stvarno super, brz i ono sto je bitno pouzdan.
Ja nisam ni previse zahtevan, igrice ne igram na telefonu, ali volim tu neku sigurnost da ni u jednoj situciji nece da zablokira ili da baguje i slicno.
I dalje ne mogu da prevalim u glavi da li bi ovo bila dobra zamena i neko unapredjenje ili ne. Cas sam resen da ga uzmem, pa se onda predomislim. Malo mi je i IOS dosadio. Pomagajte ljudi, da li bi ovo bio neki logican izbor ? Ili pisite kako vam se pokazao za ovo vreme koricenja sta valja, a sta ne. Hvala unapred.
 
U velikoj sam dilemi da li da uzmem ovaj telefon. Dobra je ponuda cak i bolja od ovih sa KP, nov sa dve godine garancije i plus sat ( Galaxy Watch 4 44mm ) koji ide uz njega sa novom promocijom. Problem je u tome sto sada imam Iphone XS, koji postaje malo mator. Sluzi me vec godinu dana besprekorno, ali rak rana mu je baterija koja je u poslednje vreme katastrofa i memorija koja se vec popunila. Ali generalno telefon je ovako stvarno super, brz i ono sto je bitno pouzdan.
Ja nisam ni previse zahtevan, igrice ne igram na telefonu, ali volim tu neku sigurnost da ni u jednoj situciji nece da zablokira ili da baguje i slicno.
I dalje ne mogu da prevalim u glavi da li bi ovo bila dobra zamena i neko unapredjenje ili ne. Cas sam resen da ga uzmem, pa se onda predomislim. Malo mi je i IOS dosadio. Pomagajte ljudi, da li bi ovo bio neki logican izbor ? Ili pisite kako vam se pokazao za ovo vreme koricenja sta valja, a sta ne. Hvala unapred.

Идетична ситуација и код мене што се тиче неодлучности. Био сам скоро сигуран да купим Ајфон 13. Међутим, овај телефон ме изађе 1000 рсд јефтиније месечно, плус се уз њега добије сат. Једина ствар која ми је дискутабилна код овог телефона је батерија.
 
Ja sam bio na ivici, ali sam uzeo Edge 20 Pro. Telefon je odličan.
 
Идетична ситуација и код мене што се тиче неодлучности. Био сам скоро сигуран да купим Ајфон 13. Међутим, овај телефон ме изађе 1000 рсд јефтиније месечно, плус се уз њега добије сат. Једина ствар која ми је дискутабилна код овог телефона је батерија.
Pa jeste baterija diskutabilna, ali opet svakko mislim da je vredan paznje. Sinoc sam malo vise gledao u vezi poklona i rekoh da procitam ono sto pise sitnim slovima. Naime akcija je do kraja meseca odnosno do isteka zaliha, prema tome nikakva garancija nije da ce oni imati na stanju u svakom trenutku i da kozda necu ostati bez poklona. A ono sto me je dosta odvratilo od kupovine je rok isporuke same nagrade, tacnije rok je 15.07 kao krajnji datum.
Ja sam bio na ivici, ali sam uzeo Edge 20 Pro. Telefon je odličan.
To je ta borba. S21 fe vs Edge 20 pro. Isto tako vagam. Pogotovo zbog ram memorije.
 
Ja do sada nisam imao Motorola uređaje, fanatik sam za Samsung, i to težak, ali ova Motorola me je oduševila.
 
Posle nešto više od dva meseca korišćenja, telefon je apsolutno vrh. S obzirom da sam ga kupio nov za smesne pare (~345e u CH), najteže mi je pao prelazak sa iOS-a na Amdroid posle 9 god. Necu komentarisari karakteristike, kameru, ekran, 120hz...ali slaba baterija, hm. Tokom celodnevnog korišćenja društvenih mreža, mejlova, par sati razgovora, sve sto koristim zbog poslova, igrice ne igram, telefon skidam sa punjača u 4:30 i uveče između 23 i 00h kada ode na punjač, bude na nekih 30-35%, pa nekad i 40. Uz neka sitna setovanja u dev. options, uskkjucena 5g mreža ( velika razlika u utrošku baterije), meni je ovo extra vreme trajanja baterije.
 
Posle nešto više od dva meseca korišćenja, telefon je apsolutno vrh. S obzirom da sam ga kupio nov za smesne pare (~345e u CH), najteže mi je pao prelazak sa iOS-a na Amdroid posle 9 god. Necu komentarisari karakteristike, kameru, ekran, 120hz...ali slaba baterija, hm. Tokom celodnevnog korišćenja društvenih mreža, mejlova, par sati razgovora, sve sto koristim zbog poslova, igrice ne igram, telefon skidam sa punjača u 4:30 i uveče između 23 i 00h kada ode na punjač, bude na nekih 30-35%, pa nekad i 40. Uz neka sitna setovanja u dev. options, uskkjucena 5g mreža ( velika razlika u utrošku baterije), meni je ovo extra vreme trajanja baterije.
A reci mi posle te navike koja je stecena na IOS-u kakav je utisak sad prelaskom na android ? Da li nesto fali, smeta ?
Sto se baterije i tvog koriscenja tice to i nije ni malo los rezultat. Ja na mom Iphone-u mogu to samo da sanjam, 21h vec sam na 10% a slican nam je nacin koriscenja telefona ( drustvene mreze, mail itd bez igrica).
 
A reci mi posle te navike koja je stecena na IOS-u kakav je utisak sad prelaskom na android ? Da li nesto fali, smeta ?
Sto se baterije i tvog koriscenja tice to i nije ni malo los rezultat. Ja na mom Iphone-u mogu to samo da sanjam, 21h vec sam na 10% a slican nam je nacin koriscenja telefona ( drustvene mreze, mail itd bez igrica).
Još se navikavam na Android. Ono što mi fali kod ios-a jeste njegova jednostavnost i lakoca korišćenja. Android mi deluje komfuzno, razbacano. Verovatno je otvoreniji a samim tim i raznovrsan za upotrebu, samo treba vremena. Sve u svemu, tranzicija nije bila bolna. 😂
 
Jel bih ja mogao da koristim 18W punjač od Redmi Note 8 Pro na ovom telefonu? I ako da onda koliko bi se brzo punio?
 
Može sigurno, ali brzinu ne znaš dok ne probaš.

Mislim da sam već pisao, saću otprilike da navedem. Baterija je bila na 33%, zakačim na punjač i predviđanje do 100% je bilo otprilike
  • Huawei 45W - 1h33m
  • Samsung 35W - 1h1m
  • Samsung 35W, ali na drugi 15W port, na istom punjaču, zakačen još jedan telefon 1h20m
  • Samsung 15w - uopšte se ne sećam šta je napisao.

Probao sam nekoliko kablova, ne utiču na brzinu punjenja.
 
Kupio i ja s21 fe. Sa ovom promocijom za sat ispada odlična kupovina. Samo ih je teško naći na oglasima koji nisu aktivirani.
 
Opasno se dvoumim između S21 FE 8GB i 12X
Mislim da je bolji S21 FE u kamerama a u svemu ostalom 12X (baterija, ekran, zvučnici, dimenzije) s tim da još nije razjašnjeno koliki je problem zvučnik pri razgovoru (da li neko pored tebe razume šta tebi pričaju!).

Prednost S21 FE je i skin One UI i ravan ekran.

Cena je ista (12X akcija a S21 FE 8GB na KP, oko 520€)
 
More energy efficient CPU - Sd888 😂😂😂😂😂😂
Možda u paralelnom univerzumu.
 
Moze li neko da mi kaze da li se u Yetelu uz ovaj telefon dobija sat? Bio sam danas u poslovnici, ali je bila ogromna guzva, pa nisam mogao da cekam. Na sajtu Yetela stoji slika sata uz ovaj telefon i to se danas pojavilo, ali na Samsung sajtu medju ovlascenim distributerima uopste nema Yetela.
 
Hvala na ovoj informaciji.
 
Bio juce u G****tron radnji i slucajno videh S21 FE i na kutiji akcijska cena 79 000 i ja pitam kako ovako povoljno, kaze prodavac da je ranije na akciji bio i za 60 000 din !!!
Nisam se setio da odnese na kasu, da vidim koja bi cena bila kada provuce bar-kod skener, jer je svuda cena 89 999 din

Sad mi krivo sto nisam pratio cene S21 FE ranije .
 
Mislim da taj prodavac nema pojma i da je omašio cenu, nije sigurno koštao 60.000. I ako je bila neka nenormalna promocija to su verovatno prodali 2 komada po toj ceni.
 
U opisu telefona na sajtu stoji da je SD.
 
Mislim da imaju oba u ponudi, pre kupovine pogledajte na kutiji oznaku.
 
Nazad
Vrh Dno