Šta je novo?

Samsung Galaxy S I9000

^A gle sad ovo... Stavio sam stock ginger 2.3.3 JVK. Dobar je zaista, nema šta. Lepo izleda i neka rešenja su unapređena. Međutim (ovo bih napisao sa capslock), baterija je očajna!
Ništa na njega nisam stavljao. Dakle, gotovo klot! Ubacio CFROOT i to je to. Ni jedan dan telefon nije mogao da izdrži sa 3g (ON)! (u stvari, jedan je preuveličano! Nije mogao da izdrži ni 10sati sa 3g!)
Zbog toga, odlučim ja da se vratim na JS7 (koji mi je inače radio najbolje + ima srpski swype!)... Od kad sam ga skinuo sa punjača (odradio STOCK JS7 + speedmod kernel, doduše ovaj novi "d"), prošlo je 9 sati, 3g je non stop uključen, a meni baterija na 80%!
Sa JVK, skinem telefon sa punjača (puni se preko noći), prođe 10~15min, a ono već na 94%!

Dakle, nije tačno da treba isključivati 3g mrežu da bi trajala baterija... jednostavno, do određenih rom-ova je...
Ja sam sada prezadovoljan. Ne treba mi nikakav darky i ostale kuhinje. Želim samo android + bateriju koja normalno radi!
 
^A gle sad ovo... Stavio sam stock ginger 2.3.3 JVK. Dobar je zaista, nema šta. Lepo izleda i neka rešenja su unapređena. Međutim (ovo bih napisao sa capslock), baterija je očajna!
Ništa na njega nisam stavljao. Dakle, gotovo klot! Ubacio CFROOT i to je to. Ni jedan dan telefon nije mogao da izdrži sa 3g (ON)! (u stvari, jedan je preuveličano! Nije mogao da izdrži ni 10sati sa 3g!)
Zbog toga, odlučim ja da se vratim na JS7 (koji mi je inače radio najbolje + ima srpski swype!)... Od kad sam ga skinuo sa punjača (odradio STOCK JS7 + speedmod kernel, doduše ovaj novi "d"), prošlo je 9 sati, 3g je non stop uključen, a meni baterija na 80%!
Sa JVK, skinem telefon sa punjača (puni se preko noći), prođe 10~15min, a ono već na 94%!

Dakle, nije tačno da treba isključivati 3g mrežu da bi trajala baterija... jednostavno, do određenih rom-ova je...
Ja sam sada prezadovoljan. Ne treba mi nikakav darky i ostale kuhinje. Želim samo android + bateriju koja normalno radi!

druže vikhiiz kada si ubacivao stock JS7 koji si pit stavljao,ja hoću da ubacim XWJS7ali ne znam koji pit i koji si CSC ubacio.Da nešto ne pogrešim!HVALA
 
Sve skidaš sa samfirmware.com
U tabeli ti piše koji pit ide sa kojim FW.
Mislim da je bila .803 (proveri u tabeli)

Skroluj skroz dole i tamo imaš objašnjenje (ako je sa tri fajla FW, onda štikliraš i repartition; ako je sa jednim, ništa ne diraš (odin 1.3))...

Kucaj u google speedmod kernel (odvešće te do XDA), tamo skini poslenju verziju .tar (za ODIN) i to je to :)
Radi kao sat! :)
 
Dakle, nije tačno da treba isključivati 3g mrežu da bi trajala baterija...QUOTE]

Tacno je. Kada je GSM only baterija se manje crpi nego na 3g

Ma naravno da je tačno :)
Nisam u tom smislu rekao :)
Nego, nije tačno da sa 3g ON, na SGS ne može da se dobije pristojno trajanje baterije u trajanju od jednog dana.
Poenta je bila, naglasak na ROM... odnosno da sa pažljivim izborom ROM-a, može da se dobije "normalno" trajanje baterije...

:)
 
Pozdrav svima!!!!

Imam jedno pitanje.....

Sta mislite o Hamsters Rom V 6.3, vidim da dosta ga hvale po drugim forumima,pa me interesuje dal neko koristi ovde.....
on je baziran na FW:2.2.1 BV:I9000XXJPY....
 
Gledao sam neki YT klip o miui romu, bas lepo radi i izgleda. Ako stignem probacu ga veceras. Ako ne budem bio zadovoljan, jel ima neka posebna procedura da se sa miui vracam na 2.2.1 ili ne, tj obicno flesnem froya preko odina...?

Ja sam stavio MIUI , izgleda mi siromašno i ružno. vratio sam se na stari GB preko Odina. Tako možeš i na Froyo.
Standardna procedura sa 3 fajla +Reparticion ON + PIT 512.
 
Poslednja izmena:
Jedno možda glupavo pitanje. Kako prilikom kupovine telefona utvrditi koji ekran ima (samoled ili slcd). Koliko sam upućen kod nas su uglavnom samoled ali ipak da pitam pošto ću uskoro da kupujem galaxy
 
Posto sam tel nabavio u inostranstvu nema srpsku tastaturu jel postoji nacin da se ubaci? Skinuo sam aplikaciju sa marketa Serbian Keyboard i instalirao ali nikako da provalim kako se pokrece? I zasto mi se sam od sebe ukljuci voice search i stoji u aktivnim aplikacijama a Advanced Task Killer ne moze nikako da ga obrise.
 
Skini Mobo Player sa marketa, mislim da on pusta skoro sve.

Nece ni on.

Ma taman sam sinoc jedno sat ipo namestao sve na miui i podesim onako kako zelim, kad evo jutros hteo da ugasim fon i on poce da se restartuje. Tj ne mgou da ga ugasim, nego kad ga ugasim on se restartuje. Sva mi podesavanja izbrisao, ceo imenik i poruke. Kad ga stavim da se puni nekad se puni, a nekad nece. Baterija jako malo traje.

Sve u svemu ROM je super brz i lep, ali, bar po meni, nije jos sa daily use.

Nazad na serendipity :)
 
Posle par dana na miui rc3 utisci su sledeci: baterij- ocaj, 3g cas radi cas ne - tipa svaki treci restart aktivira data transfer,launcher laguje i uzasno me nervira,wifi radi ali ali ne hvata mnoge mreze od ranije- stavio onaj balboa kernel koji preporucuju - nema razlike...a da - i kada 3g funkcionise nekad mogu skidati sa marketa apps i generalno bilo sta nekada ne a browsing radi konstantno.
Drugim recima neupotrebljiv rom za svaki dan...jel postoji neki pristojan gb rom?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
A darky gb rom? :) zanemarite njegove fizicke i karakterne osobine i iskomentarisite samo rom :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Meni se ginger nije svideo bez "pravog" voodoo-a, jednostavno nije to to bez njega.
 
E pa ja sam se izigrao sa MIUI-em, ali nije to to, jede previse bateriju. Da je brz, brz je ali ima jos bugove koji trebaju da se srede. Uostalom, hvata me nostalgija za klasicnim android izgledom :)

Ajde da probam Serendipity posto ste ga toliko nahvalili.

edit:

Gde da nadjem ovaj glupi JF6? Zasto moram bas njega pre flashovanja da stavljam? Jel mogu JPU da stavim, njega imam na kompu.
 
Poslednja izmena:
E pa ja sam se izigrao sa MIUI-em, ali nije to to, jede previse bateriju. Da je brz, brz je ali ima jos bugove koji trebaju da se srede. Uostalom, hvata me nostalgija za klasicnim android izgledom :)

Ajde da probam Serendipity posto ste ga toliko nahvalili.

edit:

Gde da nadjem ovaj glupi JF6? Zasto moram bas njega pre flashovanja da stavljam? Jel mogu JPU da stavim, njega imam na kompu.
Miui ima potencijal I verovatno kad ga zavrse, ako ga zavrse, bice stvarno dobar. Hteo sam da mu pruzim sansu, ali kad mi danas iz cista mira sve obrisa, pop****o sam. A to si malo I u pravu, ipak nedostaje ovaj android look.

Sto se tice serendipity, ja sam prvo fleshovao stock jpy, pa onda rom, bas po njegovom uputstvu sa sajta. Rom je odlican, a I tema mu je prava gb, bez nekih dodatih gluposti...
 
Oni na sajtu kazu sledece, sto me je i zbunilo:

Recommended:
Backup all of your apps, photos, etc. Use Titanium Backup (on the market) for your apps. Put the backup files on your computer.
Using Odin, flash back to stock JF6. If your phone has 3-button problems use this Odin.
Using Odin, Master Clear THIS DELETES EVERYTHING ON YOUR PHONE, INCLUDING THE INTERNAL SD CARD.
Place this update.zip on your SD Card. Flash it in 2e recovery (twice). This will install Clockwork Mod Recovery. No root is necessary.
Installation:
Transfer Serendipity_x.x.zip to your SD Card.
Reboot into Clockwork Mod Recovery
Flash Serendipity_x.x.zip
Following installation, reboot the phone.
If presented a screen about conversion, select "YES". This will enable the lagfix.
Allow the phone to finish booting. This will take an abnormally long time. Somewhere between 2 and 4 minutes.
Allow the phone to establish a data connection. This will take longer than normal, and should be done within a minute or two.


Sve u svemu imam i JPY na kompu tako da se spremam sada za flashovanje, a nesto kasnije cu javiti utiske o serendipity-u.
 
To sam i uradio, samo sa izvukao DCIM folder, ostalo mi nije trebalo. Uradio posle toga factory reset. Flashovao sam Serendipity 6.3 i ok je, samo sam umesto speedmod kernela flashovao voodoo, nekako mi je voodoo oduvek bio bolji. Dobar je serendipity, smooth je dosta, quadrant kaze oko 1500 sa voodoo lagfixom, sve u svemu zadovoljan sam.
 
To sam i uradio, samo sa izvukao DCIM folder, ostalo mi nije trebalo. Uradio posle toga factory reset. Flashovao sam Serendipity 6.3 i ok je, samo sam umesto speedmod kernela flashovao voodoo, nekako mi je voodoo oduvek bio bolji. Dobar je serendipity, smooth je dosta, quadrant kaze oko 1500 sa voodoo lagfixom, sve u svemu zadovoljan sam.

Meni ide preko 1600 sa speedmod-om, ROM je stvarno odlican i sve radi kako treba.
 
Vrh Dno