Šta je novo?

Samsung Galaxy S I9000

Ja sam pre par dana opet probao da koristim Speedmod i stvarno više jede bateriju od Voodoo, a ne radi brže, tj. isto rade. I dalje najviše verujem u Voodoo. :)
 
Posto sam tel nabavio u inostranstvu nema srpsku tastaturu jel postoji nacin da se ubaci? Skinuo sam aplikaciju sa marketa Serbian Keyboard i instalirao ali nikako da provalim kako se pokrece? I zasto mi se sam od sebe ukljuci voice search i stoji u aktivnim aplikacijama a Advanced Task Killer ne moze nikako da ga obrise.

U settings/Locale and Text podešavaš tastature. (sve koje si instalirao)
Aktiviraš određenu tako što (NPR) uđeš u aplikaciju za pisanje SMSa, i dok još ništa nisi otkucao pritišneš (long touch) polje za unos teksta, i posle par trenutaka ti otvara prozor u kome biraš koju tastaturu ćeš korisiti...
Ja sam ih probao dosta, ali mi je uz određena podešavanja (a opcija ima podosta) ubedljivo najbolja Smart Keyboard Pro (hvala članu xxx na ovom forumu na preporuci. Izvinjavam se što nisam zapamtio nadimak - a pronaći post je nemoguća misija... :) )
 
Nije nemoguće ako se koristi search. Nadimak je @telep a jednom prilikom je i @trenje mislim spomenuo tu aplikaciju
 
ljudi, jedno pitanjce,
ako bih uzeo galaxy planiram da prodam ipod classic 80gb. Da li je ovo pametno? Tj. koliko je zgodan za slusanje muzike galaxy, def cu kupiti micro sd od 16-32gb, ne znam samo oko plejera i kontrole muzike koliko je zgodan android...

tnx :)
 
Ja sam odskora počeo da se bavim tim pitanjem, i mnogo mi smeta što većina playera (na koje sam ja naišao) ne podržavaju puštanje po folderima, već iskeniraju kartice pa oni po azbučnom redu ili kako već naprave listu...
PowerAMP Music Player je po meni odličan, ali nisam uspeo da nađem izlečenu verziju.
Trenutno isprobavam MortPlayer, i OK je, samo mi smeta što nema volume kontrolu...
Inače, zahtevi su mi relativno skromni:
- da pušta muz i po folderima,
- da ima auto pauzu kada isključiš sluške/zvoni tel, i da automatski nastavi kada ih ponovo priključiš/ završiš poziv,
- da ima volume control na ekranu
 
To sve ima PlayerPro, ali ovo nije tema o programima.
 
ljudi, jedno pitanjce,
ako bih uzeo galaxy planiram da prodam ipod classic 80gb. Da li je ovo pametno? Tj. koliko je zgodan za slusanje muzike galaxy, def cu kupiti micro sd od 16-32gb, ne znam samo oko plejera i kontrole muzike koliko je zgodan android...

tnx :)

SGS ima najbolji muzicki cip trenutno, ja ga koristim u kombinaciji za 16GB SD karticom i default sluskama i zvuk je neverovatan.

Kapiram da bi uz neke kvalitetnije sluske bilo fantastish...

Naravno ovo je sve uz root i speedmod kernel (voodoo app) ...

Ne svidja mi se sto default sluske imaju samo jedno dugmence, koje moze da sluzi za pauziranje ili preskakanje pesama. Kada je ukljucen FM radio, ne funcijonisu, vec pritiskom na dugme se poziva default music plejer, a radio se iskljucuje.

Takodje bih voleo da vidim i volume control na sluskama...
 
vidim da je ranije bilo preporuka za samsungov gps restore, za ljude koji imaju problema za gps fixom - ali jel neko to uopste probao? u opisu programa pise da je za US modele telefona (captivate, vibrant), a i ono, nakon pokretanja prijavljuje da moj model nije podrzan. :)

neko drugo resenje za gps? evo danas je vedar dan, ukljucen network assist. gps, ukljucio sam i 3g da vidim da slucajno nije do toga, ali nista, pustio sam ga 10ak minuta i ne nalazi fix. froyo 2.2.1 jpy.
 
vidim da je ranije bilo preporuka za samsungov gps restore, za ljude koji imaju problema za gps fixom - ali jel neko to uopste probao? u opisu programa pise da je za US modele telefona (captivate, vibrant), a i ono, nakon pokretanja prijavljuje da moj model nije podrzan. :)

neko drugo resenje za gps? evo danas je vedar dan, ukljucen network assist. gps, ukljucio sam i 3g da vidim da slucajno nije do toga, ali nista, pustio sam ga 10ak minuta i ne nalazi fix. froyo 2.2.1 jpy.

Probaj GPS AIDS (mora root)
 
hmmm, probao sam gps status, koji ima opciju da resetuje agps cache, i downloaduje podatke o satelitima sa neta. ukratko, gps status mi je za 10ak sekundi lock-ovao lokaciju, ndrive i dalje nije hteo. posle par pokusaja je i ndrive uspeo da fiksira satelite, mada dosta jadno, i stalno je gubio signal.. kad krenem sa posla probacu skroz na otvorenom, ovo je bilo sa terase, pa da utvrdim da li je do sgsa ili do ndrive-a.
 
Serendipity 6.3 how to

Reših i ja da probam Serendipity 6.3, kada ga toliko hvalite ;)

Ipak - imam par pitanjca vezano za proceduru (za Darky je uputstvo bilo izuzetno detaljno, a ovde je...)

Installation

1. Backup all of your apps, photos, etc. Use Titanium Backup (on the market) for your apps. Put the backup files on your computer, along with your photos and such.
Jasno.
2. Using Odin, flash back to stock.
Skinuo sam I9000XXJVK. Valjda će valjati. Treba li PIT? Koji? Šta sa drugim opcijama (štiklirati/ne)?
3. Using Odin, Master Clear THIS DELETES EVERYTHING ON YOUR PHONE, INCLUDING THE INTERNAL SD CARD.
Glavni zbun. 'Di je ta master clear opcija? Uglavnom nailazim na podatak na forumima za Captivate (Odin 1-click Master Clear - može li se koristiti i za I9000...?)
4. Install Clockwork Mod recovery.
Instaliram ROM Manager.
5. Transfer Serendipity_x.x.zip to your SD Card.
Ovo ću se valjda snaći :d
6. Reboot into Clockwork Mod recovery
Iz Rom Managera? Ja sam Darky flashnuo sa kombinacijom hard dugmića... :trust:
7. Flash Serendipity_x.x.zip
Ok, kada stignemo do ovde, valjda neće biti teško. Prelistaću puškice za Darky - ako se dobro sećam procedura je veoma intuitivna... ,)
8. Following installation, reboot the phone.
Hm. Sreća pa imam koga da pratim... :D
9. If presented a screen about conversion, select "YES". This will enable the lagfix.
Znaću. Valjda.
10. Allow the phone to finish booting. This will take an abnormally long time. Somewhere between 2 and 4 minutes. The dots will not stop for any period longer than 10 seconds.
Čekaću - a šta drugo?
11. Allow the phone to establish a data connection. This will take longer than normal, and should be done within a minute or two.
Kada sam čekao za (10).... ;)
 
E da vam kazem da sam pre neki dan stavio Serendipity rom,mada sam prvo greskom flesovao rom za pogresan telefon :D ,poludeo mi telefon, ali nije bilo nekih ozbiljnih problema... I moram priznati da stvarno lepo radi,mozda cak i bolje od Darkija,malo gladje i brze,mada nije neka drasticna razlika ima i Darky neke svoje sitnice sto ga cine zanimljivim,ali bi ipak dao +1 za Serendipity... Mozda cu posle duzeg koriscenja naci neke bagove ali za sada je super. I da, flesovao sam ga direkto preko Darkija bez ikakvih problema...

EDIT: E da i morate mi poslati ako neko ima sliku i biografiju kreatora roma da vidim dal je taj rom stvarno tako dobar... :D :D :D
 
Poslednja izmena:
Probao sam, interfejs je odličan, baš mi se sviđa, jedino to što nema veću mapu, ali će valjda to vremenom da se sredi i slažem se, Motonav je užasan.

Jes' da je prošlo par dana od postovanja, ali sigurno će zanimate bar ponekog: jel' neko probao MotoGIS? Mnogo je bolje optimizovan, i u verziji iGOMyWay_8.4.2.139242_thin-v1.2 je dosta toga iz instalacije prebačeno u IGO folder na karticu, i radi Backup/Restore, dodavanje Speedcama direktno iz Igo-a, pinovanje pozicija... I još ponešto... Veliki korak u odnosu na Motonav, ali fale još neke ključne stavke...
 
Koji je najbolji stock rom sa srpskim? I dali trebam da stikliram "re-partition" u ODINU kada bi ubacio rom sa "tar" extenzijom, u ovom slucaju preko Darky's v9.5? (telefon ne mogu da ukljucim, restartuje se)
 
Koliko znam svi stock romovi imaju tar ekstenziju, za repartition ti obično piše tamo gde skidaš da li treba ili ne.
 
Ok, zahvalan.
Sad mi se to desilo a za par dana izlazi oficijalni 2.3 :wall:
 
Za froyo sam ludeo zbog odlaganja, sad mi je opusteno jer znam sta da ocekujem...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Kamo sreće da bude do kraja aprila, al' kakav je Samsung sa apdejtovima dobićemo Ginger u avgustu. :)
 
Bolje i u avgustu, nego u septembru :)
 
Drugovi izvinite molim vas nemojte se ljutiti ali moram pitati pošto sam već negde postavljao pitanje ali nisu znali,možda ovde neko zna da mi pomogne.((kada sam bio još prvi put flešovao GALAXY ne S već i7500 i skoro pri kraju fleša mi je nestalo struje,normalno nije se uključio telefon nego se samo restartovalo ono GALAXY,ponovo sam ga preflešovao radio je super ali posle toga više nije video externu karticu pa su mi rekli uradi flash sa nekom drugom verzijom,radio sam sa još 5 drugih ali isto,Kada konektujem telefon sa kompjuterom preko usb on vidi ono removable disc obe memorije ali ovu njegovu internu samo kompjuter otvara.Probao sam i druge kartice ali ne vidi nijednu!)HVALA svima i izvinite
 
U čemu je razlika između Voodoo Advanced (v666.2) i Voodoo stable (5.5)?

Nebitna je verzija... Da li može odmah advanced ili mora prvo stable, pa advanced?
 
Taj Voodoo Advanced je matora verzija koliko se ja sećam, drži se Voodoo stable.
 
Nazad
Vrh Dno