Šta je novo?

Samsung Galaxy S I9000

aj i ja sto da recem.galaxy S jeste mozda plastikaner ali daleko od toga da je nekvalitetan.jos ga poredite sa corbijem e preceraste ga :) desire jeste klasa za sebe al sto se tice multimedije e tu nema sta da trazi.
al izmedju ostalog ne postoji savrsen telefon i nikad nece ni postojati.
 
Ljudi, pa S-AMOLED i ne treba da se razlikuje od obicnog po normalnim uslovima. Pokusajte da ih uporedite na suncu.
Evo danasnjeg favorita... :d kako mozes da kazes ovako nesto nije mi jasno... pa imas mali milion primera na netu, dovoljno je 2 minuta googlanja i ne bi lupio ovakvu glupost...

kvalitet diskusije je ozbiljno presisao ``ozbiljnost`` na forumu mobilnogsveta... jos malo pa tje biti isti kao komentari ispod opisa telefona na istom sajtu... dajte malo ozbiljnosti...
 
nema tu nikakve ozbiljnosti ili neozbiljnosti.....nisam slep, prilicno sam obratio paznju na amoled i samoled pri vestackom osvetljenju i stojim iza toga da nema razlike. e sad mogu ja da citam reviewe, kako sta funkcionise, koje su prednosti, bla bla...ali to nije ono sto sam video juce. kao sto rekoh, ne sumnjam u to da se vidi bolje pri direktnoj svetlosti, ali u kvalitetu prikaza su jednostavno isti...
naravno, mozda na ovde na benchu bi sve trebalo u ciframa i tabelama pa da uporedjujemo prednosti jednog na drugim, ali ovo je forum i smatram da treba dati svoje misljenje i dozivljaj ovoga.
ako je neko uporedio jedan pored drugog ekrane desirea i galaxy s voleo bih da cujem njegovo misljenje :)
 
sretja pa ste objektivni i jdoe i drajver :d

blago Seraphu kad ne vidi razliku izmedju samoleda i amoleda... tebi je bas olaksano biranje TV-a :d

Mora da si ti taj koji je prichao kako postoji (velika) razlika :d:d

Mozda tu postoji razlika po suncu, i hvala bogu poshto je AMOLED za te uslove bio losh, ali shto se tiche reprodukcije boja, nemoj o tome da prichamo, nema on shta da trazi protiv IPSa, i ja ne znam ko od Samsunga ochekuje bilo shta osim konzumerskog sharenisha koji prodaje uredjaj :)
 
Poslednja izmena:
al AMOLED i SAMOLED su isti, koje gluposti ovde čovek može da pročita, to je vrh. Ok, kupili ste Desire, vaš telefon vam je najbolji i to je to.
 
da dodam jos par po meni vaznih stavki vezano za desire vs galaxy s.
1.Galaxy S ima tv out sto preko 3.5mm av kabla sto bezicno na odgovatajuci lcd tv
2.Jaci i kvalitetniji audio izlaz sl iphone znaci skoro savrsen
3.Kvalitetnija kamera narocito video
4.Graficki procesor prosto jede sve za dorucak
5.Video player pusta skoro sve i to u 720p
6....
valjda je dosta,za onog ko trazi igracku da se dobro zabavi i uziva onda Galaxy S za ozbiljniju gospodu bez razmisljanja Desire,pouzdaniji i mozda kvaliteniji sa ozbiljnom podrskom
 
za ozbiljniju gospodu ? :) Pa pobogu, Desire ne može da podrži više od jednog Exchange naloga, dok Galaxy to može (ograničenje Sense-a kod HTC telefona). Kako je onda Desire za ozbiljniju gospodu? Osim ako ta ozbiljnija gospoda (aka ozbiljan biznis korisnik) hoće da rutuje telefon pa da mu stavlja custom ROM od Nexusa koji može da podrži više Exchange naloga
 
@driver naravno da postoji razlika... ja ne mislim da vidim bolje od svih review-era i velike vetjine ljudi ( cak i najvetji apple fanboys u najgorem slucaju govore kako su retina i samoled slicni) kojima je tako, ako si ti dovoljno arogantan da pomislis tako to je super... ali da si objektivan to samo lud covek moze da pomisli sto si samo dokazao nebrojano puta a i sa ovim delom recenice na kraju... prakticno ja ne znam ko vise tvoje misljenje uzima za ozbiljno kada su ovakve stvari u pitanju :)

ako neko ne vidi razliku to je super za njega, laksi izbor ali da ona postoji postoji... ali mi nije jasno da li onda misle da su svi ljudi slepi jer bukvalno ne postoji osoba koja je videla samoled i amoled da je rekla da je to isto... mislim suludo totalno :d

al lepo kaze higl1... kupili ljudi desire pa im tesko da prihvate da su se zaeb... :d
 
Poslednja izmena:
pa njima je izgled mnogo bitan a i pise HTC.;) nekako je vise biznis phone
 
Omfg. Prvo je bila rasprava Desire vs iphone4, sada je Desire vs galaxy S.
 
svako brani svog mezimca a sto je najgore isto kostaju :)
kad se samo setim legend i posle mesec dana desire kakvih je tu pokajanja bilo :)
 
pa i ne kostaju isto, vise od 50e razlike je :)
ali nije branjenje mezimca, stavise voleo bih da posedujem galaxy s, i kada bih sada uzimao telefon opet ne bih znao za sta da se odlucim....ali ne znam sta da kazem a da ne izgleda kao pljuvanje fona, samo navodim cinjenice koje se opaze nakon prvog dodira sa ovim telefonom
 
svakome je najbolje ono sto je kupio, koliko ste dugo na benchu i jos to niste skontali :)
jer da mu nije najbolje zasto ga je kupio? btw galaxy s je skuplji od desire (barem ako se gleda vip i cene po paketima) a uvek ce izlaziti bolji, jaci, savrseniji model bolji od onih koji su izasli, a u mobilnoj tehnologiji se to desava jako brzo.
problem je kada neko dodje i kaze kako je iPhone 2G bolji od Desire :) kao kada bi neko rekao kako je Samsung Spica bolji od iPhone 3G :)
 
off...
Iskulirajre drivera.. covek je na misiji "izdr***nje po forumu".
 
njega još niko normalan i ne sluša posle diskusije o musteku pre jedno 7 godina :D
 
da dodam jos par po meni vaznih stavki vezano za desire vs galaxy s.
1.Galaxy S ima tv out sto preko 3.5mm av kabla sto bezicno na odgovatajuci lcd tv
2.Jaci i kvalitetniji audio izlaz sl iphone znaci skoro savrsen
3.Kvalitetnija kamera narocito video
4.Graficki procesor prosto jede sve za dorucak
5.Video player pusta skoro sve i to u 720p
6....
valjda je dosta,za onog ko trazi igracku da se dobro zabavi i uziva onda Galaxy S za ozbiljniju gospodu bez razmisljanja Desire,pouzdaniji i mozda kvaliteniji sa ozbiljnom podrskom
Sve to ja vec pricao i navodio na prethodnoj strani, ali eto... dzabe izgleda. Desire, pa Desire :p
Cak mi se svidja i tvoj zakljucak, Galaxy S kao kompletniji telefon, tacnije, *multimedijalni* gedzet... izuzetno jak na svakom polju. Jaci od Desire-a u svakom slucaju... ali dobro, sta je tu pa cudno, Desire je izbacen pre izvesnog vremena, Galaxy S je toliko svez da se jos ni boja nije osusila (ekran, hvala Bogu, jeste :D)... sasvim je normalno da noviji telefon bude bolje napakovan, napredak je sasvim normalna stvar. Uostalom, kao sto i onaj vec najavljeni Desire HD ima brutalne specifikacije. A vala i I9200... Napredak.
Eno, illidan opet dobro ubo poentu ;)

A sto se tice ekrana... imacu priliku vec za koji dan da uporedim direktno AMOLED i SAMOLED, Desire vs. Wave, jedan do drugog. I na Suncu, i bez njega :p
Mozda bas i nije sasvim fer poredjenje, 3.3" vs. 3.7"... ali sta cu, tako je kako je :)
A ovaj sto ne moze da zaspi bez da tri puta dnevno pomene svoj ljubljeni IPS, tj. Retinu... sa "neverovatnom reprodukcijom boja, vernom"... sto priprema materijal za stampu na tom istom telefonu, pa su mu krucijalne verne boje... kao i citanje texta na maximalnom zumu, kako bi dokazao da ima najveci pixel density... sto kaze kako, eto, *mozda* ima razlike na Suncu izmedju ova dva tipa OLED displeja... hehehe, smejurija :d
A kako bi drugaciju pricu pricao da je kojim slucajem Samsung hteo da isporuci Super AMOLED ekrane Stevi za svoj novi iPhone kada se ovaj raspitivao... :smoke:
Tada bi pak hvalio ovu tehnologiju na sav glas, sa "nenadmasnim uglom gledanja, strasnom citljivoscu na Suncu, neverovatno niskom potrosnjom i *izuzetno zivim* bojama" - samo zato sto je na iPhone-u, pobogu! ;)


P.S. A plastika... kako rekoh, mozda ona na dodir deluje "jadno i bedno", ali je ocito da takva jednostavno nije. Telefon jeste i cvrst i otporan. Imate onaj klip okacen, pogledajte ako niste... sve govori.
Kakvu je torturu pretrpeo (i preziveo), ja mu skidam kapu. Voleo bih da vidim nekog ajFona u istoj prici :D


2 yooyo:
OK... onda jos malo da dorade, pa da dodje i do celih 30... tada ce sve biti kako treba :)
 
Došli ste do teme šta da kupim

Intel ili AMD ? nVidia ili Ati ? Desire ili Galaxy ? ... i svako će hvaliti svoga konja. Osnovno pitanje je zašto ti treba telefon. Da li ti treba za gledanje filmova, onda uzmeš Galaxy. Ja bih pre uzeo TV. Lično mi filmovi bolje izgledaju na 32 incha ili više nego na 4incha. Ali dobro stvar ukusa ima nas raznih
 
Pa ko jos uzima mobilni da gleda filmove :) . Nego niko da se oglasi od ovih vip-ovaca jel ga ko pazari.zanima me jel zakljucan i koja je regularna cena na trzistu.
 
Koliko znam vip više ne prodaje telefone bez ugovora.
 
itekako će ga prodavati bez Ugovora. Tek je stigao, za mesec dana ima da ga prodaju bez Ugovora, kad ga dobiju i drugi operateri. To što ga ne prodaju trenutno je čist trik da te privuku da potpišeš ugovora kako bi ga dobio
 
pa nijedan telefon vise ne prodaju bez ugovora , desire je izasao odavno pa ga vise ne daju
 
Došli ste do teme šta da kupim

Intel ili AMD ? nVidia ili Ati ? Desire ili Galaxy ? ... i svako će hvaliti svoga konja. Osnovno pitanje je zašto ti treba telefon. Da li ti treba za gledanje filmova, onda uzmeš Galaxy. Ja bih pre uzeo TV. Lično mi filmovi bolje izgledaju na 32 incha ili više nego na 4incha. Ali dobro stvar ukusa ima nas raznih
Masis poentu... hunder uopste nije o tome pricao, vec cisto da postoji opcija da se preko TV izlaza pusta na TV-u ono sto imas na telefonu. Nista vise od toga.
Sad, kako si ti od toga izvukao da ce neko da kupuje mobilni telefon kako bi na njemu gledao filmove, a ne na televizoru - druga je prica...


P.S. Negde takodje procitah da VIP vise ne daje telefone u slobodnoj prodaji, tj. bez ugovora... bio to Galaxy S ili pak bilo koji drugi.
 
Ja prodadoh svoj HD2 u nastupu nezajažljive želje za promenom, i sada, nazad nema, a napred nemam pojma u kom smeru...
Za sada mi Galaxy S deluje kao prvi favorit, Desire je ok, ali navikao sam na veće ekrane, 4' mi je neki minimum.
Sad, uzeo bih ga preko VIP-a, ali na sajtu piše da je verzija sa 16GB, a opet negde pročitah da ipak daju verziju sa 8 GB. Da li ga je neko uzeo već, pa da mi ovo razjasni...
 
Masis poentu... hunder uopste nije o tome pricao, vec cisto da postoji opcija da se preko TV izlaza pusta na TV-u ono sto imas na telefonu. Nista vise od toga.
Sad, kako si ti od toga izvukao da ce neko da kupuje mobilni telefon kako bi na njemu gledao filmove, a ne na televizoru - druga je prica...


P.S. Negde takodje procitah da VIP vise ne daje telefone u slobodnoj prodaji, tj. bez ugovora... bio to Galaxy S ili pak bilo koji drugi.

Prvo ti ne znaš o čemu sam pričao jer uopšte nisam odgovarao na konkretan post (zato ga nisam ni citirao) pogotovo ne na hunderov i o puštanju snimaka na TV. Govorio sam o loženju ljudi da gledaju filmove sa sve titlovima na telefonu. Drugi put lepo kreni od prve stranice teme pa možeš da pričaš, a to pitanje se kotrlje od početka. Te ovaj može da pušta a ovaj drugi ne može itd... Dakle samo sam postavio pitanje koliko je je kome bitno da može gledati film preko telefona i ništa više od toga.

P.S.
Sačekajte malo i moći ćete da kupite u Telenoru pretpostavljam bez Ugovora
 
Poslednja izmena:
vidim da Galaxy moze da pusta filmove na tv kao neki dvd player, da li sam u pravu, recimo da je to vrlo korisna stvar sto da pustis neku przentaciju za poslovne korisnike, sto recimo odes na selo, na more pa bude dosadno lose vreme, i ti spojis sa tv i uzivas. to je jos jedna prednos za Galaxy S.
zanima me da li to moze i Desire, tj nekim progamom da se resi, jer je izlaz 3,5mm za slusalice a njega ima i desare?
 
Sve to ja vec pricao i navodio na prethodnoj strani, ali eto... dzabe izgleda. Desire, pa Desire :p
Cak mi se svidja i tvoj zakljucak, Galaxy S kao kompletniji telefon, tacnije, *multimedijalni* gedzet... izuzetno jak na svakom polju. Jaci od Desire-a u svakom slucaju... ali dobro, sta je tu pa cudno, Desire je izbacen pre izvesnog vremena, Galaxy S je toliko svez da se jos ni boja nije osusila (ekran, hvala Bogu, jeste :D)... sasvim je normalno da noviji telefon bude bolje napakovan, napredak je sasvim normalna stvar. Uostalom, kao sto i onaj vec najavljeni Desire HD ima brutalne specifikacije. A vala i I9200... Napredak.
Eno, illidan opet dobro ubo poentu ;)

imam desire i zadovoljan sa njime ali me nervira si je galaxy bolji od njega ali to je vec moj problem.:wall:
slazem se sa tobom upotpunosti, ove je veciti rat medju proizvodjacima, svaki sledeci ce biti bolji od predhodnog.
bio je Iphone4, pa desire sad galaxy, sledeci je recimo desire hd, pa neki sledeci galaxy pa iphone 5, neka xperia 3 ili hd, lupetam ali tako je. ako se pojavi Desire hd za 4 - 5 meseci, bice krivo Galaxy-asima....
 
moze da pusta video klipove kao ``dvd player`` samo sto to bas i nije tako jednostavno spojis i vozis... ide preko wi fi, dakle moras imati TV sa wi -fi i DLNA ili neki komp ili media server u blizini pa tek onda na TV...

desire nema podrsku za DLNA ali imas program kojim to mozes da uradis... zove se MediaServer i moze se natji na marketu...
 
e pa sad treba mi privatni satelit za to, ja rekao spoji i vozi, jos ako imam tv lampas nece da moze.:d

mada ako taj program radi isto sto i galaxy onda dodje ka da desire ima podrsku sa to.
 
Prvo ti ne znaš o čemu sam pričao jer uopšte nisam odgovarao na konkretan post (zato ga nisam ni citirao) pogotovo ne na hunderov i o puštanju snimaka na TV. Govorio sam o loženju ljudi da gledaju filmove sa sve titlovima na telefonu. Drugi put lepo kreni od prve stranice teme pa možeš da pričaš, a to pitanje se kotrlje od početka. Te ovaj može da pušta a ovaj drugi ne može itd... Dakle samo sam postavio pitanje koliko je je kome bitno da može gledati film preko telefona i ništa više od toga.
OK, moja greska. Lose sam te razumeo.
Tu sam ja od prve stranice teme, ne brini, ispratio sam sve sto je napisano o ovom telefonu... a to za filmove i titl sam upravo ja i napisao, znaci ja sam taj "lozac" - ne vidim da je to ista lose, opcija je genijalna i lepo je sto postoji. Iako sam bio skeptik po pitanju citljivosti tih istih titlova, pokazalo se da je savrseno vidljivo i na "maleckom" 3.3 ekranu... te stoga samo rekoh da bi isto ovo voleo da vidim i na 4".

Sto se tice same upotrebne vrednosti - diskutabilna je, u najmanju ruku... mislim, ko ce da se beci i gleda film na nekom malom (bio on npr. 2.8 ili pak i celih 4.3") ekranu, nema bas smisla... tu se slazem sa tobom. S druge strane, ko zna gde mozes da se zadesis, u ko zna kakvoj bestragiji na nekom putovanju (tipa klackanje u busu 30 sati do Turske na more), pa ce ti ovako nesto dobro doci da ubijes vreme.
U sustini, cak sama opcija prikazivanja flmova (tj. svakakvih video klipova) nije toliko ni bitna, vala je ima prakticno svaki proizvodjac telefona... poenta mog posta je bila samo u tome da sad prvi put (bar za Samsung) postoji mogucnost da se citaju i titlovi. I da je savrseno vidljivo, cak i na 3.3" ekranu.
 
Nazad
Vrh Dno