Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 5

Doslo se dotle da je bespotrebno kupovati svake godine nov model, osim ukoliko neko voli da stalno menja telefone. Hardver i od pre dve godine je sasvim sposoban da gura dosta toga. Kada se pogleda i note 3 je odlican telefon, i sada neko je trebao da uzme note 4, a vec izlazi note5.
 
Poslednja izmena:
^ Izgubili su definitivno kompas. Za 10 meseci oni izbacuju 5 flagship aparata (N4,S6,S6 edge,N5,S6edge+)
Ni oni sami vise neznaju sta rade
 
Svaki note se razlikuje od predhodnog i to dosta. Izdgledom najvise. Nekome to sasvim dovoljan razlog da zameni stari tel. Ja licno mislim da ce note 5 biti pun pogodak i da ce doneti nesto novo. Ko ima para kupice ga ko nema uzece predhodni model i cao. Bas kao i kod auta. Ne moze svako da vozi novi bmw. A onda kupe star 15g i kazu ma sve je to isto. Sto bi davao tolike pare. Ma vazi. Sto rekose davno. Hteli ste porse dobili ste bubu :)
 
Note serija je nesto najbolje sto Samsung radi zadjih par godina i tesko da moze da bude fail. Kome odgovara veca dijagonala kompletnijeg uredjaja i bolje kupovine nema. Mislim da ce Note 5 da prodje odlicno.
 
Jedna je stvar prognozirati kako će telefon proći na tržištu, a sasvim druga da li ga treba uzimati, ili ima nešto bolje. Ja sam uzeo N3, i bio ozbiljno razočaran KNOXom. I dalje se zbog toga osećam prevarenim.
Sve i kad bih to zanemario, ne vidim puno razloga za upgrade na N5 (N4 nisam ni razmatrao). Posebno što ne vidim ni jedan razlog da dobrovoljno pristanem na nova razočarenja u najavi: izostanak sd slota, fiksna baterija.
Vrlo sam zainteresovan za ponude drugih.
 
Pa valjda je potraznja i prodaja = prolazak na trzistu? Imao si Samsung nisi bio zadovoljan ok, mislim da si u manjini. A i ovo sto si napisao moze da se kaze za bilo koji telefon danas, svaki donosi neki plus i neki minus u odnosu na prethodnika.
 
Definitivno ne razumem to poredjenje sa kolima, jer mislim da nije isto, ali kako god. Za onoga ko voli da uvek ima najnovije za njega nema razmisljanja da li ce da kupi novi model, za prosecnog korisnika razlika u ceni nije opravdana. Za sta? Par milisekundi brzi telefon, malo bolju kameru. Mislim da su cene telefona postale astronomske a unapredjenja minimalna.
 
ne znam u koju temu pa cu nalepiti ovde.

But one thing's for sure: Nextbit is aiming for the same "affordable premium" space, much like Xiaomi and OnePlus. "There is a shift happening where the new high-end for Android is $300 to $400 (off-contract). That's where there are Android consumers who are willing to spend more money for a higher-spec phone, but they're not willing to give in the extra $300 on fashion brands that iPhone consumers do."

The exec went on to explain that Apple has pretty much dominated the higher price tier, even though spec-wise the iPhones may be inferior to their Android counterparts. He'd argue that proves it's more about the experience than the specs. While Samsung manages to maintain some volume in that same space, it also spends billions of dollars in marketing each year to get there. Other mobile giants such as HTC and LG have also struggled recently, and given their scale, they simply can't afford to cut prices.

"At that price point, Android devices just can't sell, period. That price band should be off-limits for Android users."

www.engadget.com/2015/07/31/nextbit-foxconn-smartphone-interview/

u potpunosti se slazem sa ovim likom.
 
Doslo je do stagnacije, to je ono sto kazem, za prosecnog korisnika nije realno da ode i da 800 eura za note 5 ako ima npr. note 3, mislim pricamo o telefonu sa 3GB rama, snap 800, 1080p 5.7 (skoro 400ppi) ekranom, nije to neka kanta od telefona. Za tu rez taj hardver je i vise nego dovoljan.

Mislim napredak u poslednje dve godine je ubaciti ekran sa 600ppi i poluraspalim soc-om koji ce da istopi telefon samo da bi mogao da gura tu rez. Dobitak u performansama u odnosu na starije soc-ove i 1080p ekrane, minimalne.

Pobrkali su prioritete.
 
mora sto pre da se progura neka nova tehnologija baterija koja se sigurno cuva u vojnoj industriji.
u prevodu treba neka prava inovacija da bi sve krenulo napred
 
Mnogo zaobljeni coskovi, skoro kao na s3!...ne svidja mi se bas ako bude ovakav.
 
Samsung Noble (SM-N920/self-reported): Exynos 7420 SoC (4x2.1GHz+4x1.5GHz), 5.66" 2560x1440, 4GB/32GB, 16MP/5MP, 5.1.1, no SD.

Ej izbačena kartica, neki kažu i ir blaster, pa ako ne bude baterija bila preko 4000 mah ne vidim ko će kupiti ovaj telefon...

Cena kažu 800€, kod operatera ~ 120000 :)
 
Poslednja izmena:
Tesko da ce izbaciti IR Blaster ipak je Note premium :) Cena klasika kao i za svaki prethodni Note
 
ocekivana cena i izostanak sd.
toliko ce biti i s6 edge +
 
Jedina veća razlika od note 4 modela je što note 5 ima 5.1.1 Android :D
 
^ I za nijansu duzi s pen :d
 
Koji se sam izvlači :D
Osim toga ne vidim neku bitnu razliku između note 5 i S6 Edge + modela...

Ok olovčica, zarobljen displej i to je to?
 
Poslednja izmena:
Nzm, meni je dizajn skroz ok, tačnije bio bi savrsen da su pozadi ostavili N4 leđa :)
 
valjda nece biti isti soc i baterija. mozda i kamera. videcemo
 
Izgleda je doslo do zasicenja i niko ne nudi vise nista novo. Ocekivao sam od note 5 vise ako je ovo istina sto pisu.
 
note-5-edge-s6-plus-evleaks.jpg



Pokušavaju da dostignu Epl sa profitom (imaju mnogo manju zaradu po prodatom uređaju) pa izbacuju više modela...

9c6557483ae2a44bda6482e22f4e85ef.jpg


To u principu ne bi bilo loše da imaju podršku u vidu softvera za te modele...
Mislim prodaš note 4 za npr 400€ i dodaš još toliko da bi kupio note 5 koji ne donosi ništa značajno :D
 
Poslednja izmena:
Vidim da su se vratili malo dizajn na s pen od note 2 :)
 
Teška posla da se uzme za note 4 400e kada izađe note 5... Pašće i note 5 brzo cena na 600e+ kao i s6... Sada je najpametnije ko uzima nov uređaj da pazari note 4 ili lg g4... Bacanje je para sve preko toga (400e) kada noviji uređaji ne nude ništa dramatično bolje... Taman će na note 5 android m da izađe do 2017 a na note 4 nikada... :D
 
Lepo rečeno :)
Čeka se Nexus i LG G4 PRO u oktobru, pa ako ne bude mnogo obogaljen (kamera najviše) ima da se dobro prodaje ...
 
Poslednja izmena:
Vec duze vreme hocu da menjam G3 ali jednostavno nemam za sta, sve cekam da se pojavi valjan upgrade koji vredi dat novac , do sad nista od toga. Taman se uzdam u neki uređaj i planiram da ga cekam i kako se blizi izlazak informacije me razočaraju. Evo sad i Note 5, rano je govoriti jos, ali nekako sam znao da nema nista od te monstruozne baterije.
Sad cekam Mate 8 i nove Nexuse, videcemo na kraju godine sta ce biti. Samsung je debelo razočarao sa telefonima ove godine zbog tog kopiranja Apple.
 
nije mi jasno kako su bukvalno sve spec procurele sem velicine baterije.. stvarno cudno
 
Nazad
Vrh Dno