Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 5

Ne smeju od sramote da objave :)
 
Niko slike da okači - interesovanje 0 :)

http://www.droid-life.com/2015/08/04/samsung-galaxy-note-5-pictures/

galaxy-note-5.jpg


galaxy-note-5-2.jpg



Kako je ovde urađen ram, a kako na note 4 :(
Politika štapa i šargarepe - daju mrvice sa svakim novim modelom, a traže stotine € :)


In terms of specs, we are being told that the phone has 4GB RAM, no SD slot, 32/64/128GB storage options, and a 3000mAh non-removable battery.
Prosto mi je neverovatno da baterija bude ovoliko slaba ...
 
Poslednja izmena:
sta ima da se kaci kada se vec 30ak dana u milimetar zna kako ce da izgleda :)

jos se samo proveren info o bateriji ceka
 
Meni se svidja dizajn. Vidim i da se u donjem delu siri. Da li je moguce da su tu stavili bateriju većeg kapaciteta, npr 4100?
 
Dizajn se i meni sviđa mada zvučnici sa zadnje strane nisu dobro rešenje...
Nema nekog velikog unapređenja u odnosu na note 4, još ako baterija bude ista ili lošija i ne bude imao memorijsku karticu... :)

sta ima da se kaci kada se vec 30ak dana u milimetar zna kako ce da izgleda :)

jos se samo proveren info o bateriji ceka

To da, ali opet ove slike su nove i do sada najbolje...
Ja sve mislim da će staviti bateriju dosta većeg kapaciteta u odnosu na N4 .
 
Poslednja izmena:
3000 mAh? Joj kad krenu opravdanja ponosnih vlasnika koji kupe 32 (23Gb) verziju sa sot-om koji su pljuvali na G3, i sa memorijom koja je nekada bila fail na G2 :) :)

Mada mislim da ce baterija biti 3500 mAh (ona iz S6A).
 
Poslednja izmena:
Sa tim sot-om jako mali broj ljudi ce uzeti n5. Ja cekam konačne specifikacije da se odlucim da li cu ga uzimati ili ne, pošto mi je note već dugo telefon koji zelim da imam
 
Koliko sam pratio do sada, S6 edge+ nosi iste spec od N4 samo zakrivljen ekran i u odnosu na S6 i S6e ima 4GB RAM-a, a vezano sa bateriju S6e+ se svugde navodi da ima 3000mah a da ce N5 biti sa 4100mah, sto mi najvise ima logike, mada to je Samsung nikad se ne zna, steta sto su ostavili isti 7420 kao na S6, jer je bilo price da ce biti novi 7430 :)
 
Pa ekran je i na N4 dobar, meni se najviše sviđa prava alu lajsna (a ne premazano ****** koje tamni jer nisu lepo zaštitili ivice) i 1GB rama više ...
 
Mogu oni da stave i 6gb rama ali džaba ako multitasking nije sređen kako dolikuje...
 
kakav bi to samar bio od strane samsunga.. ali ajde da sacekamo ovih par dana.
 
Ja mislim da ce biti 4100 mah, jer ako bude 3k onda to nije toliki upgrade sa note4 serije. Mada ce se on svejedno prodavati, ali cini mi se da bi tih 1k mah igrali bitnu ulogu i reklamu.
 
Čuj upgrade, pa to je downgrade :)
Ne želim da verujem da će staviti 3k mah bateriju :)
 
N4 ima 420 mAh vecu bateriju od S5.
3000 mAh iz glasina za N5 je 450 mAh vise od S6. Tako da i ne deluje nemoguce :)

Mada mislim da ce iskoristiti 3500 mAh bateriju koja se ugradjuju u S6A ali sa druge strane sve govori da ce se Apple i Samsung takmiciti ciji fon ce imati manju bateriju i tanje kuciste :d
 
Poslednja izmena:
Note ce sa ovim peticom da izgubi smisao. Koliko sam ja skontao note još od prvog modela to je bio neka vrsta džepnog računara, namenjen vise poslovnim korisnicima. Kao takvom trebalo bi da ima prosirivu memoriju za skladištenje podataka, povecu bateriju koja bi lagano izdržala jedan dan i vise. Tad je još bio jedinstven jer su ostali modeli dolazili sa ekranima od 4.7 inca. Pretvorice ga samo u povećani S6 sa olovcicom.
Posmatrajući nebulozne poteze Samsunga sa S6 verujem u ovo sa baterijom.
Nisu mi jasni ti proizvođači, korisnici bukvalno kukaju za većim baterijama, a oni ih sve vise sakate, još stave da ne moze da se promeni zarad nekog mm manje.
 
Poslednja izmena:
Moraju nešto i sledeće godine da prodaju. Nije im sada u interesu da ponude korisnicima skoro pa savršen telefon koji mogu 2 ili 3 godine da koriste i da ne razmišljaju o drugom telefonu... Glupa apple iphone filozofija, sve na kašičicu... :) Samo da se huawei napravi pametan i da izbaci odličan nexus sa krštenom kamerom pa neka se češaju po glavi svi ostali proizvođači...
 
Poslednja izmena:
Opusteno samo,nije da im se to nece obiti o glavu pre ili kasnije.

A i sacekajmo daj 13. definitivno da vidimo specifikacije pa cemo onda da ih pljujemo ;)
 
Vec unapred smisljen odgovor slabije prodaje :)
Iznenadila nas velika potraznja N5-ice :d
 
Ma da, gde smeju manju bateriju od one u note 4, ionako telefon ne donosi ništa bitno...
Čak šta više gubi se sd kartica, možda IR, baterija se ne vadi...
 
Poslednja izmena:
lepe dimenzije. ovo sto pise da podrzava sd karticu to je verovatno njihova dual sim varijanta.

4100mah bravo za samsung
 
Poslednja izmena:
Pa čeka se, da dam 400 € više za ovo minimalno unapređenje - nisam lud :)

Staklo nazad, softverska podrška najgora, nema sd karticu (imaće neka leva verzija koja će biti manje zastupljena), IR blaster nema?

Jedino dobar kapacitet baterije ...
 
Poslednja izmena:
Moj info kaže da će imati zaobljeno zadnje staklo prema napred a ekran ravan. Takođe moći će olovkom da se piše i po ugašenom ekranu.
Takođe imam info da neće imati Micro sd slot.
Ono što je bezveze je to da bi za evropsko tržište trebao da se pojavi tek tri meseca nakon premijere. U početku će se prodavati samo na Azijskom tržištu.
 
Jesi li siguran ovo za Azijsko trziste? Cemu onda Unpacked event u NY? I zasto izbacuju telefon, ako ga izbace pre 6s/6s+ samo za Azijsko trziste?
Edit: Nedostatak MicroSD slota nije veliki problem po mom misljenju, svakako se tesko danas nalaze telefoni koji imaju SD slot, staklo meni licno odlicno ako je ram dobro uradjen, baterija ako bude zaista 4100, svaka cast.
 
Poslednja izmena:
^^ to se manje vise sve znalo, sem za ugasen ekran i evropsko trziste :)

slazem se sa emixom. zaobljeno staklo pozadi koje prati oblik ruke je jedino prirodno i normalno. ako stave 4100, brutalan posao sa njihove strane
 
Poslednja izmena:
Samo nećeš da kupiš - vrlo brutalno :D
Samo mi nije jasno što su izbacili IR blaster?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno