Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 4

Hvala... Očekivao sam da je više...
Cena je sasvim korektna i opravdana za ono sto pruza ... imao sam skoro dve godine protectiv cover + na SIII koji je kostao oko 2000 din. ... telefon mi je padao i kotrljao se nebrojano puta po betonu i ostao kao nov ... guma sa strane plastika pozadi , a pri tom dizajnerski lepo osmisljeno od strane Samsunga ... [emoji41]
https://youtu.be/noOb-FDZKSg
 
@nikolass83
Koje sve boje imaju kod njih? Ova plavo crna nikako ne ide uz beli...
 
@nikolass83
Koje sve boje imaju kod njih? Ova plavo crna nikako ne ide uz beli...
Imaju samo ovu plavo-crnu i tu kao sivo-crnu koja je ustvari crna ... zvao sam i Usce i imaju samo crnu ... Za samsung SIII je bila bolja kombinacija siva guma i bela plastika koja je isla perfektno uz beli fon .
 
Od danas imam Note 4 Duos :) Za sada sam na stock-u, ne mogu da nadjem nijedan ROM za njega? (Lizalica me ne zanima nimalo, sve mi je jedno da li je KK/LP)
Zna li neko za neki ROM za Note 4 Duos, stock pozeljno, samo debloated i rooted?
 
Sumnjam da ces se bas usreciti sa izborom romova za isti druze, pogotovo jos ako je taj duos exynos verzija...sad sam bas gledao na xda, mrka kapa! U principu sta ti fali da samo rutujes taj i posklanjas titanijumom sta ti ne treba?
 
Volim da mogu da flesnem ROM od nule samo :)
Snapdragon je, ne postoji Exymos dual SIM N4 izgleda. (kineski je isto Snapdragon valjda)
 
Cekajuci android 6.0 pocetkom 2017 ... [emoji217]
3da0daf30571d0c0147b8a4f77dccbf1.jpg
 
Nisu ga zaboravili.. Dok izadje android mm na nekom od ovih uredjaja s7 ce uveliko biti na trzistu. Koga briga tada za prestari s5 :)
 
Bas htedoh da napisem, aj sto nema s5, ali note5 kad izostave hit (mozda ga stvarno i ne izbace da bi svi morali da predju na n6 koji ce verovatno jos vise da ubogalje)!!
 
Nema ni S6 edge +,a ima S6 edge. Sigurno su zaboravili da ubace ova dva skoro predstavljena telefona
 
Da li je neko uzimao zastitno staklo?
Koje bi ste mi preporucili?

P.S. Vidim na aliexpress-u su oko 5$, i razlikuju se, pa da ne eksperimentisem...
 
Da li je neko uzimao zastitno staklo?
Koje bi ste mi preporucili?

P.S. Vidim na aliexpress-u su oko 5$, i razlikuju se, pa da ne eksperimentisem...
Pogledaj malo po netu, skoro sva zaštitna stakla preve čudan efekat ''halo''... Ja sam hteo da stavim ali sam odustao. Ako je staklo manje, kako ne bi pravilo taj efekat, onda ti je 10% ekrana otkrivrno i meni to jako čudno izgleda. Javlja se zbog zakrivljenosti ekrana...
 
Znam da nisu po ivicama zalepljeni zbog zakrivljnog ekrana. Brat je uzeo polovan sa sve staklom (zato ne znam koje je, ali je kupljeno kod nas) i koristio sam ga 15-ak dana. Meni nije smetalo. Sada mi treba za drugaricu i ona je upoznata sa tim, videla je kod mene...

Samo ne znam koje da uzmem?

Edit: Do sada je folija na njenom telefonu, prst po njoj uopste ne klizi i odlepljuje se po obodu. A osecaj na staklu je neuporedivo bolji.
 
Poslednja izmena:
Tačno da je staklo bolje ali evo ja imam od prvog dana foliju nije se pomerila ni malo... Ne vidi se bukvalno... Imaš i kvalitetnije folije a ne one kineske gluposti od 100din... :)
Meni baš čudno izgleda to staklo na note 4 ako je kraće...
 
Poslednja izmena:
Kod mene folija od prvog dana - displej nema ogrebotine nigde...
Jedino što treba povremeno da se pređe krpom ;)
 
Staklo je preko celog telefona, samo po ivicama nije lepo zalepljeno. Kazem, drugarica je videla i sa svime je upucena, zato trazim staklo :)
Bumper je vec narucen, sada samo staklo fali :)
 
Ja sam imao screen protector, ali iskreno mene nervira, jer ja primetim i to malo screen brightnessa sto moze da odnese, pa sam ga skinuo.
Njega moram stvarno svakog dana brisati i to bas bas dobro, dok ekran moze proci nekoliko dana.

Steta sto nije kao na S5, taj ekran sam obrisao jednom za nekoliko meseci samo i dan danas se ne vidi ni trag prstiju :)

BTW, ima li nacina da se N4 ekran "ponasa" kao S5? Boje na S5 su prilicno napucanije, sto meni licno se mnogo svidja. N4 kao ima "prirodnije" boje, ali ocima vise prijaju S5. Ono adaptive/Cinema/Photo/Basic sam isprobao i iskljucio auto-screen tone, nije ipak isto, S5 mi je i dalje bolji.
 
Ti sve naopako... Svi kukaju na Samsung i boje koje su previše jake a tebi se to sviđa... :D
Meni su odlične boje na note 4...
 
Pa meni su boje na S5 mnogo laganije za oci.
 
Cek u kom modu ti radi displej? Znam da ima neka 3-4 u opcijama da se prebacuje, jedan su posebno hvalili kao verodostojan realnom.
 
Drzim ga na Cinema, jer je najjace svetlo, bar mi se cini, ostala 3 imaju malo "toplije" svetlo. Ali zuta i zelena boja su meni mnogo lepse na S5. Na N4 mi izgledaju ispranije, skoro kao na IPS.
 
Ubedljivo najbolji displej mod po meni je Basic. Sve ostalo mi je nekako papagajski šareno i nerealno što se tiče prikaza boja, deluje mi kao crtani film. Ali o ukusima ne vredi raspravljati. Sad kad pogledam displej na S4 vidim ogromnu razliku iako sam i tamo koliko toliko smanjio te drečave boje sa Professional photo modom.
 
Na Note 3 su mi najprijatnije boje do sada. Velika mi je razlika Note 3 -> Note 4.
Na Note 3 mi se posebno svidjao Reading Mode - stavio sam skoro sve aplikacije da rade u njemu, bas mi je prijatan za gledanje.
Na S5 mi je na Professional Photo.

MXPlayer kada pusta isti klip kao S5 vidi se velika razlika, N4 je skoro kao IPS, S5 ima bas jarke lepe boje. Pogotovu u tamnim scenama.
 
Nisi navikao ;)
Ja držim na adaptive jer sam navikao, ali daleko od toga da su boje tačne.
Kao kad uzmeš sliku i povećaš saturaciju za 15-20%...



Basic daje približno tačne boje, ali onda bela nije bela - što je mana amoled displeja ;)
 
Nazad
Vrh Dno