Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 4

Ne. Koristi stok sa njegovom adblock aplikacijom. Provereno resenje ;)
 
ma isto izbacuje one gluposti zipa telefon inficiran.Nista root pa adaway:)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Meni ne izbacuje, preko stock browser-a i ekstenzije za adblock ne prolazi nista. Vidi da li si sve lepo instalirao i ukljucio pa testiraj ponovo.
 
Ajde neko strucan da mi objasni, pre jedno 6 meseci puknem ja 5.1.1 sa sajta sammobile i sve radilo perfektno, i pre 20tak dana dobijem poruku izasao 6.0.1 oces update i odbijao odbijao i smorilo i prihvatim, i odradi on update i radi telefon ali losije dosta, zna da zabode ali ono nista strasno da se preziveti, posle toga pre tacno 2 dana dobijem poruku novi update kao popravljeni bugovi radice kao sat, udarim update i u procesu update telefon se ugasi resetuje i zabode na samsung loding screen cekao cekao nista.. Ok nema veze upalim odina ajmo sve ispocetka : ( Nece apsolutno ni jedan jedni rom sa samimobile sajta da flesuje ) , ok ajde probam da flesujem recovery neki pa nesto. Nece ni recovey... Izgubim 12 sati po netu i navodno mi otisao pit pa ne zna gde da flesuje, ajde nadjem ja taj pit file na xda forumu, flesujem recovery radi, uzmem da flashujem neki custome rom radi upali se ali baguje laguje haos , posla stvari samo krene da se gasi samo od sebe!

I sta cu pokusao tako 5 6 custome romova flesuju se ali nece da rade, kontam kako flesuje sa recoveya a nece odin? Promenim ja drajvere, promenim odina par verzija promenim kabel jedan drugi promenim steker za usb .. ma sve .. soft reset nista nece, odlucim se da napravim post na sammobile da mi neko pomogne, i sada mi lik da link i kaze :

http://www.sammobile.com/firmwares/d.../SM-N910F/TPD/

Ovo su jedini romovi za moj telefon, i kao jace od 5.1.1 nikada nije izaslo za moj telefon, i sad sam se skorz pogubio od kad ja to ne mogu da instaliram bilo koji rom ako mi je telefon vec otkljucan??

No nije ni bitno ae da poslusam lika skinem taj 5.0.1 posto je rekao da manje baguje i puknem odina i nece da flesuje, postujem ja njemu log iz odina i kaze on meni da moram da nadjem taj pit file za TPD verziju a kao oni nemaju tu na sajtu??!!

WTf?
 
Pravac xda...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probao sam nije do PIT fajla, jel ima neko da se malo vise razume da mi kaze kako to da oce da flesuje custome romove a da nece orginal? Mora da mu je nesto zabolo u onom cudu za zastitu jel neko zna nesto o tome?
 
Meni nesto smrdi na bootloader. Moze biti da si digao kada se flesovao 6.0.1 i da ne moze vise da se vraca na loli i da te tu koci.

Jesi probao neki 6.0.1 (koji nije brendiran), flesujes, pa posle toga da odes u recovery odradis factory reset i pustis ga da bootuje?
 
Probao sam nije do PIT fajla, jel ima neko da se malo vise razume da mi kaze kako to da oce da flesuje custome romove a da nece orginal? Mora da mu je nesto zabolo u onom cudu za zastitu jel neko zna nesto o tome?

Kako ti izgleda odin kad probas da flesujes stock preko njega? Jel izadje fail?
 
jel ima neka druga metoda osim roota da se iskljuce ove reklame i iskakanje stranica dok koristim chrome?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Mislim da je to nekada moglo sa onim adblocker pro kad promenis proxy wifi na localhost i port 2020 onda nema reklama.
 
Meni nesto smrdi na bootloader. Moze biti da si digao kada se flesovao 6.0.1 i da ne moze vise da se vraca na loli i da te tu koci.

Jesi probao neki 6.0.1 (koji nije brendiran), flesujes, pa posle toga da odes u recovery odradis factory reset i pustis ga da bootuje?

Probao sam 6.0.1 nece ni jedan da se flesuje ...

A odin izbacuje ovo :

<ID:0/009> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/009> Odin engine v(ID:3.1101)..
<ID:0/009> File analysis..
<ID:0/009> SetupConnection..
<ID:0/009> Initialzation..
<ID:0/009> Set PIT file..
<ID:0/009> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/009> Get PIT for mapping..
<ID:0/009> Firmware update start..
<ID:0/009> SingleDownload.
<ID:0/009> aboot.mbn
<ID:0/009> NAND Write Start!!
<ID:0/009> sbl1.mbn
<ID:0/009> rpm.mbn
<ID:0/009> tz.mbn
<ID:0/009> sdi.mbn
<ID:0/009> NON-HLOS.bin
<ID:0/009> boot.img
<ID:0/009> recovery.img
<ID:0/009> system.img.ext4
<ID:0/009> FAIL! (Write)
<ID:0/009>
<ID:0/009> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
<ID:0/009> Removed!!
 
Nadji na sammobile poslednji rom koji je izbacen, tj najnoviju verziju. I probaj na svakom usbu na kompu. Na jednom usbu mora proci. Ako nece na tvom racunaru, probaj na nekom drugom. Meni je tako bilo sa s4, prosao je na jednom od 3 usba na laptopu
 
Nadji na sammobile poslednji rom koji je izbacen, tj najnoviju verziju. I probaj na svakom usbu na kompu. Na jednom usbu mora proci. Ako nece na tvom racunaru, probaj na nekom drugom. Meni je tako bilo sa s4, prosao je na jednom od 3 usba na laptopu

Pokusao sve na kompu prelazim na laptop da probam... Nije mi jasno kako custome romovi rade? Mora da ima neka kvaka ovde? Kad kazem rade mislim flesuju se, ali uzasno rade.. Mozda je jednostavno crkao telefon? Mada ne mogu da prihvatim da je crkao od update .... Prso sam!
 
A jel ti isto kad probas bez pit fajla (znaci odcekiras ono repartition) i kad probas sa pit fajlom (cekiras repartition)?

Jer eto tebi ovde stane:

<ID:0/009> system.img.ext4
<ID:0/009> FAIL! (Write)

Kao da nesto zeza interna. Mozda ima i neki bad sector.
 
A jel ti isto kad probas bez pit fajla (znaci odcekiras ono repartition) i kad probas sa pit fajlom (cekiras repartition)?

Jer eto tebi ovde stane:

<ID:0/009> system.img.ext4
<ID:0/009> FAIL! (Write)

Kao da nesto zeza interna. Mozda ima i neki bad sector.

Isto, neka izbaci neso emmc error cant write ... bice da je neesto crklo ... Jel postoji neka fora da se sistem digne na sd karticu? ili na neki odredjeni deo interne memorije? da se mozda pituje na samo 5 6gb koji valjaju?
 
Kazi mi jos nesto.... Jel nemas kies u running tasks? Jesi ih ubio u windowsu? To mora da se ubije, inace pravi probleme!!! Autostart, autorun sve kies iskljuci!
 
Kazi mi jos nesto.... Jel nemas kies u running tasks? Jesi ih ubio u windowsu? To mora da se ubije, inace pravi probleme!!! Autostart, autorun sve kies iskljuci!

Ne mogu da nadjem nigde kies da radi... da pokusam da ga obrisem? kontam da mi nije potreban?
 
Ja sam ga blokirao preko ccleanera iskljucio autostart, ali on stoji u pozadini. Mislim da mozes i da ga obrises, ne znam da li ce brisati drajvere, posto sam ga ja samo onemogucio.
 
Ja sam ga blokirao preko ccleanera iskljucio autostart, ali on stoji u pozadini. Mislim da mozes i da ga obrises, ne znam da li ce brisati drajvere, posto sam ga ja samo onemogucio.

Otisao na laptop instlairao ab drajvere izbaci mi ODIN: flash write faliure
 
Kakvi ab drajveri? Probaj samo Kies da obrises, samsung drajvere ostavi,.
 
Poslednja izmena:
Obrises drajvere sve. Restart PC. Instaliras KIES ili smartswitch, mislim da je isti djavo, on instalira samsung drajvere. Obrises switch ili kies svejedno sta si instalirao, ili ih ubij u task manageru, pa onda odin i flash
 
Obrises drajvere sve. Restart PC. Instaliras KIES ili smartswitch, mislim da je isti djavo, on instalira samsung drajvere. Obrises switch ili kies svejedno sta si instalirao, ili ih ubij u task manageru, pa onda odin i flash

Ispratio sve korake i nece , bas sam prso sada! Pokusao sam i na laptopu! Nasao sam neki rom koji menja Bootloader pa bih sad to da probam .... Nemam vise ideja iskreno! Na xda mi rece jedan lik da mi je mozda interna memorija na read only ali ne kontam kako to da proverim...
 
Nego... Tebi na telefonu je ukljucen usb debugging?
 
Mani se to bio, nego jel sad? :d
 
Mani se to bio, nego jel sad? :d

Kako mogu da proverim ? Sa obzirom da ne mogu da dignem ni jedan samsung rom na fon da se upali xD

Nisam siguran da li je ovo bitno, ali ako izvadim bateriju i pustim telefon da se ohladi, dalje mi dogura fleshovanje?? Jel to moguce?
Evo probao sam 2x jedno 5min drugi put 10min mislim isti je error ali duse ode flash postpupak?

Jel ima mozda neka opcija za downclock ili tako nesto?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno