Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Zna li neko ima li za note 9 za exynos verziju dobar port?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Wave sto je okacio,taj koristim i ja...onako, kako kad, nekad je stock bolja nekad ova...ne radi u fulu ali zavrsava posao kad je bas situacija teska(oblaci se jasbije vide u pozadini itd itd)
 
Ekipo, ne znam kako to ide kod nas a volio bih da upadnem u Beta programu. Ali, od sjutra pocinje N10 i N10+ beta Android 10. Samo "otljkucani" telefoni mogu pristupiti beta programu. U aplikaciji "Samsung Members" pojavice se banner sa natpisom za Beta program i samo se prikljucite. Broj je ogranicen. Srecno svima.

P.S. interesuje me kako uglavnom snimate sa N10 seriom? Ja sam probao onaj HDR+ ali kada pregledam ma sta to lici ne daj Boze. Boje su skroz drugacije, u opste ne lici na ono sto jeste. HDR video klipovi na Youtubu kada gledam su fantasticni a ovo sto ja snimim je haos.
 
Hdr video je odlican ako ces da imas video sa preciznijim bojama prvenstveno.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Jel zna neko gde moze da se nabavi original adapter usb c to 3.5mm za sluske? Posto ne rade ovi obicni adapteri
 
Crče mi vibracija iz čista mira. Samo prestala da radi. Jel neko čuo za nešto slično?
 
Mogu da kažem da bolje radi preko folije...
c0f87c24927cface57c06969d78ec305.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stigao spigen thin fit,perfektna maska ali tanka,ne stiti od ozbiljnih padova ali izgleda vrhinski i ima dobar grip
 
Uporedi je sa spigen thin fit za note 8 i vidjeces koliko su poceli fusariti, a isto para.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Meni je zao sto ringke nema ovako tanak hard case,nikad ne bih narucio spigen jer po mom misljenju ringke pravi jednako kvalitetnu zastitu za duplo manje para
 
Ekipo, ne znam zasto ali meni ovaj otissk prsta uzasno radi. Na P30 Pro nikad nisam imao problem otkljucavanja i prebrzo je radio. A ovde svaki put moram ponovo i spori je mnogo od optickog. Zar nije bila prica da je brzi?

I ako ssm dobio novi update i skenirao ponovo prst isti slucaj.
 
Stavi jedan prst na 2, 3 ili sva 4 slota.
Kod mene je desni palac na 3 slota, levi na jednom, otkljucava mi instant

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@wave uradi to sto to je @heroj87 rekao, takodje ukljuci high performance i osetljivost ekrana, u ovoj kombinaciji radi perfektno.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Koliko god puta stavio na p30 pro je brzi i to osetno,ovaj je navodno sigurniji mada.....
 
^ niko nije poredio brzinu izmedju dva modela nego da kolegi @wave pomognemo da otisak radi bolje to jest tacnije a ne brze.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ok ako tako kazes,ja procitah da mu radi presporo i da nije tacan tj precizan i kazem da p30 radi brze i preciznije,ne znam u cemu je problem???? Brzinu otkljucavanja na p30 pro nikad nece dobiti na n10 samo sam to rekao,to sto ce staviti nahigh performance mozda mu malo ubrza ali ce zato pojesti bateriju brze
Ssmo treba biti objektivan
 
Poslednja izmena:
On je naveno da je na p30 pro brzi, ali je postavio pitanje da bi trebalo da bude brzi na samsungu. Mada nije ni bitno sto je brzi, samo da radi kako treba i da otkljucava odmah iz prve.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bas je brz, ali zbog drugacijeg i dosta sigurnijeg nacina rada, jedno skeniranje prsta nije dovoljno. To jest, bilo bi fino da utrostruce to snimanje ili barem da otvore 10, 20 slotova za memorisanje...aliexpress katanci od 30e imaju 10 memorija otisaka, a telefon od 1200e samo 4.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Slazem se za kolicinu otisaka, ali to je do proizvodjaca a ne do nas.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Je li neko možda napravio normalan Call Record...
Probao sam makar 20 aplikacija sa marketa i ni jedna ne snima kako treba sagovornika. Ovo je razumljivo polisa na Android 9 koja je zabranila ovi "gimnastiku"...
Većina aplikacija se dovija pa se može i čuti sagovornik ali dosta jadno.

Na Note 8 sam ubacio firmware koji mi je dao native call record i bio je za područje gdje je dozvoljeno snimanje sagovornika. Zna li neko za firmware koji će ovo odobriti i za Note 10?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Sagovornika ti isto snima preko mikrofona tj sta uhvati sa zvucnika,za sad samo promena csc-a pomaze i root. Mislim da samo Indijski csc ima dozvoljen call recorder ali nemoj da mi verujes 100%, mozda ima jos neko
 
Poslednja izmena:
Pogledao sam da na sammobile. Za moj Note (n9700) ima samo Kina, Tajvan i Hong Kong... Podesio sam ACR da radi nekako pa ćemo vidjeti oće li to biti ikad upotrebljivo.

Druga stvar koju sam primjetio je snimanje videa u HDR10+. Video na telefonu je top, ali kada se pošalje na viber izgleda veoma loše.
Takođe kada se bekapuje na Google Photo (unlimited storage/original quality) izgleda loše cak i kada se gleda takođe na Note 10.
Nije valjda da samo na mojem telefonu mogu da vidim HDR10+, valjda bi ostali trebalo da vide makar normalni video.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Pozdrav drustvo,moze li mi neko reci kakav je kvalitet slusalice na note 10 plus u odnosu na note 9 i s10 plus?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
viber/whatsapp prave kompresiju videa, zato ne izgleda isto
Ada nije mi ovo prvi telefon.
Jednostavno, slika je nekako bjelja i neprirodna.

Ne znam jesi li pročitao do kraja, ali ako već prave kompresiju viber i WhatAp, Google Photos je ne pravi jer mi je na original storage, pa je video isto tako loš.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel display drzite na vivid ili natural?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Hdr 10+ mozes da vidis samo na uredjajima koji podrzavaju to,zato ti na televizorima pise da li ima tu opciju ili ne kao i na media plejerima,sve ostalo prvo konvertuje pa onda salje na zalost
 
Poslednja izmena:
Da, ako panel (bilo kog uredjaja) ne podrzava potrebne standarde i karakteristike onda pravi HDR video snimci deluju cudno, isprano, neprirodno.
 
Ajde da pojednostavim.
Sninim video u HDR10+ sa Note 10.
Upload na Google Photos u original kvalitetu.
Pustim sa telefona iz aplikacije Google Photos i video je top. Međutim ovaj video se pušta u stvari sa telefona.
Izbrišem video sa telefona tako da ostane samo na Google Photos.
Ponovo pustim video na Note 10 sa aplikacije Google Photos (znači bekapovani video) i slika je veoma loša na istom telefonu sa koje je snimana.

Ugasio sam HDR10+ ali me zanima zašto je tako...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
K.o.m.p.r.e.s.i.j.a.
 
^ nema kompresije na original.

Mislim da treba vremena da se pojavi u full kvalitetu na g photos, kad upload-uješ bude tipa 480p, pa se malo kasnije pojavi HD/FHD..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno