Šta je novo?

Samsung Galaxy K Zoom

hsv.stoned,
gde se denu nas wave ? 3 puta sam pretrazio bench, nigde da ga nadjem. uhvatio me sentiment, pa sam kupio s8500 za dzabe. 2000 din. jos mi nije stigao. kaze covek da ga je ocuvao.

Evo
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?239525-Samsung-S8500-Wave-BadaOS/page400&

koliki senzor ima to?

verovatno ovaj osvezeni 1/3'', kao sto imaju i oppo/one+, G3 i svi slicni telefoni.
ma da, ali sto tvrde da je najbolja njihova kamera ? da ne govorim da ce kostati samo 200 dolara. ne razumem foru da budu tri puta jeftiniji od drugih u istoj klasi ?

Ma sve je to jeftin marketing, prosecan telefon sa dobrom kamerom koju vec imaju skoro svi ostali i to je to.
 
Pa senzor je duplo manji i od 1020 pa eno K Zoom i Z2 prakticno egal u onom poredjenju koje je hunder postavio, na priblizno istim vrednostima ISO/SS. Cudi me da tu drasticno veci senzor nije dosao do izrazaja.

Bas me zanima kako sve to izgleda, mogao je hunder da odradi poredjenje ako jos uvek ima 1020.

Evo ti primer, ovo uopste nije lose za 1/2.3''
SS 16s, iso 100

pa nije za 2,3" ali je loše za 16 sekundi :) ovakve slike 1020 pravi iz ruke pa i 808 kad se podigne ISO i smiri ruka (muka mi da tražim sad flickr od nekog lika što je bio u Grčkoj sve slikano iz ruke sa max 3-4 desetinke ekspozicije a skoro svaka slika bolja od ove)
 
hsv, pogledaj tu sliku, a posle pogledaj onaj moj most. I to sam slikao na brzu brzinu.
 
pa nije za 2,3" ali je loše za 16 sekundi :) ovakve slike 1020 pravi iz ruke pa i 808 kad se podigne ISO i smiri ruka (muka mi da tražim sad flickr od nekog lika što je bio u Grčkoj sve slikano iz ruke sa max 3-4 desetinke ekspozicije a skoro svaka slika bolja od ove)

+1

Evo moje, vec sam postavljao:

Manual 3.2s ET:

WP_20140223_18_05_35_Raw by Emix1020, on Flickr

Auto:

WP_20140223_18_04_40_Raw by Emix1020, on Flickr

Z2 Superior:

DSC_0005 by Emix1020, on Flickr

Uslovi nisu skroz identicni, ali za Z2 nemam komentar.
1020 bi ispale jos bolje da mi je bila mirnija ruka kod manual slike, mnogo mi je krivo sto nisam mogao da smirim ruku skroz.

KAD bilo koji telefon ili hibrid napravi sliku kao ovu prvu koju sam postavio ja cu da kazem da je 1020 smaknut sa trona. Do tad vidimo se.


Edit:

Z2 Auto:

DSC_0007 by Emix1020, on Flickr

"Superior"

DSC_0006 by Emix1020, on Flickr

:S:
 
Poslednja izmena:
Ja stvarno ne znam da li ti nisu u stanju da skapiras ili lose trolujes.

Semplovi sa 1020 - mnogo vise prirodnog svetla nego u Z2 primeru, sto se jasno i vidi, zalazak sunca, pa ovo je pocetak blue hour-a. Uz to iso samo 800 uz 3,2 sek. SS (manual) i iso 800 1/4 SS. + duplo veci senzor.

Z2 sempl - noc sa vestackim osvetljenjem, duplo manji senzor, 1/8 SS i ISO 6400, ej 6400 na i dalje smesnom senzoru, pa coveku sa IQ 50 :d bi bilo jasno zasto je tolika razlika u kvalitetu u ovim uslovima i sa fizickim ogranicenjima. U prevodu stavi 6400 ako moze uopste i na 1020 sa SS 1/8 i dobices krs fotografiju, ako ne krs onda mnogo losiju nego sa stativom i SS od par sekundi sa 800 ISO. Ko to ne moze da skapira za njega je 3310.

Uopste nije bitno da li je Z2, K Zoom, htc, LG, nije mi jasno kako neko moze da poredi nesto sto produkt neuporedivih podesavanja i uslova. Naravno, da si ovako nesto postavio sa S5 onda bi to bilo idealno, fantasticno za taj senzor i uslove :d
 
Poslednja izmena:
Ti si taj koji ne moze da skapira da manji senzor direktno znaci losija slika u bilo kojim uslovima.
 
Ajde? :d :d Na telefonima to i vazi, a ovako ne mora da bude pravilo.

Mrzi me sad da trazim poredjenje ali canon s100 sa 1/1.7'' senzorom pravi kvalitetnije fotografije od nekog Nikona sa 1'' senzorom (znaci 1/1.7'' i 200e vs 1'' i 260e) :d Taj Nikon preko dana pravi losije fotografije od Note 3 :d A da ne pricam sta ce 1'' rx100 da mu uradi.

toliko o tome ;)
 
Poslednja izmena:
Ti si taj koji ne moze da skapira da manji senzor direktno znaci losija slika u bilo kojim uslovima.

+1 Ja evo citam i ne verujem, ono skace kako mu odgovara. Iskreno vise i NE mogu a i ne zelim da povezem sta sve pise.

Cas je identicno kao 1020, cas mizerne razlike, cas ne moze nikad kao 1020, cas su Z2 i K Zoom odlicni na nivou 1020... pogubljen sam.

Hajde da je jedan od pomenutih isprobao uzivo pa i da kaze koju ali mislim da koristi Xperia S. Ali bitno je da sve "zna" :d
 
Poslednja izmena:
Sve cemo mi to lepo da isprobamo, ista setovanja, iste scene, na razlicitim telefonima, i onda okacimo rezultate ovde...
 
^ pa tako je najbolje, hunder je vec postavio poredjenje na priblizno istim podesavanjima/u slicnim uslovima ali ajde da se vidi K Zoom vs 808 i 1020 ako nije prodao :)

@ Emix, ocigledno imas ''problem'' da povezes ono o cemu pisem, sta su fizicka ogranicenja a sta ogranicenja uslova i podesavanja, znaci IQ 50 ipak :d :d
 
Uopste se i ne trudim da povezem bilo sta o cemu pises jer ti samo i pises, ti nalazis slike online sa 3 kraja sveta pa uporedjujes. Ja to sto imam i sto sam imao sam isprobao i mislim da mogu da napisem nesto.
A ovo sto ti pises tesko da moze neko i sa 150 IQ da poveze iskreno. Cas ti 1020 nema konkurenciju, uzimas ga, cas S5 Active, onda Z2 identican sa 1020, pa K Zoom... auuuuu.
 
Ja stvarno ne znam da li ti nisu u stanju da skapiras ili lose trolujes.

Semplovi sa 1020 - mnogo vise prirodnog svetla nego u Z2 primeru, sto se jasno i vidi, zalazak sunca, pa ovo je pocetak blue hour-a. Uz to iso samo 800 uz 3,2 sek. SS (manual) i iso 800 1/4 SS. + duplo veci senzor.

Z2 sempl - noc sa vestackim osvetljenjem, duplo manji senzor, 1/8 SS i ISO 6400, ej 6400 na i dalje smesnom senzoru, pa coveku sa IQ 50 :d

nije mi jasno kako neko moze da poredi nesto sto produkt neuporedivih podesavanja i uslova.

Najveci je fazon sto svi odobravaju i govore, pa da krs je iako znaju da nisu isti uslovi...
 
kakvi god uslovi da su nijedan android neće napraviti sliku kao 808 ili 1020, šta je vama. ja bih voleo da može, ali nema!
 
Najveci je fazon sto svi odobravaju i govore, pa da krs je iako znaju da nisu isti uslovi...

To ti kazem, ili IQ50 ili lose trolovanje a najverovatnije (nokia) zilotizam :) uz deficit IQ-a :d

@ emix, jos jednom si potvrdio ono sto sam napisao, ne bih vise trosio tastaturu :)

kakvi god uslovi da su nijedan android neće napraviti sliku kao 808 ili 1020, šta je vama. ja bih voleo da može, ali nema!

Po 100x - niko to nije ni rekao, samo su razlike u nekim uslovima i sa nekim podesavanjima manje nego sto to fizika/logika nalazu. Samo o tome se i polemise (naravno ko kapira :d) ede, iznenadio si me da ti ne povezujes o cemu to hunder, djilkos i ja pisemo.
 
Poslednja izmena:
koliko je tebi teško da shvatiš. jesi pipnuo nekad 808 ili 1020 u životu? jel znaš kakvi su to uređaji, šta mogu?
 
Sunce ti pa ti stvarno ne kapiras o cemu ja to :)
 
Pa to je Ed, ne menja se covek :)
 
Ajde da ne pricamo sad napamet. Ja sam za svako testiranje jedan na jedan. 1020 nije vise u mom vlasnistvu ali neko rece da neciji brat ima 1020 pa moze da se pridruzi pa da lepo sve zaokruzimo.
 
Bas tako, to moze da bude pravo merilo a ne razne arene i fan blogovi, forumi.. lepo da se ukrste 3 najbolje kamere na telefonima pa da se vide razlike, limiti i prednosti.
 
I isti uslovi :p
 
Ako budemo radili test bice uradjen profesionalno. Uslovi ce biti sl. Automatika iz ruke i tripod. Manuelni mod isti iso isti ss iz ruke i tripod. I naravno na kraju best shot sto moze da pruzi aparat. 99% testova po netu je sa smesnim poredjenjem. Na 1020 i 808 smanje iso a pojacaju ss a na drugim odvrnu iso a smanje iso i onda kazu lose low light slike. Prednost vecih senzora je da redukuju sum kod vecih iso vrednosti. Izmedju ostalog bice sve vrlo brzo realizovano
 
^ ovo je jedino pravo merilo. Samo još kada bi neko imao 1020 da uleti u test. Imamo nekoliko 808 i zoom.

S5 snimi 4k video, oduva sve gore navedene :d

Sinoć sam bacio pogled malo na k zoom u Ušću, ima izložen kod info štanda (gde su inače izloženi samsung modeli). Ekran nije kao na S5, ali je standardno dobar za samsung amoled i nemam zamerke (ko gotivi amoled naravno, ali da ne očekujete kao onaj u S5, vidi se razlika, kakav je na suncu to može da kaže @hunder), android veoma lepo radi i nije potrebno nikakvo budženje sa custom romovima (što je meni bitno), veoma brzo snima fotke (bez blica, sa blicom, hdr, sve kombinacije). Blic je slabiji od 808 to je definitivno (808 definitivno ima izuzetno jak ksenon, jači i od mog jeftinog digitalca), testirao sam slikajući oko od devojke iz iste blizine kao i sa 808 (okačio sam sliku već sa 808), ali je blic dobar, izgleda sa manje detalja od 808 (na displeju telefona kada se gleda) ali je jasna slika i ksenon je lepo odradio. Makro mod nema zum. Ono što mi je najviše od svega zamestalo, on nema 4K video? Sve sam opcije pretražio i nisam našao? predpostavljam da nema. Lepo izgleda u beloj boji, matrijal zadnjeg dela je odličan i lepo leži u ruci, ne kliza, grba pozadi nije uopšte velika. Kada upalite kameru izgleda kao digitalac sa opcijom telefona (pri pokretanju kamere izbaci optiku, sve je brzo, nema čekanja), i tada lepo izgleda. Obzirom da samsung ima veoma dobar softver za obradu, mislim da može da se izvuče još više od ovog modela nekim narednim update.
 
Poslednja izmena:
^ pa kako da snima 4k kad ima ''zastarele'' dual/quad core koji su slabi za tako nesto, mislim da tek S800 moze da snima 4k.

hunder, koju ti verziju imas, dual ili quad?
 
six core :)
u2eje4eb.jpg
 
Poslednja izmena:
Nisam gledao specifikaciju, samo me kamera zanimala, valjda sam msilio da se podrazumeva 4K za nov model koji treba da bude dominacija u kamera mob. svetu. Ali pošto nema ni 1020 koji mu je konkurencija, onda da mu ne uzimam toliko zlo. Eto, razmazio me S5 sa 4K, mislio sam da ne bi snimao u 4K dok nisam probao...
 
Nema 4k jer treba neka mrcina od s800 da to istera.Video je 1080p 60fps i ios radi vrhunski.Jedino ako imas 70god ili si radio na gradjevini pa ti se ruke tresu onda ni jedan ios ne pomaze :D
 
Nema 4k jer treba neka mrcina od s800 da to istera.Video je 1080p 60fps i ios radi vrhunski.Jedino ako imas 70god ili si radio na gradjevini pa ti se ruke tresu onda ni jedan ios ne pomaze

ios radi vrhunski ali na apple uredjajima :) ali dobro, cesto ljudi grese u pisanju ios/ois, bes mu mater slicno :)

Aj postavi 2 snimka od po minut npr na box/mega da skinemo original, 30 i 60 fps (snimanje dok stojis pa onda u hodu da se vidi kako radi opt. stabilizacija, pa makro..)

Inace, meni ova android kamera deluje prilicno kompletno, cak je je i dizajn ok za jedan noviji samsung. Jeste da vise lici na klasican fotoaparat nego na telefon ali nema veze, kad dodatno padnu cene bice ovo solidna kupovina kome treba ovakav ''hibrid''.
 
Poslednja izmena:
E to ios ois krastavac ko zna gde misao pobeze. Gledao ovaj iphone 6 grande. Taman po mom ukusu :)
 
Nazad
Vrh Dno