Šta je novo?

Samsung Galaxy K Zoom

Idemo za vikend u vs shootout? Ja cu da obezbedim mount i tripod. Ko hoce da se pridruzi?
 
ja ne znam šta ste se toliko izložili na taj full manual?
korisni modovi su Av i Tv, i P naravno, kad imaš njih M ti služi za ukras
 
Mozda zato sto jedino on i ima smisla?
 
kakvog smisla, šteluješ 40x dok ne ubodeš pravu kombinaciju. ima smisla ako slikaš cveće na livadi i daljinac u sobi a želiš da dobiješ neke kerefeke.
za real life fotografisanje su Av i Tv, zavisno od situacija. zašto bih ja nabadao ekspoziciju i drndao se sa 2-3 promenljive kad mogu da zadam aparatu jednu (onu koju smatram prioritetom) i pustim njega da izračuna ostale.
 
Zato sto kad budes imao scenu koju u glavi zamisljas kao fenomenalnu sliku, a ne budes mogao da je slikas onako kako ti zelis jer ne mozes da podesis sve parametre, ima da se pojedes od muke. Ja barem...
 
od viška glava ne boli, a vidim ima čak i podešavanje blende, dojajno :)
 
Inace @hunder poredi felericnu 1020 kojoj ne radi fokus sa ovim telefonom.

Odgledao sam 3-4 uporedna testa vec, NEMA SANSE da K napravi bolju low light sliku od 1020. Cistiju i sa vise detalja. Svakome ko pogleda velicinu senzora ovo je jasno. Takodje deluje kao da ima slabiji xenon od 1020 sto znaci i od 808.

K je unapredjeni proslogodisnji model koji je opet iza 1020/808 u svim situacijama sem zoom-a.
 
K je unapredjeni proslogodisnji model koji je opet iza 1020/808 u svim situacijama sem zoom-a.

Ima podesavanje blende i SS do 16 sekundi (1020 do 4) + opticki zoom. Bas me zanima poredjenje pri istoj iso vrednosti u istim uslovima, SS 4 vs 4-16 sek. na k zoom.
 
Poslednja izmena:
Mene isto. Okacio sam prvi sample u kucnim uslovima sa istim podesavanjima iso i ss. Razlika je minorna ili je ovaj moj 1020 bio totalno krs
 
Fotografije na dnevnom svetlu sa te L1020 su delovale normalno (osim onog jednog primera i problema sa fokusom).

Ono sto mi je cudno je to da u tim istim uslovima i na slicnim podesavanjima (ISO, SS) nokia nije pravila vecu razliku (wb je bolje pogodila) u odnosu na ta 2 androida i pored duplo veceg senzora. Tu fokus nije problem koliko vidim po semplovima.

Kako radi stabilizacija videa na 1020? Mozes li da snimis kraci sempl u toku hoda pa postavi na box, mega..
 
Poslednja izmena:
stabilizacija na 1020 je prosecna tek toliko da smiri podrhtavanje.Verovatno je teze smiriti veci senzor u malom kucistu.1520 radi daleko bolji posao.Ali z2 je klasu iznad iako nema ois
 
Ima podesavanje blende i SS do 16 sekundi (1020 do 4) + opticki zoom. Bas me zanima poredjenje pri istoj iso vrednosti u istim uslovima, SS 4 vs 4-16 sek. na k zoom.
i mene isto zanima. slikaćemo iso 50 sliku, ja sa 808 i ekspozicijom 2.7 sec, i k zoom sa ekspozicijom 16s.

kako ne razumeš? kako ne shvataš da je senzor duplo manji. tu će jednostavno biti više šuma od informacija. misliš da nisam probao vs shot 808 2.7s i drugi fotoaparati na 15s, ono je smešno.
 
Pa senzor je duplo manji i od 1020 pa eno K Zoom i Z2 prakticno egal u onom poredjenju koje je hunder postavio, na priblizno istim vrednostima ISO/SS. Cudi me da tu drasticno veci senzor nije dosao do izrazaja.

Bas me zanima kako sve to izgleda, mogao je hunder da odradi poredjenje ako jos uvek ima 1020.

Evo ti primer, ovo uopste nije lose za 1/2.3''
SS 16s, iso 100
 
Poslednja izmena:
o tome se radi "nije loše za 1/2.3".... ja kukam u glas sa mojim 1/1.2", a sa tim bi mi se samo vezala creva. još iso 100... kuku majko, pa meni i na iso 50 previše šuma, 100 ne smem ni da stavim, plače mi se...

16 sekundi ekspozicija. pa moj 808 na iso 100 u tim uslovima bi slikao belu sliku, da se ništa ne vidi. izgoreo bi senzor.
 
Poslednja izmena:
^ mnogo trazis od kamere na telefonu pa ti i iso 100 smeta, bolje kupi neki krsten android i sony rx100 za dzep pa se zezaj sa 1'' senzorom :) Mada ni to nije neki epski low light kvalitet mada kada se pogledaju dimenzije kamere i cinjenica da ne postoji nista bolje..
 
RAW ne znaci nista dok se senzori ne povecaju i kvalitet kamera sveukupno ne poboljsa, tj. dok veliki proizvodjaci poput Sony-a, HTC-a... ne shvate koliko je kamera danas bitna. Ovo sa led bljeskalicama i sa krs podesavanjima tj. serviranje na kasicicu i izbacivanje "upgrade-a" na 5-6m je ponizavajuce.
 
^ videh to pre par dana, zato sam i napisao juce da sa novim androidom stize i bolji kamera softver uz vise podesavanja :)

Nego gledam ove PA snapshotove sa K zoom.. ovo nije nista bolje od Z2 sto i nije cudno jer imaju slicne/iste senzore, cak bih rekao da je reprodukcija boja ista. Samo k zoom ima vise zamucenja po ivicama, mislim da bi taj problem trebao da bude vise izrazen na Z2 s'obzirom na f2.0.
http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-K-zoom-Review_id3739/page/3

RAW ne znaci nista dok se senzori ne povecaju i kvalitet kamera sveukupno ne poboljsa, tj. dok veliki proizvodjaci poput Sony-a, HTC-a... ne shvate koliko je kamera danas bitna

:d

Aj htc bas zaostaje sto se kamera tice a jel ti stvarno ne shvatas da sony uz canon ima najbolje kamere po svim klasama danas? Ko gura silne inovacije u foto svetu ako ne sony/canon, pa ko jos nudi 1'' senzor i onakav kvalitet u kucistu koje staje u svaki dzep, pa onda sve ostale klase do dslr, sony je kao i canon razbio sa kamerama u poslednje vreme, ovo na telefonima doziraju onoliko koliko im odgovara u tom trenutku a cak i tako su u samom vrhu ;) + ostali kupuju senzore od njih. I sve to cak i ako su u finansijskom kur..

A to sto radi Nokia je za postovanje ali i razumljivo - jednostavno oni ne proizvode prave kamere i imaju slobodu da prave najbolje kamera telefone jer ne ugrozavaju sami sebe, sustina cele price.

A i sve od kamera hardvera ne proizvode oni nego nabavljaju od drugih proizvodjaca (iz Japana uglavnom), znaci klasicno sklapanje uz dobar, stari sofver tim.
 
Poslednja izmena:
^ mnogo trazis od kamere na telefonu pa ti i iso 100 smeta, bolje kupi neki krsten android i sony rx100 za dzep pa se zezaj sa 1'' senzorom :) Mada ni to nije neki epski low light kvalitet mada kada se pogledaju dimenzije kamere i cinjenica da ne postoji nista bolje..
baš ću da vucaram još fotoaparat sa sobom pored dva telefona i tableta, nem druga posla.
 
Ajde sutra ja ivan i ti hidro da idemo malo da testiramo krajnje granice aparata. Naravno testovi moraju da budu sto vise indeticni i na kraju best shot.
 
baš ću da vucaram još fotoaparat sa sobom pored dva telefona i tableta, nem druga posla.

Pa onda nemoj da se zalis jer ne postoji nista bolje od 808 a da je kamera na telefonu u pitanju.
 
Ajde sutra ja ivan i ti hidro da idemo malo da testiramo krajnje granice aparata. Naravno testovi moraju da budu sto vise indeticni i na kraju best shot.
ivan je rekao da ne može ovaj vikend... videćemo kad se javi danas šta će da kaže. nabavio sam veliki tripod danas, tako da ćemo imati dobre uslove.

Pa onda nemoj da se zalis jer ne postoji nista bolje od 808 a da je kamera na telefonu u pitanju.

mali senzooor! mogli su da stave veći, recimo 1" i da mi daju duži exposure. ništa više.
 
Pa nista idemo ja i ti k zoom vs 808. Pravi test a ne ove limunade po internetu ;)
 
ma ovi slepci na netu samo opiče auto shot i kažu da ne valja...
 
^ pa takvu kameru danas ima skoro svaki telefon iz vise klase :d
 
hsv.stoned,
gde se denu nas wave ? 3 puta sam pretrazio bench, nigde da ga nadjem. uhvatio me sentiment, pa sam kupio s8500 za dzabe. 2000 din. jos mi nije stigao. kaze covek da ga je ocuvao.
 
koliki senzor ima to?
 
Nazad
Vrh Dno