Šta je novo?

Samsung Galaxy A55

Jeli kupovao neko telefon u online radnji FONLY? Piše da je to ustvari prodavnica u vlasništvu A1 Srbija doo? Za A35 koji me prvenstveno interesuje imaju OK cenu, bolju od drugih radnji.
 
Meni taj Fonly liči da prodaje telefone od Madjara, ima iste cene kao madjari sa KP
 
Piše da je isporuka moguća na prodajnom mestu A1. Da se tamo može platiti i onda dobije njihov fiskalni račun. Trebalo bi da je to onda OK. Videću :)
 
Nije lose... wellbeing pokazuje malo manje ali opet ide preko 9h a jos 34%
 

Prilozi

  • Screenshot_20240505_213916_Device care.jpg
    Screenshot_20240505_213916_Device care.jpg
    60.6 KB · Pregleda: 56
  • Screenshot_20240505_214033_Digital Wellbeing.jpg
    Screenshot_20240505_214033_Digital Wellbeing.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 57
Da li je ovo prikaz od poslednjeg punjenja ili ona druga opcija ("danas"), ne znam da li je to isto kao što ja imam na A54 ili je to na oneUI 6.1 izmenjeno?
Ako je od poslednjeg punjenja onda je to baš osetno bolja baterija od A54 sa kojim otprilike imam nekih 6 sati SOT-a (sa baterijom od 100%-20%).
 

Prilozi

  • Screenshot_20240505_214841_Device care.jpg
    Screenshot_20240505_214841_Device care.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 58
Da li je ovo prikaz od poslednjeg punjenja ili ona druga opcija ("danas"), ne znam da li je to isto kao što ja imam na A54 ili je to na oneUI 6.1 izmenjeno?
Ako je od poslednjeg punjenja onda je to baš osetno bolja baterija od A54 sa kojim otprilike imam nekih 6 sati SOT-a (sa baterijom od 100%-20%).
Od kad je skinut sa punjaca. Imas onaj mali znak i u krugu desno. Na njega kliknes i izbaci tekst gde pise da se SOT ne racuna dok je na punjacu. Tek nakon skidanja sa punjaca.
I ja sam na a54 uglavnom imao oko 6h sot. Desilo se par puta da prebaci 8h, mozda dva puta koliko se secam.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240505_222237_Device care.jpg
    Screenshot_20240505_222237_Device care.jpg
    59.7 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:
Nije lose... wellbeing pokazuje malo manje ali opet ide preko 9h a jos 34%
Da li je ovo moguće..za jedan Samsung telefon ??!
Ja sam iznenađen i slobodno mogu reći oduševljen !!!
Reci mi za koliko se vremenski napuni od nekih 20% do 100% ?
I da li se greje prilikom bilo kakvog rada ili igranja igara..da li se greje dok je na punjaču ?
 
Veruj mi i ja sam iznenadjen. Nisam merio tacno vreme punjenja ali mislim da je tu negde oko sat vremena, mozda malo duze. Evo sad sam ga skinuo sa punjaca i telefon je hladan. Skinuo i masku da proverim. Ni tokom igranja nisam primetio grejanje. Igram wild rift na zakucanih 120fps. Gta na max sva tri dela koja imaju za mob. I jos par sitnih koje ne racunam. Baterija je jos u fazi ucenja, mozda je do toga. Iskljucio sam ram plus cim sam ga izvadio iz kutije. Za njega znam da jede bateriju kao lud.
 
Piše da je isporuka moguća na prodajnom mestu A1. Da se tamo može platiti i onda dobije njihov fiskalni račun. Trebalo bi da je to onda OK. Videću :)
Ali to može samo ako se plati karticom pre preuzimanja. Šta ako se plaća kešom, da li onda može da se preuzme u A1 prodajnom mestu?
 
Recite mi, da li neko zna, za šta služe ove male plastične pregrade na metalnom okviru? Ima ih šest, tri na gornjoj strani, a tri na donjoj. Jel ove pregrade (ne znam kako da ih nazovem) razdvajaju antene kao kod iPhone 4 i 4S ili je nešto drugo u pitanju? Vidim da slične pregrade ima svaki telefon sa metalnim okvirima.
 
Da li ima neko problem da ne prepoznaje drugi SIM? A1 karticu prepoznaje a mts kao drugu nikako
 
A jel radi ta mts kartica bez a1, ili na mesto gde stoji a1, ili kad ih zarotiraš, čisto da budeš siguran da rade oba sim mesta kako treba?
 
Zamolila bih za pomoc... Troumim se izmedju S22, S23 FE i A55. Sasvim malu prednost bih dala tel manjih dimenzija.
 
S23 se jako greje i baterija je uzas.
Odnosi li se ovo za grijanje i bateriju kada igraš igrice pa da testiram?Ne igram igrice na telefonu pa mogu reći da je i jedno i drugo netačno.
Neka uzme u ruke s23 i a55 i odmah će joj biti jasno koji će joj više odgovarati.Meni lično je a55 jedan predimenzionirani kičeraj,gotovo nemoguć da se koristi jednom rukom.
 
Odnosi li se ovo za grijanje i bateriju kada igraš igrice pa da testiram?Ne igram igrice na telefonu pa mogu reći da je i jedno i drugo netačno.
Neka uzme u ruke s23 i a55 i odmah će joj biti jasno koji će joj više odgovarati.Meni lično je a55 jedan predimenzionirani kičeraj,gotovo nemoguć da se koristi jednom rukom.
Pardon, mislio sam na s23fe. Zaboravih da napisem fe. Grejao mi se i na punjacu i tokom igranja. A cak i nakon malo duzeg gledanja youtuba.
 
Pardon, mislio sam na s23fe. Zaboravih da napisem fe. Grejao mi se i na punjacu i tokom igranja. A cak i nakon malo duzeg gledanja youtuba.
To što se greje dok se puni nije problem, svaki fon se malo zagreje. Problem je ako se greje u radu, tipa problem sa A54, ne svi, ali ima dosta slučajeva. To već ne valja, bez obzira na brend.
 
Čačkao sam više puta A55 i prilično mi se dopao. Čak i ti bezeli koji sam smatrao za najveći problem nisu toliko primetni, osim ako ne gledaš baš njih. Da imaju punjač od bar 45w koji dolazi sa telefonom ovo bi bio skoro idealan telefončić srednje klase.
 
I ja sam ga juče malo više zagledao u jednoj radnji u Nišu i možda iskoristim akciju u A1 i uzmem ga. Na crnu temu bezeli se ne primećuju toliko koliko na svetloj temi, a i to mi je manje bitno. Bitnije je kako se pokaže u radu.
 
Ja bezele ni ne primecujem. Mozda prvih pola sata kad sam ga kupio. Posle se naviknes. A sa 25w punjacem se relativno brzo i napuni. Oko sat mu treba od 20 do 100. Kameru sam danas prvi put koristio.
 
Na Youtube testovima se puni uglavnom oko 1:20 min što jeste prilično mnogo. Vremenom će baterija izgubiti kapacitet i pašće to na nekih sat vremena, što je ipak donekle prihvatljivo. Nisam ja obožavalac nekih ultra brzih punjača od fazon 200w, ali mogli su bar 40w da dozvole što bi bilo prilično bolje.
 
Na Youtube testovima se puni uglavnom oko 1:20 min što jeste prilično mnogo. Vremenom će baterija izgubiti kapacitet i pašće to na nekih sat vremena, što je ipak donekle prihvatljivo. Nisam ja obožavalac nekih ultra brzih punjača od fazon 200w, ali mogli su bar 40w da dozvole što bi bilo prilično bolje.
Od nula do sto ili od 20%? Ja ga ne spustam nikad ispod 20.
 
Vrh Dno