Šta je novo?

Samsung Galaxy A55

Juce sam pazario Samsung A55 i imam jedan neobičan problem, kada se tokom razogovora skroz utiša jačina zvuka a da nije mute ostaje dosta glasna tj više nego što mi prija. Takođe kao da se čuje nekakvo pozadinsko šuštanje moguće zbog te jačine.

Takođe kada zavrišim razgovor iz regularnog samsung dialera izbaci mi neku viber reklamu pa mi nije jasno kako to da rešim pošto je namešteno kao default aplikacija samsung a ne viber dialer.
Pošto je taze aktiviran javljaj utiske, ima li grejanja kao na A54 i slično.
 
Pošto je taze aktiviran javljaj utiske, ima li grejanja kao na A54 i slično.
Nakon Redmi Note 7 sam se opredelio za Samsung pre svega zbog kvaliteta izrade koja je stvarno vrhunska. Uzeo sam Iceblue pošto je aluminijum siv tj u svojoj prirodnoj boji tako da nije dodatno farban a i bela pozadina mu lepo stoji nekako odudara od najčešće crnih telefona. Pošto sam i Redmi Note nosio bez futrole i Samsung takođe nosim bez futrole.

Baterija je izdržala dva dana srednjih aktivnosti i zagrevao se blago samo kada sam upalio igru Subway Surfer malo da probam i odigram.

Zapravo imam jednu primedbu koja se odnosi na balans belog i kada se stavi natural profil i slajder skroz pomeri na hladnije i dalje bela nije bela. Ako neko zna program koji to može da reguliše bio bih mu zahvalan na savetu.
 
Počastio se i ja sa A55, nisam mogao odoljeti metalnom ramu i tom premium osjećaju držanja u ruci.

Međutim, na displeju boje mi nisu tople kao kod A54, nekako su kao "izaprane". Postavke su identične kao kod A54, ali boje nisu onako tople kao što su bile. Sad ne znam jesam li toliki peh da mi je zapao uređaj sa anomalijom, ili je ovo neka Samsungova novina? Ako je ovo drugo, ok je onda naviknut ću se, a ako je prvo.... e baš sam peh onda :(
 
EDIT: Sad mi prijatelj kaže da su boje kod A54 po defaultu prezasićene pa mi oči navikle na to i sada mi neobično. Uglavnom, što više koristim A55, prirodnije mi je, iako je uključena "zaštita očiju" i opcija Vivd.

Izgleda da je ovo ipak do Samsunga koji je smanjio tu prezasićenost, a ne do eventualnog problema sa displejem (mada su po meni trebali ostaviti opciju da se podese dosta zasićene boje ako neko voli to).
 
Otvori forum recimo i reci mi baš da li ti je bela pozadina bela ili vuče malo malo na žuto?
 
Eh sad puno pitaš 😀 ,ne znam, bijela je meni, ono nije kao snijeg, ali nije ni žuta, nekako "ugodna". Malkice žutija od tastature, koliko mogu da primjetim..

EDIT. Evo isključio "štit za udobnost očiju" u postavkama ekrana, tastatura je ko snijeg, a forum blago ka žutom, ali skoro neprimjetno.

Ovo da testiram što mi reče, pola postavki morao isključiti 😀
 
U maju će A55 kod operatera biti 50% na sniženju. Umesto 1400 RSD, 700 RSD + 3000 mesečno. Kako sam sračunao, samo telefon bez pretplate ispada 305€ što je više nego dobra cena. Još sada nude 256 GB modele umesto 128 GB u preorderu.
Jel si na ovo mislio?
 
U maju će A55 kod operatera biti 50% na sniženju. Umesto 1400 RSD, 700 RSD + 3000 mesečno. Kako sam sračunao, samo telefon bez pretplate ispada 305€ što je više nego dobra cena. Još sada nude 256 GB modele umesto 128 GB u preorderu.
Ja sam hteo da sačekam istek ugovora u decembru, a sada se lomim da uradim aneks zbog ove akcije.
Nisam siguran dal će za novu godinu da ponude ovako nešto slično...
 
Ja sam hteo da sačekam istek ugovora u decembru, a sada se lomim da uradim aneks zbog ove akcije.
Nisam siguran dal će za novu godinu da ponude ovako nešto slično...
Pa sad za ovu novu godinu nisu davali nikakve ponude. Ja gledao jer mi ugovor isticao 6.1. ali ništa nije bilo pa sam samo produžio ugovor, bez uredjaja, što je dobro za mene.
 
Ja sam hteo da sačekam istek ugovora u decembru, a sada se lomim da uradim aneks zbog ove akcije.
Nisam siguran dal će za novu godinu da ponude ovako nešto slično...
I meni isto ističe u decembru. Sada imam A52. Ako i njega prodam, pa još malo smanjim pretplatu, nije loša ponuda za naredne 3-4 godine.
 
Ma šta su dali, neka daju tu povoljnost u sve pakete. U neo surf tarifi je A55 i dalje jeftiji, sve za 3530 mesečno.
 
Uz Neo Surf je 3430 mesečno, ima još jeftinije uz Start paket je 2544 mesečno uz učešće 8400 dinara.
Da li će biti bolja ponuda od ove na leto?
 
Meni su paketi sa neograničenim minutima uvek bili najpotrebniji. Plus sa ovim netom su još bolji. Taj Neo Surf nije loše, ali mi je uvek tu frka da li će mi tih 400 minuta izgurati.
 
Gledam kod komšija u Rumuniji A55 (8/128) je oko 370eur, a A35 (6/128) oko 270eur. Kod nas za po ~100-110eur skuplje. Planirao sam da uzmem za majku A35, ali ipak principijelno ne po ovim cenama. Sačekaćemo leto, možda se onda sete da daju bolju ponudu.
 
Gledam kod komšija u Rumuniji A55 (8/128) je oko 370eur, a A35 (6/128) oko 270eur. Kod nas za po ~100-110eur skuplje. Planirao sam da uzmem za majku A35, ali ipak principijelno ne po ovim cenama. Sačekaćemo leto, možda se onda sete da daju bolju ponudu.
U radnjama tipa Gig... i slični ni slučajno, ko je lud da plati 500e za A55.
 
Znam za KP, ali ja tražim isključivo u radnji da kupim. One cene u Rumuniji su kod njih radnji, u legalnoj prodaji...
 
Trenutno, kad sračunaš u A1, rata za telefon 700x24=16800 i razlika koju plaćaš za tarifu Neo 24 sa telefonom je 800x24=19200.19200+16800=36000 ili 305€ što je jeftinije nego i KP. A dobiješ i 2 godine garancije.
A kako to računaš, kad meni ispada A55 u A1 3600 mesečno uz Neo 24 i to mu izadje 3600×24=86400 dinara što je duplo skuplje nego KP
 
Ne možeš tako da računaš. Dobijaš i neku dodatnu uslugu koja sada vredi oko 2000 mesečno (ne računam zvaničnu cenu jer nije realna).
 
Aha, razumem sad, gleda se Neo 24 bez telefona je 2200, tako da je telefon opet 1400×24=33600, tako da po tome ispadne pristojna cena jeftinija od KP
 
Nazad
Vrh Dno