Šta je novo?

Samsung Galaxy A55

Mislim da je ovaj A55 cenovni pokazatelj da ce naredna S serija biti jos skuplja opipavaju trziste. Realno 420€ vredi A55 u najboljoj verzijiza nekih 2 sata sto sam ga probao.
 
Kad već pričamo o ceni, da li se neko seća koliko je koštao a54 u preorderu?
To bi bio dobar pokazatelj da li je došlo do poskupljenja
 
Kad već pričamo o ceni, da li se neko seća koliko je koštao a54 u preorderu?
To bi bio dobar pokazatelj da li je došlo do poskupljenja
Ne znam za preorder, ali znam kad sam zeni uzimao A53 prosle godine u ovo vreme da mi izasao A54 sa cenom od 64000...
 
Ja sam A54 pre pre pet meseci platio 26.000 din uz paket total data (Yettel)
 
Jedno su paketi kod provajdera, a drugo cene u maloprodajama.

Što se tiče koliko je koštao A54 na početku može se videti na eponuda sajtu istorija kretanja cena unazad (najniža cena u trenutku), i ono što sam video je oko 57000 din na početku prodaje.
 
Kad već pričamo o ceni, da li se neko seća koliko je koštao a54 u preorderu?
To bi bio dobar pokazatelj da li je došlo do poskupljenja
Nov realno gledajuci vredi 300-350€ a takva cena ce mu i biti kad se pojavi na trzistu. Mogu oni da lepe cene koje hoce kad nesto ne vredi, ne vredi.
Vidim i pixel 8a kao midrange tel predlaze ambicioznu cenu od 560€. Realno svima je uzor apple sto se tice izvlacenja max profita
 
Jedno su paketi kod provajdera, a drugo cene u maloprodajama.

Što se tiče koliko je koštao A54 na početku može se videti na eponuda sajtu istorija kretanja cena unazad (najniža cena u trenutku), i ono što sam video je oko 57000 din na početku prodaje.
Znači slična cena kao sad za a55.
Ok, znači da očekujemo da će se i kasnije cene kretati kao za a54 i u zvaničnim prodavnicama i na kp
 
Mobilni telefoni u celini su precenjeni, a ovo ni ne treba komentarisati, a55 i pixel 8a najvise po meni mogu da kostaju 400€ Max. No trziste ce da kaze svoje, niko im ne brani da stave i 1000€.
Mozda uz neki atraktivan poklon, recimo neke slusalice pa da neko kome to treba kupi, ali ovako go telefon smesne cene...
 
Ako im prodaja bude išla po trenutnim cenama (kod nas), neće mnogo da spuštaju cenu, a ako se ne budu dovoljno prodavali onda možemo da očekujemo osetne popuste.
 
Ukoliko cena telefona ostane ne promenjena i ostane na toj visini, valja uzeti u razatranje i A35... Ne smeta plastičan ram na A35 i onako nakon kupovine na telefon ide maska, a razlika u procesoru je zanemarljiva da se iskešira 50.000 + dinara
 
Ukoliko cena telefona ostane ne promenjena i ostane na toj visini, valja uzeti u razatranje i A35... Ne smeta plastičan ram na A35 i onako nakon kupovine na telefon ide maska, a razlika u procesoru je zanemarljiva da se iskešira 50.000 + dinara
Pod uslovom da ides na 6/128gb A35 jer msm da ce a35 8/128 retail cenom biti nesto izmedju 6gb verzije i a55.
 
Merkam A55 i s23 FE vec danima ... Sta je po vama bolja kupovina i zbog cega?
 
Ukoliko cena telefona ostane ne promenjena i ostane na toj visini, valja uzeti u razatranje i A35... Ne smeta plastičan ram na A35 i onako nakon kupovine na telefon ide maska, a razlika u procesoru je zanemarljiva da se iskešira 50.000 + dinara
Po trenutnim cenama nema poente uzimati u razmatranje a35, ništa bolji nije od A54, čak u kamerama nekim i lošiji a skuplji telefon (zvanične radnje).
 
Nov realno gledajuci vredi 300-350€ a takva cena ce mu i biti kad se pojavi na trzistu. Mogu oni da lepe cene koje hoce kad nesto ne vredi, ne vredi.
Vidim i pixel 8a kao midrange tel predlaze ambicioznu cenu od 560€. Realno svima je uzor apple sto se tice izvlacenja max profita
Isti tako ni S24 ne vrijedi onog novca. Štaviše realna vrijednost mu je tu negdje sa A55. Marketing je drugo i to pumpa cijenu.

Tehnologija proizvodnje čipova je ista. To što će mu ubaciti koji milion transistora više veličine 4 nm, ne čini neku razliku u samoj vrijednosti. Naravno performanse će biti bolje, međutim tehnologija je ista. Displej isto tako. Namjerno ostavljanje bezela na A54 i A55 da bi izgledao inferiornije je također marketinški trik (mada su ti bezeli meni opet prihvatljivo mali i ne smetaju uopšte). Tehnologija S24 Ultra i A55 je u 5 deka. Svi ti dodaci koje napucavaju u flagshipe, mogu da ubace i u A seriju, bez da im poveća realnu vrijednost i trošak proizvodnje. Međutim, ljudi se pale na gigaherce, na performanse od koji će rijetko ko imati suštinske koristi. Niko neće raditi videorendering na telefonu, niti će razvijati aplikacije, niti grafički dizajn pa da mu trebaju toliko snažni čipovi. Čipovi su tu da dižu cijenu i ništa drugo. Zato ja nikad u životu nisam imao flagship, jer cijenim svoj novac i ne bacam ga bez veze. Imao sam Alpha, A5, A7, A50, A51, A52S i sad A54 i nema zadatka koji nije obavio fluidno i bez greške. A zaista mučim telefon, to mi je alat. Koristim ga poslovno maksimalno, čak više nego laptop i nema greške. Sad da kupim S24 samo zbog čipa i performansi, ne bi ništa dobio, samo tanji novčanik. Ništa mi ne znači to što neku aplikaciju S24 otvara 30 ms brže neka na A54 ili A55. Kad je otvori, radi dobro kao i na bilo kojem flagshipu.
 
Kad smo već kod veličine, ja gledam da kupim novi telefon. Nisu mi toliko bitne peformanse, kamera da budu vrhunske, top, top ali treba da budu solidne. Najvažnija mi je veličina, mora biti veliki. Da li da dam pare za ultru ili da idem na ovaj a55, jer ta veličina je minimum koji mi odgovara. Do sada nisam razmatrao a54 jer je imao manji ekran. S plus varijante su besmislene jer koštaju neznatno manje od ultre. Meni bi najviše odgovarala a 70 serija ali je nema u Evropi.
Sve u svemu mislim da je samsung pogodio sa ovim a55 jer konačno može da se kupi solidan telefon sa malo većim ekranom a da se ne mora kupovati ultra.
Do sada, ako nisi hteo patuljaste telefone, morao si da ideš na ultru
 
Isti tako ni S24 ne vrijedi onog novca. Štaviše realna vrijednost mu je tu negdje sa A55. Marketing je drugo i to pumpa cijenu.

Tehnologija proizvodnje čipova je ista. To što će mu ubaciti koji milion transistora više veličine 4 nm, ne čini neku razliku u samoj vrijednosti. Naravno performanse će biti bolje, međutim tehnologija je ista. Displej isto tako. Namjerno ostavljanje bezela na A54 i A55 da bi izgledao inferiornije je također marketinški trik (mada su ti bezeli meni opet prihvatljivo mali i ne smetaju uopšte). Tehnologija S24 Ultra i A55 je u 5 deka. Svi ti dodaci koje napucavaju u flagshipe, mogu da ubace i u A seriju, bez da im poveća realnu vrijednost i trošak proizvodnje. Međutim, ljudi se pale na gigaherce, na performanse od koji će rijetko ko imati suštinske koristi. Niko neće raditi videorendering na telefonu, niti će razvijati aplikacije, niti grafički dizajn pa da mu trebaju toliko snažni čipovi. Čipovi su tu da dižu cijenu i ništa drugo. Zato ja nikad u životu nisam imao flagship, jer cijenim svoj novac i ne bacam ga bez veze. Imao sam Alpha, A5, A7, A50, A51, A52S i sad A54 i nema zadatka koji nije obavio fluidno i bez greške. A zaista mučim telefon, to mi je alat. Koristim ga poslovno maksimalno, čak više nego laptop i nema greške. Sad da kupim S24 samo zbog čipa i performansi, ne bi ništa dobio, samo tanji novčanik. Ništa mi ne znači to što neku aplikaciju S24 otvara 30 ms brže neka na A54 ili A55. Kad je otvori, radi dobro kao i na bilo kojem flagshipu.
Да А серија завршава већину ствари без проблема завршава, али немој лупетати глупости. Довољно је да узмеш флегшип телефон у руке и телефон средње класе, разлика је као Д...е и око.
 
Да А серија завршава већину ствари без проблема завршава, али немој лупетати глупости. Довољно је да узмеш флегшип телефон у руке и телефон средње класе, разлика је као Д...е и око.
Nikad mi neće biti jasno koje vi to razlike vidite. Pogotovo danas kada je Android utegnut do najsitnijih detalja i gdje jedva da ima kupiti telefon ispod 8 GB RAM-a.

Naravno da ima razlike, ali to nisu razlike koje na bilo koji način utiču na svakodnevni rad. Evo častiću svakoga ko mi navede jednu stvar koja neće fluodno i glatko raditi na A55, a hoće na S24? Bez navođenja razlika u kamerama, jer je to bespredmetno raspravljati. Na S seriji su najbolje na tržištu i tu nema dileme, ali kada je u pitanu svakodnevno rad, posebno poslovni, evo jednu mi stvar navedite. I ne samo kada je S serija u pitanju, već i iPhone i bilo koji drugi flagship.
 
Огроман број женских јутјубера/ки тестира Самсунгову А серију. Није да се буним🙂.
 
Nikad mi neće biti jasno koje vi to razlike vidite. Pogotovo danas kada je Android utegnut do najsitnijih detalja i gdje jedva da ima kupiti telefon ispod 8 GB RAM-a.

Naravno da ima razlike, ali to nisu razlike koje na bilo koji način utiču na svakodnevni rad. Evo častiću svakoga ko mi navede jednu stvar koja neće fluodno i glatko raditi na A55, a hoće na S24? Bez navođenja razlika u kamerama, jer je to bespredmetno raspravljati. Na S seriji su najbolje na tržištu i tu nema dileme, ali kada je u pitanu svakodnevno rad, posebno poslovni, evo jednu mi stvar navedite. I ne samo kada je S serija u pitanju, već i iPhone i bilo koji drugi flagship.
Nema naravno nikakve razlike , mislim da od ove godine 2024 definitivno prestaje da postoji razlika izmedju svih telefona. Pa evo a55 ima siguran sam ima isti ekran kao s24 , pokazalo se da ide do 1600(peak mnogo više) nita , a ne do 1000 kako su objavili zvanično.
Svi ce poceti da dižu software support i updejt na barem 5 godina i nece imati potrebe da se menjaju telefoni uopste osim baterije.
Zato se Samsung sluzi raznim trikovima tipa AI gimmic i ostale gluposti kojim je reklamirao s24 kao i da updejtima slucajno unazadi prethodne serije, evo ovaj a55 namerno su mu potpisujem veštački povećali bezele da bi delovao sto jeftinije da ne bi bio konkurencija s24 seriji. Ostale gluposti tipa ukidanje qhd rezolucije od s20 pa vraćanje u s24+ da ne racunam. Cak a55 po meni ima iste slike kao s24, ne racunam video. U suštini bice po meni jako bitna software komponenta u budućnosti i update period, al svaki procesor iz 2023, 2024 moći ce sve da tera i u 2030 isto perfektno fluidno i glatko osim ako proizvodjaci ne sabotiraju namerno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno