Šta je novo?

Samsung Galaxy A54

Zamenio ga i dodao za Honor 90. Lepsi, laksi, bolje lezi u ruci, bolje slike.
Bas citam specifikacije a55, pa nisam uspeo da vidim nesto posebno, jedino exynos 1480 koliko vidim
 
Bitno da si zadovoljan, i ja kada sam uzimao A54 razmišljao sam i o H90, ali u to vreme razlika u ceni je bila oko 20 000 din, što nije baš malo u odnosu na razliku u telefonima i plus honor ima taj zakrivljeni ekran/staklo a ja nisam ljubitelj istog.

A55 koliko vidim iz nekih priča neće biti neki bitan napredak, samsung koristi ovaj duopol na zapadnim tržištima i ne trudi se da donosi nešto mnogo u ovu srednju klasu...
 
To da, ali šta da se radi. Kao sto sam i napisao pre nekoliko postova, neke bitne razlike. Ali za sad zadovoljan. Inače a54 dobar bas, narocito mi se svidja ois, ip zastita, izgled kamera, ali ne lezi u ruci
 
Poslednja izmena:
Ja dobio A54 8/256... Telefon je zaista 70% S23U, jedino procesor i dve kamere vise... Ceo UI je isti, sve je isto, odlicno odradjeno.

Ceo zivot samo koristio Huawei, Motorole i ovo je zaista prijatno iznenadjenje nakon poslednjeg S21U koji sam imao. Telefon nimalo ne zaostaje u nekim stvarima. Za pare koje kosta, tesko da ima nesto ozbiljnije da se kupi.
 
Pa subjektivno je da li je losiji ili ne svaki ima svojih prednsoti . Ali da ne spamujemo tu bez veze
 
Stiglo martovsko ažuriranje, ne vidim neku razliku u odnosu na pre.
 
Da li A35 i A54 imaju bilo kakvih razlika ili su to gotovo isti telefoni ?
Da li je bolje uzeti A54 ili A53 ??
 
Sve zavisi sta hoces, isto tako se odgovor moze razlikovati.
Na strani A54 je bolji procesor nego A53(generlano ta godina je bila losa za procesore)
Ja bih svakako dao glas A54 jer je duze na trzistu,a da ima neki problema do sada bi se to moglo naci na netu (govorim o opravdanim problemima)
 
Jaoooo, izlapeo sam totalno🤦🏻‍♂️
Mislio sam na A54 i A35..koja je razlika između ta dva modela, sem u veličini i da li je bolje kupiti A35 jer je noviji model ili ipak A54 jer je neka "viša" klasa..
Da li se uz A54 dobija punjač u pakovanju ?
 
Samsung je odavno prestao da isporucuje punjace uz telefon, moraces da se isprsis jos 15ak evrica
 
Jaoooo, izlapeo sam totalno🤦🏻‍♂️
Mislio sam na A54 i A35..koja je razlika između ta dva modela, sem u veličini i da li je bolje kupiti A35 jer je noviji model ili ipak A54 jer je neka "viša" klasa..
Da li se uz A54 dobija punjač u pakovanju ?
Vrlo slični telefoni, ali ja bih A54 jer je u nekim stvarima ipak mrvicu bolji.
 
Razlika je vrlo mala, odeš na gsm arena i uporediš.
 
Ja imam A54, i da biram ponovo između A35 i A54 uzeo bi A54 jer je jeftiniji. A u osnovnoj verziji ima 8gb rama a A35 koliko vidim 6gb. Takođe ultraširoke i selfi kamere su nešto bolje na A54, procesor isti. Na strani A35 je samo nešto veći ekran (ko voli), jedna godina ažuriranja više i kao nešto bolja GG zaštita za ekran.
 
Da li bi preporučili kupovinu ovog modela? Je l' mu toliko slaba baterija? Grije li se? Je l' Android 14 išta popravio?
Trenutno imam RN 10 Pro.

Gledao sam A54, RN 12 Pro 5G i RN 13 Pro 5G ali su mi oba Redmia skuplja a nemaju oficijalnu garanciju...
 
Naravno, sto da ne, baterija uopste nije slaba. Rn 13pro 5g, odlican.
 

Veoma slični telefoni, na gsm areni kažu da je 1380 čip u A35 izgleda bolje optimizovan nego onaj u A54, i da se manje greje i nešto bolje rezultate baca u testovima. Kamere slične, za selfi kažu nešto bolja nego ona na A54.
 
Negde sam pročitao da A35 ima bolje rešeno hladjenje u odnosu na A54 i zato se bolje ponaša.
 
Čitam da se može promeniti CSC i time omogućiti call recording. Da li se time gubi garancija?
 
Jel vama stigao danas update, drugi u aprilu, vezano za "proširenje regionalne podrške za LTE TDD opseg"?
 
Zna li neko za šta je tačno taj update? Koliko znam, kod nas na Balkanu se ne koristi TDD, već FDD.
 
Ja i dalje držim fabričku verziju firmware-a i radi baš brzo, to jest isto kao kada je kupljen. Pogašene sve aplikacije u pozadini i startuju se samo kada kliknem na njih, jer ovako štedi bateriju drastično, a i nemam gomilu obaveštenja... Nisam se usodio da ažuriram, jer znam da će u jednom trenutku to raditi sporije nego kao kod one verzije adnroida koja dolazi uz telefon kada se pojavio u prodaji. Čim daju 4-5 godina podrške, meni tu nešto smrducka. Jer, plaćati programere da prave ispeglani software za telefon koji nije ni premium klasa se ne isplati... :)

Samo ugasiti da se sve aplikacije nakon izlaska iz site gase (force closed) i da se ibavezno preko računara instaliraju dodaci i obrišu nepotrebni programi (google chrome, google i ostale gluposti...) Verujte mi, telefon leti posle toga, jer sve to radi u pozadini, a realno nema potrebe za tim. I najbitnija stvar blokirati automatsko ažuriranje aplikacija u google play store, jer ažuriraš kada ti aplikacija ne dozvoljava da je koristiš dalje, već traži novu verziju. Ovo se jednom uradi kada se zameni telefon i ništa ne diraš do sledećeg menjanja telefona. Update ništa neće doneti napredno, sem izgleda kod jeftinih telefona...
 
To što si ostao na fabričkom softveru ima i negativne strane jer su dodali u međuvremenu neke bitne stvari kao što je stabilizacija u 4k 30 koja nije postojala na početku.
 
Ja i dalje držim fabričku verziju firmware-a i radi baš brzo, to jest isto kao kada je kupljen. Pogašene sve aplikacije u pozadini i startuju se samo kada kliknem na njih, jer ovako štedi bateriju drastično, a i nemam gomilu obaveštenja... Nisam se usodio da ažuriram, jer znam da će u jednom trenutku to raditi sporije nego kao kod one verzije adnroida koja dolazi uz telefon kada se pojavio u prodaji. Čim daju 4-5 godina podrške, meni tu nešto smrducka. Jer, plaćati programere da prave ispeglani software za telefon koji nije ni premium klasa se ne isplati... :)

Samo ugasiti da se sve aplikacije nakon izlaska iz site gase (force closed) i da se ibavezno preko računara instaliraju dodaci i obrišu nepotrebni programi (google chrome, google i ostale gluposti...) Verujte mi, telefon leti posle toga, jer sve to radi u pozadini, a realno nema potrebe za tim. I najbitnija stvar blokirati automatsko ažuriranje aplikacija u google play store, jer ažuriraš kada ti aplikacija ne dozvoljava da je koristiš dalje, već traži novu verziju. Ovo se jednom uradi kada se zameni telefon i ništa ne diraš do sledećeg menjanja telefona. Update ništa neće doneti napredno, sem izgleda kod jeftinih telefona...
I nakon svega toga izvadiš SIM karticu i baciš, a WiFi nemoj nikad ni uključiti i ima da leti bolje nego kad je nov bio.

Izvini, ali ja se nadam da nisi ozbiljan kada ovo pišeš.
 
Nazad
Vrh Dno