Šta je novo?

Samsung 840 EVO (Samsung MEX controller, TLC 19nm Toggle Mode 2.0 NAND, TurboWrite)

Hmm, onda M500 i nije u prednosti. Za 1TB nemam još potrebe, ali mi treba zamena za moj Intel 320 series 120GB u laptopu.
148€ za EVO od 250Gb bi mi bilo OK za moje potrebe, a u desktopu neću skoro menjati moju 830-cu za neki SATA SSD. Čekam neku zver od PCIe SSD-ova.

Bar su cene iste kao i za 840 obicnu seriju.
 
Da li je neko kupio Samija 840 evo od 250GB?
Kakvim se pokazuje?
Isti, slican, bolji od "obicnog" 840 ?

HP mi "zavija" za jednim komadom...
 
Šta je sa cenama? Kreću se od 150€ do 300€ za 250GB.
 
90e za 128gb
151e za 256gb

prakticno ista cena kao obican 840
 
Jel' ko kupiJo?
Jel' ko koristiJo?
Jel' ko vidJo u radu?
 
Valja li ovo sta? Cena je dosta niska pa mi je malo sumnjivo... Ja trenutno razmatram kupovinu ssd-a pa ako je ovo ok, uzimam...
 
Zasto ne bi valjalo?
 
To bi trebalo da je odlicno, a ja samo pitam i da li je neko kupio i probao uzivo a ne samo citao opise ...
Slobodno ovaj "evo" uzimaj i ne brini.
Inace cena nije niska vec je dobra (za nas, a vala mogla bi biti i niza pogotovo za vece modele...)
 
Poslednja izmena:
Jel' ko kupiJo?
Jel' ko koristiJo?
Jel' ko vidJo u radu?

Kupio sam ga, upravo ga koristim u laptopu. Ne znam šta bih mogao konkretno da ti kažem, SSD ko SSD, strašno brz, inače ne vidim opipljivu razliku između njega i 840 koji mi je u drugom laptopu. Možda će ti ove brojke nešto značiti:

as-ssd-bench Samsung SSD 840  30.8.2013. 1-17-53.png

RAPID mod nisam uključivao, kažu da daje odlične rezultate u benchmark testovima. Videću neki put da ga probam.
 
Poslednja izmena:
Imao M4 128Gb, menjao za 840 EVO 250Gb...

Evo "rezultata" :

p.s. Nije sveze sniman WIN vec je samo kloniran sa proslog SSD-a na ovaj (ne znam da li utice na performanse pa da napomenem)...
 

Prilozi

  • 840evo.JPG
    840evo.JPG
    66 KB · Pregleda: 336
Poslednja izmena:
Ja kupih jedan od 250 GB. Lepo radi, mada mi je to prvi SSD pa ne mogu da ga poredim sa ostalima. Generalno pozitivan utisak.
 
ajde ga istestiraj sa as-ssd
 
Sta sam pogresno uradio?
as-ssd-bench-ata-samsung.png
 
Da nisi instalirao 'Samsung's SSD Magician' software (RAM Cache za Samsung SSD-ove)?
 
Da ti nije uključen RAPID?
 
WR medju ssd-ovima i uopste... :D
 
AS-SSD se pokazao kao jako pouzdan benchmark program. :p
 
kupih danaske ovo sokoćalo i super je barem meni pošto mi je prvi ssd. :) Stavih na max performance mada ću najverovatnije staviti na max. reliability i rapid mod. Nervira me jedino što u biosu kada promenim iz IDE u AHCI neće da mi podigne windows nego se resetuje over and over. Ploča mi je P8B75-M pa sad ne znam da li do nje ili do toga što nisam pre instalacije windowsa stavio da AHCI (jer sam jel'te noob i ne znam ništa o tome :D).
Prvi Crystal test je sa Max performance a drugi sa Max reliability i još par isključenih stavki koje pročitah da treba da se isključe radi dobrobiti ssda :D
 

Prilozi

  • syCMm6O.jpg
    syCMm6O.jpg
    169.7 KB · Pregleda: 170
  • jAI8uTi.jpg
    jAI8uTi.jpg
    177.6 KB · Pregleda: 175
  • xiRX5TA.jpg
    xiRX5TA.jpg
    168.2 KB · Pregleda: 145
Poslednja izmena:
kupih danaske ovo sokoćalo i super je barem meni pošto mi je prvi ssd. :) Stavih na max performance mada ću najverovatnije staviti na max. reliability i rapid mod. Nervira me jedino što u biosu kada promenim iz IDE u AHCI neće da mi podigne windows nego se resetuje over and over. Ploča mi je P8B75-M pa sad ne znam da li do nje ili do toga što nisam pre instalacije windowsa stavio da AHCI (jer sam jel'te noob i ne znam ništa o tome :D).
Prvi Crystal test je sa Max performance a drugi sa Max reliability i još par isključenih stavki koje pročitah da treba da se isključe radi dobrobiti ssda :D
Uradi ovo :

1. Startup "Regedit
2. Open HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlset / Services
3. Open msahci
4. In the right field left click on "start" and go to Modify
5. In the value Data field enter "0" and click "ok"
6. exit "Regedit"
7. Reboot Rig and enter BIOS (hold "Delete" key while Booting

In your BIOS select "Integrated Peripherals" and OnChip PATA/SATA Devices. Now change SATA Mode to AHCI from IDE.

You now boot into windows 7, the OS will recognize AHCI and install the devices. Now the system needs one more reboot and voilla .. enjoy the improved SSD performance.
 
Auuu zahvaljujem puno, šteta što nema rep. sistem na forumu :D odradih i radi :)))

ZgXl4kK.jpg
 
Poslednja izmena:
Fejk rezultati na poslednjoj slici, tj nerealni, zbog tog rapid moda.
 
Još mi nije tu stavljen max performance :D šta znam meni radi baš bržo ne znam za koliko vama podiže sistem a i ja ne znam od kog trenutka da merim da li od pojave asus logoa ili od kad startujem računar. Anyway fajl od dva metra sa metar i po sa layerima od 300dpi otvara odmah :D
 
Nazad
Vrh Dno