Šta je novo?

Rumor: Half Life 3 na E3 :)

Dva puta sam počinjao hl2 i nisam nijednom uspeo da ga završim. Ali, recimo od Portala se nisam odvajao dok ga nisam završio.
 
Ma samo nek izbace HL1 sa engine-om dvojke, pa nam trojka i ne treba ;) zaboravio sam kako zovu taj projekat. Zna li neko sta je sa tim?
 
Ali cuo sam da je u beti i jako nestabilno?

edit Black Mesa: Source
 
Poslednja izmena:
Half life source je odavno izdata revizija od strane valve-a :) i ima gomila modova i textura kako bi se ulepsala igra :) pogledaj PP ;)

Dok je Black Mesa nezavisan projekat koji radi od nule i koristi sve prednosti source motora :D ne samo neke :)
 
Half Life: Source je glupost zato shto je to HL1 u Source engine-u, tj. svi modeli i texture su isti kao i u originalnom HL1...
 
Half Life: Source je glupost zato shto je to HL1 u Source engine-u, tj. svi modeli i texture su isti kao i u originalnom HL1...

Nemoj tako. Za renderovanje vode se koriste pixel shaders :d hehe

Poz

P.S. Ja takodje cekam black mesa mod za hl2 jos od kad je najavljen pre ohoho:) Samo da ne bude ono 300 godine:d
 
Aj i tebi da posaljem na PP modifikovanu verziju half-life source igre sa preradjenim texturama :)
 
Sećam se te 2004, najbolja FPS godina ikada (FC, HL2, D3). Tada su svi kukali kako HL2 i D3 ne donose ništa revolucionarno, kako su razočarali (svi su bili pod open world utiskom FC-a). A realno, u periodu od tada do danas (6 godina)pojavila su se samo 3-4 sp orijentisana FPS-a koje mogu ući u rang sa tim igrama (FEAR kec, Stalker, Bioshock 1 i Crysis).

Januara 2005. sam dobio GeForce 6600GT i mogu vam reci da se nisam odvajao od kompa igrajuci FarCry, HL2 i Doom 3. Ubedljivo najbolja FPS godina :)

Dva puta sam počinjao hl2 i nisam nijednom uspeo da ga završim. Ali, recimo od Portala se nisam odvajao dok ga nisam završio.

Portal se prelazi, HL2 se igra ,)
 
hl2 revolucionaran? ... eh he isuvise sam mator izgleda... sto se mene tice ono je nasjaldje upakovana sarena laza... al dobro... fina igra - nedostojan nastavak
 
hl2 revolucionaran? ... eh he isuvise sam mator izgleda... sto se mene tice ono je nasjaldje upakovana sarena laza... al dobro... fina igra - nedostojan nastavak

Nabroj po koji revolucionaran FPS od vremena izlaska HL2, čisto da znam. :)
 
Pusti ga , roknuo ga toplotni udar ;)
 
Evo, od juce ponovo obrcem HL2 i mogu vam reci da uzivam mnogo vise nego u vecini FPS-ova i generalno igara koje su se pojavile u protekle 2-3 godine.

Bitno je da pregurate prvih "smornih" sat vremena, jer danas svi patim od "rostiljaj sto pre" sindroma. :)

Da se Far Cry pojavio godinu-dve kasnije, mnogi bi HL2 smatrali mnogo boljom igrom, sto ona i jeste, narocito za to vreme. :)
 
Bitno je da pregurate prvih "smornih" sat vremena, jer danas svi patim od "rostiljaj sto pre" sindroma.

I don't think so :)

Eto je sam HL2 prelazio :) Jednostavno, od tog tima sam ocekivao puno vise, a ne tek demonstraciju engina. Dok je FC bi prava mala revolucija.
 
Nisam baš siguran, obrnuo sam obe igre ponovo pre nekog vremena, i HL2 ima daleko bolji gameplay, univerzum, priču, dok je na strani FC2 jarka grafika i open world, tada je to izazavalo wow efekat i FC mi je bila bolja igra, iz današnjeg ugla HL2 mi je ipak bolji...
 
+1

Ja sam slicnog misljenja. Meni se HL2 svideo i sa uzivanjem sam igrao. Uspeli su da stvore dosta dobru atmosferu. Nekom je ta atmosfera monotona ali meni je fino legla i dobro se uklapa i "prodaje" pricu HL-a. City 17 mi je najomiljeniji game level u FPS zanru uopste i po meni su zaista odlicno odradili posao na njemu.

Poz
 
Mislim da bi HL 3 trebao da se vrati korenima, odnosno HL1. Dvojka je dobra, ali pomalo uproscena, sa dosta laksim logickim problemima. Dakle, kao neki survival/logic fps :) i da ne razvodnjavaju pricu toliko
 
Nisam baš siguran, obrnuo sam obe igre ponovo pre nekog vremena, i HL2 ima daleko bolji gameplay, univerzum, priču, dok je na strani FC2 jarka grafika i open world, tada je to izazavalo wow efekat i FC mi je bila bolja igra, iz današnjeg ugla HL2 mi je ipak bolji...

Pa prica je jedan od najlosije realiziranih elemenata u igri. Totalno je nezanimljiva, nepovezana.

Gameplay :) Sjecam se nivoa u kom sve sto moras uraditi je popeti se na kran i rijesiti jednostavnu zagonetku, tj. kako preci na drugu stranu. Nivo odradjen cisto da bi se demonstrirala fizika. Linearnost, truba AI...

Jedan od najiritantnijih momenata je skoro pa kraj igre kada nam umjetna inteligencija kao pomaze. Cak je i gravity gun jako brzo dosadio :)
 
Mislim da bi HL 3 trebao da se vrati korenima, odnosno HL1. Dvojka je dobra, ali pomalo uproscena, sa dosta laksim logickim problemima. Dakle, kao neki survival/logic fps :) i da ne razvodnjavaju pricu toliko

+1

hl2 je pucaljka... hl1 nije bio samo to al dobro de, meni je iskreno bio pomalo i dosadan, i bezlican a opet na momente mega zanimljiv... svega dobrog ima premalo i prekratko traje sve...
 
nah, samo neka hl3 bude barem kao hl2 i bio bih prezadovoljan...mozda nema neku breathtaking pricu(nemojmo sad, ni hl1 nije bio nista bolji na ovom polju), ali te u uvuce u ono sto ima da to prozivis maximalno, i svaka im cast na tome....
pored tih logic/survival pa cak i horror momenata(i dalje mi je freaky ona misija 'we dont go to ravenholm' i onaj deo kada se ceka lift u totalnom mraku- iz neke epizode cini mi se) ne bi me zacudilo da ubace i neki rpg momenat posto izgleda ni jedan fps danas ne moze bez toga...ali stvarno bi bilo super kada bi ostali true fps
 
Mali off

Najjaci mi je feeling bio u HL1 kad vodis Freemena, izlazis na svetlost dana pre onog bombardovanja, zatices radio stanicu, pored mrtvog soldata, a sa radija se cuje-Forget about Freemen, abandon post, tako nesto...i kasnije, u Blue Shift cini mi se, kad vodis policajca, stojis pored lika koji to govori...kad sam bio klinac, taj simple twist me je odusevio :) ocu jos toga u trojci :D
 
Poslednja izmena:
kakvo njesra nemam reci
 
Po aplauzu, vidi se koliko je publika bila oduševljena najavom!

"...Steam cloud and automatic updates...", "... a complete social experience..." WOW kako je ovo cool, to je baš ono što igrači žele.
 
Pare...ebale ih. Čekamo tu treću epizodu ko mentoli, a oni odoše na PS3:D Razmišljao sam da kupim oriđinale HL2 i epizode, al sad nemam nameru:D
Crysis sam vala kupio i nežalim:D
A ove pavijane neću da finansiram.
 
DoubleFacePalm.jpg
 
Ja cu kupiti orange box, posto je tricavih 1990 :D i taman cu moci da igram sa fakefactory modom :) i da propikam jos neki dobar mod koji je iazasao za HL2 :)
Pa dobro bilo je pitanje vremena kad ce preci na konzole ;)
 
Nazad
Vrh Dno